Koινωνική φοβία; Παρθένος , ετών 26....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 68
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    4

    Koινωνική φοβία; Παρθένος , ετών 26....

    Καλησπέρα,

    Με λένε Γιάννη και είμαι 26 ετών.

    Χωρίς να θέλω να περιγράψω την ιστορία της ζωής μου σε ένα post (ίσως χρειαστεί κάποια στιγμή , αν ρωτηθεί ή δεν μπορείτε να βγάλετε κάποιο συμπέρασμα) θα μπω κατευθείαν στο θέμα.

    Το κύριο πρόβλημα είναι ότι αφού έκλεισα πρόσφατα τα 26 μου , νιώθω τελείως άσχημα με τον εαυτό μου , επειδή δεν έχω ακόμα εκπληρώσει στοιχειώδη πράγματα στην ζωή μου: Ένα από αυτά είναι το γεγονός ότι είμαι ακόμα παρθένος , μιας και δεν έχω ακόμα κάνει ούτε σεξουαλική δραστηριότητα , ούτε είχα ποτέ μου κοπέλα.

    Από παρέες, έχω μόνο 1 κολλητό και άλλους 2 απλούς φίλους , δεν είμαι μέλος δηλαδή μιας μεγάλης παρέας. Παρόλο που ο κολλητός μου χαρακτηρίζεται ως το "αρκουδάκι που ελκύει τις κοπέλες, δηλαδή όχι απαραίτητα γυμνασμένος , απλά τέρμα γοητευτικός" να το πω έτσι (ναι , η αλήθεια είναι ότι τον κυνηγάνε αρκετές, επειδή τον βλέπω συνέχεια να τσατάρει στο fb, είχε και 2 χρόνια σχέση με κάποια φοιτήτρια πριν χωρίσει) , δεν συμβαίνει το ίδιο με μένα και για να πω την αμαρτία μου , τον ζηλεύω γι'αυτό.

    Αλλά στο θέμα μου τώρα , δεν θα αναλύσω τα του κολλητού μου , απλά έκανα μια απλή αναφορά. Εγώ απλά , λόγω εσωστρέφειας που με διακατέχει από τα 5 μου (μου άρεσε τότε να βλέπω κινούμενα σχέδια στην τηλεόραση , να παίζω ηλεκτρονικά παιχνίδια και γενικά ό,τι άλλο εντός σπιτιού) δεν ήμουν ποτέ άνετος με τον έξω κόσμο. Ακόμα και σήμερα βρίσκω τον εαυτό μου να περνά ατελείωτες ώρες είτε μπροστά στον υπολογιστή παίζοντας online παιχνίδια , είτε στο κινητό μου να κοιτάω sites με κοινωνικά θέματα και αστεία (όχι fb , έχω fb αλλά δεν το χρησιμοποιώ σχεδόν ποτέ)

    Έχω φτάσει στο σημείο να πιστεύω ότι το να διαβάσω για τα 7 δύσκολα μαθήματα που χρωστάω για το πτυχίο (δεν θα πω σχολή , μην με καταλάβει κάποιος ποιος είμαι) είναι πολύ πιο εύκολο από το να βρω κοπέλα και να ζω μαζί της. Αφού να φανταστείτε , δεν ξέρω καν πως να ξεκινήσω τέτοιο "κυνήγι" , επειδή θεωρώ ότι είναι αδύνατον για τους παρακάτω λόγους:

    1) Αν πάω σε clubaki ή baraki , οι κοπέλες εκεί δεν είναι ΠΟΤΕ ΜΟΝΕΣ ΤΟΥΣ , πάντα με γυναικοπαρεά ή με τα αγόρια τους (στην σπάνια περίπτωση που θα είναι μόνες τους , υποθέτω ότι ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΗΣ που είναι μόνη και ότι ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να της μιλήσω).

    2) Αν πάω σε απλή καφετέρια, το ίδιο με πάνω και σαφώς και πιο δύσκολο επειδή είναι με τις παρέες τους και δεν μπορώ έτσι απλά να χωθώ σε ξένη παρέα.

    3) Στη σχολή ή σε κάποια βιβλιοθήκη ή αναγνωστήριο , είναι απασχολημένες με το μάθημα που παρακολουθούν/διαβάζουν , οπότε και πάλι , τις ενοχλώ όταν πάω να τις μιλήσω

    4) Στη στάση του λεωφορείου ή γενικά όταν ταξιδεύω, ακόμα και φυσιολογική κουβέντα να ανοίξουμε , δεν θα χει νόημα επειδή μετά το ταξίδι , θα την χάσω.

    ....υπάρχουν σαφώς και άλλες περιπτώσεις που δεν μπορώ να θυμηθώ τώρα.

    Tι λέτε να κάνω;

    Σαφώς και δεν είναι λύση να πάω σε οίκο ανοχής, οποιαδήποτε εμπειρία εκεί την θεωρώ ισάξια με τον αυνανισμό , εγώ απλά θέλω και το αίσθημα , δηλαδή να αγαπήσω και να αγαπηθώ αν με καταλάβετε.

    Δεν μπορώ να κοιμηθώ τα τελευταία βράδια λόγω αυτών των σκέψεων και θα ήθελα να αποφύγω περιττά έξοδα σε ψυχολόγο , λόγω κακής οικονομικής κατάστασης.

    Παρακαλώ , αν θέλετε παραπάνω πληροφορίες σχετικά με ιστορικό και παιδική μου ηλικία , μπορώ να σας τις πω σε άλλο post, για να μην επιβαρύνω αυτό.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    1,239
    καλως ηρθες στο κλαμπ φιλε μου. Εγω ειμαι 28 (σε μερικους μηνες 29) και ειμαι στην ιδια κατασταση περιπου.

    Σε καταλαβαινω σε ολα οσα λες, και συμπασχω μαζι σου. Δυστηχως ημαστε πολυ που δεν εχουμε κανει τα στοιχειώδη.

  3. #3
    Quote Originally Posted by giannis_90 View Post
    Καλησπέρα,

    Με λένε Γιάννη και είμαι 26 ετών.

    Χωρίς να θέλω να περιγράψω την ιστορία της ζωής μου σε ένα post (ίσως χρειαστεί κάποια στιγμή , αν ρωτηθεί ή δεν μπορείτε να βγάλετε κάποιο συμπέρασμα) θα μπω κατευθείαν στο θέμα.

    Το κύριο πρόβλημα είναι ότι αφού έκλεισα πρόσφατα τα 26 μου , νιώθω τελείως άσχημα με τον εαυτό μου , επειδή δεν έχω ακόμα εκπληρώσει στοιχειώδη πράγματα στην ζωή μου: Ένα από αυτά είναι το γεγονός ότι είμαι ακόμα παρθένος , μιας και δεν έχω ακόμα κάνει ούτε σεξουαλική δραστηριότητα , ούτε είχα ποτέ μου κοπέλα.

    Από παρέες, έχω μόνο 1 κολλητό και άλλους 2 απλούς φίλους , δεν είμαι μέλος δηλαδή μιας μεγάλης παρέας. Παρόλο που ο κολλητός μου χαρακτηρίζεται ως το "αρκουδάκι που ελκύει τις κοπέλες, δηλαδή όχι απαραίτητα γυμνασμένος , απλά τέρμα γοητευτικός" να το πω έτσι (ναι , η αλήθεια είναι ότι τον κυνηγάνε αρκετές, επειδή τον βλέπω συνέχεια να τσατάρει στο fb, είχε και 2 χρόνια σχέση με κάποια φοιτήτρια πριν χωρίσει) , δεν συμβαίνει το ίδιο με μένα και για να πω την αμαρτία μου , τον ζηλεύω γι'αυτό.

    Αλλά στο θέμα μου τώρα , δεν θα αναλύσω τα του κολλητού μου , απλά έκανα μια απλή αναφορά. Εγώ απλά , λόγω εσωστρέφειας που με διακατέχει από τα 5 μου (μου άρεσε τότε να βλέπω κινούμενα σχέδια στην τηλεόραση , να παίζω ηλεκτρονικά παιχνίδια και γενικά ό,τι άλλο εντός σπιτιού) δεν ήμουν ποτέ άνετος με τον έξω κόσμο. Ακόμα και σήμερα βρίσκω τον εαυτό μου να περνά ατελείωτες ώρες είτε μπροστά στον υπολογιστή παίζοντας online παιχνίδια , είτε στο κινητό μου να κοιτάω sites με κοινωνικά θέματα και αστεία (όχι fb , έχω fb αλλά δεν το χρησιμοποιώ σχεδόν ποτέ)

    Έχω φτάσει στο σημείο να πιστεύω ότι το να διαβάσω για τα 7 δύσκολα μαθήματα που χρωστάω για το πτυχίο (δεν θα πω σχολή , μην με καταλάβει κάποιος ποιος είμαι) είναι πολύ πιο εύκολο από το να βρω κοπέλα και να ζω μαζί της. Αφού να φανταστείτε , δεν ξέρω καν πως να ξεκινήσω τέτοιο "κυνήγι" , επειδή θεωρώ ότι είναι αδύνατον για τους παρακάτω λόγους:

    1) Αν πάω σε clubaki ή baraki , οι κοπέλες εκεί δεν είναι ΠΟΤΕ ΜΟΝΕΣ ΤΟΥΣ , πάντα με γυναικοπαρεά ή με τα αγόρια τους (στην σπάνια περίπτωση που θα είναι μόνες τους , υποθέτω ότι ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΗΣ που είναι μόνη και ότι ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να της μιλήσω).

    2) Αν πάω σε απλή καφετέρια, το ίδιο με πάνω και σαφώς και πιο δύσκολο επειδή είναι με τις παρέες τους και δεν μπορώ έτσι απλά να χωθώ σε ξένη παρέα.

    3) Στη σχολή ή σε κάποια βιβλιοθήκη ή αναγνωστήριο , είναι απασχολημένες με το μάθημα που παρακολουθούν/διαβάζουν , οπότε και πάλι , τις ενοχλώ όταν πάω να τις μιλήσω

    4) Στη στάση του λεωφορείου ή γενικά όταν ταξιδεύω, ακόμα και φυσιολογική κουβέντα να ανοίξουμε , δεν θα χει νόημα επειδή μετά το ταξίδι , θα την χάσω.

    ....υπάρχουν σαφώς και άλλες περιπτώσεις που δεν μπορώ να θυμηθώ τώρα.

    Tι λέτε να κάνω;

    Σαφώς και δεν είναι λύση να πάω σε οίκο ανοχής, οποιαδήποτε εμπειρία εκεί την θεωρώ ισάξια με τον αυνανισμό , εγώ απλά θέλω και το αίσθημα , δηλαδή να αγαπήσω και να αγαπηθώ αν με καταλάβετε.

    Δεν μπορώ να κοιμηθώ τα τελευταία βράδια λόγω αυτών των σκέψεων και θα ήθελα να αποφύγω περιττά έξοδα σε ψυχολόγο , λόγω κακής οικονομικής κατάστασης.

    Παρακαλώ , αν θέλετε παραπάνω πληροφορίες σχετικά με ιστορικό και παιδική μου ηλικία , μπορώ να σας τις πω σε άλλο post, για να μην επιβαρύνω αυτό.
    Φίλε giannis_90, καλησπέρα και καλωσόρισες στο forum. Καλωσόρισες και στο club επίσης. Σε καταλαβαίνω απόλυτα γιατί δυστυχώς κι εγώ αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα σ'αυτό το γκομενικό θέμα και γίνομαι 31 σε 5 μήνες.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Quote Originally Posted by giannis_90 View Post
    Καλησπέρα,

    Με λένε Γιάννη και είμαι 26 ετών.

    Χωρίς να θέλω να περιγράψω την ιστορία της ζωής μου σε ένα post (ίσως χρειαστεί κάποια στιγμή , αν ρωτηθεί ή δεν μπορείτε να βγάλετε κάποιο συμπέρασμα) θα μπω κατευθείαν στο θέμα.

    Το κύριο πρόβλημα είναι ότι αφού έκλεισα πρόσφατα τα 26 μου , νιώθω τελείως άσχημα με τον εαυτό μου , επειδή δεν έχω ακόμα εκπληρώσει στοιχειώδη πράγματα στην ζωή μου: Ένα από αυτά είναι το γεγονός ότι είμαι ακόμα παρθένος , μιας και δεν έχω ακόμα κάνει ούτε σεξουαλική δραστηριότητα , ούτε είχα ποτέ μου κοπέλα.

    Από παρέες, έχω μόνο 1 κολλητό και άλλους 2 απλούς φίλους , δεν είμαι μέλος δηλαδή μιας μεγάλης παρέας. Παρόλο που ο κολλητός μου χαρακτηρίζεται ως το "αρκουδάκι που ελκύει τις κοπέλες, δηλαδή όχι απαραίτητα γυμνασμένος , απλά τέρμα γοητευτικός" να το πω έτσι (ναι , η αλήθεια είναι ότι τον κυνηγάνε αρκετές, επειδή τον βλέπω συνέχεια να τσατάρει στο fb, είχε και 2 χρόνια σχέση με κάποια φοιτήτρια πριν χωρίσει) , δεν συμβαίνει το ίδιο με μένα και για να πω την αμαρτία μου , τον ζηλεύω γι'αυτό.

    Αλλά στο θέμα μου τώρα , δεν θα αναλύσω τα του κολλητού μου , απλά έκανα μια απλή αναφορά. Εγώ απλά , λόγω εσωστρέφειας που με διακατέχει από τα 5 μου (μου άρεσε τότε να βλέπω κινούμενα σχέδια στην τηλεόραση , να παίζω ηλεκτρονικά παιχνίδια και γενικά ό,τι άλλο εντός σπιτιού) δεν ήμουν ποτέ άνετος με τον έξω κόσμο. Ακόμα και σήμερα βρίσκω τον εαυτό μου να περνά ατελείωτες ώρες είτε μπροστά στον υπολογιστή παίζοντας online παιχνίδια , είτε στο κινητό μου να κοιτάω sites με κοινωνικά θέματα και αστεία (όχι fb , έχω fb αλλά δεν το χρησιμοποιώ σχεδόν ποτέ)

    Έχω φτάσει στο σημείο να πιστεύω ότι το να διαβάσω για τα 7 δύσκολα μαθήματα που χρωστάω για το πτυχίο (δεν θα πω σχολή , μην με καταλάβει κάποιος ποιος είμαι) είναι πολύ πιο εύκολο από το να βρω κοπέλα και να ζω μαζί της. Αφού να φανταστείτε , δεν ξέρω καν πως να ξεκινήσω τέτοιο "κυνήγι" , επειδή θεωρώ ότι είναι αδύνατον για τους παρακάτω λόγους:

    1) Αν πάω σε clubaki ή baraki , οι κοπέλες εκεί δεν είναι ΠΟΤΕ ΜΟΝΕΣ ΤΟΥΣ , πάντα με γυναικοπαρεά ή με τα αγόρια τους (στην σπάνια περίπτωση που θα είναι μόνες τους , υποθέτω ότι ΕΧΕΙ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΗΣ που είναι μόνη και ότι ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να της μιλήσω).

    2) Αν πάω σε απλή καφετέρια, το ίδιο με πάνω και σαφώς και πιο δύσκολο επειδή είναι με τις παρέες τους και δεν







    μπορώ έτσι απλά να χωθώ σε ξένη παρέα.

    3) Στη σχολή ή σε κάποια βιβλιοθήκη ή αναγνωστήριο , είναι απασχολημένες με το μάθημα που παρακολουθούν/διαβάζουν , οπότε και πάλι , τις ενοχλώ όταν πάω να τις μιλήσω

    4) Στη στάση του λεωφορείου ή γενικά όταν ταξιδεύω, ακόμα και φυσιολογική κουβέντα να ανοίξουμε , δεν θα χει νόημα επειδή μετά το ταξίδι , θα την χάσω.

    ....υπάρχουν σαφώς και άλλες περιπτώσεις που δεν μπορώ να θυμηθώ τώρα.

    Tι λέτε να κάνω;

    Σαφώς και δεν είναι λύση να πάω σε οίκο ανοχής, οποιαδήποτε εμπειρία εκεί την θεωρώ ισάξια με τον αυνανισμό , εγώ απλά θέλω και το αίσθημα , δηλαδή να αγαπήσω και να αγαπηθώ αν με καταλάβετε.

    Δεν μπορώ να κοιμηθώ τα τελευταία βράδια λόγω αυτών των σκέψεων και θα ήθελα να αποφύγω περιττά έξοδα σε ψυχολόγο , λόγω κακής οικονομικής κατάστασης.

    Παρακαλώ , αν θέλετε παραπάνω πληροφορίες σχετικά με ιστορικό και παιδική μου ηλικία , μπορώ να σας τις πω σε άλλο post, για να μην επιβαρύνω αυτό.
    Γεια σου Γιαννη κατα την γνωμη μου θα επρεπε πριν ψαξεις για κατι το συναισθηματικο να ξεκινησεις αποκτοντας ερωτικες εμπειριες απλα και μονο για εκπαιδευση...μποτεις ανετα να πλησιασεις γυναικες μικρες μεγαλες ξενες (στο μοναστηρακι) τις πλησιαζεις λες μια μαλακια και αν ειναι προθυμη προχωρατε και κατοπιν αφου εχεις εμπειρια προχωρας και στην σχεση με μια κοπελλα

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    καλά κάνεις που δεν θες να πας σε οικο ανοχης καλυτερα μεσα σε σχεση να ολοκληρωσεις. Εγω ειμαι 30 κ ειμαι ακομα παρθενα παρολο που ειμαι γυναικα ντρεπομαι γι' αυτο...
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  6. #6
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    καλά κάνεις που δεν θες να πας σε οικο ανοχης καλυτερα μεσα σε σχεση να ολοκληρωσεις. Εγω ειμαι 30 κ ειμαι ακομα παρθενα παρολο που ειμαι γυναικα ντρεπομαι γι' αυτο...
    και γιατι ντρεπεσαι?

  7. #7
    Quote Originally Posted by archangel View Post
    Δυστηχως ημαστε πολυ που δεν εχουμε κανει τα στοιχειώδη.
    να τα κανετε φιλε..

    θρασος θελει..

    αφηστε τις ντροπες και ορμηξτε!
    οι γυναικες εκει εξω ψαχνονται σαν τρελες...

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    καλά κάνεις που δεν θες να πας σε οικο ανοχης καλυτερα μεσα σε σχεση να ολοκληρωσεις. Εγω ειμαι 30 κ ειμαι ακομα παρθενα παρολο που ειμαι γυναικα ντρεπομαι γι' αυτο...
    πράγματι θα είχε μεγάλο ενδιαφέρον να δούμε και την δική σου άποψη πάνω στο θέμα.καθώς συνήθως διαβάζουμε μόνο από άντρες που έχουν αυτό το θέμα.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Quote Originally Posted by giannis_90 View Post
    Καλησπέρα,

    Με λένε Γιάννη και είμαι 26 ετών.


    Έχω φτάσει στο σημείο να πιστεύω ότι το να διαβάσω για τα 7 δύσκολα μαθήματα που χρωστάω για το πτυχίο (δεν θα πω σχολή , μην με καταλάβει κάποιος ποιος είμαι) είναι πολύ πιο εύκολο από το να βρω κοπέλα και να ζω μαζί της. Αφού να φανταστείτε , δεν ξέρω καν πως να ξεκινήσω τέτοιο "κυνήγι" , επειδή θεωρώ ότι είναι αδύνατον για τους παρακάτω λόγους:



    4) Στη στάση του λεωφορείου ή γενικά όταν ταξιδεύω, ακόμα και φυσιολογική κουβέντα να ανοίξουμε , δεν θα χει νόημα επειδή μετά το ταξίδι , θα την χάσω.

    ....υπάρχουν σαφώς και άλλες περιπτώσεις που δεν μπορώ να θυμηθώ τώρα.
    Τα πιο πολλά απο αυτά που γράφεις ως λόγους είναι χαζές δικαιολογίες που σου προβάλλεις επειδή δε ξέρεις να λειτουργήσεις.Αλλά το 4 είναι το καλύτερο όλων..Ξέρεις αγαπητό μέλος ζούμε στην εποχή της τεχνολογίας και οι άνθρωποι δεν επικοινωνούμε πια μόνο με σήματα καπνού.Και στην αυστραλία να πάει η άλλη άμα θες να τη συναντήσεις πραγματικά,θα κινήσεις γη και ουρανό και θα πας να τη συναντήσεις

  10. #10
    Quote Originally Posted by Sherlock View Post
    να τα κανετε φιλε..

    θρασος θελει..

    αφηστε τις ντροπες και ορμηξτε!
    οι γυναικες εκει εξω ψαχνονται σαν τρελες...
    Δυστυχώς δεν είναι καθόλου τόσο απλό όσο ακούγεται στα λόγια. Δεν έχει καμία απολύτως σημασία το πόσο ψάχνοναι οι γυναίκες έξω. Χρειάζεται στυλ προσέγγισης και λέγειν, κάτι το οποίο δεν έχω + οτι δεν το έχω με την καμία στο φλερτ και καμάκι. Έτσι και πλησιάσω άγνωστη, δεν ξέρω τι να της πω, δε μου βγαίνει μιλιά με τίποτα και αυτό με κάνει να φαίνομαι σαν μαμούχαλος. Και εννοείται οτι οι περισσότερες γυναίκες ξενερώνουν με το παραμικρό όσον αφορά τον ερωτικό τομέα. Τα λέω εκ πείρας επειδή είμαι 30 χρονών επικεφαλής μπακούρης.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by Sherlock View Post
    και γιατι ντρεπεσαι?
    ολες μου οι
    φιλες εχουν ξεπαρθενιαστει εδω κ καιρο, μονο εγω εμεινα, εκτος του οτι ντρεπομαι, στεναχωριεμαι κιολας. Αλλοι στην ηλικια μου έχουν οικογένεια και γω ειμαι ακομα παρθένα.
    Last edited by Gypsy Cello; 16-02-2016 at 17:57.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  12. #12
    Quote Originally Posted by wjsrp View Post
    Δυστυχώς δεν είναι καθόλου τόσο απλό όσο ακούγεται στα λόγια. Δεν έχει καμία απολύτως σημασία το πόσο ψάχνοναι οι γυναίκες έξω. Χρειάζεται στυλ προσέγγισης και λέγειν, κάτι το οποίο δεν έχω + οτι δεν το έχω με την καμία στο φλερτ και καμάκι. Έτσι και πλησιάσω άγνωστη, δεν ξέρω τι να της πω, δε μου βγαίνει μιλιά με τίποτα και αυτό με κάνει να φαίνομαι σαν μαμούχαλος. Και εννοείται οτι οι περισσότερες γυναίκες ξενερώνουν με το παραμικρό όσον αφορά τον ερωτικό τομέα. Τα λέω εκ πείρας επειδή είμαι 30 χρονών επικεφαλής μπακούρης.
    Κανενα στυλ δεν χρειαζεται φιλε..
    Υπαρχει διαθεσιμοτητα για καθε target group..
    Υπαρχουν διαθεσιμες και για ανθρωπους οπως εσεις..
    Ντροπαλους,χωρις εμπειριες κλπ..

    Θρασος θελει.Γραψτε τους τυπους στα @@ σας και προχωρηστε..

    Ειδικα αυτη την εποχη,δεν υπαρχει τιποτα ευκολοτερο..
    Πριν το 2000 ισως ηταν αλλιως τα πραγματα.Τωρα ειναι ολα ευκολοτερα και γρηγοροτερα.

  13. #13
    Quote Originally Posted by Sherlock View Post
    Κανενα στυλ δεν χρειαζεται φιλε..
    Υπαρχει διαθεσιμοτητα για καθε target group..
    Υπαρχουν διαθεσιμες και για ανθρωπους οπως εσεις..
    Ντροπαλους,χωρις εμπειριες κλπ..
    Υπάρχει τέτοιο πράγμα; Εδώ στην Ελλάδα συγκεκριμένα; Αν δεν το δω δεν το πιστεύω.

    Quote Originally Posted by Sherlock View Post
    Θρασος θελει.Γραψτε τους τυπους στα @@ σας και προχωρηστε..
    Θράσος δυστυχώς δεν έχω και ούτε μπορώ να υποκριθώ οτι έχω. Δε γίνεται να προχωρήσω απ'τη στιγμή που δε μου βγαίνει μιλιά και δεν ξέρω τι να πω στην κοπέλα. Πως να το πω; Δε μου βγαίνει.


    Εσύ για παράδειγμα, τα καταφέρνεις έτσι εύκολα με τις κοπέλες; Το ρωτάω με βάση τα λεγόμενά σου στην απάντησή σου. Διόρθωσέ με αν κάνω λάθος.


    Quote Originally Posted by Sherlock View Post
    Ειδικα αυτη την εποχη,δεν υπαρχει τιποτα ευκολοτερο..΄
    Πριν το 2000 ισως ηταν αλλιως τα πραγματα.Τωρα ειναι ολα ευκολοτερα και γρηγοροτερα.
    Διαφωνώ σ'αυτό που λες γιατί αμα ήταν έτσι δε θα είχα φτάσει 30 χρονών χωρίς να έχω κάνει τίποτα και κυρίως, δε θα υπήρχαν τόσοι πολλοί άλλοι άντρες στην ίδια κατάσταση μ'εμένα.

  14. #14
    wjsrp φιλε δεν εχω δει αυτους τους πολλους ανδρες που αναφερεις..
    ισα ισα ολοι γυρω μας λενε πως δεν προλαβαινουν να....ξερεις..

    ολοι ημασταν ντροπαλοι πριν αρχισουμε την πορεια μας με τις γυναικες..
    με την εμπειρια,το ξεπερνας αυτο.εισαι ντροπαλος με την πρωτη,με τη δευτερη..μετα στρωνει το πραγμα..

    να μην το σκεφτεσαι,να μην το θεωρεις σημαντικο το οτι ακομα δεν εχεις κανει τιποτα.
    και να προσπαθησεις να εισαι περισσοτερο κοινωνικος με τις γυναικες.
    παντου,οπου μπορεις...

    τι εννοεις δεν εχεις τι να πεις?δεν βρισκεις θεματα για να ανοιξεις συζητηση?

    και να θυμασαι πως ο καλυτερος συμμαχος ειναι το χιουμορ.αυτο ειναι διαβατηριο για ολες τις κατηγοριες γυναικων.

  15. #15
    Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    44
    δεν εισαι μονος και εγω ειμαι 25 και δεν εχω κανει τιποτα ακομα ντρεπομαι και στεναχωριεμαι για αυτο, προσφατα γνωρισα ενα παιδι και προσπαθω να κανω κατι επι του θεματος μου

    ξεκινα σιγα σιγα να βγαινεις εξω με τους φιλους σου κανε και νεες φιλιες στη σχολη μεγαλωσε τον κοινωνικο σου κυκλο και μετα σιγα σιγα θα ανοικτεις περισσοτερο
    δοκιμασε μηπως κανεις καποια οργανωμενη δραστηριοτητα ακομα και γυμναστηριο ειναι ενα καλο μερος να γνωρισεις κοσμο

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν ειμαι πλέον 20 ετών παρθένος
    By PurplePuppet(male) in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 58
    Last Post: 28-02-2019, 22:07
  2. Παρθένος ετών 26!!!
    By Deleted-Member-06-11-2014a in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 51
    Last Post: 24-03-2014, 12:42
  3. παρθενος ετων 19
    By xrhstos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 156
    Last Post: 12-07-2012, 11:34
  4. ειμαι παρθενος
    By mateo in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 19-01-2011, 05:59
  5. Παρθένος στα 24!
    By asax in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 78
    Last Post: 05-07-2010, 04:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •