Φοβαμαι τη πρωτη μου σεξουαλικη επαφη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    11

    Φοβαμαι τη πρωτη μου σεξουαλικη επαφη

    Καλησπερα, ειναι το πρωτο θεμα που γραφω... με αγχωνει ενα θεμα και ψαχνωντας επεσα στο συγκεκριμενο φορουμ και ελπιζω να βοηθηθω οσο γινεται ψυχολογικα. Ας μπω στο θεμα... Ειμαι καμποοσο καιρο με μια κοπελα και ολα πανε καλα και εχει φτασει το σημειο που θα πρεπει να προχωρησουμε και στο σεξουαλικο κομματι. Εγω δεν εχω κανει ποτε σεξ,δεν ετυχε... και τωρα που το σκεφτομαι οτι θα γινει με τη κοπελα φοβαμαι πολυ! Σκεφτομαι πραγματα οπως το οτι οταν εχω στηση,ναι μεν μπορω να αποκαλυψω τη βαλανο αλλα το πετσακι ειναι στενο ακομα, η βαλανος πολυ ευαισθητη σε σημειο να νομιζω πως αν παω να αγγιξω τη κοπελα μου θα χασω τη στηση μου γιατι μπορει να πονεσω... εν τελει ισως δε την ικανοποιησω... Ξερω πως μπορει να φαινονται γελοια αυτα αλλα με τρωνε ολες αυτες οι αποριες. Ειναι φυσιολογικο να συμβαινουν τα δυο που προανεφερα οταν ενας αντρας δεν εχει εμπειρια απο σεξ? Αυτη η ευαισθησια και η στενη αισθηση θα χαθουν με το καιρο.??? δε μπορω να λειτουργησω τοσο αγχωμενος

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by obsessed2s View Post
    υ! Σκεφτομαι πραγματα οπως το οτι οταν εχω στηση,ναι μεν μπορω να αποκαλυψω τη βαλανο αλλα το πετσακι ειναι στενο ακομα, η βαλανος πολυ ευαισθητη σε σημειο να νομιζω πως αν παω να αγγιξω τη κοπελα μου θα χασω τη στηση μου γιατι μπορει να πονεσω... ες
    Αυτο που εχεις λεγεται ' φιμωση ' , αμα δυσκολευται να αποκαλυπτεται η βαλανος λογω του οτι δεν τραβιεται το πετσακι , και θελει ελαφρα χειρουργικη επεμβαση , σκιζουν λιγο το πετσακι , να σε δει ενας χειρουργος...........................

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    11
    οχι εμφανιζεται απλα πρεπει να σπρωξω εγω το πετσακι, αλλα οταν εμφανιστει πληρως η βαλανος το πετσακι δε θα παει πιο κατω. ειναι φυσικο αυτο? κατα τη διαρκεια του σεξ αυτο δεν υποτιθεται οτι γινεται? το πετσακι δεν πηγαινει πιο κατω κατα τη διεισδυση?

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Kατσε να καταλαβω , οταν εχεις στυση , η βαλανος αποκαλυπτεται πληρως , πριν την διεισδυση στο γυναικειο μοριο , αφου το πετσακι παει μονο του πισω , αυτο ειναι το φυσιολογικο , αμα πρεπει εσυ να τραβηξεις το πετσακι , σε στυση , ωστα ναποκαλυφτει το πετσακι , αυτο λεγεται φιμωση , το πετσακι δεν παει πιο πισω με τιποτα , απο την βαλανο , δεν γινεται ανατομικα .................δεν ξερω αν εγινα κατανοητος .....

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    3,806
    Εγω θα έλεγα να δεις έναν γιατρο, οντως ακούγεται σαν φιμωση και μάλλον όντως θέλει μια μικρή επεμβασουλα. Απο εκει και πέρα πιο κατω δεν πρεπει να πηγαίνει το πετσακι όχι, δεν μπορει βασικα, αφου το κρατάει ο χαλινος. Τωρα αν ειναι κοντός ο χαλινος μπορει να νιώσεις ενόχληση τις πρώτες φορές με τη κοπέλα σου ειδικά αν δεν ειναι αρκετα χαλαρή κι εκείνη. Εκείνης θα ειναι η πρωτη της φορα η όχι; Δες ενα γιατρό και απο εκει και πέρα εντάξει...λογικο ειναι να αγχώνεσαι προσπάθησε να το αποβαλεις οσο μπορείς. Μην έχεις την απαίτηση απο τον εαυτό σου να είναι ολα τελεια η οπως τα φαντάζεσαι. Μην φανταζεσαι και μην εχεις προσδοκίες βασικα απλα ζησ'το :)

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    Δεν νομιζω να χρειαζεσαι γιατρο τωρα.. δοκιμασε και δες τι θα γινει...

    μην περιμενεις να την ικανοποιήσεις με τις πρωτες φορες

    αν δεν χανεις την στυση σου όταν αυνανίζεσαι μην φοβάσαι ότι θα την χασεις πανω στην πραξη εκτος αν εχεις πολύ αγχος

    αχχ οι πρωτες φορες....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by noumac View Post

    αχχ οι πρωτες φορες....

    Οντως , noumac , αχχχχχχχ !!

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    11
    Το θέμα είναι ότι χάλκινο δεν έχω... Τον είχα αφαιρέσει πριν μερικά χρόνια με επέμβαση. Τότε ο γιατρός δε θα έβλεπε αν έχω φίμωση ή κάτι τέτοιο? Επίσης γ αυτό που λες macgyver... Δεν εμφανίζεται από μόνη της η βάλανος γιατί έχω πολύ δέρμα στη περιοχη. Τσούξιμο νιώθω αφού ή βάλανος έχει εμφανιστεί πλήρως (σπρώχνοντάς εγώ προς τα κάτω το πετσακι) και δεν μπορώ να πάω το δέρμα ακόμα πιο κάτω...δε ξέρω αν είναι φυσιολογικό γενικά αυτό. Σκέφτομαι να πάω σε γιατρό αλλά δε ξέρω αν φαίνεται να έχω πρόβλημα χωρίς στηση. Δεν είναι πολύ συνηθισμένο τις πρώτες φορές να υπάρχει μια ευαισθησία ή εγώ έχω το προβλημα?

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    11
    Χαλυνο εννοουσα

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    είναι πολυ φυσιολογικο το αγχος της πρώτης φορας!.. και εκεινη θα εχει είμαι σιγουρη! δες περιπου και εμεις τι φοβομαστε μηπως νιωσεις λίγο καλύτερα
    φοβομαστε μην πονεσουμε
    φοβομαστε μηπως μας βρητε βαρετα αγγουρια
    φοβομαστε μηπως μετα σταματησετε να μας θελετε
    φοβομαστε μήπως δεν καταλάβουμε τιποτα
    φοβομαστε μην σας πονεσουμε και εμεις
    φοβομαστε μην μας δειτε ασχημες
    φοβομαστε που θα μας δειτε γυμνες
    φοβομαστε οτι θα ξενερωσετε κατα την δειαρκεια γιατι κατι δεν θα κανουμε καλα

    εχουν περασει χρόνια απο τωρα δεν θυμαμαι άλλα ..σιγουρα ειναι και αλλα ..αν θυμαται καποια αλλη ας συμπληρωσει την λίστα

    και παρα τα δυσεκατομυρια αγχη μας, λίγη τρυφεροτητα, κερια, απαλή μουσικη και γλυκα ερωτόλογα..και είμαστε ετοιμες να τα ρισκάρουμε όλα για τον ανδρα που θελουμε όσο τίποτα αλλο πάνω στην γη, να κανουμε ευτυχησμενο εκεινη την στιγμη! σιγα σιγα και γλυκά - γλυκά ... και ολα θα πάνε καλα!
    οι 2-3 πρωτες φορες είναι κάπως αμηχανες .. της "ανίχνευσης" και μετα ερχεται η "απογειωση"!!! ;)
    ολοι οι φοβοι υποκλίνονται στο πάθος!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Μην ανησυχεις καθολου με βαση αυτα που λες δεν ειναι φιμωση 100% μπορει να εχεις πολυ λιγο ( η φιμωσει εχει σταδια επι τις %) και να μην την ιακανοποιησεις δεν τρεχει κατι εγω τουλαχιστον ως γυναικα δεν τ κοιταω αυτα .....και να κερεις οτι εαν πονεσεις μπορεις να στματησεις οποιαδηποτε στιγμη γενικα να συζητας μαζι της τετοια θεματα εαν θες βοηθαει....;-)
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,742
    Quote Originally Posted by obsessed2s View Post
    οχι εμφανιζεται απλα πρεπει να σπρωξω εγω το πετσακι, αλλα οταν εμφανιστει πληρως η βαλανος το πετσακι δε θα παει πιο κατω. ειναι φυσικο αυτο? κατα τη διαρκεια του σεξ αυτο δεν υποτιθεται οτι γινεται? το πετσακι δεν πηγαινει πιο κατω κατα τη διεισδυση?
    αυτο λεγεται μερικη φιμωση. αν δεν σε ποναει στο σεξ το αφηνεις ετσι.
    απλα πρεπει οταν πλενεσαι να το τραβας πισω για να πλυθει η βαλανος

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    11
    rea σε ευχαριστω πολυ για αυτα που ειπες, με εκανες και αισθανθηκα αληθεια πολυ καλυτερα... Ξεαγχωθηκα αρκετα, ξερω οτι δεν εχω κανονικη φιμωση αλλα γενικα φοβαμαι. Ολα αυτα που λεω οτι αγχωνομαι, φοβαμαι κτλπ δεν ειναι καθολου για μενα και το λεω αληθεια... Δε θελω να κανω καμια βλακεια, το μονο που με νοιαζει ειναι να μη την απογοητευσω γιατι τη νοιαζομαι και θελω το καλυτερο και για τους δυο. Το ξερω πως καπως αναλογα νιωθει κ αυτη, αυτο δειχνει... απλα δε μπορω να μπω στο μυαλο της να δω τι σκεφτεται για το σεξ και για την ωρα μου ειναι καπως αβολο να το συζητησω.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    159
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε απο την διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης
    Last edited by betelgeuse; 06-02-2016 at 01:21.
    γιατι οι στιγμες περνανε πανε και πισω δε γυρνανε σα του ρολογιου τους δεικτες που πισω δε γυρνανε

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    159
    Το μήνυμα τροποποιήθηκε απο την διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης
    Last edited by betelgeuse; 06-02-2016 at 01:22.
    γιατι οι στιγμες περνανε πανε και πισω δε γυρνανε σα του ρολογιου τους δεικτες που πισω δε γυρνανε

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Σωματική επαφή & συναισθήματα
    By 1984muzzy in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 34
    Last Post: 12-10-2015, 23:49
  2. Επαφη χωρις προφυλαξη
    By katerina18 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 33
    Last Post: 19-06-2014, 14:31
  3. 1.Σε ποια ηλικια ειχατε την πρωτη σας σεξουαλικη εμπειρια?
    By πανος12345 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 06-08-2009, 19:18
  4. Με πόσους/πόσες έχετε έρθει σε σεξουαλική επαφή
    By vince in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 08-09-2008, 18:25
  5. ψυχολογικός πόνος+σεξουαλική επαφή
    By t_katva in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 23-08-2006, 21:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •