Ο Γολγοθάς μου - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 18 of 18
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    514
    Quote Originally Posted by pavlina View Post
    Να τα χαιρεσαι τ αγορακια σου! Δεν ξερω κατι για τον αυτισμο αλλα φανταζομαι πως ξεπερνιεται εμενα με στεναχωρησε πιο πολυ αυτο που ειπες οτι σας εχουν εγκαταλειψει....δηλαδη οι γιαγιαδες και οι παπουδες δεν βοηθουν καθολου?
    Pavlina δεν ξεπερνιέται δυστυχώς. Βέβαια παιδάκια με μέτριο προς υψηλό δείκτη νοημοσύνης συνήθως έχουν καλή πρόγνωση. Παππούδες δεν υπάρχουν δυστυχώς. Γιαγιάδες έχουμε από τις οποίες η μια μόνο κάνει ότι μπορεί, η άλλη είναι απούσα. Κι από θείους και θείες έχουμε τρεις στον αριθμό αλλά μόνο ο ένας νοιάζεται ο θείος, οι θείες που είναι γυναίκες και θα μπορούσαν να δώσουν μια χείρα βοηθείας και σε μένα που έχω γίνει χίλια κομμάτια δεν ενδιαφέρονται καθόλου. Η μια ειδικά είναι παντελώς παντελώς αδιάφορη. Δεν τους έχουμε κάνει τίποτα πόσο μάλλον αυτά τα μικρά πλασματάκια αλλά επιλέγουν τη βολή τους και την απομάκρυνση τους από αυτούς τους μικρούς θησαυρούς. Η μια θεία έχει παιδάκια και τρεξίματα και κάπως τη δικαιολογώ, η άλλη όμως δεν έχει υποχρεώσεις και ειλικρινά λυπάμαι γι' αυτή τη στάση της απέναντι στα πρώτα κιόλας ανιψάκια της. Εγώ θυμάμαι την ανιψιά μου που γεννήθηκε πρώτη την είχα σαν κόρη μου κι εκείνη με είχε σαν δεύτερη μαμά της. Αφού να φανταστείς εμένα φώναξε πρώτα μαμά κι όχι την αδερφή μου. Τέλος πάντων δεν πειράζει pavlina ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις πράξεις τους και για το πως πορεύεται στη ζωή του.
    Last edited by PAPA; 22-02-2016 at 21:05.

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    20
    Καλη δυναμη ευχομαι απο καρδιας,εαν εισαι απο Πατρα μπορουμε να βοηθησουμε διακριτικά!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    2,354
    Δεν θεραπεύεται ο αυτισμός δυστυχώς άλλα μπορεί να βελτιωθεί με ειδικά θεραπευτικά προγράμματα και να ξεκινήσετε τώρα μη το αφήσετε για μετά. Όσο πιο μικρή η ηλικία τόσο και πιο σύντομη και η βοήθεια που θα του προσφερθεί

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Ο δικος μου γολγοθας
    By KATER_INA in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 23-09-2010, 18:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •