Μπερδεμενη
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    25

    Μπερδεμενη

    Γεια σας. Ειμαι 17 μισο και εδω και μια εβδομαδα περιπου εχω αρχισει και βλεπω τον εαυτο μου εντελως διαφορετικα.. Οταν ημουν στο τελος του δημοτικου ενιωθα μια περιεργη ελξη για τα κοριτσια η οποια ομως εξασθενισε υστερα απο λιγο καιρο.. Στην διαρκεια του γυμνασιου και του λυκειου αρκετα αγορια με προσεγγισαν και εγω ενω ηθελα σαν τρελη να ειμαι μαζι τους ιδιως στο λυκειο παντα τους απομακρυνα λογω αγχους και ανασφαλειας.. Εδω και μια εβδομαδα λοιπον νιωθω οτι ισως τελικα φταιει οτι ειμαι ομοφυλοφιλη και εχω αγχωθει παρα πολυ.. Παραλληλα ομως δεν μπορω να ξεχωρισω την διαθεση μου για τα αγορια

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γεια σου! Το να νιώθεις απο μικρή ηλικία μια έλξη για τις αλλες κοπέλες δεν είναι παράξενο. Οταν λες λογω αγχους και ανασφάλειας τι εννοείς για τα αγόρια που σε προσέγγιζαν; Δηλαδή τι ένιωθες εκείνη την ώρα;

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    25
    Γενικα εχω χαμηλη αυτοεκτιμηση και επειδη κατα την διαρκεια του γυμνασιου δεν ειχα τοσο εντονη την διαθεση δημιουργιας μια σχεσης(ημουν ομως κολλημενη με ενα συγκεκριμενο αγορι που δεν το ειχα εξομολογηθει) οταν εφτασα στο λυκειο δεν ειχα τις εμπειριες που ειχαν οι συνομηλικοι μου και φοβομουν μηπως γινω ρεζιλι αν εκανα κατι με καποιον και ετσι το απεφευγα..

  4. #4
    Δεν θεωρω οτι ειναι κατι κακο σε ολο αυτο . Δηλαδη θελω να πω οτι τη σεξουαλικη σου ταυτοτητα εσυ θα την ανακαλυψεις σιγα σιγα και οποια και αν ειναι δεν θα πρεπει σε καμια των περιπτωσεων να ντρεπεσαι για αυτη . Ισως εισαι ακομα αρκετη μικρη για να μπορεις να κρινεις με σιγουρια αμα εισαι γκει ή οχι . Ειναι κατι που θα γινει με τον καιρο και με πειραματισμο .
    Παραλληλα θα θελα να σου πω οτι και εγω δεν ημουνα καμια σπουδαιο καρδιοκατακτητρια στο γυμνασιο και λυκειο . Πρωτη φορα φιλησα αγορι στα 18μιση . Και εγω χαμηλη αυτοεκτιμηση και περιττο βαρος που σε εκεινες τις ηλικιες ειναι καθοριστικος παραγοντας ...χυλοπιτας .

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Mε το αγόρι που λες είσαι κολημένη τι συμβαίνει;

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    25
    Ναι ομως το γεγονος οτι στην μικρη ηλικια του δημοτικου ειχα αυτη την ελξη δηλωνει κατι η ειναι φυσιολογικο; (στο γυμνασιο και το λυκειο ειχα κολληματα μονο με αγορια)

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    25
    Ημουν κολλημενη μαζι του οππτε μου μιλαγε κοκκινιζα σφιγγοταν το στομαχι μου ομως εκεινος ηθελε μια αλλη φιλη μου η οποια τον ηθελε και αυτη και δεν της το ειχα πει οποτε τα εφτιαξαν και εγω εμεινα να τους κοιταω..

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    25
    Υπαρχει περιπτωση να ειμαι λεσβια;

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    18
    Πιστευω οι αμφιβολιες σου δημιουργουνται επειδη δεν εχει τυχει ακομα να κανεις κατι με αγορια, οταν γινει αυτο πιθανοτατα θα σου φυγει καθε περιεργη σκεψη, οπως μας τα λες δλδ.

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Νομίζω άδικα αγχώνεσαι. Η εφηβεία είναι μια περίεργη φάση έτσι και αλλιώς... και με κοπέλα δηλαδή να έκανες κάτι δεν θα σήμαινε απαραίτητα ότι είσαι λεσβία... αλλά εσύ μας λες ότι δεν υπήρχε καν έλξη....Μπορεί να αγχώνεσαι επειδή απομάκρυνες κάποια αγόρια και τώρα να αποπροσανατολίζεσαι σκεπτόμενη τα λάθος πράγματα. Απλώς δεν χρειάζεται να φοβάσαι μήπως γίνεις ρεζίλι, δεν σε έχουν πάρει και τα χρόνια!

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    αφυσικες καταστασεις οδηγουν σε αφυσικα αποτελεσματα..
    μια φυσιολογικη κατασταση ειναι ενα παιδι να μεγαλωνει με τους δυο τους γωνεις σε ενα ηρεμο περιβαλον.

    τωρα αν νιωθεις μια ελξη ε δε χαλασε κ ο κοσμος απλα ο κοσμος μπορει αυτο να μην ειναι ετοιμος να το αποδεχτει μαλον επειδη δεν υπαρχει καμια κατευθυνση απο πουθενα σε αυτο το θεμα ενω καιει σιωπιλα πολυ κοσμο..
    το θεμα ειναι τι κανεις εσυ με εσενα στον κοσμο μπορει να το παιζεις ευκολοπιστος για να σε αποδεχεται το θεμα ειναι να τα βρεις εσυ με τον εαυτο σου..
    αν τα βρεις με τον εαυτο σου εισαι μια χαρα.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    25
    Δεν μπορω να βγαλω αυτη τη σκεψη απο το μυαλο μου εδω και μερες.. Νομιζω μαλιστα οτι αυτη η ελξη τωρα που το ξανασκεφτομαι ισως να μην μου περασε αλλα να ηταν παντα στο πισω μερος του μυαλου μου.. Αλλα πως γινεται να μαρεσει παραλληλα που τα αγορια ασχολουνται μαζι μου και να γοητευομαι κιολας απο αυτο;; μηπως απλα φοβαμαι να αποδεχθω τον εαυτο μου; ειμαι πολυ αγχωμενη και δεν μπορω να διαβασω εδω και κια εβδομαδα !!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    159
    θα σου πω και γω επειδη ειμαστε στην ιδια ηλικια και καλος η κακος μιλαω στα ισα. κοριτσι μου γλυκο μαλλον πρεπει να δοκιμασεις να πας πρωτα με αγορι και μετα με κοριτσι.
    γιατι οι στιγμες περνανε πανε και πισω δε γυρνανε σα του ρολογιου τους δεικτες που πισω δε γυρνανε

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    25
    Αγχωνομαι πολυ ομως με τα αγορια και οποτε μαθαινω οτι αρεσω σε καποιον που ειναι αντικειμενικα καλη περιπτωση σφιγγεται το στομαχι μου και μου ερχεται να κανω εμετο.. Τι μου συμβαινει;; Δινω πανελληνιες και δεν αντεχω αλλο αυτες τις σκεψεις θα εκραγω

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    159
    γιατι το αποφευγεις? δοκιμασε.. η πανελληνιες ειναι αλλο θεμα
    γιατι οι στιγμες περνανε πανε και πισω δε γυρνανε σα του ρολογιου τους δεικτες που πισω δε γυρνανε

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. μπερδεμενη;/
    By Λια17 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 21-08-2015, 18:52
  2. Μπερδεμένη...
    By romantic... in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 02-01-2015, 22:00
  3. Μπερδεμενη
    By ΣΟΥΛ in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 22
    Last Post: 18-08-2014, 16:39
  4. Μπερδεμενη....
    By natasa1987 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 02-03-2014, 06:05
  5. Μπερδεμενη..
    By fusiologia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 30-05-2007, 20:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •