Ερωτευμένος και Πληγωμένος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    21

    Ερωτευμένος και Πληγωμένος

    Καλησπέρα σας,

    είμαι 18 χρονών και σπουδάζω στη Γαλλία. Πρίν 2 χρόνια γνώρισα μία κοπέλα με την οποία είμασταν μαζί για 5 μήνες και στην αρχή όλα ήταν υπέροχα. Μετά από λίγο καιρό και με την προετημασία για τις Πανελλήνιες να πλησιάζει άρχισα σιγά σιγά να απομακρύνομαι από τον εαυτό μου και συνεπώς και απο εκείνη. Άρχισα σιγά σιγά να τη γράφω και να μην ασχολούμαι μαζί της. Στο τέλος του καλοκαιριού χωρίσαμε, αλλα εκείνη με ήθελε πολύ. Τα βρήκε με έναν άλλον τύπο και μετα τα ξαναβρήκε μαζί μου αρκέτες φορές αλλά φυσικά η συμπεριφορά μου δεν άλλαξε..Εκείνη προσπαθούσε πραγματικά πολύ γιατι με ήθελε και με αγαπούσε αλλα εγω δεν το έβλεπα. Αφού χάσαμε κάπως επαφή για λίγους μήνες, όταν ξαναήρθε το καλοκαίρι και τελίωσε με τον αλλον τύπο άρχισα να ξαναενδιαφέρομαι για εκείνη. Ενω ήταν ενθουσιασμένη στην αρχή που της έδινα σημασία και μιλάγαμε κάθε μερα μεχρι τα χριστούγεννα και ενω είχα φύγει και στο εξωτερικό άρχισε να δημιουργείται κάτι πολύ όμορφο μεταξυ μας με τη συμπεριφορά μου να έχει αλλάξει ριζικά αλλα παρ'ολα αυτα με απέριπτε συνέχεια. Όταν γύρισα τα χριστουγεννα ελλαδα ερωτευμένος μαζί της αλλά χωρις να περιμένω κάτι εκ μέρους της, έγινε αυτο που ονειρεόμουν τόσο καιρό..τα ξαναβρήκα μαζί της και περάσα υπέροχα τα χριστουγεννα μαζί της καθε μερα. Φαινόταν χαρούμενη και μου είπε ότι θέλει να είμαστε μαζί πάρα την απόσταση και εγω εκανα τα πάντα για να γυρίσω το συντομότερο να την ξαναδώ.. Και 2 βδομάδες μετα μου είπε οτι δε θέλει να είναι πια μαζί μου, δε νιώθει τόσο έντονα και απλά κατάλαβε ότι τελείωσε..Ετσι απλά, χωρίς καν να περιμενει να με δει απο κοντα..! Και τώρα μια βδομάδα μετά μιλάει με έναν άλλον τύπο γιατι λεει θέλει να προχωρίσει τη ζωή της..! Απλα το οτι εχει τελειώσει το έχει πει πάρα πολλες φορές και δε ξέρω πότε τελικά το εννοει..! Δε ξέρω πώς γίνεται να αλλάξουν τα συναισθήματα κάποιου τόσο γρήγορα, και δε μπορώ να σκέφτομαι οτι μιλαει με κάποιον αλλον..Πονάει τόσο πολυ..! Την έχω ερωτευτεί και είχα τόσα πολλα να της δώσω που δεν μπορεσα να της δώσω στο παρελθόν και αυτό με πληγώνει..Το ξέρω οτι εγώ φταίω εξαρχής και κατηγορώ καθημερινά τον εαυτό μου για τον τρόπο που φέρθηκα αλλα δε ξέρω τι άλλο να κάνω..Νιωθω τη ψυχή μου να μαραζώνει..! Συγγνώμη αν σας κούρασα, αλλά αυτα δεν είναι ούτε τα μισά που μπορώ να πω γι αυτη τη κοπέλα και για το ποσα πολλα σημαίνει τελικά για μενα..! Θα χαρώ να ακούσω τις γνώμες και τις απόψεις σας :)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Συγνωμη δεν βλεπω που εχεις εσυ λαθος μαλλον η κοπελλα φταιει μου θυμιζει την πρωτη κοπελλα του γιου μου που οταν πηγε φανταρος τα εφτειαξε με αλλον και μετα ξαναγυρισε, δεν μου αρεσε αυτο το κοριτσι γιατι δεν φερθηκε καλα αργοτςρα την χωρισε και πολυ καλα εκανε ετσι να κανεις κι εσυ ακους εκει!παει να βγει κι αποπανω

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    στην αρχη που σε ηθελε και σε κυνηγουσε η κοπελα, της εκανες καψονια.
    τωρα που εσυ κολλησες, δεν σε θελει αυτη.
    ροδα ειναι και γυριζει αγγελε, δεν θα ειναι μονιμως εκει καποιος που τα λαιπωρησες, για να σε περιμενει.
    με τα κρυο- ζεστο, τα χαλαμε - τα ξαναβρισκουμε, χαλαρωσεη κοπελα, εκανε κι αλλες γνωριμιες και τελικα ισως προτιμησε καποιον αλλον απο σενα.
    τι να γινει? ας ασχολουσουν τοτε που σε ηθελε.
    τωρα, πας παρακατω οπως πηγε κι εκεινη...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Θα το ξεπεράσεις, θέλει χρόνο, πεντε μήνες τα είχατε παντως και κατι ψιλά, όχι πέντε χρονια. Βάλε πλώρη για αλλα. Και μπορει να κάνω λάθος αλλα μου φαινεται απλά σε τσούζει που τώρα σε γράφει αυτη, πιο πολυ εμμονή απο εγωισμο μου βγάζει όχι έρωτα. Γιατι αν ηταν έρωτας θα είχες φερθεί ανάλογα εξαρχής οχι μολις θυμήθηκες οτι μπορεί να προχωρήσει. Μικρό το κακο σύντομα θα εισαι κομπλέ, εισαι και νέος ξεχνα το, ζήσε τη ζωη σου.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Δες οτι εχει ενα μειονεκτιμα την ασταθεια δεν ειναι καλο υτο ειτε σε αγαπαει ειτε οχι ....προχωρα αστην σαν μια ωραια εμπειρια στο λεω εγω που ειμαι 18 η αστθεια δεν ειναι καλο πραγμα
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by Natalia_sups View Post
    Θα το ξεπεράσεις, θέλει χρόνο, πεντε μήνες τα είχατε παντως και κατι ψιλά, όχι πέντε χρονια. Βάλε πλώρη για αλλα. Και μπορει να κάνω λάθος αλλα μου φαινεται απλά σε τσούζει που τώρα σε γράφει αυτη, πιο πολυ εμμονή απο εγωισμο μου βγάζει όχι έρωτα. Γιατι αν ηταν έρωτας θα είχες φερθεί ανάλογα εξαρχής οχι μολις θυμήθηκες οτι μπορεί να προχωρήσει. Μικρό το κακο σύντομα θα εισαι κομπλέ, εισαι και νέος ξεχνα το, ζήσε τη ζωη σου.
    Μπορει να εχεις και δικιο..Ισως να φταιει και που δεν ειχαμε ολοκληρωσει στη σχεση μας και να με ποναει που πιθανοτατα θα ολοκληρωσει για πρωτη φορα με καποιον αλλον..

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    στην αρχη που σε ηθελε και σε κυνηγουσε η κοπελα, της εκανες καψονια.
    τωρα που εσυ κολλησες, δεν σε θελει αυτη.
    ροδα ειναι και γυριζει αγγελε, δεν θα ειναι μονιμως εκει καποιος που τα λαιπωρησες, για να σε περιμενει.
    με τα κρυο- ζεστο, τα χαλαμε - τα ξαναβρισκουμε, χαλαρωσεη κοπελα, εκανε κι αλλες γνωριμιες και τελικα ισως προτιμησε καποιον αλλον απο σενα.
    τι να γινει? ας ασχολουσουν τοτε που σε ηθελε.
    τωρα, πας παρακατω οπως πηγε κι εκεινη...

    Το ιδιο μου ειπε και εκεινη.. Να βρω καποια αλλη

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by arntaben View Post
    Δες οτι εχει ενα μειονεκτιμα την ασταθεια δεν ειναι καλο υτο ειτε σε αγαπαει ειτε οχι ....προχωρα αστην σαν μια ωραια εμπειρια στο λεω εγω που ειμαι 18 η αστθεια δεν ειναι καλο πραγμα
    Και η ιδια μου ειπε οτι το τελευταίο καιρο είναι οτι να νε..! Και ηταν λάθος που ειπε να τα ξαναβρουμε..! Απλα νιωθω σαν πριν 2 βδομαδες να μιλουσα με αλλον ανθρωπο, δεν την αναγνωριζω και ολα οσα μου ειπε μου φαινονται ψεφτικα..δε ξερω πως γινεται να αλλαξει τελειως συμπεριφορα και συναισθηματα σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα χωρις να εχω κανει κατι απο τη μερια μου το τελευταιο καιρο, ισα ισα!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Απλαηταν παρορμηση της στιγμης δεν αλλαξε κατι.....
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,696
    Ποσο χρονων ειναι το κοριτσι πρωτον δευτερον μαλλον εισαι ο πρωτοσ που γνωρισε σε καψουρεψε κ φοβηθηκε λεω εγω εχει θεματακι αυτη αλλα ειναι μικρη κ δικαιολογειται
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,696
    Υποπτο το αισθημα σου υποπτο παντα ηθελεσ να το χεισ διπορτο να τισ πεισ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Ποσο χρονων ειναι το κοριτσι πρωτον δευτερον μαλλον εισαι ο πρωτοσ που γνωρισε σε καψουρεψε κ φοβηθηκε λεω εγω εχει θεματακι αυτη αλλα ειναι μικρη κ δικαιολογειται
    H κοπέλα ειναι 2 χρονια μικροτερη, γινεται 17 τωρα. Και ναι πρεπει να ειμαι πρωτος που ενιωσε ετσι αλλα τα ειχα χαλασει ολα με τη συμπεριφορα μου

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    21
    Και τώρα με τρώνε συνεχεια οι αναμνησεις και υποθέσεις. Τι θα γινοταν αν... Και συνεχεια σκεφτομαι ολες τις στιγμες μαζι της, ολη την ωρα..μεχρι και στον υπνο μου!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by AngelosB View Post
    H κοπέλα ειναι 2 χρονια μικροτερη, γινεται 17 τωρα. Και ναι πρεπει να ειμαι πρωτος που ενιωσε ετσι αλλα τα ειχα χαλασει ολα με τη συμπεριφορα μου
    εφοσον της ειχες φερθει αδιαφορα στην αρχη, ενω σε ηθελε, δεν την δικαιολογεις που στραφηκε αλλου τελικα?
    ηθελες να σε κυνηγαει και να την διωχνεις ες αει?

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    21
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εφοσον της ειχες φερθει αδιαφορα στην αρχη, ενω σε ηθελε, δεν την δικαιολογεις που στραφηκε αλλου τελικα?
    ηθελες να σε κυνηγαει και να την διωχνεις ες αει?
    Απο τη στιγμη που μολις 2 βδομαδες πριν μου ελεγε τελειως διαφορετικα πραγματα και οτι με ηθελε και ηθελε να μαστε μαζι και ολα αυτα, και τωρα ξαφνικα εχει αλλαξει τελειως συναισθηματα και μιλαει και με αλλον σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα.. οχι δεν την δικαιολογω..και δεν την καταλαβαινω

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Πληγωμένος Εγωισμός και πως να τον ξεπεράσω ?
    By Captain_of_life in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 8
    Last Post: 18-08-2015, 04:27
  2. Μόνος, πληγωμένος και όλα μαύρα γύρω μου!
    By thegreensaboteur in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 3
    Last Post: 28-07-2014, 17:39
  3. Ερωτευμενος
    By GeorgeP in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 14-12-2013, 05:17
  4. Ερωτευμενος με την κολλητη μου
    By heyy61 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 16-10-2013, 15:23
  5. ερωτευμενος με τον εαυτο του
    By elena_ch in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 08-08-2011, 14:00

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •