Δε ξερω αν πρεπει να προχωρησω αργα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1

    Δε ξερω αν πρεπει να προχωρησω αργα

    Καλησπερα σε ολους! Λοιπον θα μπω στο θεμα λεγωντας πρωτα δυο τρια πραγματα. Αρχικα να πω οτι ειμαι 21 στα 22 και ακομα δεν εχω ολοκληρωσει σεξουαλικα παροτι ειχα μια αρκετα μεγαλη σχεση στο παρελθον. Τοτε αποφασισα να το παω πολυ αργα, να δωσω στη κοπελα ολο το χωρο που ηθελε αλλα ηταν παρα πολυ ντροπαλη... Ημασταν και στο σχολειο ακομα και δυσκολα να βρισκαμε μερος να κανουμε κατι. Τελικα χωρισαμε εχωντας κανει μονο μερικα πρωκαταρκτικα. Εδω και καμποσα χρονια δε μπορουσα να πλησιασω κοπελα, καμια δε με ενδιεφερε ωστε να τη προσεγγισω. Και ξαφνικα στη ζωη μου μπηκε μια κοπελα που την ηξερα αλλα δε την ειχα προσεξει παλιοτερα. Ειμαστε μαζι ενα μηνα, ειναι τελεια για μενα, ελπιζω να νιωθει και αυτη το ιδιο. Τελοσπαντων οταν ειμαστε μονοι το παθος να το πω ειναι αμοιβαιο και καθε φορα ειμαι ετοιμος να το συνεχισω αλλα σκαλωνω. Απ τη μια το οτι δεν εχω ξανακανει κατι, απ την αλλη φοβαμαι μη το θεωρησει προσβλητικο. Τι να πω? Δεν ειχα πολλες σχεσεις για να πω αν ενας μηνας ειναι αρκετος ωστε να συνεχισω τοσο ευκολα. Βεβαια ο χρονος ειναι σχετικος για καθε ατομο. Πανω που ειχαμε ερθει παρα πολυ κοντα της ειπα οτι νομιζω οτι θελω να το παμε λιγακι αργα. Μου χαμογελασε και μου ειπε καλο ειναι αυτο, τη ρωτησα τι θελει εκεινη και μου ειπε το ιδιο. Ισως ομως το ειπε απλα γιατι αν ελεγε οχι δε ξερω τι κουβεντα θα ανοιγαμε. Το θεμα μου ειναι οτι ναι μεν πανω στη στιγμη μπορω να προχωρησω προφανως αλλα δε ξερω αν αξιζει γιατι ναι μεν μου αρεσει πολυ απ την αλλη μετα απο ενα μηνα μονο δε νιωθω και τιποτα ιδιαιτερο. Αξιζει να προχωρησω τωρα? Κι αν τα κανω θαλασσα απο την απειρια μου?? δε ξερω αν εκεινη εχει κανει σεξ στο παρελθον...Εγω δε της εχω πει για μενα, ντρεπομαι λιγο και δε θελω... Συγγνωμη για το μεγαλο ποστ.

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    21
    Καλησπέρα, το αν αξιζει να προχωρησεις τωρα το ξερεις μονο εσυ. Αν αισθανεσαι ομορφα και ωραια εκεινη τη στιγμη προχωρα και μη φοβασαι τιποτα. Αν κανεις κινηση, η κοπελα θα σου δειξει πιστευω με τον τροπο της αν θελει η οχι. Δεν υπαρχει κατι που πρεπει να φοβασαι. Αν εισαι χαλαρος και χωρις αγχος ολα καλα θα πανε, απλα μη το σκεφτεσαι ;)
    Τι ηλικιας ειναι η κοπελα;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Το μόνο που χρειάζεται να νιώθεις ειναι να το θέλεις εκείνη τη στιγμη. Για να λες ότι μπορεις να προχωρήσεις προχώρα, αφου σου βγαίνει, μην το υπεραναλυεις. Μιας και έχετε πει να το πατε αργά δοκίμασε πάνω σε καποια λιγο έντονη στιγμη να ζητήσεις έμμεσα τη συγκαταθεση της και βλέποντας και κάνοντας. Η εγω θα πρότεινα και το αλλο το "τρελλο": Απλα μιλα της, πες της το σε μια ήρεμη στιγμη συζητώντας ολα όσα θέλεις. Σιγα τα ωα. Στο κατω κατω εκει θα φανεί και αν αξίζει η οχι οπως λες. Αν περιμένει να ειναι οποιος γνωρίζει ο γαμιας της γειτονιάς σε τέτοιες ηλικίες και γενικα με τη μια ξερω γω...μου φαινεται χαζό. Κάνε οτι αισθάνεσαι και μη πιεζεσαι απο στερεοτυπικές προσδοκίες. Χαλαρά και ομορφα. Καλη τύχη :)

  4. #4
    Ειναι που ειμαστε ενα μηνα μαζι και ενω λεμε τα παντα μεταξυ μας σε αυτα τα θεματα δεν ειμαστε ακομα ανετοι να τα συζητησουμε... τουλαχιστον κανενας απ τους δυο δεν εχει πει κατι.Στην ιδια ηλικια με εμενα ειναι. Ελξη υπαρχει σιγουρα. Αλλα δε μπορω να μη βασανιζομαι απ διαφορες σκεψεις... ακομα κ αυτη τη στιγμη που μιλαμε αγχωνομαι..Ειναι η πρωτη μου φορα, θα μπορω να λειτουργησω? Αν δε μπορω να ολοκληρωσω? Αν τα κανω ολα χαλια? Το βλεπω οτι ειναι πολυ γλυκος ανθρωπος και καλο κοριτσι και προφανως δε θα χε προβλημα με οτιδηποτε...το προβλημα ειναι δικο μου.. Τι πρεπει να κανω ωστε να ειμαι οσο πιο χαλαρος γινεται οταν φτασουμε στο σημειο να γινει κατι? Δε μπορω να ειμαι στρεσαρισμενος με αυτο ολη την ωρα.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Ολα αυτα τα αν δε λειτουργησω αν τα κανω χαλια και αν αν ισως λυνοντουσαν αν μιλούσατε. Και εκείνη θα ήξερε τι να περιμένει και εσύ θα ήσουν πιο χαλαρός αν έβλεπες οτι θα αντιδρούσε οκ σε μια τέτοια συζήτηση. Θα ήταν λιγότερο πιεστική και πιο χαλαρή η εμπειρία για εσένα ετσι. Αλλα καταλαβαίνω ενέχει ενα ρίσκο αυτο, μπορει να της φανεί κάπως και να ξενερώσει κλπ. Εσυ ξέρεις τι τύπος ειναι και αν θέλεις να μιλήσετε η όχι. Σε περίπτωση που δεν της πεις κατι παντως, απλα προσπάθησε να μην έχεις φοβερες προσδοκίες απο τον εαυτό σου και μη πιεζεσαι. Και να είχες εμπειρία μπορει να μην λειτουργουσες για κάποιο λόγο η να μη μπορουσες να τελειώσεις η να πήγαινε το οτιδήποτε στραβά...και; Σάμπως οποιος έχει εμπειρία κανει συνεχεια το τέλειο σεξ; Και τελεια εχει και τυχαίνει και καμια πατάτα :P μην τρελαίνεσαι. Στο μυαλό ειναι ολα. Και μην περιμένεις να ειναι οπως τα φαντάζεσαι ολα ουτε τελεια, μην περιμένεις τιποτα συγκεκριμένο βασικα, αυτο σε πιέζει. Δεν ειναι επιστήμη ειναι κατι φυσιολογικό που θα σου βγει απο μονο του απλα αφεσου και ζησ'το. Οσο για το κομμάτι του να μη το πεις...κι εμενα δεν μου είχε πει τίποτα ο πρώτος μου και σκομα και άπειρη το πήρα πρεφα σκέψου :P αλλα σιγά το πράγμα. Μου ειχε φανεί χαριτωμένο. (αν και με πείραξε λιγο που το απέκρυψε). Αλλα αλήθεια δεν μπορω να φανταστώ κοπέλα να επικρινει κάποιον ασχημα σε αυτο το κομμάτι εκτός αν ειναι 15 ξερω γω. Έλεος. Η αν σε θέλει μονο για το Απολλώνιο κορμί σου :P Αν ειναι οπως τα λες η κοπέλα ολα καλα θα πανε :)

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    βουρ στο πατσα θα λεγα εγω... εισαι ηδη μεγαλος για τετιους ενδοιασμούς! αν εχει λιγη πειρα η κοπελια θα καταλαβει ότι είναι η πρωτη σου φορα οποτε συζητα το θα είναι καλυτερα...

    αν θες κατι να κανεις αργα είναι πανω στην πραξη.. απολαυσε το δεν θα σου ξανασυμβει για πρωτη φορα

Similar Threads

  1. Πρεπει να προχωρησω η οχι; Δεν μπορω να την ξεπερασω!
    By lucky_luke in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 3
    Last Post: 08-07-2015, 15:30
  2. Νιωθω ερωτευμενος με φιλη μου και δε ξερω αν πρεπει να το πω
    By solkots in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 01-02-2014, 11:44
  3. Δεν ξέρω αν πρεπει να χωρισω
    By Τάρια in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 19-11-2013, 00:34
  4. Δεν ξέρω αν πρέπει να την τοποθετήσω στο παρελθόν ή στο μέλλον...
    By chrisro in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 24-03-2011, 19:46
  5. Δεν ξερω τι πρεπει να κανω...
    By igloo in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 28
    Last Post: 25-09-2008, 23:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •