δεν βγαζω ακρη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    220

    δεν βγαζω ακρη

    καλησπερα ! εχω ενα θεμα το οποιο με εχει μπερδεψει και δημιουργηθηκε χωρις ιδιαιτερο λογο...με εκανε να αναθεωρησω επιλογες για τις οποιες ημουν σιγουρη . και ενω τα εχω ολα πολυ ξεκαθαρα στο κεφαλι μου κανω πολλες σκεψεις ...εχω σχεση χρονο και πανω μια σχεση απο αποσταση συν κατω απο πολυ πολυ δυσκολες συνθηκες και εχω κανει οτι περναει απο το χερι μου για να σταθει οπως και ο συντροφος μου ! παρ ολα αυτα ειχαμε καποια μικροθεματα στα οποια επελεξα να μη δωσω αξια ακριβως επειδη τα θεωρησα "μικρα" .εν πασει περιπτωση προσφατα βρεθηκα σε μια παρεα οπου γνωρισα ενα παιδι το οποιο ενδιαφερθηκε για μενα γνωριζοντας οτι εχω σχεση και παρ ολα αυτα ενιωσε την αναγκη να μου το εξωτερικευσει απλα για να φυγει το βαρος απο πανω του .τιποτα λιγοτερο τιποτα περισσοτερο . ανα διαστηματα με επαιρνε ενα τηλεφωνο να δει πως ειμαι κ γενικως κρατησε μια α' επαφη μιλωντας για θεματα γενικου περιεχομενου οπως θα μιλαγες με ενα φιλο . ειχα βεβαια ξεκαθαρισει τη θεση μου παρ ολα αυτα ειχαμε απιστευτη επικοινωνια κατι που το ενιωσα και εγω σε σημειο που δεν μπορεις να αγνοησεις το γεγονος οτι με καποιον τελειως ξενο μπορεις να πεις τα παντα και να σε καταλαβει .
    για να μην γενικολογησω περισσοτερο πριν λιγες μερες εγινε ενα σκηνικο στο οποιο χωρις λογο και αιτια βρεθηκα να τσακωνομαι με τν συντροφο μου απο μια τελειως απλη συζητηση σε θεμα που δν αφορα εμας. κ τσακωθηκαμε γιατι εκεινος αρχισε να 3εσπαει επανω μου ακριβως χωρις να εχω κανει κατι απλα λεγοντας του την γνωμη μου . τον αφησα να ηρεμησει και περιμενα απο εκεινον να κανει την κινηση να με παρει τηλεφωνο η να μου στειλει καθως παντα οταν κατι γινεται ακομα και αν εχω δικιο βρισκομαι να κανω την πρωτη κινηση . ετσι τν επομενη φορα π μιλησαμε μ μιλησε με νευρα για χωρισμο και τα σχετικα . αυτο που με προβληματισε ειναι οτι δεν υπηρχε ουσιαστικος λογος για να γινει ενα τοσο μεγαλο θεμα απο το τιποτα. το θεμα ειναι οτι το να σκεφτεις και ακομα χειροτερα να φτασεις σε σημειο να χρησιμοποιησεις τη λεξη χωρισμο για μενα ειναι μεγαλη υποθεση και δεν θεωρω οτι ειναι κατι που το λες απλα πανω σε νευρα για να παιξεις με τη ψυχολογια του αλλου .επιπλεον πως γινεται πριν λιγες μερες να λες στον αλλον οτι θελεις να συνεχισετε σε κατι πιο επισημο και υστερα να το αναιρεις χωρις ιδιαιτερο λογο?πως μπορω να κανω σχεδια με καποιον που αναπασα στιγμη ξερω οτι μπορει να αλλαζει γνωμη ? δεν ειμαστε 18 χρονων πλεον για τετοιες ανωριμοτητες. με στεναχωρησε και με νευριασε η ολη συμπεριφορα. βρεθηκα να το συζηταω με το παιδι αυτο και πιστευω οτι μου μιλησε αντικειμενικα και μου ειπε πραγματα τα οποια με εκαναν να συνειδητοποιησω πολλα , καθως κ ο ιδιος ειχε βρεθει σε παρομοια κατασταση . θεωρω οτι ηταν αντικειμενικα αυτα που μου ειπε ασχετα απ τ γεγονος οτι μοιραστηκε τα συναισθηματα του γ μενα γιατι θ μπορουσε καποιος να πει οτι τα εβρισκε ολα αρνητικα για αυτο ακριβως τον λογο αλλα δεν ειναι ετσι γιατι οσο τ συζητησαμε με εβρισκε και εμενα λαθος σε καποια πραγματα που ηδη γνωριζα δεν πηρε δλδ το μερος κανενος δν εκρινε τιποτα .
    εχω παγωσει τα παντα και ενω εχω πολλες υποχρεωσεις αυτο το καιρο που βασικα ειναι προτεραιοτητες δεν μπορω να αφιερωσω χρονο να σκεφτομαι τι θα γινει και πως κ ειδικα οταν ο αλλος δεν καθεται να συζητησει ...δεν ξερω τι να κανω εχω κανει πολυ υπομονη και απλα πνιγομαι ...
    what is normal for the spider is chaos for the fly

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Δώσε λιγο το περιθώριο στο αγόρι σου να ηρεμήσει, απασχολήσου με τα δικα σου για να γεμίσεις το πρόγραμμά σου και ταυτόχρονα μίλα κανονικά με το αλλο παιδί. Δεν είναι ώρα ακομη για αποφάσεις, πρεπει να ηρεμήσουν τα πνεύματα. Τελευταία φορά ποτε μίλησες με το αγόρι σου;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    220
    εχουν περασει 3 μερες και σμρ με δικη μου πρωτοβουλια 2 κουβεντες μιλαει σα να μη τρεχει κατι κ χωρις να χει συζητηθει τιποτα ενω εγω κοντευω να τρελαθω οταν δεν ξερω τι γινεται....ειλικρινα δν μπορω να καταλαβω αυτη την αντιμετωπιση σα να μη ξερει τι θελει και τι περιμενει πως πρεπει να μιλησω τι να πω η αν πρεπει να σταματησω να ασχολουμαι
    what is normal for the spider is chaos for the fly

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Oτι σου μιλάει κανονικά, είναι θετικό, δείχνει οτι ηρέμησαν τα πνεύματα. Εσυ τι θα ήθελες να του πεις;

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Συμφωνώ με κεράσι.Δώσε λίγο χρόνο.Επίσης η επικοινωνία από απόσταση (πχ η ηλεκτρονική) πολλές φορές μπερδεύει τα πράγματα που λέμε και δημιουργεί ένα ''θέμα'' χωρίς λόγο κι αιτία.

    Όσο αφορά το αντικειμενικά που είπες για την κουβέντα που είχες,είναι πολύ εύκολο να το δει κάποιος έτσι.Αντικειμενικά.Γιατί δεν είναι μέσα στη σχέση,είναι ένα τρίτο πρόσωπο.Οποιοσδήποτε δεν είναι μέσα σε ένα ''πρόβλημα'' πάντα μπορεί να το δει αντικειμενικά για τον απλό λόγο ότι δεν το ζει ο ίδιος.

    Μιας και είμαστε σε φόρουμ ψυχολογικής υποστήριξης θα σου φέρω το παράδειγμα που το λες και παράδοξο και κατά κάποιο τρόπο γίνεται συνεχώς μέσα στο φόρουμ.Πιο είναι αυτό?Όταν έχουμε ένα σχετικά ίδιο πρόβλημα με κάποιον άλλο,μπορούμε να τον βοηθήσουμε και του λέμε τρόπους αντιμετώπισης αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορούμε να τα εφαρμόσουμε στον ευατό μας ώστε να λύσουμε και το δικό μας πρόβλημα.Με λίγα λόγια,όπως ξαναείπα,δεν είναι το ίδιο άμα ζεις μία κατάσταση.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    220
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Oτι σου μιλάει κανονικά, είναι θετικό, δείχνει οτι ηρέμησαν τα πνεύματα. Εσυ τι θα ήθελες να του πεις;
    θελω να συζητησουμε πολλα θεματα που ποτε δν καθεται να συζητησει γιατι πολυ απλα θεωρει τη συζητηση τσακωμο πρηξιμο και γκρινια.δν ειναι ομως ετσι δν μπορει να λειτουργησει μια σχεση αν δεν συζητησεις απο το πιο απλο μεχρι το πιο περιπλοκο. γιατι δηλαδη να νιωθω πιο ανετα να μιλησω σε καποιον τριτο κ ν νιωθω οτι τον ενδιαφερει περισσοτερο και εχει μεγαλυτερη κατανοηση απο το δικο μου ατομο ?δε ειναι λιγο περιεργο αυτο? κ επιπλεον οπως προανεφερα δεν ειναι δυνατον να κανω σχεδια με καποιον που μου δειχνει οτι οποιαδηποτε στιγμη μπορει ν αλλαξει γνωμη..δηλαδη τι?εγω θα τα παρατησω ολα για εκεινον κ αν κατι δν του κατσει θα το διαλυσουμε χωρις να λογαριαζει τι θυσιαζω ?
    what is normal for the spider is chaos for the fly

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    220
    Quote Originally Posted by Ntoubroutza View Post
    Συμφωνώ με κεράσι.Δώσε λίγο χρόνο.Επίσης η επικοινωνία από απόσταση (πχ η ηλεκτρονική) πολλές φορές μπερδεύει τα πράγματα που λέμε και δημιουργεί ένα ''θέμα'' χωρίς λόγο κι αιτία.

    Όσο αφορά το αντικειμενικά που είπες για την κουβέντα που είχες,είναι πολύ εύκολο να το δει κάποιος έτσι.Αντικειμενικά.Γιατί δεν είναι μέσα στη σχέση,είναι ένα τρίτο πρόσωπο.Οποιοσδήποτε δεν είναι μέσα σε ένα ''πρόβλημα'' πάντα μπορεί να το δει αντικειμενικά για τον απλό λόγο ότι δεν το ζει ο ίδιος.

    Μιας και είμαστε σε φόρουμ ψυχολογικής υποστήριξης θα σου φέρω το παράδειγμα που το λες και παράδοξο και κατά κάποιο τρόπο γίνεται συνεχώς μέσα στο φόρουμ.Πιο είναι αυτό?Όταν έχουμε ένα σχετικά ίδιο πρόβλημα με κάποιον άλλο,μπορούμε να τον βοηθήσουμε και του λέμε τρόπους αντιμετώπισης αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορούμε να τα εφαρμόσουμε στον ευατό μας ώστε να λύσουμε και το δικό μας πρόβλημα.Με λίγα λόγια,όπως ξαναείπα,δεν είναι το ίδιο άμα ζεις μία κατάσταση.
    εχεις απολυτο δικιο σε αυτο το εχω σκεφτει πολλες φορες.....μπορουμε να δωσουμε τις τελειες συμβουλες σε προβληματα των αλλων αλλα ποτε δν ξερουμε τι μας γινεται οταν το προβλημα αφορα εμας...και αυτο τ αποδιδω στ συναισθηματικο τομεα που δν μπορεις ν ελενξεις ωστε να παιρνεις παντα ξεκαθαρες αποφασεις . ξερεις τι ειναι το σωστο δε το κανεις γτ σε κρατανε συναισθηματα αλλα οταν το ακους απο τον αλλον ουαου εχεις δικιο και τοτε συνειδητοποιεις....οσον αφορα τ θεμα μου εχω δωσει χρονο απειρες φορες μπορω να δωσω και τωρα απλα εχει μειωθει πολυ η υπομονη και ανεκτικοτητα μου πλεον και επισης ανακαλυπτω ακομα πραγματα που δν ειχαν φανερωθει ως τωρα στοιχεια του χαρακτηρα του .. δε λεω οτι μπορεις να μαθεις τον αλλον αν δν τον δεις πως αντιδρα στα προβληματα....θεωρω οτι εχει κουραστει κ ο ιδιος αλλα δε θελει να τα παρατησει ..
    what is normal for the spider is chaos for the fly

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Απο κοντά περίπου καθε ποτε βρισκόσαστε;

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    220
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Απο κοντά περίπου καθε ποτε βρισκόσαστε;
    1 φορα το μηνα περιπου ..
    what is normal for the spider is chaos for the fly

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Σε ρωτάω γιατι νομίζω οτι καλύτερα αυτά τα θέματα να τα συζητήσεις απο κοντά. Είναι αλλιως μέσα απο το skype, το τηλέφωνο κλπ με το απο κοντά. Πες συνοπτικά κάποια στιγμή τι σε ενόχλησε αλλα προσπέρασέ το, μεχρι να συναντηθείτε. Ισως ολα αυτά έχουν κάπως μεγαλοποιηθεί μέσα σου λογω της απόστασης που καπως παραμορφώνει τα πράγματα, έχεις και διάφορες υποχρεώσεις οπως λες, το ιδιο φαντάζομαι και ο φίλος σου στην πόλη του, οποτε είναι και το στρες που φέρνει έναν εκνευρισμό. Με το αλλο παιδί, βγείτε οι δυο σας να τον γνωρίσεις καλύτερα γιατι εντάξει εκείνος σου είπε οτι σε βλέπει ερωτικά αλλα πρέπει να τον γνωρίσεις περισσότερο πιστεύω γιατι δε γνωρίζεστε πολυ καιρό. Γενικώς να μιλάτε και να βγείτε οποτε μπορείς.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    174
    σε μια σχέση θα υπάρχουν και τέτοιου είδους καβγάδες.. στο χέρι σας είναι να προσπαθείτε να συζητάτε ήρεμα ότι προκύπτει και να προσπαθείτε να βρείτε μια λύση , ώστε να μην συσσωρεύονται όλα αυτά τα παράπονα και αναγκάζεσαι να τα γράφεις σε φόρουμ ή να τα συζητάς με ξένους για να βγάλεις μια άκρη..
    δεν είναι λύση να αποφεύγει την κουβέντα.. να του εξηγήσεις πως δεν θες να τσακωθείτε ή να παρεξηγηθείτε και απλά να κάνετε έναν ήρεμο διάλογο για να βάλετε κάποια πράγματα στη σειρά..
    επίσης, πάνω στα νεύρα θα πεις και για χωρισμό, κυρίως για να τεστάρεις τον άλλο, αλλα δεν σημαίνει ότι το εννοεί αυτό.. αν ήταν θα είχατε χωρίσει..και αυτό μπορεις να το συζητήσεις μαζί του και να του πεις ότι σε στενοχωρεί και σε προβληματίζει να ΄τον ακούς να το λέει πάνω σε κάθε τσακωμό..
    επιπλέον, μην εμπιστεύεσαι έναν τρίτο που σε γουστάρει.. οκ είχε μια αντικειμενική άποψη, αλλα επειδή δυστυχώς έχω περάσει κάτι παρόμοιο στη σχέση μου, πρόσεξε μην προσπαθεί να σε κάνει να τον εμπιστευτείς για να έρθετε πιο κοντά συναισθηματικά και σιγά σιγά αρχίσει να σου βάζει λόγια και να δημιουργεί προβλήματα.. από προσωπική εμπειρία στο λέω και εύχομαι να μην καταλήξει έτσι, γιατί δεν είναι ότι καλύτερο..ό άνθρωπος σου έχει πει ότι του αρέσεις, δεν μπορεί να γίνει φιλαράκι σου από την μια στιγμή στην άλλη !εγώ πιο πολύ καταλαβαίνω ότι θέλει να φανεί ανώτερος του αγοριόυ σου και να δείξει ότι σε καταλαβαίνει και νοιάζεται ενώ στην ουσία , θέλει αν μαθαίνει για την σχέση σου και να σε έχει από κοντά .
    με συζήτηση και κατανόηση με το αγόρι σου,λύνονται όλα!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    220
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Σε ρωτάω γιατι νομίζω οτι καλύτερα αυτά τα θέματα να τα συζητήσεις απο κοντά. Είναι αλλιως μέσα απο το skype, το τηλέφωνο κλπ με το απο κοντά. Πες συνοπτικά κάποια στιγμή τι σε ενόχλησε αλλα προσπέρασέ το, μεχρι να συναντηθείτε. Ισως ολα αυτά έχουν κάπως μεγαλοποιηθεί μέσα σου λογω της απόστασης που καπως παραμορφώνει τα πράγματα, έχεις και διάφορες υποχρεώσεις οπως λες, το ιδιο φαντάζομαι και ο φίλος σου στην πόλη του, οποτε είναι και το στρες που φέρνει έναν εκνευρισμό. Με το αλλο παιδί, βγείτε οι δυο σας να τον γνωρίσεις καλύτερα γιατι εντάξει εκείνος σου είπε οτι σε βλέπει ερωτικά αλλα πρέπει να τον γνωρίσεις περισσότερο πιστεύω γιατι δε γνωρίζεστε πολυ καιρό. Γενικώς να μιλάτε και να βγείτε οποτε μπορείς.
    και το αλλο παιδι βρισκεται μακρια και γενικως για να συνεχισω εστω και την παρεα μαζι του απ τη στιγμη που μου χει ριξει τα χαρτια του δν ειναι σα να του δινω ελπιδες?η δεν θεωρειται οτι ειναι ασχημο προς τη σχεση που εχω ? ναι η αληθεια ειναι οτι εχουμε κ οι 2 πραγματα της καθημερινοτητας που μας απασχολουν απλα ξερεις ποιο ειναι το θεμα?ο καθενας ζει τη ζωη του ....εγω κανω τη δικη μου εδω κ εκεινος το ιδιο εκει ...δν μοιραζομαστε τιποτα σπανια κανουμε πραγματα μαζι κ αυτο βασικα λογω μιας γενικοτερης καταστασης που δε μας το επιτρεπει ...απλα αναρωτιεμαι αν θεωρειται σχεση πια αυτο η απλα συνηθεια να μιλαμε να καλυπτουμε τις αναγκες μας μπερδεμενη με αισθηματα ..ξερω οτι με αγαπαει και τ ιδιο νιωθω και γω αλλα αν δεν υπαρχει αυτος που αγαπας στο μεγαλυτερο κομματι της ζωης σου τοτε ποιο το νοημα ?
    what is normal for the spider is chaos for the fly

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    220
    Quote Originally Posted by troxia View Post
    σε μια σχέση θα υπάρχουν και τέτοιου είδους καβγάδες.. στο χέρι σας είναι να προσπαθείτε να συζητάτε ήρεμα ότι προκύπτει και να προσπαθείτε να βρείτε μια λύση , ώστε να μην συσσωρεύονται όλα αυτά τα παράπονα και αναγκάζεσαι να τα γράφεις σε φόρουμ ή να τα συζητάς με ξένους για να βγάλεις μια άκρη..
    δεν είναι λύση να αποφεύγει την κουβέντα.. να του εξηγήσεις πως δεν θες να τσακωθείτε ή να παρεξηγηθείτε και απλά να κάνετε έναν ήρεμο διάλογο για να βάλετε κάποια πράγματα στη σειρά..
    επίσης, πάνω στα νεύρα θα πεις και για χωρισμό, κυρίως για να τεστάρεις τον άλλο, αλλα δεν σημαίνει ότι το εννοεί αυτό.. αν ήταν θα είχατε χωρίσει..και αυτό μπορεις να το συζητήσεις μαζί του και να του πεις ότι σε στενοχωρεί και σε προβληματίζει να ΄τον ακούς να το λέει πάνω σε κάθε τσακωμό..
    επιπλέον, μην εμπιστεύεσαι έναν τρίτο που σε γουστάρει.. οκ είχε μια αντικειμενική άποψη, αλλα επειδή δυστυχώς έχω περάσει κάτι παρόμοιο στη σχέση μου, πρόσεξε μην προσπαθεί να σε κάνει να τον εμπιστευτείς για να έρθετε πιο κοντά συναισθηματικά και σιγά σιγά αρχίσει να σου βάζει λόγια και να δημιουργεί προβλήματα.. από προσωπική εμπειρία στο λέω και εύχομαι να μην καταλήξει έτσι, γιατί δεν είναι ότι καλύτερο..ό άνθρωπος σου έχει πει ότι του αρέσεις, δεν μπορεί να γίνει φιλαράκι σου από την μια στιγμή στην άλλη !εγώ πιο πολύ καταλαβαίνω ότι θέλει να φανεί ανώτερος του αγοριόυ σου και να δείξει ότι σε καταλαβαίνει και νοιάζεται ενώ στην ουσία , θέλει αν μαθαίνει για την σχέση σου και να σε έχει από κοντά .
    με συζήτηση και κατανόηση με το αγόρι σου,λύνονται όλα!
    εχεις πολυ δικιο στα περισσοτερα απ αυτα που μου λες και σε ευχαριστω .. επισης κατεφυγα οπως ανεφερες στο φορουμ οχι γιατι δν εχω φιλες ν μου πουν μια γνωμη η οτιδηποτε αλλα κυριως γιατι ειμαι ιδιαιτερα κλειστος χαρακτηρας και επισης δεν θελω ν επηρεαστω απο ατομα που ξερουν την ολη κατασταση μεχρι κ την λεπτομερεια γιατι ολο το δικιο θα πεσει πανω μου και δν θελω καποιον ν κρινει ποιος εχει δικιο και ποιος αδικο θελω ατομα που εχουν μια πιο αντικειμενικη αποψη οπως αυτη του παιδιου και να δω πως φαινεται εξωτερικα ολο αυτο..ειναι μονο σε μενα που στραβωνει η οντως ηρθε η ωρα να κανω απολογισμο και να δω που παει ολο αυτο . ελπιζω να καταφερω ν συζητησω απλα οι ωρες ακομα και οταν βρισκομαστε απο κοντα ειναι υπερβολικα περιορισμενες και μια συζητηση σε βαθος θελει χρονο και ηρεμια και γ τον συγκεκριμενο θελει προετοιμασια καθως οπως ειπα ενω του εχω εξηγησει οτι η συζητηση δεν ειναι απαραιτητα τσακωμος τον βλεπω να αποφευγει τετοιες καταστασεις επειδη μ εχει πει εξ αρχης εγω ζηταω αυτο και αυτο επομενως δν υπαρχει κατι αλλο ..
    what is normal for the spider is chaos for the fly

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    130
    Κοίτα, το ότι ο τρίτος "εξωτερίκευσε" τα αισθήματά του, όπως λες, εγώ το μεταφράζω στο ότι έριξε μια ζαριά. Επίσης, τα τηλ. πού και πού τα μεταφράζω ότι κρατάει την πόρτα ανοιχτή, κάτι που σου αρέσει απ' ότι καταλαβαίνω. Εμένα δεν θα μου άρεσε καθόλου η δικιά μου να είχε επικοινωνία με κάππιον που της έχει δηλώσει ότι τη γουστάρει, πολύ περισσότερο να κουβεντιάζει μαζί του πράγματα για εμάς.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    130
    Σε ότι αφορά τη σχέση σου, αν δεν υπάρχει προοπτική να μείνετε μαζί στο μέλλον στην ίδια πόλη, δεν έχει νόημα.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Δεν βρίσκω άκρη πλέον
    By colorblind in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 9
    Last Post: 05-06-2015, 16:19
  2. Δεν θα βγαλω ακρη
    By crazyelena in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 12-03-2015, 00:29
  3. που να βρω την ακρη?
    By makis82 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 26-01-2013, 00:22
  4. Μία άκρη για τα ψευδώνυμα
    By zoltar in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 06-09-2012, 03:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •