Κατάθλιψη και Φιλία - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 148
  1. #16
    ΕΛΙΣ - Υψηλες Προσδοκιες Εννοω.
    1. τα προσωπικα μας που λεμε δεν τα βγαζουμε ντελαλη.
    2. οταν σου δινω τον λογο μου τελος, δεν εχει μα μου καραγκιοζιλικια.
    3. Ποτε η μια δεν ανακατευεται με τον αντρα της αλλης, ειτε τον εχει για μια εβδομαδα ειτε για μια ζωη
    4. Διαλεξε, θες να μιλαμε με αληθειες ή κοροιδευομαστε.

    Βλεπεις πονηρια σε αυτα???
    Εγω ειμαι τουβλο προσωπικα και θελω οι λιγες σχεσεις στη ζωη μου να ναι καθαρες. Δε πειραζει να τσακωθω με τον αλλον-ην αρκει να πεφτουν μασκες.
    Τις περισσοτερες μανουρες εγω τις ξεκιναγα με τις "φιλες"... δε μπορω τα υπονοουμενα, φουντωνω ενα πραγμα. Αλλα οταν τα εκθετω στα ισσια συνηθως το γυριζουν σε σαπουνοπερα και εκει... παντα εκανα πισω.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by κύριος View Post
    ελις εννοειτε πως οι ανθρωπινες σχεσεις ολων των ειδων ειναι μια επενδυση,κατι δινεις περιμενοντας κατι εισπραξεις.οσοι ανθρωποι το βλεπουν ετσι δεν απογοητευονται οταν δεν λειτουργει σωστα ή δεν λειτουργει καθολου.το προβλημα εχουν οι ανθρωποι που δεν το βλεπουν ετσι το ολο θεμα(και οσοι δεν το βλεπουν ετσι δεν χρειαζετε να τους το υπενθιμιζουμε ουτε να τους το διχνουμε για δεν ειναι και οτι καλυτερο)(ελις φιλικα σε παρακαλω μην σπαμαρεις με πολλα μηνυματα απλα κανε εντιτ στο προηγουμενο και προσθεσε αυτο που θες)
    κυριε εχεις πραγματικους φιλους?

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    165
    Quote Originally Posted by rea View Post
    κυριε εχεις πραγματικους φιλους?
    η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω πλεον αν εχω και αυτο ειναι πολυ ασχημο

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by fleur* View Post
    Όταν πήγαινα σχολείο , μέχρι 3 η λυκείου δηλαδή ήμουν πολύ ντροπαλή και συνεσταλμενη με καθόλου φίλους
    ..Μόνο με τη διπλανήμου έκανα παρέα. ..όνειρο μου ήταν η υποκριτική και έτσι έδωσα δραματική σχολή και πέρασα. .εκεί λοιπόν έπαθα μετάλλαξη! !!!!! Ανοίχτηκα! !! Γκαρσόνα β η δικιά σου!! Όλο καλαμπούρια αστεία , ο "καραγκιόζης" της παρέας! !! Δεν έχεις ιδέα πόσους φίλους έκανα! !! Πάντα κσι όλοι με θελα στη παρέα τους επειδή έκανα πλάκες και τους έφτιαχνα το κέφι! ! ( κάτι που δε μπορεί να κάνει μια καταθλιπτική ίσως. ..) ακόμα και τώρα αν θέλω να κερδίσω τη συμπάθειά κσι τη φιλία κάποιου αρχίζω τα "δικά μου") άρα πιστεύω δυστυχώς ότι πιο πολύ θέλουμε ανθρώπους γύρω μας που να μας ανεβάζουν. ..φυσικά από όλους αυτούς ούτε τα τηλέφωνα τους δεν έχω πια...ακόμα κσι με τις "κολλητές " μου. .Αν μιλήσουμε μια μέρα και έχω όρεξη. ..την άλλη μέρα μπορεί να με ξανά πάρουν. ..αν μιλήσω υποτονικό ...χάνονται! ! Φοβερό! !! Δε θα ξεχάσω μια μέρα που έλεγα τα ψυχολογικά μου στη ξαδέρφη-φίλη μου και μου λέει ...πω πω με ρίχνεις και μένα τι είναι αυτά που λες? ?? Πραγματικά δε ξέρω. ...
    ξερω ακριβως τι εννοεις!!..

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    ΕΛΙΣ - Υψηλες Προσδοκιες Εννοω.
    1. τα προσωπικα μας που λεμε δεν τα βγαζουμε ντελαλη.
    2. οταν σου δινω τον λογο μου τελος, δεν εχει μα μου καραγκιοζιλικια.
    3. Ποτε η μια δεν ανακατευεται με τον αντρα της αλλης, ειτε τον εχει για μια εβδομαδα ειτε για μια ζωη
    4. Διαλεξε, θες να μιλαμε με αληθειες ή κοροιδευομαστε.

    Βλεπεις πονηρια σε αυτα???
    Ενταξει πρακτικα ζητηματα οκ εγω νομιζα φιλοσοφουμε γραψε λαθοσ μια χαρα τα λεσ εγω επιασα λαθοσ το θεμα εσυ μια χαρα εισαι εγω ειμαι παλι οφσαιντ
    Εγω σε αυτα κανω λαθη δλδ τα λεω σε ολη την παρεα κ επισησ με τα κοριτσια δεν τα παω καλα δεν μπορω ναπιασω φυσιολογικη συζητηση με γυναικα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by κύριος View Post
    η αληθεια ειναι οτι δεν ξερω πλεον αν εχω και αυτο ειναι πολυ ασχημο
    ναι ειναι γαμωτο..

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Κοινωσ δεν εχεισ αδυναμο συστημα αλλα ενδεχομενωσ να θεσ λιγο προσγειωση λιγο να σκλυρηνεισ λιγο να σκεφτεσαι πιο ρεαλιστικα εκει πρεπει να δουλεψεισ
    θελω προσγειωση? και αλλη??? απο τις αποτομες προσγειωσεις εφτασα εδω που εφτασα

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    165
    Quote Originally Posted by rea View Post
    ναι ειναι γαμωτο..
    το θεμα ειναι οτι απο μεριας μου ημουν παντα σωστος και καποια στιγμη ολα γυρνανε και θα φανει ποιος ειναι φιλος οταν υπαρχει αναγκη και ποιος χερετε οταν χερεσε.αλλα το θεμα ειναι οτι ειμαι σιγουρος για τον εαυτο μου,δηλαδη νιωθω δυνατος δεν αμφιβαλω για τιποτα που αφορα εμενα και δεν χρειαζομαι καποιον.δεν ξερω αμα μπορεις να το κανεις και εσυ αυτο,στην κατασταση που εισαι τωρα

  9. #24
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Ενταξει πρακτικα ζητηματα οκ εγω νομιζα φιλοσοφουμε γραψε λαθοσ μια χαρα τα λεσ εγω επιασα λαθοσ το θεμα εσυ μια χαρα εισαι εγω ειμαι παλι οφσαιντ
    Εγω σε αυτα κανω λαθη δλδ τα λεω σε ολη την παρεα κ επισησ με τα κοριτσια δεν τα παω καλα δεν μπορω ναπιασω φυσιολογικη συζητηση με γυναικα
    Οχι δεν εισαι οφσαιντ, κανεις λαθος. Που να ξερεις τι εννοω εγω υψηλες προσδοκιες?
    Δευτερον αυτο που ειπες για τη διαφορα αναμεσα στο μυαλο και τη φαντασια με τη πραγματικοτητα εμενα μαλλον ειναι το χειροτερο ελαττωμα μου.
    Ηθελα να βλεπω τα καλα στοιχεια στους αλλους αλλά ετσι αφηνα εμενα ακαλυπτη. Δεν θα με βγαλω θυμα ομως Αφελη ΝΑΙ.
    Ξερεις τι σκεφτομαι Ελις ? Ολοι εκεινοι που κρυφο γελουν και ειρωνευονται τα βασανα της ψυχης αργα ή γρηγορα θα ξυπνησουν. Αν θελουν να δουν τα λαθη τους θα το κανουν. Αν οχι. Η ζωη προχωραει λεει η παροιμια... με παρουσιες ΑΛΛΑ και με απουσιες.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    Και τι άλλο έχω καταλάβει? ?? Ναι όταν έχω προβλήματα θα βρω φίλους να τα συζητήσω και να με "συμβουλεψουν"..χειροπιασ τα πράγματα ομως! ! Τα ψυχολογικά μου προβλήματα δε βλέπω να τα νιώθει κάνεις! ! Αν πω ότι δε γουστάρω να σηκωθώ απ το κρεβάτι σήμερα θα με κοιτάξουν σαν ούφο! ! Αφού με θέλουν στο συννεφάκι εκεί θα μείνω! !

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Ρεα μου εγω ξεκινησα απο το υψοσ του τριανταπεντε ευρω μεροκαματο κ τωρα εχω δεκα με ιδια δουλεια καταλαβαινεισ οτι ειναι μια προσγειωση καλη αλλα οχι απο υψοσ αναλογισου κ συ τα δικα σ υψη κ τη δικια σ προσγειωση
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Κοσταντλυ εσυ ειδικα εισαι πανεξυπνη δεν ξερω απο συστηματα αδυναμο δυνατο κλπ αλλα το μυαλο σ κοβει αυτο ειναι σιγουρο
    Κονσταντλυ να μην λεσ ελλατωμα να λεσ προβλημα πιστεψε με πολλοι ειναι σαν εμασ απλα ειναι λιγο ζωα απο φαντασια αλλο τιποτα στη ελλαδα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  13. #28
    Οι προσγειωσεις ειναι πολλων ειδων.
    Δεν σταματουν πιστευω αλλά πονταρω στο οτι θα αξιζει η απογειωση μετα απο καιρο.
    Δε γινεται αλλιως.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  14. #29
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Κονσταντλυ να μην λεσ ελλατωμα να λεσ προβλημα πιστεψε με πολλοι ειναι σαν εμασ απλα ειναι λιγο ζωα απο φαντασια αλλο τιποτα στη ελλαδα
    Ελις ακου να γελασεις, εχω ναι κοφτερο νου αλλά μαντεψε, λειτουργουσε εδω και χρονια σε φαση να βρισκω λυσεις για τους αλλους.
    Ελα εχω και δευτερο... ειχα χασει καθε επαφη με τα αισθηματα οποτε μπορει το μυαλο να ελεγε - Μην πηγαινεις εκει κοριτσι μου, θα φας ακυρο, τουμπα, πονο, πες το οπως θες- αλλα εγω δεν ειχα εμπιστοσυνη σε αυτο που μου ελεγε. Γιατι αυτο ????? Παμε στην ψυχοθεραπεια, Δεν ξερω να με προστατευω, δεν ξερω να βαζω ορια, δεν ξερω να με εμπιστευομαι. Τι σοι ατομο ειμαι δλδ ? Δεν αρκει να εισαι "ξουραφι μυαλο" που λεει ο λαος.
    Καπου εσπασε το γυαλι. Δεν ξερω αν ημουν 2 ετων 5 ή 15 σημασια εχει οτι εχω αναγκη να με παρακολουθει ψυχιατρος, εχω αναγκη ακομα να παιρνω την αγωγη μου, εχω γινει Μια αλλη... Δεν ξερω αν ειμαι καλυτερη ή χειροτερη.
    Οποτε ΟΚ... το μονο που δε θελω ειναι να μου ζαλιζουν το κεφαλι ανθρωποι που δεν ανοιγουν μια ιστοσελιδα να διαβασουν για την ψυχικη υγεια αλλά κατα τα αλλα νοιαζονται για εσενα... Δεν υπαρχουν δικαιολογιες πλην της υγειας. Αν νοιαζεσαι μπαινεις εδω στο φορουμ και ρωτας. Με εννοεις αγαπητε Ελις ? χτυπησε φλεβα η ρεα με το θεμα και εχω γραψει πολλα.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by κύριος View Post
    το θεμα ειναι οτι απο μεριας μου ημουν παντα σωστος και καποια στιγμη ολα γυρνανε και θα φανει ποιος ειναι φιλος οταν υπαρχει αναγκη και ποιος χερετε οταν χερεσε.αλλα το θεμα ειναι οτι ειμαι σιγουρος για τον εαυτο μου,δηλαδη νιωθω δυνατος δεν αμφιβαλω για τιποτα που αφορα εμενα και δεν χρειαζομαι καποιον.δεν ξερω αμα μπορεις να το κανεις και εσυ αυτο,στην κατασταση που εισαι τωρα
    δεν αισθανομαι οτι ειμαι λάθος... και εγω αισθανομουν πάντα σωστη ..αν ειχα κανει καπου λάθος τουλάχιστον θα ενιωθα καλυτερα τωρα...θα το διόρθωνα!!..τωρα τι να διορθωσω?..

Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. φιλία...
    By manosthess in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 2
    Last Post: 09-11-2015, 15:31
  2. Φιλία..
    By th93 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 09-09-2012, 21:00
  3. ΦΙΛΙΑ
    By biskotaki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 20-06-2010, 15:42
  4. Φιλία
    By Μελίνα in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 04-07-2009, 17:18
  5. Φιλία
    By Kleiw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 12-09-2007, 12:46

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •