Ερωτευμένος και Πληγωμένος - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 32
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by AngelosB View Post
    Καλησπέρα σας,

    είμαι 18 χρονών και σπουδάζω στη Γαλλία. Πρίν 2 χρόνια γνώρισα μία κοπέλα με την οποία είμασταν μαζί για 5 μήνες και στην αρχή όλα ήταν υπέροχα. Μετά από λίγο καιρό και με την προετημασία για τις Πανελλήνιες να πλησιάζει άρχισα σιγά σιγά να απομακρύνομαι από τον εαυτό μου και συνεπώς και απο εκείνη. Άρχισα σιγά σιγά να τη γράφω και να μην ασχολούμαι μαζί της. Στο τέλος του καλοκαιριού χωρίσαμε, αλλα εκείνη με ήθελε πολύ. ......
    Quote Originally Posted by AngelosB View Post
    Απο τη στιγμη που μολις 2 βδομαδες πριν μου ελεγε τελειως διαφορετικα πραγματα και οτι με ηθελε και ηθελε να μαστε μαζι και ολα αυτα, και τωρα ξαφνικα εχει αλλαξει τελειως συναισθηματα και μιλαει και με αλλον σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα.. οχι δεν την δικαιολογω..και δεν την καταλαβαινω
    Οταν εκεινη σε ηθελε πολυ, αλλα εσυ μπορεσες να την χωρισεις, τον δικαιολογησες στον εαυτο σου?
    εαν ναι, εκεινην γιατι δεν την δικαιολογεις που απομακρυνθηκε?
    εφοσον την χωρισες και εισασταν on and off για ενα διαστημα, η πρωην σχεση εγινε περισσοτερο παιχνιδακι φλερτ και εγωισμου, δεν ειχε το δεσιμο το αρχικο οταν γνωριστηκατε. δεν αποκλειεται βαθια μεσα της να το ειχε απωθημενο τον αρχικο χωρισμο σας και να ηθελε να στο ανταποδωσει.
    προφανως κοιτουσε κι αλλου οταν την εδιωξες και δεν της ηταν δυσκολο να απομακρυνθει η ιδια την δευτερη φορα.

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    Οταν εκεινη σε ηθελε πολυ, αλλα εσυ μπορεσες να την χωρισεις, τον δικαιολογησες στον εαυτο σου?
    εαν ναι, εκεινην γιατι δεν την δικαιολογεις που απομακρυνθηκε?
    εφοσον την χωρισες και εισασταν on and off για ενα διαστημα, η πρωην σχεση εγινε περισσοτερο παιχνιδακι φλερτ και εγωισμου, δεν ειχε το δεσιμο το αρχικο οταν γνωριστηκατε. δεν αποκλειεται βαθια μεσα της να το ειχε απωθημενο τον αρχικο χωρισμο σας και να ηθελε να στο ανταποδωσει.
    προφανως κοιτουσε κι αλλου οταν την εδιωξες και δεν της ηταν δυσκολο να απομακρυνθει η ιδια την δευτερη φορα.
    Δεν διαφωνω σε αυτα που λες μονο που εγω δεν την ειχα χωρισει ποτε, εκεινη μου ελεγε παντα τελος. Απλα αδιαφορουσα και αναγκαζοταν να το κανει εκεινη.

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Ασχημη η φαση που περνας ομολογουμενως. Αυτες οι αναμνησεις και οι υποθεσεις του τυπου "αν εκανα εκεινο τι θα γινοταν...?" ειναι σκετο βασανο. Καταρχην μην σκεφτεσαι τι θα γινοταν αν επραττες καπως διαφορετικα, γιατι πολυ απλα δεν υπαρχει απαντηση σε αυτο το ερωτημα. Κανεις δεν μπορει να ξερει πως θα εξελισσονταν τα πραγματα αν κτ γινοταν διαφορετικα. Δεν εισαι μαγικη σφαιρα για να ξερεις, ουτε ο θεος .. Οποτε διωξε αυτες τις σκεψεις! Αυτη η αποτομη αλλαγη που εδειξε η κοπελα ηταν πραγματικα τραγικη. Ενω τα χριστουγεννα ησασταν καθε μερα μαζι και περνουσατε τοσο ωραια ξαφνικα να σου πει "τελος"? Ισως σκεφτηκε κατι, της κολλησε μια ιδεα στο μυαλο (πχ την τρομαξε η αποσταση και θεωρησε οτι ειναι καλυτερο να χωρισετε, ενω στην πραγματικοτητα μπορει να σε θελει ακομα. Οπως και την πρωτη φορα που σου ειπε να χωρισετε, παρόλο που σε ηθελε. Το γεγονος πως κατευθειαν κανει κατι με αλλον λογικο να σε στεναχωρει..Τι να πω! Γνωρισε καποιον και της αρεσε πολυ, γι αυτο και σε χωρισε? Μηπως προσπαθει απλα να σε ξεχασει και να σε βγαλει απο τη ζωη της με αυτον τον τροπο? Γενικα πολλα ερωτηματικα. Νομιζω πως πρεπει να συζητησεις ξανα μαζι της για να σου λυθουν οι αποριες σου. Παντως το γεγονος πως ενω ειχατε χωρισει, μετα απο ενα χρονο εξακολουθουσε να σε θελει, μου δειχνει οτι δεν της εισαι καθολου αδιαφορος. Αλλα και παλι ποιος ξερει? Πρεπει να την ρωτησεις για να μαθεις πως ενιωσε..Νομιζω πως ειναι βασικο να επικοινωνησεις ξανα μαζι της και να μη μεινει η ολη υποθεση σε αυτο το σημειο.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by AngelosB View Post
    Δεν διαφωνω σε αυτα που λες μονο που εγω δεν την ειχα χωρισει ποτε, εκεινη μου ελεγε παντα τελος. Απλα αδιαφορουσα και αναγκαζοταν να το κανει εκεινη.
    το ιδιο ειναι αγγελε. η αδιαφορια ειναι πολυ χεροτερος χωρισμος. καλυτερα να πεις στον αλλο οτι δεν νοιωθεις καλα στην σχεση. παρα να του γυρνας την πλατη.
    δεν αποδιδουμε ευθυνες εδω, ειστε πολυ μικροι και οι δυο για ν αξερετε ΑΚΡΙΒΩΣ τι θελετε με την πρωτη σχεση της ζωης σας. οχι οτι αποκλειεται, αλλα ειναι σπανιο να μεινει κανεις στην πρωτη του γνωριμια συνειδητα και να ειναι και ευτυχης.
    απλα να καταλαβεις οτι αυτα που συμβαινουν σε σενα (η αδιαφορια) μπορουν να συμβουν και στην αλλην.
    ε προφανως με την πολλη αδιαφορια (και απο τις δυο μεριες) η κοπελα ξεκινησε και τις γνωριμιες και καποια απο αυτες την ενδιαφερει περισσοτερο απο σενα.
    συμβαινουν αυτα..

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    171
    Εγω θα ελεγα να κοιταξεις εκει στη Γαλλια να βρεις καμια γιατι στα ξενα αμα εισαι μονος και κολησει το μυαλο καπου το χανεις ευκολα το τρενο.. Αν φυγεις απο την Ελλαδα αλλα το μυαλο μεινει πισω θα χασεις πολλα εκει που εισαι.

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Εμενα με φτυσανε πενηντα γκομενεσ αλλα εγω ακομα πιστευω σε μενα ειμαι τρελλοσ το ξερω
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Πλεον χεστηκα για ολα
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  8. #23

  9. #24
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by rainbow96 View Post
    Ασχημη η φαση που περνας ομολογουμενως. Αυτες οι αναμνησεις και οι υποθεσεις του τυπου "αν εκανα εκεινο τι θα γινοταν...?" ειναι σκετο βασανο. Καταρχην μην σκεφτεσαι τι θα γινοταν αν επραττες καπως διαφορετικα, γιατι πολυ απλα δεν υπαρχει απαντηση σε αυτο το ερωτημα. Κανεις δεν μπορει να ξερει πως θα εξελισσονταν τα πραγματα αν κτ γινοταν διαφορετικα. Δεν εισαι μαγικη σφαιρα για να ξερεις, ουτε ο θεος .. Οποτε διωξε αυτες τις σκεψεις! Αυτη η αποτομη αλλαγη που εδειξε η κοπελα ηταν πραγματικα τραγικη. Ενω τα χριστουγεννα ησασταν καθε μερα μαζι και περνουσατε τοσο ωραια ξαφνικα να σου πει "τελος"? Ισως σκεφτηκε κατι, της κολλησε μια ιδεα στο μυαλο (πχ την τρομαξε η αποσταση και θεωρησε οτι ειναι καλυτερο να χωρισετε, ενω στην πραγματικοτητα μπορει να σε θελει ακομα. Οπως και την πρωτη φορα που σου ειπε να χωρισετε, παρόλο που σε ηθελε. Το γεγονος πως κατευθειαν κανει κατι με αλλον λογικο να σε στεναχωρει..Τι να πω! Γνωρισε καποιον και της αρεσε πολυ, γι αυτο και σε χωρισε? Μηπως προσπαθει απλα να σε ξεχασει και να σε βγαλει απο τη ζωη της με αυτον τον τροπο? Γενικα πολλα ερωτηματικα. Νομιζω πως πρεπει να συζητησεις ξανα μαζι της για να σου λυθουν οι αποριες σου. Παντως το γεγονος πως ενω ειχατε χωρισει, μετα απο ενα χρονο εξακολουθουσε να σε θελει, μου δειχνει οτι δεν της εισαι καθολου αδιαφορος. Αλλα και παλι ποιος ξερει? Πρεπει να την ρωτησεις για να μαθεις πως ενιωσε..Νομιζω πως ειναι βασικο να επικοινωνησεις ξανα μαζι της και να μη μεινει η ολη υποθεση σε αυτο το σημειο.
    Μεχρι πριν τα χριστουγεννα μιλουσαμε καθε μερα αλλα μου ειχε ξεκαθαρισει οτι δε με βλεπει πλεον ερωτικα. Με το που γυρισα ολα αλλαξαν, όλα ηταν υπεροχα και 2 βδομαδες αφου εφυγα μου ειπε οτι δεν αισθάνεται πια εντονα για μενα, δε με σκεφτεται και δε με βλεπει ερωτικα.. Και μου ειχε πει οτι δεν εχουμε κατι αλλο να συζητησουμε απλα οτι ηταν ξεκαθαρη και ετσι ενιωθε και εκανε.. Επισης, πιστευε οτι τωρα που της συμπεριφερομουν αψογα θα ξαναενιωθε οπως παλια αλλα οπως μου ειπε καταλαβε οτι τελειωσε και το αποδεχτηκε (τοσο γρηγορα), προχωρησε τη ζωη της και ουτε καν στεναχωριθηκε που μου ειπε τελος.. Δεν ξερω αν εχω και αν πρεπει να πω κατι αλλο με αυτην την κοπελα..!

  10. #25
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    21
    Πλεον κοντευω να τρελαθω.. σκεφτομαι ολη μερα αυτην, και το τι μπορει να λεει με αυτον και θελω τοσο πολυ να μαθω τι λενε και πως του μιλαει.. Πραγματικα ολη μερα..Δε μπορω να ξεκολησω!
    Δε ξερω πως πρεπει να το χειριστω το θεμα. Πλεον εχω κοψει λιγο επαφη μαζι της και αν μιλησουμε μιλαω σκετικα ουδερα και χωρις πολλα λογια. Δε ξερω τι πρεπει να κανω..
    Επιστρεφω σε μια βδομαδα αθηνα και ειχα τοσα σχεδια για να κανω μαζι της. Ειχα σκεφτει να της στειλω λουλουδια ,μαζι με κατι που ειχα γραψει για εκεινη, του Αγιου Βαλεντινου αλλα δε ξερω αν αξιζει και αν εχει νοημα.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    athens peristeri
    Posts
    437
    το μήνυμα τροποποιήθηκε απο την διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης
    Last edited by betelgeuse; 10-02-2016 at 20:34.

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Μια χαρά σου έκανε η κοπέλα.Αφού αδιαφόρησες για εκείνη όταν σε ήθελε πολύ,δεν έχεις δικαίωμα τώρα να κλαίγεσαι.Προχώρα παρακάτω και να θυμάσαι ότι
    http://s17.postimg.org/8mjvxcdej/c06...5df04fc7fe.jpg

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Έτσι όπως τα λες φαίνεται να υπάρχει εγωισμός. Αδιαφορούσες για την την κοπέλα και ο εγωισμός της την έκανε να σε θέλει πιο πολύ και μετά που γύρισες ,όλο αυτό άρχισε να της τελειώνει... Βέβαια είναι και μικρή για να ξέρει τι θέλει και να μπορεί όλα αυτά να τα ξεκαθαρίσει μέσα της...

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Quote Originally Posted by AngelosB View Post
    Απο τη στιγμη που μολις 2 βδομαδες πριν μου ελεγε τελειως διαφορετικα πραγματα και οτι με ηθελε και ηθελε να μαστε μαζι και ολα αυτα, και τωρα ξαφνικα εχει αλλαξει τελειως συναισθηματα και μιλαει και με αλλον σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα.. οχι δεν την δικαιολογω..και δεν την καταλαβαινω
    Στο ειπα και πριν μην νοιωθεις τυψεις! Δεν βλεπω να εχεις καπου λαθος μην μπαινεις στο τρυπακι οτι φταις καπου

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Posts
    236
    Quote Originally Posted by AngelosB View Post
    Μεχρι πριν τα χριστουγεννα μιλουσαμε καθε μερα αλλα μου ειχε ξεκαθαρισει οτι δε με βλεπει πλεον ερωτικα. Με το που γυρισα ολα αλλαξαν, όλα ηταν υπεροχα και 2 βδομαδες αφου εφυγα μου ειπε οτι δεν αισθάνεται πια εντονα για μενα, δε με σκεφτεται και δε με βλεπει ερωτικα.. Και μου ειχε πει οτι δεν εχουμε κατι αλλο να συζητησουμε απλα οτι ηταν ξεκαθαρη και ετσι ενιωθε και εκανε.. Επισης, πιστευε οτι τωρα που της συμπεριφερομουν αψογα θα ξαναενιωθε οπως παλια αλλα οπως μου ειπε καταλαβε οτι τελειωσε και το αποδεχτηκε (τοσο γρηγορα), προχωρησε τη ζωη της και ουτε καν στεναχωριθηκε που μου ειπε τελος.. Δεν ξερω αν εχω και αν πρεπει να πω κατι αλλο με αυτην την κοπελα..!
    Πλεον κοντευω να τρελαθω.. σκεφτομαι ολη μερα αυτην, και το τι μπορει να λεει με αυτον και θελω τοσο πολυ να μαθω τι λενε και πως του μιλαει.. Πραγματικα ολη μερα..Δε μπορω να ξεκολησω!
    Δε ξερω πως πρεπει να το χειριστω το θεμα. Πλεον εχω κοψει λιγο επαφη μαζι της και αν μιλησουμε μιλαω σκετικα ουδερα και χωρις πολλα λογια. Δε ξερω τι πρεπει να κανω..
    Επιστρεφω σε μια βδομαδα αθηνα και ειχα τοσα σχεδια για να κανω μαζι της. Ειχα σκεφτει να της στειλω λουλουδια ,μαζι με κατι που ειχα γραψει για εκεινη, του Αγιου Βαλεντινου αλλα δε ξερω αν αξιζει και αν εχει νοημα.

    Μμ καταλαβα! Βασικα να σου πω την αληθεια απο τη στιγμη που εισαι Γαλλια δεν αξιζει να προσπαθησεις αλλο..Η αποσταση ειναι μεγαλο προβλημα κι ακομα κ να συνεχιζατε να τα ειχετε πιστευω αργα η γρηγορα θα χωριζατε λογω αποστασης. Το εχω δει να συμβαινει και σε ζευγαρι που τα πηγαινε τελεια. Αν δεν μπορεις να το παρεις αποφαση ακομα, μπορεις να κανεις καποια κινηση τωρα που θα ρθεις Ελλαδα, αλλα αν και παλι σε απορριψει τοτε δυσκολα τα πραγματα. Ειδικα αφου εχει βρει και αλλον. Γι αυτο κι εσυ βγες απο το σπιτι, γνωρισε καινουρια ατομα ..Ο ερωτας με ερωτα περναει! Αυτη σε "αντικατεστησε" και δεν νοιαζεται πλεον.Μολις, ομως, βρεις κ εσυ αλλη κ ερωτευτεις ξανα, θα ερθεις παλι στα ισια σου :)

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Πληγωμένος Εγωισμός και πως να τον ξεπεράσω ?
    By Captain_of_life in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 8
    Last Post: 18-08-2015, 04:27
  2. Μόνος, πληγωμένος και όλα μαύρα γύρω μου!
    By thegreensaboteur in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 3
    Last Post: 28-07-2014, 17:39
  3. Ερωτευμενος
    By GeorgeP in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 14-12-2013, 05:17
  4. Ερωτευμενος με την κολλητη μου
    By heyy61 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 16-10-2013, 15:23
  5. ερωτευμενος με τον εαυτο του
    By elena_ch in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 08-08-2011, 14:00

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •