Τι παρενεργειες ειχατε απο ssri? - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34
  1. #16
    Μακ σκεφτομουν τις προαλλες το εξης, οπως εχεις αναφερει καποιος "ανευθυνος" σου χορηγουσε 10 mg xan. δεν ειναι πολυ λογικο υπο την επηρρεια της απαθειας της βενζο να επαιξε τεραστιο ρολο στο Housebound που ζεις ?
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by Giorgos27 View Post
    σε ευχαριστω που μοιραστοικες την εμπειρια σου...ο φοβος μ ειναι μηπως που παραταρακουνηση την ψυχολογικη μου ισορροποια που περα απο το αγχος ειναι ψιλοκοντρολ...στην λιμπιντο ειδες διαφορα?
    οχι ολα καλα.
    μολις δε μπορεσα να χαλαρωσω επιτελους, επανηλθε γιατι σχεδον την ειχα χασει!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Μακ σκεφτομουν τις προαλλες το εξης, οπως εχεις αναφερει καποιος "ανευθυνος" σου χορηγουσε 10 mg xan. δεν ειναι πολυ λογικο υπο την επηρρεια της απαθειας της βενζο να επαιξε τεραστιο ρολο στο Housebound που ζεις ?
    Οχι μονο αυτο , εχω ρωτησει και φιλη ψυχολογο , και τετοιες δοσεις , για μεγαλο χρονικο διαστημα , ειναι ικανες οχι μονον να επιδεινωσουν μια κτθλψη , αλλα ακομη και να πυροδοτησουν μια ...............οποτε θεωρω οτι τα απομειναρια της κτθλψης , οφειλονται σε χημικα αιτια .....

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    675
    Mac, οι βενζοδιαζεπίνες μπορούν να είναι αποτελεσματικές και μετά από μήνες ή και χρονιά χρήσης; Δεν λέω ότι είναι υγιές να βασίζεσαι ψυχολογικά και σωματικά πάνω σε χάπια, κανονικά σε αυτούς τους "γιατρούς" θα έπρεπε να αφαιρεθεί η άδεια επαγγέλματος με συνοπτικές διαδικασίες, για να μην πω τίποτα χειρότερο.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Gallowdance View Post
    Mac, οι βενζοδιαζεπίνες μπορούν να είναι αποτελεσματικές και μετά από μήνες ή και χρονιά χρήσης; Δεν λέω ότι είναι υγιές να βασίζεσαι ψυχολογικά και σωματικά πάνω σε χάπια, κανονικά σε αυτούς τους "γιατρούς" θα έπρεπε να αφαιρεθεί η άδεια επαγγέλματος με συνοπτικές διαδικασίες, για να μην πω τίποτα χειρότερο.

    Οχι , δεν νομιζω οτι ειναι , αλλα αν δεν παρω την δοση μου , τοτε εχω προβλημα..................αλλα μολις χασω τα υπολειπομενα κιλα , αντικαθιστω τα μισα χαναξ με 25mg seroquel , μεχρι να συνηθισω , και συνεχιζω ,μετα μειναν 4 ζαναξ , σιγα το πραμα ................ειναι σαν το αστειο , πως πηδας απο εναν ουρανοξυστη , πηδας , πεφτεις , πεφτεις , πεφτεις , ε , μολις φτασεις στα 2 μετρα απο το εδαφος , δεν ειναι τιποτα να πηδηξεις απο τα 2 μετρα στο εδαφος , καπως ετσι το σκεφτομαι ..........

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    232
    Quote Originally Posted by kostas62 View Post
    οχι ολα καλα.
    μολις δε μπορεσα να χαλαρωσω επιτελους, επανηλθε γιατι σχεδον την ειχα χασει!
    πριν τα χαπια την ειχε χασει?και μετα επανηλθε?αν θα ηθελες μοιρασου μαζι μ αυτο το κομματι γιατι εγω γι αυτο τον λογο σκευτομαι να τα παρω.....

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2015
    Posts
    546
    Quote Originally Posted by Giorgos27 View Post
    πριν τα χαπια την ειχε χασει?και μετα επανηλθε?αν θα ηθελες μοιρασου μαζι μ αυτο το κομματι γιατι εγω γι αυτο τον λογο σκευτομαι να τα παρω.....
    τα ψυχοσωματικα μου συμπτωματα ηταν τετοια πριν το ssri ηταν τετοια ( κουραση, ζαλαδες ,απωλεια ορεξης, ταχυπαλμιες κλπ ) που το σεξουαλικο ηταν το τελευταιο που με απασχολουσε!
    Μολις μπορεσα να ηρεμησω και να επανελθω σε κανονικους ρυθμους ,το ενδιαφερον ξυπνησε παλι, και η σεξουαλικη μου ζωη ηταν πολυ καλυτερη.

  8. #23
    Εγω εχω ξηροστομια και δυσκοιλιοτητα.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    232
    απο οσο διαβαζω δν ειχατε τρομερες παρενεργειες δηλαδη του στυλ δν μπορουσατε να κοιμηθητε ή σας πιανανε τρομερες ζαλαδες η περιεργες σκεψεις κτλπ ετσι?

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Eγω που ταχω δοκιμασει ολα , δεν ειχα τετοιου τυπου παρενεργειες...

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    209
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ναι , 12 χρονια παιρνω , ταχω δοκιμασει ολα , δεν υπαρχει ενα χωρις παρενεργειες , και μερικα δεν εχουν ενεργειες καν .......................τα αντκθλκα ειναι μονο για βαριες περιπτωσεις , μην κοιτας που τα παιρνουμε ' ετσι ' , το πολυ να δρασουν ενα 30% , και σε λιγοτερο απο 50% των ασθενων , δεν θαχα συνελθει τοσο καιρο , με τις γνωσεις πουχω αποκομισει περι αντκθλκων ? χαρη σενα δεσμο , προ ετους πηρα την πανω βολτα , αλλιως θαμουν τα ιδια σκατα............

    Πολύ με προβληματιζεις. .. άσε που κοντεύω να γίνω σαν μοσχαρι. Τρώω σαν να μην υπάρχει αύριο.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Cicada View Post
    Πολύ με προβληματιζεις. .. άσε που κοντεύω να γίνω σαν μοσχαρι. Τρώω σαν να μην υπάρχει αύριο.

    Μηπως παιρνεις remeron η azapin ? ιναι το μονο αντκθλκο που ανοιγει την ορεξη , πολυυυυυυ ....

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2014
    Posts
    232
    απο λιγη συζητηση ο γιατρος μου μαλλον για zoloft θέλει να παιρνω...εχετε καμια εμπειρια πανω σε αυτο?

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    May 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    209
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Μηπως παιρνεις remeron η azapin ? ιναι το μονο αντκθλκο που ανοιγει την ορεξη , πολυυυυυυ ....
    Έπαιρνα αλλά τα εκοψα γι αυτό τον λόγο. Τώρα παίρνω σιπραλεξ αλλά η όρεξη όρεξη. .... από 47 κιλά πήγα 55 ... αυτοκτονία! !!! Θα κόψω τα χάπια κ θα γίνω πριγκίπισσα!

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Giorgos27 View Post
    απο λιγη συζητηση ο γιατρος μου μαλλον για zoloft θέλει να παιρνω...εχετε καμια εμπειρια πανω σε αυτο?

    Τοχω δοκιμασει ( σιγα μην δεν το δοκιμαζα ! ) , σε καποιους δουλευει ως ηρεμιστικο , κοβει την ορεξη παντως , κατα γενικη ομολογια ........

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. ποια υπερδυναμη θα θελατε να ειχατε
    By Macgyver in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 42
    Last Post: 24-12-2015, 19:34
  2. Ποιον διασημο θα θελατε να ειχατε γνωρισει απο κοντα ?
    By Gamer85 in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 27
    Last Post: 07-07-2014, 09:43
  3. Replies: 15
    Last Post: 28-02-2014, 14:32
  4. "συνδρομο διακοπης ssri -Post-SSRI sexual dysfunction "
    By Στράτος_84 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 1
    Last Post: 17-11-2013, 00:00
  5. 1.Σε ποια ηλικια ειχατε την πρωτη σας σεξουαλικη εμπειρια?
    By πανος12345 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 19
    Last Post: 06-08-2009, 18:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •