οι νεαρότεροι έχουν διαφορετική σεξουαλική κουλτούρα; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 21 of 21
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by Numenor View Post
    Συμφωνώ με τον συνονόματο, δεν έχουν την παραμικρή ιδέα σε τι είδος κίνδυνο μπαίνουν από την στιγμή που κάνουν ελεύθερο σεξ. Τα ΣΜΝ μαστίζουν από την ανοησία μερικών....
    δεν φταινε τα παιδια σε αυτο...και στις πιο παλιες γεννιες τα ιδια λάθη και πιο σοβαρα μάλιστα , hiv,εκτρωσεις...
    Εδω φταιμε εμεις που δεν παιδαγωγουμε τα παιδια μας πάνω σε αυτο. απο την εφηβεια τα παιδια πρεπει να ενημερωνονται για τις προφυλάξεις για τα νοσηματα κτλ κτλ

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    215
    Quote Originally Posted by rea View Post
    δεν φταινε τα παιδια σε αυτο...και στις πιο παλιες γεννιες τα ιδια λάθη και πιο σοβαρα μάλιστα , hiv,εκτρωσεις...
    Εδω φταιμε εμεις που δεν παιδαγωγουμε τα παιδια μας πάνω σε αυτο. απο την εφηβεια τα παιδια πρεπει να ενημερωνονται για τις προφυλάξεις για τα νοσηματα κτλ κτλ
    Δεν ξέρω αν φταίει μόνο αυτό, γενικά πιστεύω ότι επικρατεί μια τρέλα στην νέα γενιά και το έχουν χάσει λίγο. Οι καιροί αλλάζουν αλλά όχι προς το καλύτερο. Φταίμε σε πολλά αλλά νομίζω κυρίως ότι το ιντερνετ είναι αυτό που κάνει την μεγαλύτερη ζημιά

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,651
    Ευτυχωσ που ολοι οι νεοι ειναι πυροβολημενοι κι ετσι ζουμε κι εμεισ οι παλιοι
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by trilas View Post
    Ρε παιδιά είμαι αγόρι 30 χρονών, και έχω το εξής θέμα. Έχω μια αίσθηση οτι οι νεαρότεροι τώρα, οι ηλικίες από 15 μέχρι 25, κάνουν πιο ελεύθερα έρωτα. Αυτό φυσικά είναι καλό, αλλά νιώθω ζήλεια. Το ανοίγω εδώ για να το μοιραστώ, και να δω αν και άλλοι βρίσκονται στην ίδια θέση με μένα. Εγώ είχα κάποιες σχέσεις, η πρώτη μου στα 18, μερικά για ένα βράδυ κατα καιρόυς, μερικές σχέσεις στην πορεία της τελευταίας δεκαετίας, πρώτα σαν φοιτητής, μετά στην εργασιακή ζωή κλπ. Ξεπέρασα διάφορα ζητήματα που με κόμπλαραν όταν έφευγα απ τη μικρή μου πόλη και άρχιζα σαν φοιτητής τη σεξουαλική μου ζωή. Και όμως, τώρα νιώθω να έρχομαι αντιμέτωπος με μικρότερους που σα να μη συνάντησαν ποτέ τέτοιες δυσκολίες και άγχη. ακόυω ιστορές, και ηλικίες που κάνουν σεξ, και κυρίως πόσο χωρίς άγχος επιδιώκουν την σεξουαλική επαφή και ζηλεύω! Χώρια οτι έχω μια υποψία οτι το έχουν πολύ πιο άνετα να κάνουν τρίο π.χ. η φάσεις πιο εύκολα, με πάνω από έναν στο ίδιο πάρτυ. Επίσης χαρακτηριστικό είναι πόσο πληθαίνουν οι συζητήσεις για τα ζητήμα φύλου. Πιθανών να είναι και στο μυαλό μου βέβαια, και να προβάλλω τις επιθυμίες μου. Νιώθω σα να γέρασα και δε μπορώ να συμμετέχω και γω στην αλλαγή κουλτούρας..
    Παρακαλώ πείτε αν νιώθετε κάπως έτσι, ή αν γνωρίζετε αν ισχύουν αυτά, ευχαριστώ
    Απάντησες μόνος σου.

    Να στο πω και πιο λαικά γιατί κάτι έβλεπες εσύ την ώρα που άνοιξες το ποστ.Δεν μιλάς για σεξουαλική κουλτούρα αλλά για φετίχ και σεξουαλικές προτιμήσεις δικές σου.Οπότε μην μπερδεύεις την λέξη κουλτούρα.
    Με λίγα λόγια θέλεις κι εσύ να πας σε ένα πάρτυ για όργια.Νομίζω είσαι στην κατάλληλη ηλικία 25-45.Κι όχι 15-25 που αναφερεις.

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Quote Originally Posted by Numenor View Post
    Συμφωνώ με τον συνονόματο, δεν έχουν την παραμικρή ιδέα σε τι είδος κίνδυνο μπαίνουν από την στιγμή που κάνουν ελεύθερο σεξ. Τα ΣΜΝ μαστίζουν από την ανοησία μερικών....
    Κατε με αλλο το ελευθερο σεξ αλλο η απελευθερωση.....μπορεις να εισαι απελευθερομενος με προφυλαξεις...
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    215
    Quote Originally Posted by arntaben View Post
    Κατε με αλλο το ελευθερο σεξ αλλο η απελευθερωση.....μπορεις να εισαι απελευθερομενος με προφυλαξεις...
    Μα δεν αναφέρθηκα για την απελευθέρωση, όλα όσα είπα σχετίζονταν με τις προφυλάξεις

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Μια διαφορετική άποψη...
    By heman in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 22-08-2014, 22:02
  2. Διαφορετική προσέγγιση στο sex ή στέρεψε το πάθος?
    By Δώρονάδωρον in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 31-12-2013, 02:49
  3. Διαφορετική ανσυχία
    By Academus in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 09-09-2011, 11:54
  4. Διαφορετική θρησκεία
    By melissa in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 18-03-2011, 14:57
  5. Μια Διαφορετική αντίληψη για τη σχιζοφρένεια
    By vince in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 22
    Last Post: 22-10-2007, 23:02

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •