σχεση σε κριση πανικου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1
    Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    44

    σχεση σε κριση πανικου

    Γεια σας, θα ηθελα τη βοηθεια σας ή τη γνωμη σας
    Εδω και λιγες μερες ενα παιδι που αρεσε εκανε κινιση να με πλησιασει (ειμαστε στην ιδια παρεα εδω κι 5 χρονια και τα τελευταια 2 χρονια περιμενα να κανει κινιση) μιλησαμε και ειπα να προσπαθησουμε μεταξυ μας και οπου βγει και καπου εδω αρχιζουν τα προβληματα για μενα. Ενω ηρθε η στιγμη που περιμενα τοσο καιρο αντι να χαιρομαι ειμαι μεσα στο αγχος με πιανουν κρισεις πανικου γιατι δεν ασθανομαι οπως περιμενα και φανταζομουν, ενω ειπαμε να το παμε σιγα σιγα το παιδι αυτο ομως εχει ενθουστιαστει και ολο με παιρνει τηλεφωνα και ολο θελει να βγαινουμε και εγω πανικοβαλλομαι ακομα περισσοτερο που βλεπω πως εγω δεν ειμαι το ιδιο δοτικη και τρυφερη, πιεζω τον εαυτο μου να χαλαρωσει και να ηρεμησει και οπου βγει αλλα δεν μου ειναι ευκολο.
    Θελω να ειμαι σωστη απεναντι του γιατι ειναι ενα πολυ καλο παιδι και δεν του αξιζει να του φερθω ασχημα. Το σταματω το πραγμα πριν σοβαρεψουν τα πραγματα?

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    του εξηγεις οτι δεν εχεις συνηθισει να σαι κοντα με τους ανθρωπους κ καπια στιγμη θα σου περασει οσο περνα η ωρα χαλαρωνεις ολο κ περισσοτερο
    αλλα συνηθως ετσι γινεται.
    μαλον θα σ αρεσει καλυτερα να ερχεται κ να φευγει σα να ειναι χωριογυρης αρα πεστου να μην επιμενει πολυ κ να κανει παυσεις
    φανταζομαι θα χει αρκετη υπομονη για να το παλεψει.

  3. #3
    Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    44
    του το ειπα οτι θα ηθελα μερικες φορες το χωρο μου και αυτο πιο πολυ γιατι οταν πανικοβαλλομαι ειναι σε τετοιο βαθμο που δεν σκεφτομαι λογικα ...με τις παρεες μου δεν εχω τετοια προβληματα αλλα η αληθεια ειναι οτι σε προσωπικο επιπεδο τα κανω χαλια
    θελω πραγματικα να προσπαθησω να μην αφησω τον πανικο μου να με κερδισει

  4. #4
    Μηπως σε χαλαει κατι συγκεκριμενο σε εκεινον ?
    Σου δινει την αισθηση δηλαδη της πιθανοτητας να σε κρινει με χλευασμο αν παθεις κριση πανικου ?
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  5. #5
    Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    44
    οχι οτι θα με χλευασει απλα δεν μπορει να το καταλαβει απολυτα γιατι μπορει να παθω κριση πανικου, νομιζει οτι ειμαι υπερβολικη
    εγω πιο πολυ με τον ευατο μου τα βαζω που απο τη στιμγη που δε θελω να ειμαι μονη μου πανικοβαλλομαι και μου βαζω εμποδια θελω να μπορω να αντιμετωπιζω τα πραγματα χωρις αγχος και κρισεις πανικου

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Μηπως δε σ αρεσει ερωτικα και τον προτιμας για φιλο; Εισαστε κ πολλα χρονια φιλοι αλλωστε.

  7. #7
    Quote Originally Posted by algofren View Post
    οχι οτι θα με χλευασει απλα δεν μπορει να το καταλαβει απολυτα γιατι μπορει να παθει κριση πανικου, νομιζει οτι ειμαι υπερβολικη
    Εγω συμπεραινω πως δεν εχει κερδισει την εμπιστοσυνη σου ακομα. Δεν λεω οτι ειναι ακαταλληλος. Γραφω με βαση την δικη σου οπτικη.
    Το ζητημα -θελω να μην εχω κριση αγχους- ειναι τεραστιο. Ευχομαι να το λυσεις συντομα.
    Παρολαυτα υπαρχουν και ανθρωποι που κατανοουν τι ειναι και δεν ονομαζουν "υπερβολικο" αυτον που το βιωνει.
    Εσυ ξερεις...
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    οκ πες του το τοτε πιο ξεκαθαρα αλλες φορες να ερχεται κ αλλες να φευγει

  9. #9
    Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    44
    Αχ σας ευχαριστω πολυ που μου απαντατε θεωρουσα οτι ειμαι τοσο λαθος σε αυτα που σκεφτομαι ειναι ο πανικος μου σε τετοιο σημειο που ετσι απλες σκεψεις δεν τις εκανα
    Μου εχετε δωσει τροφη για σκεψη, ναι ισως φταει και το γεγονος οτι ειμαστε τοσα χρονια στην ιδια παρεα και δεν εγινε κατι στη σωστη στιγμη, πρεπει να ηρεμησω και να πω πιο καθαρα καποια θελω μου ειναι η πρωτη μου σχεση και θελω να συμπεριφερθω σωστα και στον εαυτο μου και τον αλλον. Δεν θελω να κανω πισω και να απομακρυνω παλι καποιον απο κοντα μου επειδη δεν μπορω να διαχειρητιστω το αγχος μου αλλα ουτε να κανω κατι επειδη φοβαμαι οτι θα μεινω μονη μου.
    Σε αλλα θεματα της καθημερινοτητας που καλουμε να λυσω ειμαι πιο ψυχραιμη, ισως εχω μαθει τη μοναξια μου

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Ισως να σε αφχωνει και το οτι ο αλλος θα περιμενει πραγματα απο σενα αν κανεις σχεση, ενω μια φιλια ειναι πιο χαλαρα.

  11. #11
    Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    44
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Ισως να σε αφχωνει και το οτι ο αλλος θα περιμενει πραγματα απο σενα αν κανεις σχεση, ενω μια φιλια ειναι πιο χαλαρα.
    ισχυει αυτο που μου λες

Similar Threads

  1. ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ
    By ασπασια in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 26
    Last Post: 02-09-2015, 22:16
  2. Κριση Πανικού
    By Kido in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 1
    Last Post: 13-05-2009, 23:38
  3. Κρίση πανικού θα σε γαμ@#$!!
    By Αλέξανδρος24 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 13
    Last Post: 30-04-2009, 14:25
  4. κριση πανικου
    By stamos14 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 1
    Last Post: 14-03-2008, 23:28
  5. ΚΡΙΣΗ ΠΑΝΙΚΟΥ
    By Marlen in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 7
    Last Post: 11-09-2005, 16:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •