Ακου ανθρωπακο - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Quote Originally Posted by rea View Post
    πως πάνε τα δικα σου μπεμποαετοπουλα κουτς??
    Μεγαλωνουν και ειναι μια χαρα. :) θα γινω κολλημενη μαμα

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Quote Originally Posted by kutchunie View Post
    Βασικα δεν ξερω αν παιζει οικτος για τον "αετο" . Η αληθεια ειναι πως ενοιωθα διαφορετικη απο το περιβαλλον μου οσο μεγαλωνα. Επισης εκρινα πως ημουν ο "αετος" της υποθεσης (δηλαδη υπηρχε αποκλιση αλλα ημουν καλυτερη απο τους αλλους). Δεν εναντιωθηκα στις "κοτισιες" πρακτικες, υπεθαλπτα τις συμπεριφορες με κρυφη ελπιδα μια "αετισια" εκφανση. Αυτο αποτελεσε το προσωπικο μου οπιο που κατεληξε σε ψυχικη νοσο. Βεβαια δεν θεωρω ακομη κ τωρα λαθος τις υποσυνειδητες επιλογες που εκανα οταν διαμορφωνομουν. Αν ειχα παρει αποφαση πολυ νωρις πως δεν υπαρχει ελπιδα, το πιο λογικο θα ηταν να μην εγραφα τωρα εδω και δεδομενου πως δεν θα γινω και κοτα μαλλον δεν θα εγραφα πουθενα. Δεν με λυπαμαι ομως, παρολη την ταλαιπωρια μου. Μπορει να καταφερνω να ευθυγραμμιζομαι καποιες φορες μεβτην κοινη λογικη, ομως δεν αλλοιωθηκα και ειμαι περιφανη γι αυτο. Επισης, δεν επαψα να ελπιζω πως καποτε θα φτασω στην ουτοπικη μου πραγματικοτητα, ομως πλεον δε βρισκω διεξοδο στο να περιμενω να δημιουργηθει ως παρθενογεννεση, επομιζομενη ολα τα λαθη της μη αρεστης σε εμενα πραγματικοτητας, εναντιωνομαι και δημιουργω, ουτε ανεχομαι ουτε υποχορω. Ειναι εντελως κουτσουνικη η οπτικη. Δεν θελω να πω πως εχεις αδικο παυλινα και χαιρομαι που σου αρεσε:)
    Πολυ ωραια τα λεσ εγω γνωρισσ πολλουσ αετουσ που δεν ξεραν οτι ειναι αετοι μεχρι που καποιοσ πιστεψε σε αυτουσ οσο για το πρωτοσ στη δουλεια μου μαζευω ελιεσ πεντακοσια κιλα τη μερα δυο ατομα με στρωσιμο με τα παντα κ κουβαλημα χαλαρα ειναι ο τροποσ δουλειασ τετοιοσ που γινεται χαλαρα κ δε το ξερουν ολοι αυτο εγω το κανω δεκα χρονια τωρα περενω να βγουν τα πιο καινουρια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Δεν ξερω βρε ελις. Εγω και δουλεια κ απ'ολα αλλα εχω αρχισει να μη την παλευω. Διαβαζω για να μην σκεφτομαι αλλα οσο διαβαζω κ οτι διαβαζω τα ιδια σκεφτομαι. Τι αετοι κ τι κοτες και γαλοπουλες. Το θεμα ειναι πως για να ζουμε σαν ανθρωποι πρεπει να γινουμε αλλοι ανθρωποι κι αυτο με χαλαει

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Πανε στο χωριο μου να δεισ τι γινεται ολοι ειμαστε ενασ κι ενασ αλλα δε με δεχονται οι μαλακεσ επειδη κανω βλακειεσ συνεχεια
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by kutchunie View Post
    Μεγαλωνουν και ειναι μια χαρα. :) θα γινω κολλημενη μαμα
    εμαθες τα φυλλα τους?

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Κάπου στην Αθήνα
    Posts
    527
    Ο αετός δεν είναι για λύπηση, ούτε για αυτολύπηση. Όλοι είμαστε στο βάθος αετοί που δεν έχουν συνειδητοποιήσει τις δυνάμεις τους. Είμαστε "ριγμένοι στον κόσμο", όπως λέει ο Χάιντεγκερ και καλούμαστε να νοηματοδοτήσουμε εμείς οι ίδιοι την ύπαρξή μας, αποφεύγοντας ταυτόχρονα την αλλοτρίωση από το περιβάλλον. Ζόρικο ταξίδι, μα το γεγονός ότι είναι το μόνο που έχουμε, το κάνει γοητευτικό...

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Quote Originally Posted by rea View Post
    εμαθες τα φυλλα τους?
    Αγορια ειναι!

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Quote Originally Posted by kutchunie View Post
    Αγορια ειναι!
    Μπραβο κουτσουνι θαχεις με το καλο δυο μπεμπηδες

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Ναι παυλινα, τα κοπελια μου :)

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by kutchunie View Post
    Αγορια ειναι!
    χαχαχα...θα χεις 3 αντρες ερωτευμενους μαζι σου στο σπιτακι σου κοριτσακι μου!!!! με το καλο!!!:)

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Quote Originally Posted by rea View Post
    χαχαχα...θα χεις 3 αντρες ερωτευμενους μαζι σου στο σπιτακι σου κοριτσακι μου!!!! με το καλο!!!:)
    Να σαι καλα βρε Ρεα. Κι εσενα σου ευχομαι τα καλυτερα.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Quote Originally Posted by elis View Post
    Πανε στο χωριο μου να δεισ τι γινεται ολοι ειμαστε ενασ κι ενασ αλλα δε με δεχονται οι μαλακεσ επειδη κανω βλακειεσ συνεχεια

    Τι χωριο ειναι αυτο που δε σε δεχονται επειδη κανεις βλακειες; το εξυπνοχωρι;ολοι κανουν μονο εξυπναδες κ ειναι τελειοι; καλυτερα που δε σε δεχονται αν ειναι τετοιοι κ ουτε εσυ να τους δεχεσαι ελις

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by kutchunie View Post
    Να σαι καλα βρε Ρεα. Κι εσενα σου ευχομαι τα καλυτερα.
    απο το στομα σου και στου συμπαντος το αφτι!!... χαχαχα;)

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    675
    Το είχα διαβάσει προ τριετίας, δε θυμάμαι το κείμενο, θυμάμαι ότι ο Ράιχ "στοχοποιεί" τον 'ανθρωπάκο' για να ανασύρει από μέσα του τον άνθρωπο και το μεγαλείο της ψυχής του! Θα το ξαναδιαβάσω κάποια στιγμή...

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Quote Originally Posted by Gallowdance View Post
    Το είχα διαβάσει προ τριετίας, δε θυμάμαι το κείμενο, θυμάμαι ότι ο Ράιχ "στοχοποιεί" τον 'ανθρωπάκο' για να ανασύρει από μέσα του τον άνθρωπο και το μεγαλείο της ψυχής του! Θα το ξαναδιαβάσω κάποια στιγμή...
    Nα το διαβάσεις gallow, είναι πολύ όμορφο βιβλίο :)

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •