Λακης Λαζοπουλος και φθονος
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 63
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721

    Λακης Λαζοπουλος και φθονος

    Το επικαιρο θεμα των ημερων ........ειπε κατι ο Λακης Λαζοπουλος εχοντας στο μυαλο του τον Σοιμπλε , εναν κανονικο Ναζι , τον οποιον θα εφτυνα καταμουτρα με μεγαλη μου ευχαριστηση , αυτο του αξιζει και χειροτερα , για να μην πω οτι του αξιζει να ειναι στην φυλακη , εκει ανηκει , και τον πιασαν τα κολοκαναλα και οι κολοδημοσιογραφοι οτι δηθεν προσβαλλει τα ατομα με αναπηρια ....................δεν μου ειναι συμπαθης ο Λαζοπουλος , αλλα θελω ναμαι δικαιος , ειναι εμφανες οτι δεν ειχε φυσικα στο μυαλο του τα ατομα με αναπηρια , δεν ειναι χαζος να αποκαλεσει τον Χωκινς ' κολλημενο μυαλο ' η προβληματικο , και φυσικα δεν εχει τιποτα εναντιον αυτων των ανθρωπων , τι μπορει να εχει ? , υπαρχει ανθρωπος που να εχει κατι εναντιον των ανθρωπων με αναπηρια ? φυσικα οχι , ισοτιμοι με ολους μας ειναι , αλλωστε κι η καταθλιψη , θεωρειται μια μορφη αναπηριας , μια και γραφω στο φορουμ αυτο , απο την οποια πασχω κι εγω , 10 χρονια απομονωση , ειναι ντροπη σε ολους αυτους που λενε οτι αυτο ειναι το τελος του Λαζοπουλου , επειδη του ' ξεφυγε ' ισως κατι ..........................ποσος φθονος στην Ελλαδα , αυτο ειναι το θεμα μου , μην δουν καποιον να πηγαινει μπροστα , η να εχει προσοντα , κατευθειαν να τον υποβιβασουν , αντι να κοιταξουν να τον μιμηθουν , οπως κατεκριναν τον Κανακη , οταν εκανε εκεινο το υπεροχο ντοκυμαντερ ' βουτια σε μια αλλη πραματικοτητα ' , που εδειξε πως ζουν τα παιδια στην Αφρικη , οτι δηθεν προβαλλει εαυτον , και η ολη ιστορια ηταν για να μαζευτουν χρηματα για την Action Aid , οπως και μαζευτηκε 1.5 εκατομ. ....................μου ερχεται αηδια με ολους αυτους τους φθονερους ανθρωπους , που αμα σε δουν ναχεις κατι παραπανω απο αυτους , κατευθειαν να σε θαψουν , αξιοθρηνητα ανθρωποειδη , που αντι να κοιταξουν να πρασινησει το δικο τους γκαζον , προτιμουν να κιτρινησει το γκαζον του γειτονα , ο κλασσικος Ελληνας ................το ιδιο με τα χρηματα , εκει γινεται το ελα να δεις , μην δουν οτι εχεις χρημα , αμεσως θεωρεισαι λαμογιο , εκμεταλλευτης , απατεωνας , ατομιστης , και ξερω γω τι αλλο ..........ντροπη σε ολους μας .......συγγνωμη , παω να ξερασω τωρα ............

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Το επικαιρο θεμα των ημερων ........ειπε κατι ο Λακης Λαζοπουλος εχοντας στο μυαλο του τον Σοιμπλε , εναν κανονικο Ναζι , τον οποιον θα εφτυνα καταμουτρα με μεγαλη μου ευχαριστηση , αυτο του αξιζει και χειροτερα , για να μην πω οτι του αξιζει να ειναι στην φυλακη , εκει ανηκει , και τον πιασαν τα κολοκαναλα και οι κολοδημοσιογραφοι οτι δηθεν προσβαλλει τα ατομα με αναπηρια ....................δεν μου ειναι συμπαθης ο Λαζοπουλος , αλλα θελω ναμαι δικαιος , ειναι εμφανες οτι δεν ειχε φυσικα στο μυαλο του τα ατομα με αναπηρια , δεν ειναι χαζος να αποκαλεσει τον Χωκινς ' κολλημενο μυαλο ' η προβληματικο , και φυσικα δεν εχει τιποτα εναντιον αυτων των ανθρωπων , τι μπορει να εχει ? , υπαρχει ανθρωπος που να εχει κατι εναντιον των ανθρωπων με αναπηρια ? φυσικα οχι , ισοτιμοι με ολους μας ειναι , αλλωστε κι η καταθλιψη , θεωρειται μια μορφη αναπηριας , μια και γραφω στο φορουμ αυτο , απο την οποια πασχω κι εγω , 10 χρονια απομονωση , ειναι ντροπη σε ολους αυτους που λενε οτι αυτο ειναι το τελος του Λαζοπουλου , επειδη του ' ξεφυγε ' ισως κατι ..........................ποσος φθονος στην Ελλαδα , αυτο ειναι το θεμα μου , μην δουν καποιον να πηγαινει μπροστα , η να εχει προσοντα , κατευθειαν να τον υποβιβασουν , αντι να κοιταξουν να τον μιμηθουν , οπως κατεκριναν τον Κανακη , οταν εκανε εκεινο το υπεροχο ντοκυμαντερ ' βουτια σε μια αλλη πραματικοτητα ' , που εδειξε πως ζουν τα παιδια στην Αφρικη , οτι δηθεν προβαλλει εαυτον , και η ολη ιστορια ηταν για να μαζευτουν χρηματα για την Action Aid , οπως και μαζευτηκε 1.5 εκατομ. ....................μου ερχεται αηδια με ολους αυτους τους φθονερους ανθρωπους , που αμα σε δουν ναχεις κατι παραπανω απο αυτους , κατευθειαν να σε θαψουν , αξιοθρηνητα ανθρωποειδη , που αντι να κοιταξουν να πρασινησει το δικο τους γκαζον , προτιμουν να κιτρινησει το γκαζον του γειτονα , ο κλασσικος Ελληνας ................το ιδιο με τα χρηματα , εκει γινεται το ελα να δεις , μην δουν οτι εχεις χρημα , αμεσως θεωρεισαι λαμογιο , εκμεταλλευτης , απατεωνας , ατομιστης , και ξερω γω τι αλλο ..........ντροπη σε ολους μας .......συγγνωμη , παω να ξερασω τωρα ............
    Αγγελε ο Λαζοπουλος ειναι Συριζαιος και ειχε κανονιστει απο τον Χιο να πηγαινανε την Τριτη αλλα ακυρωθηκε να του πετουσαν μαρουλια ντοματες και αλλα ζαρζαβατικα εξω απο το στουντιο αλλα ακυρωθηκε...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by pavlina View Post
    Αγγελε ο Λαζοπουλος ειναι Συριζαιος και ειχε κανονιστει απο τον Χιο να πηγαινανε την Τριτη αλλα ακυρωθηκε να του πετουσαν μαρουλια ντοματες και αλλα ζαρζαβατικα εξω απο το στουντιο αλλα ακυρωθηκε...

    Aγαπητη Παυλινα , ειναι Συριζαιος ο Λαζοπουλος ? ειναι καλο η κακο να εισαι συριζαιος , δεν ξερω , διοτι εγω δεν ειμαι με κανεναν απο αυτα τα ρεμαλια , τους ' πολιτικους ' .................................του πεταγαν ζαρζαβατικα ? ποιοι ειναι ' αυτοι ' που του πετουσαν ζαρζαβατικα ? μηπως ειναι οι ιδιοι που μας εφεραν σε αυτο το χαλι ? εχω χασει τον λογαριασμο ξερεις , δεν ξερω ποιοι ειναι οι ' καλοι ' και ποιοι ειναι οι ' κακοι ' , αυτοι που πετανε ζαρζαβατικα και ντοματες στον Λαζοπουλο , αντι να τα πετανε στα μουτρα του Μητσοτακη , του Τσιπρα , του Θεοδωρακη η ξερω γω πως τους λενε τους αλλους , διοτι εχω σταματησει να βλεπω ειδησεις απο το 2012 ........

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    675
    Άγγελε, όλοι μας κάποια στιγμή στη ζωή βιαστήκαμε να δικάσουμε και να καταδικάσουμε έναν άνθρωπο, για τα λεγόμενά του, τις προτιμήσεις του, τις απόψεις του κλπ. Εγώ δε θα κρίνω τον Λαζόπουλο, και τον κάθε Λαζόπουλο δηλαδή, ποιά είμαι εγώ για να το κάνω? Μπορεί, όντως, η κουβέντα που ειπώθηκε να ήταν ηλίθια και επιπόλαια, αλλά δεν αποδεικνύει κάτι στην πράξη, συναντώ καθημερινά άπειρους "υπέρμαχους" των ΑΜΕΑ που δε δίνουν δεκάρα για αυτούς και ξαφνικά σπεύδουν να απαντήσουν προβάλλοντας την "αποψάρα" τους. Ως άνθρωπος με αναπηρία, καθηλωμένη σε μια καρέκλα, έχω δει και την άλλη όψη των ανθρώπων, οπότε για εμένα αυτοί που τον κατηγορούν δριμύτατα δε διαφέρουν και πολύ από τον "κατηγορούμενό τους".

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Αντιγονη , αγαπητη Αντιγονη , σιγουρα εχεις την πιο βαρυνουσα αποψη , θα συμφωνησω μαζι σου , ζουμε σε μια υποκριτικη κοινωνια , ετσι ειναι , και ακομη και το ΑΜΕΑ δεν καταλαβαινω , γιατι ΑΜΕΑ ? ανθρωποι με αναπηρια ειστε , ειναι χειροτερο το ΑΜΕΑ για μενα , δεν εχετε ειδικες αναγκες , τι σοι ειδικες αναγκες εχεις ? ενα χερι βοηθειας χρειαζεσαι να κανεις ωρισμενα πραματα , ειναι προσβλητικο το ΑΜΕΑ ..........................τοτε κι εγω ΑΜΕΑ ειμαι , αφου δεν μπορω να βγω απ το σπιτι μου , να διασκεδασω , ασχετα αν εχω την δυνατοτητα .................

  6. #6
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Λάκης who??

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    675
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Αντιγονη , αγαπητη Αντιγονη , σιγουρα εχεις την πιο βαρυνουσα αποψη , θα συμφωνησω μαζι σου , ζουμε σε μια υποκριτικη κοινωνια , ετσι ειναι , και ακομη και το ΑΜΕΑ δεν καταλαβαινω , γιατι ΑΜΕΑ ? ανθρωποι με αναπηρια ειστε , ειναι χειροτερο το ΑΜΕΑ για μενα , δεν εχετε ειδικες αναγκες , τι σοι ειδικες αναγκες εχεις ? ενα χερι βοηθειας χρειαζεσαι να κανεις ωρισμενα πραματα , ειναι προσβλητικο το ΑΜΕΑ ..........................τοτε κι εγω ΑΜΕΑ ειμαι , αφου δεν μπορω να βγω απ το σπιτι μου , να διασκεδασω , ασχετα αν εχω την δυνατοτητα .................
    Εγώ για συντομία το έγραψα πάντως.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Gallowdance View Post
    Εγώ για συντομία το έγραψα πάντως.

    Αμα το γραφαν για συντομια , καλα θαταν .................

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Λάκης who??


    Γουαι , εχεις βυθιστει στον κοσμο σου , και δεν βλεπεις παρα το προβλημα σου , και αυτο δεν ειναι καλο , ειναι σαν να σου μπηκε ενα μπαλονι στον εγκεφαλο , να φουσκωσε , και εχει μπλοκαρει τα παντα ........

  10. #10
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Γουαι , εχεις βυθιστει στον κοσμο σου , και δεν βλεπεις παρα το προβλημα σου , και αυτο δεν ειναι καλο , ειναι σαν να σου μπηκε ενα μπαλονι στον εγκεφαλο , να φουσκωσε , και εχει μπλοκαρει τα παντα ........
    Παρεξήγησες,ξέρω τι είπε ο (β)λάκης.
    Απλά το έγραψα γιατί ποτέ δεν τον χώνευα,δεν τον εκτιμούσα,και πόσο μάλλον το ''χιούμορ'' του...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Παρεξήγησες,ξέρω τι είπε ο (β)λάκης.
    Απλά το έγραψα γιατί ποτέ δεν τον χώνευα,δεν τον εκτιμούσα,και πόσο μάλλον το ''χιούμορ'' του...

    Ουτε κι εγω τον χωνευω , το γραφω στην πρωτη παραγραφο , δεν μαρεσει το ηλιθιο χιουμορ του , κι οι βωμολοχιες , αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να μην ειμαι αμεροληπτος .........

  12. #12
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ουτε κι εγω τον χωνευω , το γραφω στην πρωτη παραγραφο , δεν μαρεσει το ηλιθιο χιουμορ του , κι οι βωμολοχιες , αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να μην ειμαι αμεροληπτος .........
    Εδώ δεν τον χώνευα από την περίοδο που σατίριζε Κούγια-Ντενίση κλπ,τώρα δεν θα έλεγα τα χειρότερα για αυτόν?
    Μπορώ να σου βγάλω ένα top 10 των χειρότερων προσώπων στην tv άνετα.....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Εδώ δεν τον χώνευα από την περίοδο που σατίριζε Κούγια-Ντενίση κλπ,τώρα δεν θα έλεγα τα χειρότερα για αυτόν?
    Μπορώ να σου βγάλω ένα top 10 των χειρότερων προσώπων στην tv άνετα.....


    Τοπ στην TV ? η λεξη ΤΟΠ ειναι σχημα οξυμωρο για την ΤΒ , καντο bottom 10 καλυτερα , μαλλον bottom 100................................το θεμα δεν ειναι μονο ο Λαζοπουλος , ειναι η υποκρισια και φθονος που υπαρχουν πισω απο ολη αυτη τηνιστορια ..........

  14. #14
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Έχεις δίκιο για το bottom.
    Λοιπόν,με τυχαία σειρά(θα βάλω δημοσιογράφους,και τον Λάκη):
    Λάκης,Θέμος,Τατιάνα,Ευαγγε� �άτος,Τρέμη,Πρετεντέρης(ο οποίος είναι εναντίον του χουλιγκανισμού,αλλά υπάρχει βίντεο όπου πετά μπουκάλι στο κλειστό του ΟΑΚΑ),Χασαπόπουλος,Κωστόπο� �λος.....
    Και αδιαμφισβήτητο νούμερο ένα,ο Μάκης της καρδιάς μας!!!!!!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    979
    Αγγελε διαφωνω. Εκτος του οτι θεωρω τον λαζοπουλο μεγιστο κρετινο και λαοπλανο, οσο επιτυχημενος οικονομικα επαγγελματικα η οτιδηποτε και να ειναι καποιος, δεν καταλαβαινω απο που προκυπτει πως εχει το ελευθερο να κατακεραυνωνει εναν ανθρωπο οποιος κι αν ειναι, επειδη εχει καποια αναπηρια. Αν επικαλεστει την ελευθερια του λογου, τοτε να μην Κλαφτει κιολας ο αυτοαποκαλουμενος συγχρονος αριστοφανης, διοτι η ελευθερια του λογου δεν αποτελει μονοπωλειο στις δημοκρατιες. Ειναι ακρως προσβλητικο οχι μονο για τους ανθρωπους με κινητικα προβληματα αλλα για καθε ον το οποιο θελει να ειναι αντιπροσωπευτικο του ανθρωπινου γενους. Στην καλυτερη περιπτωση ειναι βλακωδες. Αν υπαρχει κατι μεμπτο για καποιον πρεπει να καταγγελεται αυτουσιο, λχ αδικησε με τον αλφα τροπο εκλεψε με τον β κοκ η αναφορα σε χαρακτηρισμους σωματικους ειναι μια καφριλα και μιση. Το μισω που παντα αντι να καταγγελθουν με στοιχεια οι ζημιογονες ενεργειες των δημοσιων προσωπων, μενουν μονο χαρακτηρισμοι τετοιου ειδους, οπως ο σακατης ο χοντος ο χαζος κτλ
    Οσο για τον εμπορο ναρκωτικων κανακη, καλυτερα να μην μιλησουμε. Μονο που εδωσε το επι σειρα ετων τηλεοπτικο του ταιρι οταν τον επιασαν με κοκα κ αντι για τον ιδιο βρεθηκε ο αλλος φυλακη, φτανει για να καταλαβει καποιος οτι ο ανθρωπος ειναι τερμα τερας και φασεις τυπου αξιονεηντ μονο για το ιματζ γινονται το οποιο μια χαρα πουλαει τοσα χρονια. Τελος θελω να πω πως δεν εντυπωσιαζομαι απο σελεμπριτις. Ειναι γνωστο οτι σε βαλτους μονο βουρλα φυτρωνουν

Page 1 of 5 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ο ΦΘΟΝΟΣ στη χώρα μας
    By deleted-member17-03-2016 in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 36
    Last Post: 14-08-2015, 01:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •