Μοναξια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 12 of 12

Thread: Μοναξια

  1. #1
    Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    44

    Μοναξια

    Σας εχει τυχει ποτε ενω ειστε με κοσμο το αισθηματα οτι δεν ταιριαζεται με τους ανθρωπους που συναστρεφεστε?
    ειναι ωρες ωρες που αισθανομαι ετσι και που προτειμω την μοναξια

  2. #2
    Ναι, συνεχεια..

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Posts
    549
    νομίζω αυτό συμβαίνει σε όλους λίγο ή πολύ ..
    Tα καλύτερα έρχονται από την Κίνα... με χελώνα κουτσή

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Σίγουρα συμβαίνει συχνά. Γενικά θα λεγες είσαι εσωστρεφής ή εξωστρεφής;

  5. #5
    Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    44
    Ειμαι κοινωνικο ατομο αλλα μερικες φορες κλεινομαι στον εαυτο μου

  6. #6
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Μια από τα ίδια και εδώ.
    Είμαι κοινωνικός μέχρι ενός σημείου,αλλά πολλάκις κλείνομαι στον εαυτό μου.

  7. #7
    Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    44
    μερικες φορες σκεφτομαι οτι ειμαι τοσο λαθος...μηπως δεν μου ταιριαζουν οι φιλοι μου? μηπως ειμαι εγω η περιεργη? και καπου εκει αρχιζει το κλεισιμο και η περισυλλογη

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    7
    Εγώ, από μικρή θυμάμαι, ποτέ δεν ήμουν η χαρά της παρέας.. αυτή που θα προτείνει κάτι ενδιαφέρον να κάνουμε ή αυτή που θα πει κάτι αστείο και θα γελάσουν όλοι. Είμαι αρκετά κλειστή και δεν εκφράζομαι εύκολα..για να συζητήσω κάτι με κάποιον θα πρέπει ο άλλος να με ρωτάει πράγματα. Αυτό στην πορεία της ζωής μου ,μου δημιούργησε δυσκολίες. Ειδικά τώρα που είμαι φοιτήτρια και ζω σε άλλη πόλη. Δυσκολεύομαι ιδιαίτερα στο να συνάψω στενές επαφές με κάποια κοπέλα που θα γνωρίσω στην σχολή και συχνά νιώθω ότι οι άνθρωποι με προσπερνούν. Γι αυτούς τους λόγους έχω αρχίσει να συνηθίζω στην μοναξιά μου και νομίζω πως δεν θα είμαι ποτέ ικανή να δημιουργήσω καινούριες σχέσεις , πέρα από αυτές που ήδη έχω. Απλά το αποδέχομαι. γιατί μάλλον εγώ είμαι αυτή που φταίει..κι ας έχω προσπαθήσει τόσες πολλές φορές να συνδεθώ, να επικοινωνήσω με κάποιο άτομο..μάταια..

  9. #9
    Member
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    somewhere far away
    Posts
    41
    Φυσικά και μου έχει τύχει,δεν είναι κάτι εξωπραγματικό.
    Το να βρισκόμαστε με ανθρωπους που περνάμε καλά και που υπάρχει αυτή η χημεία που λέμε, είναι το καλύτερο.
    Προσωπικά,στα 33 μου έχω κάνει ένα ωραιότατο ξεκαθάρισμα με ανθρωπους που ήταν δίπλα μου και έχω μείνει με αυτούς που γεμίζουμε ο ένας τον άλλον.
    Θα σου πρότεινα να επιδιώκεις να περνάς χρόνο με αυτούς που περνάς καλά και μόνο.

    Αν και η μοναξιά είναι πάντοτε μεσ'στο παιχνίδι της ζωής..Αρκεί να μη σου γίνει και συνήθεια.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    κατι σχετικο με αυτο που λεει η κερβερος εχω να σου πω.
    μηπως οι παρεες σου ειναι παρεες του χαβαλε μονο και δεν σας ενωνουν ουσιαστικα πραγματα?
    μηπως δημιουργηθηκαν απο την αναγκη να βγειτε "οπως ολοι", να πατε στο κλαμπ να χορεψετε να πιειτε, αλλα οταν κανετε παρεα δεν εχετε να πειτε και πολλα?
    θα προτεινα να κανεις την αντιθετη πορεια αν συμβαινει κατι τετοιο.
    να βρεις ανθρωπους που ταιριαζεις, λες ενδιαφεροντα πραγματα, επικοινωνεις ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ , σε ενδιαφερουν οι αποψεις τους και νοιωθεις καλα κοντα τους και με αυτα τα ατομα να διασκεδαζεις και την ωρα του κλαμπ η του χαβαλε ,και οχι το αντιθετο.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    220
    Quote Originally Posted by algofren View Post
    Σας εχει τυχει ποτε ενω ειστε με κοσμο το αισθηματα οτι δεν ταιριαζεται με τους ανθρωπους που συναστρεφεστε?
    ειναι ωρες ωρες που αισθανομαι ετσι και που προτειμω την μοναξια
    βασικα ειναι απολυτα φυσιολογικο γ ολους να υπαρξουν ωρες που δεν θελεις να μιλησεις με ανθρωπο ειτε γτ νιωθεις οτι κανεις δε σε καταλαβαινει ειτε γιατι γουσταρεις να κλειστεις στο σπιτι και στις σκεψεις σου.....περναω εντονα αυτη τη περιοδο και η μοναξια δν ειναι απαραιτητα κακη παρεα προσωπικα
    what is normal for the spider is chaos for the fly

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    220
    Quote Originally Posted by magdalene View Post
    βασικα ειναι απολυτα φυσιολογικο γ ολους να υπαρξουν ωρες που δεν θελεις να μιλησεις με ανθρωπο ειτε γτ νιωθεις οτι κανεις δε σε καταλαβαινει ειτε γιατι γουσταρεις να κλειστεις στο σπιτι και στις σκεψεις σου.....περναω εντονα αυτη τη περιοδο και η μοναξια δν ειναι απαραιτητα κακη παρεα προσωπικα
    και θα συμφωνησω κ γω με τν κερβερο μεχρι ενος σημειου βεβαια μη γινει κ συνηθειο !
    what is normal for the spider is chaos for the fly

Similar Threads

  1. μοναξια!!
    By spi1985 in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 24-07-2013, 02:48
  2. Μοναξιά...
    By Teokal in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 06-03-2013, 05:52
  3. μοναξια..
    By κλεο in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 18-02-2013, 12:47
  4. Μοναξια...
    By Giannakos23 in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 18
    Last Post: 26-05-2012, 14:43
  5. μοναξια
    By lenaki__ in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 6
    Last Post: 02-08-2010, 15:19

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •