Γιατι?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30

Thread: Γιατι?

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    10

    Γιατι?

    Γεια σας.Με λενε νικη και ειμαι 16.Τον τελευταιο καιρο παρακολουθω το φορουμ αλλα δισταζα να κανω θεμα τελικα ομως πειρα την αποφαση.Οπως ειπα ειμαι 16 και δεν εχω κανει ποτε μου τιποτα με κανενα αγορι και νιωθω τοσο ασχημα.Νιωθω οτι ειμαι ασχημη και για αυτο κανεις δε με θελει.Ολες μου οι φιλες εχουν καποια κατακτιση κι εγω τιποτα ακομα.Πολλες φορες αναρωτιεμε γιατι ομως να γινεται αυτο?Τοσες εκει εξω ειναι τοσο ασχημες στη συμπεριφορα τους και εχουν αγορι και εγω που ειμαι σωστη ποτε δε βρισκω τιποτα.Γιατι ομως?γιατι ολοι να εχουν και εγω να μην εχω τιποτα?με το ζορι ενα γεια λεω με καποιους και μετα η συζητηση τελειωνει.Ξερω πολλοι απο εδω θα μου πειτε να ξεκινισω να μιλω μαζι τους αλλα νιωθω τοσο ασχημα με εμενα.με τον εαυτο μου.ολες μου οι φιλες εχουν καποιον και εγω καθε φορα που με ρωτανε λεω οχι και σκιβω το κεφαλι με μια τρομερη απογοητευση.νιωθω οτι ποτε κανεις δεν προκιται να κανει κατι μαζι μου αν μαθει οτι ειμαι 16 και ποτε μου δεν εχω φιλησει.τι θα κανω?με φοβιζει τοσο πολυ αυτο.τοσα χρονια προσπαθω να ειμαι καλη και ποτε κανεις δεν νοιαζετε.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γεια σου. Καταρχήν να ξέρεις οτι δεν είναι πρωτότυπο το πρόβλημά σου, πολλές κοπέλες το αντιμετωπίζουν. Εγω δε θα σου πω οτι είσαι μικρή και θα γινει σιγα σιγα κάποια στιγμή κλπ ή να μη το σκέφτεσαι. Καλώς σε προβληματίζει και απο τωρα. Για το θέμα οτι αν μάθει κάποιος οτι δεν έχεις κάνει ακομα κατι θα είναι κάπως, θα σε συμβούλευα να μην το πεις απ την αρχη, μπορείς να αποφύγεις την απάντηση αν σε ρωτήσει ένα αγόρι κατι τετοιο, για να μη νιώθεις άσχημα. Πέρα απ αυτό ομως, πρέπει να δούμε γιατι δυσκολεύεσαι. Υπάρχουν αγόρια που σ αρέσουν ως τωρα στο σχολείο, στο φροντιστήριο, στο φιλικο περιβαλλον;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    261
    Γεια σου νίκη...λοιπον πρώτου ξεκινησω να σου γράφω θα σου κάνω μια ερώτηση πολύ καθοριστική.. Θες αγόρι επειδη νιώθεις ενα κενό μέσα σου και θες να το συμπληρωσεις ή νιώθεις μειονεκτικά απεναντι στις φίλες σου και απλα θες κάποιον για να το λες απο εδώ και απο εκεί;θέλω να σκεφτείς καλά και να μου απαντήσεις με ειλικρίνεια
    ΥΓτι γίνεται ρε παιδιά με αυτό το θέμα, όλες οι φίλες μου είναι στην ίδια φαση με εσένα νίκη...

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    γεια σου νανα..ειναι λογικο να επηρεαζεσαι αρνητικα απο τις κριτικές των φίλων σου. πρεπει ομως να καταλάβεις οτι δε ειμαστε όλοι οι ανθρωποι ιδιοι..εσενα ο χαρακτηρας σου ειναι πιο εσωστρεφης..δεν ειναι κακο αυτο... αρα θα δυσκολευτεις λιγακι στις ανθρωπινες σχεσεις. θες τον χρόνο σου. μην υποτιμας τον εαυτο σου, δεν φταιει ουτε η εμφανηση σου ουτε ο χαρακτηρας σου... καποιοι ανθρωποι ξεχωριζουν απο τους αλλους και δεν λειτουργουν σαν προβατα στο κοπάδι...και αυτοι οι ανθρωποι ειναι που παιρνουν τις χειροτερες κριτικες... μονο και μονο επειδη διαφερουν. μην αφηνεις κανεναν να σε υποβιβαζει και να σε μειωνει... αδιαφορησε...δεν ξερουν τι τους γινετε!... θα ερθει και σε σενα ο ερωτας... και μαλιστα θα ναι τοσο γλυκος και τρυφερος οσο σου αξιζει, αρκει να αποδεχτεις και τελικα αγαπήσεις την ιδιαιτεροτητα σου.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    10
    kerasi ναι αλλα και να μην το πω θα το καταλαβουν στη συνεχεια.Ειναι μερικα αγορια που ειναι ωραια και ενδιαφερον αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να με κοιταξουν,εχουν και κοπελες,οποτε δεν μπορει να γινει κατι.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    10
    fenia99 δεν ξερω.Μαλλον το δευτερο.Νιωθω πολυ ασχημα απεναντι τους,εχουν ολες και πραγματικα εγω δεν εχω.Σκεφτομαι τι θα κανω και γινομαι χειροτερα.Με τρομαζει ολο αυτο.Και αν λογω της απειριας μου δεν βρω ποτε τιποτα?Τι θα κανω τοτε?επισης τι ενοεις οτι ειναι στην ιδια φαση?

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    10
    rea ναι ειμαι εσωστρεφης και ειναι τοσο ασχημο αυτο.Βασικα εγω το βρισκω ασχημο.Οι αλλοι λενε πως κανω καλα.αρκετα συχνα με ενοχλουν πολλα παιδια επειδη ποτε δεν εχω κανει κατι με καποιον αλλα και για αλλους λογους.Νιωθω πολυ κατωτερη απο τους αλλους και ξερω πως δεν ειναι σωστο.Αλλα ετσι με κανουν και νιωθω και δεν μπορω.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    261
    Quote Originally Posted by nana34 View Post
    fenia99 δεν ξερω.Μαλλον το δευτερο.Νιωθω πολυ ασχημα απεναντι τους,εχουν ολες και πραγματικα εγω δεν εχω.Σκεφτομαι τι θα κανω και γινομαι χειροτερα.Με τρομαζει ολο αυτο.Και αν λογω της απειριας μου δεν βρω ποτε τιποτα?Τι θα κανω τοτε?επισης τι ενοεις οτι ειναι στην ιδια φαση?
    ωραια μου απαντησες στην ερωτηση μου...λοιπον ακου με..οσοι σε πειραζουν για να ενα τετοιο θεμα να ξερεις οτι δεν πανε καθολου καλα,καθονται και ασχολουνται με την προσωπικη ζωη του καθενος τα βληματα!μην ασχολησαι ειλικρινα με τετοιους ανθρωπους,δεν αξιζει..επισης θα σου πω κατι και θελω να το χωνεψεις καλα μεσα σου...μην κανεις κατι επειδη το θελουν οι αλλοι,ή επειδη δεν θελεις να ακους την κριτικη τους!απλα γραψτους στα @@ σου...καταλαβαινω απολυτως τον προβληματισμο σου,γιατι τον ειχα και εγω καποτε αλλα κατεληξα σε αυτο...μην εχεις την εντυπωση οτι τα αγορια κοιτανε τοσο πολυ την εξωτερικη εμφανιση..αυτο που κοιτανε ειναι αυτοπεποιθηση..αν δεν εχεις δυστυχως ειναι λιγο δυσκολο...μην ανησυχεις παντως ουτε εγω εχω πολυ,δεν εισαι η μοναδικη!ξερεις ποσες γνωστες εχω οι οποιες ειναι μετριες και εχουν σχεση και ποσες ειναι στην πενα καθε μερα και δεν εχουν κανει ακομα τιποτα με κανεναν?οπως καταλαβες οι πρωτες εχουν αυτοπεποιθηση ενω οι δευτερες καθολου!τεσπα οσον αναφορα την τελευταια σου ερωτηση,εννοω οτι οι φιλες μου βρισκονται στην ιδια φαση με εσενα,δηλαδη νιωθουν και αυτες ασχημα που δεν εχουν καποιον!προσφατα κιολας μια με πηρε τηλ και εκλαιγε!μην νομιζεις οτι εισαι μονη!!

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    10
    fenia99 εχεις δικιο αλλα απλα δεν μπορω αλλο.Νιωθω τοσο ασχημα οταν με σχολιαζουν για αυτο.Νιωθω απαισια βασικα.Χτες βγηκα με κατι παιδια και με ρωταει η διπλανη μου εχεις αγορι? και λεω οχι και απανταει η φιλη μου γινεται η νικη να εχει αγορι?και γελαγαν.Και ολο αυτο το γελιο ηταν που με πιραξε.Δεν μπορω να μη δεινω σημασια.Ειναι απλα δυσκολο.Με ενοχλει πολυ αυτο και δεν μπορω να μην ασχολουμε.Γιατι με ποναει.καθε μερα προσπαθουν να μου το θυμιζουν με καθε τροπο.οχι μονο οι φιλες μου αλλα και αλλα παιδια χωρις φυσικα να το θελουν.λυπαμαι τον εαυτο μου που εχει φτασει σε αυτο το σημιο,να κλαιγεται για κατι τετοιο.απλα με λυπαμαι.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Quote Originally Posted by nana34 View Post
    fenia99 εχεις δικιο αλλα απλα δεν μπορω αλλο.Νιωθω τοσο ασχημα οταν με σχολιαζουν για αυτο.Νιωθω απαισια βασικα.Χτες βγηκα με κατι παιδια και με ρωταει η διπλανη μου εχεις αγορι? και λεω οχι και απανταει η φιλη μου γινεται η νικη να εχει αγορι?και γελαγαν.Και ολο αυτο το γελιο ηταν που με πιραξε.Δεν μπορω να μη δεινω σημασια.Ειναι απλα δυσκολο.Με ενοχλει πολυ αυτο και δεν μπορω να μην ασχολουμε.Γιατι με ποναει.καθε μερα προσπαθουν να μου το θυμιζουν με καθε τροπο.οχι μονο οι φιλες μου αλλα και αλλα παιδια χωρις φυσικα να το θελουν.λυπαμαι τον εαυτο μου που εχει φτασει σε αυτο το σημιο,να κλαιγεται για κατι τετοιο.απλα με λυπαμαι.
    Βρες κανα γνωστο σου και κυριως μεγαλυτερο εμφανισιμο να ερθει να σε παρει με αυτοκινητο εξω απο το σχολειο σου κανονισε να σας δουν ολοι!να δεις μετα για ποτε βουλωνουν τα στοματα!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    261
    Quote Originally Posted by nana34 View Post
    fenia99 εχεις δικιο αλλα απλα δεν μπορω αλλο.Νιωθω τοσο ασχημα οταν με σχολιαζουν για αυτο.Νιωθω απαισια βασικα.Χτες βγηκα με κατι παιδια και με ρωταει η διπλανη μου εχεις αγορι? και λεω οχι και απανταει η φιλη μου γινεται η νικη να εχει αγορι?και γελαγαν.Και ολο αυτο το γελιο ηταν που με πιραξε.Δεν μπορω να μη δεινω σημασια.Ειναι απλα δυσκολο.Με ενοχλει πολυ αυτο και δεν μπορω να μην ασχολουμε.Γιατι με ποναει.καθε μερα προσπαθουν να μου το θυμιζουν με καθε τροπο.οχι μονο οι φιλες μου αλλα και αλλα παιδια χωρις φυσικα να το θελουν.λυπαμαι τον εαυτο μου που εχει φτασει σε αυτο το σημιο,να κλαιγεται για κατι τετοιο.απλα με λυπαμαι.
    το προβλημα νικη δεν ειναι οτι δεν εχεις αγορι..ειναι οι φιλες σου..δεν θελω για κανενα λογο να σε κριτικαρω για τις φιλες σου,αν αυτο νομιζεις,καταλαβαινω απολυτα πως ειναι να σε μειωνουν τα ατομα που θεωρεις παρεα σου!ειχα δυο φιλες-φιδια στο γυμνασιο,πολυ ηλιθιες(δεν θελω να πω τιποτε παραπανω),οι οποιες με μειωναν συνεχεια(σχολιαζαν τη μουσικη που ακουω μεχρι και την συμπεριφορα μου)..εγω εκανα γαιδουρινη υπομονη,ελεγα "ελα μωρε λυκειο ερχεται,θα τις γραψω στα @@ μου" αλλα ειλικρινα καταντησε ανυποφορο..ετσι λοιπον μια μερα νευριασα,τσακωθηκαμε και επιτελους σταματησα να νιωθω ασχημα χαρη στα δικα τους σχολια..μετα βρηκα αλλη παρεα η οποια ειναι καλυτερη,τουλαχιστον ετσι πιστευω!το προβλημα οπως σου ειπα και πριν δεν ειναι οτι δεν εχεις αγορι νικη μου,ειναι οτι σε κανουν να νιωθεις ασχημα για αυτο..και οταν ενας ανθρωπος ειναι τοξικος απεναντι μας δεν τον αφηνουμε να μας "σκοτωνει" και αλλο με τα λογια του..τον απομακρυνουμε!δηλαδη για κατσε τωρα,ποιες ειναι αυτες που θα σε κριτικαρουν για το τι κανεις στην προσωπικη σου ζωη?ο,τι γουσταρεις θα κανεις,αυτα ειναι που με νευριαζουν εμενα...φαντασου σου τα λεω αυτα εγω,ενα απο τα πιο αβουλα ατομα που θα γνωρισεις ποτε!απλα βρες μια αφορμη να τσακωθεις μαζι τους ή αν δεν θες να γινει ετσι,απομακρυνσου διακριτικα και ωραια,σαν κυρια!

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    10
    συγνωμη που δεν μπηκα τοσες μερες,απλα προσπαθησα να το αντιμετοπισω μονη μου ολο αυτο αλλα δεν τα καταφερα.Χτες βγηκα βολτα με μια φιλη και στο δρομο βλεπουμε δυο τρια αγορια απο το σχολειο και με το που περναω αρχιζουν και λενε χαχαα η μπαζολα.Πονεσα οταν το ακουσα.Ολη μου η ορεξη χαθηκε τοτε.Επεισης σχεδον ολη την προηγουμενη βδομαδα ειχαμε κενο στο σχολειο και οι φιλες μου σηζυταγανε για αυτο το θεμα και με το που με κοιτανε λενε καλα εσυ ετσι οπως κανεις δεν θα βρεις τιποτα.Με αμφισβητουν πολυ.Εχω αρχισει και χανω τον εαυτο μου.Δεν ξερω τι συμβαινει.Νιωθω ενα σκουπιδι ωρες ωρες.Γιατι τετοια κακια?

  13. #13
    Το προβλημα σου ειναι 1)οι φιλες σου 2)η εμφανιση σου,οχι οτι δεν εχεις αγορι.

    Σε καταλαβαινω παντως,και γω εκανα παρεα με τετοια ατομα.Τελικα στις τελευταιες ταξεις του λυκειου εφτιαξα την εμφανιση μου και πηγα με γυναικα πριν απο αυτους.Priceless.

    Δεν ηταν (απαραιτητα) κακα ατομα,αλλα οι ανηλικοι ειδικα στην εφηβεια ειναι πολυ αλαζονες και σκληροι.Προσωπικα,δεν μου πηγαινε να κρατησω επαφη μαζι τους μετα απο τοσες μπηχτες που ειχα ακουσει.

    Δεν μου τα ελεγαν συνεχεια,μπορει να ταν η 1 κουβεντα στις 100,αλλα δε χρωστουσα να μαι ο σακος του μποξ του καθενος.

    Εν ολιγοις,φτιαξε την εμφανιση σου (αν οντως υπαρχει προβλημα) για αρχη.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Αθήνα
    Posts
    261
    νικη wait a sec με εχεις μπερδεψει...τι ειναι αυτο που σε προβληματιζει?το οτι δεν εχεις αγορι?το οτι οι φιλες σου σε κανουν να νιωθεις υποδεεστερη?το οτι μερικα βουρλα σε κοροιδευουν?what?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,697
    Πάντως μην κάνεις το λάθος να κάνεις υποχωρήσεις για να έχεις αγόρι πχ μη γίνεις των μπουζουκιών άμα δεν είσαι επίσης να σ πω ότι τελειώνοντας το σχολείο κυκλοφορείς σε χώρους με μεγαλύτερους άντρες φοιτητές κλπ κι εκεί γίνονται τα κονέ σχολείο μερικά γίνονται μόνο εμείς είχαμε μοντέλα και δεν τα είχαν όλες εγώ την έπεφτα σε όλες κ δε μου δίναν σημασία τώρα μεγαλώσαμε κατάλαβε πόσο όμορφες ήταν ακόμα σημασία δε μου δίνουν
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Γιατι ποναει τοσο πολυ??????????????Γιατι??????????????????
    By gingertania in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 45
    Last Post: 13-10-2012, 01:08
  2. Γιατι?
    By renos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 28-12-2011, 12:43
  3. Γιατι να ζω?
    By renos in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 9
    Last Post: 23-12-2011, 18:39
  4. γιατι?
    By mary.a in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 18-02-2011, 12:00
  5. Replies: 92
    Last Post: 26-10-2008, 17:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •