Σκότωσα το σκυλάκι μου - Page 10
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910
Results 136 to 143 of 143
  1. #136
    Quote Originally Posted by rea View Post
    γυναικες που εχουν το περιθωριο να φυγουν και να σωσουν τον εαυτο τους και τα παιδια τους, αλλα δεν το κανουν??
    Σ' αυτ'ο συμφωνώ, όπως και στο ότι υπάρχουν νόμοι, για τα πάντα, οι οποίοι τιμωρούν κάθε είδους κακομεταχείριση, ειτε για άνθρωπο πρόκειται είτε για ζώα. Μόνο που δεν εφαρμόζονται.

    Χαίρομαι όμως που κάποιοι φορείς πήραν πρωτοβουλίες και έτσι πλεον ο κόσμος άρχισε να ευαισθητοποιείται για την κακομεταχείριση ζώων, τουλάχιστον τίποτα δεν περνάει απαρατήρητο πλέον, έστω μια φωνή διαμαρτυριας θα ακουστεί.

    Σίγουρα ούτε εγω θα διαβάσω ενα θεμα που χρονολογείται. Ο vaggos καλώς το ξανανοιξε το θέμα, αν ο σκοπός του είναι η ευαισθητοποίηση μας.
    γιάννης

  2. #137
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    σιγουρα, αλλα ακομα ειμαστε πισω σε πολλα πραγματα... δηλαδη εγω ακομα απορω για το μισος που βγαζει καποιος κοσμος..ειδικα οι γριες..τι ναι αυτο το πραγμα ρε παιδι μου... ερχονται στο ξεκαρφωτο και μου την λενε για οτι φανταστεις.

    προχθες γυρναει σε μια κοπέλα που φοραγε τακουνια και της λέει "προσεχε τις ακαθαρσιες" κοιταει η κοπέλα βλέπει εμενα με τον σκυλο μου ο οποιος απλα μυριζε το χορτο και εγω με το ρολακι με τις τσαντουλες για τις ακαθαρσιες στο χερι βεβαια οπως πάντα.. και συνεχιζει σε μενα η γρια "ταφηνετε να τα κανουν που ναναι, γιατι δεν τα βαζετε να χεζουν στην κρεβατοκαμαρα σας?" και εφυγε εξαλλη ..κοιταχτηκαμε με την κοπέλα με ενα γελιο και μια απορια .. ακομα και τωρα την θυμαμαι με την λυσα στο ματι απορω και γελαω...βλακο-κακια!!

  3. #138
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Quote Originally Posted by rea View Post
    σιγουρα, αλλα ακομα ειμαστε πισω σε πολλα πραγματα... δηλαδη εγω ακομα απορω για το μισος που βγαζει καποιος κοσμος..ειδικα οι γριες..τι ναι αυτο το πραγμα ρε παιδι μου... ερχονται στο ξεκαρφωτο και μου την λενε για οτι φανταστεις.

    προχθες γυρναει σε μια κοπέλα που φοραγε τακουνια και της λέει "προσεχε τις ακαθαρσιες" κοιταει η κοπέλα βλέπει εμενα με τον σκυλο μου ο οποιος απλα μυριζε το χορτο και εγω με το ρολακι με τις τσαντουλες για τις ακαθαρσιες στο χερι βεβαια οπως πάντα.. και συνεχιζει σε μενα η γρια "ταφηνετε να τα κανουν που ναναι, γιατι δεν τα βαζετε να χεζουν στην κρεβατοκαμαρα σας?" και εφυγε εξαλλη ..κοιταχτηκαμε με την κοπέλα με ενα γελιο και μια απορια .. ακομα και τωρα την θυμαμαι με την λυσα στο ματι απορω και γελαω...βλακο-κακια!!
    Καποιες γριες ειναι φουλ κο.πλεξιξες και σπανια εχω συναντησει κακους παπουδες ενω γριες κακες υπαρχουν μαλλον κομπλεξικες θα ελεγα ενω τα παπουλινια....

  4. #139
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by pavlina View Post
    Καποιες γριες ειναι φουλ κο.πλεξιξες και σπανια εχω συναντησει κακους παπουδες ενω γριες κακες υπαρχουν μαλλον κομπλεξικες θα ελεγα ενω τα παπουλινια....
    χαχαχα... τωρα που το λες... ναι οι παππουδες ειναι πιο κουλ.. γιατι συμβαινει αυτο αραγε???

  5. #140
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2020
    Posts
    1,788
    Παλιο θέμα αλλά ελπιζω να καιγεσαι αιώνια απο τύψεις. Θέλετε και παιδιά ενώ δεν έχετε την αξιοπρεπεια να φερθειτε σωστά σε ένα ακακο πλασμα. Προφανώς και έφταιγες εσύ και παράλληλα οι απαντήσεις σου δείχνουν ότι δεν μετάνιωσες καθόλου. Λυπάμαι τα παιδιά σου.

    Επίσης, πάρα το γεγονος οτι εχουν περασει τόσα χρόνια, θα κάνω σκριν σοτ το θέμα και την αποτροπαια και κακουργηματικη δια νομου ομολογία σου για να γινει έστω και τυπικα μια καταγγελία στη ΔΗΕ. Το πιθανοτερο ειναι να μην σε πιασουν ποτε, αλλά επικινδυνους ανθρωπους οφείλουμε παντα να τους καταγγελουμε.
    Last edited by Skiouros8; 18-07-2022 at 01:46.

  6. #141
    @skiouros8 ειλικρινά το μήνυμα σου με σοκάρει ίσως περισσότερο και από το αρχικό.
    Σαφώς και η πράξη της γυναίκας είναι αποτρόπαια και η κοπέλα πιθανώς επικίνδυνη και για τα παιδιά της.
    Το να φερομαστε όμως τόσο επιθετικά σε ανθρώπους που προσπαθούν να ζητήσουν βοήθεια το μόνο που καταφέρνουμε είναι να τους αποτρέπουμε από αυτό.
    Να πηδιέστε σαν τους σκύλους ξέρετε, να αγαπάτε σαν αυτούς ούτε λόγος.

  7. #142
    Δεν έχω λόγια... Είσαι τραγική, πραγματικά... Και μεγαλώνεις και παιδί!!!! Αν αυτό που περιγράφεις συνέβαινε σήμερα,εν έτει 2023, ΕΥΤΥΧΩΣ θα ήσουν αντιμέτωπη με κακουργηματικες κατηγορίες και αστρονομικό πρόστιμο.... Αν ήμουν εισαγγελέας δε, θα έκανα ο,τι περνούσε από το χέρι μου,να σου αφαιρεθεί η επιμέλεια του μικρού.

  8. #143
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2013
    Location
    Αθήνα
    Posts
    1,403
    Προφανώς η γυναίκα ήταν βλαμμένη ελπίζω να μην σκοτώσει και ''κατά λάθος'' το παιδί της. Πάντως αυτό που έκανε ήταν κολασταίο και θα έπρεπε να είχε καταδικαστεί που πήρε τη ζωή ενός αθώου πλάσματος μόνο και μόνο επειδή είχε τα νευράκια της.

Page 10 of 10 FirstFirst ... 8910

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •