Δε μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιοι συμπεριφέρονται έτσι - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 34
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by wjsrp View Post
    Το είχες κάνει πολλές φορές επαναλαμβανόμενα στο ίδιο άτομο αυτό; Ή λίγο στο ένα, λίγο στο άλλο;
    δεν ειχε σημασια το ατομο... αλλα η κατασταση μου... μπορει να είσαι ο μονος που του ζηταει να βγειτε ή ο μονος που συμπαθει αρκετα ωστε να "θελει" να προσπαθησει να βγειτε.. ενω στους αλλους λέει κατευθείαν οχι. .. θελω να πω αν ειναι σαν την δική μου περιπτωση και οχι σαν την φιλη την γκαλοου, και εχει προβλημα το παιδι μαλλον πρεπει να το χειριστεις διαφορετικα

  2. #17
    Quote Originally Posted by rea View Post
    δεν ειχε σημασια το ατομο... αλλα η κατασταση μου... μπορει να είσαι ο μονος που του ζηταει να βγειτε ή ο μονος που συμπαθει αρκετα ωστε να "θελει" να προσπαθησει να βγειτε.. ενω στους αλλους λέει κατευθείαν οχι. .. θελω να πω αν ειναι σαν την δική μου περιπτωση και οχι σαν την φιλη την γκαλοου, και εχει προβλημα το παιδι μαλλον πρεπει να το χειριστεις διαφορετικα
    Στην προκειμένη περίπτωση μ'αυτόν, είχε άλλον ένα φίλο που ερχότανε πολλές φορές παρέα μαζί. Δεν έλεγε στους υπόλοιπους όχι κατευθείαν. Βασικά, είχε απεοροελάχιστους φίλους. Να έιχε αυτός πρόβλημα όπως;

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Παίζει να έχει κοινωνική φοβία το παιδί αυτό και ενώ θέλει να βγαίνει στο τέλος να το ξανασκέφτεται και μετανιώνει.Και μπορεί να μην έχει το θάρρος να σου πει την αλήθεια και προτιμά να τον πεις μαλάκα παρά "άρρωστο"...

  4. #19
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    Παίζει να έχει κοινωνική φοβία το παιδί αυτό και ενώ θέλει να βγαίνει στο τέλος να το ξανασκέφτεται και μετανιώνει.Και μπορεί να μην έχει το θάρρος να σου πει την αλήθεια και προτιμά να τον πεις μαλάκα παρά "άρρωστο"...
    Κάτι πρέπει νά'χε απο κοινωνική φοβία, αν όχι ακριβώς, κάτι παρόμοιο. Είναι πολύ κλειστός, πιο κλειστός κι απο εμένα. Του εξήγησα την πρώτη φορά που τού'κανα παρατήρηση, οτι αμα δε νιώθει σίγουρος για να βγει την τάδε μέρα, να μου το λέει εξαρχής οτι δεν μπορεί παρά να κανονίζει και να το ακυρώνει. Αυτό θέλει διαχείρηση. Δηλαδή, μπορούσε κάλλιστα να μου πει ξέρω'γω, οτι θα με πάρει τηλέφωνο εντός της μέρας να μου πει και αν δε με πάρει τηλέφωνο μέχρι τις 7-7:30 για παράδειγμα, πάει να πει πως δεν ισχύει. Αλλα το κακό είναι το συνέχιζε να το κάνει συνέχεια, παρόλο που τού'κανα παρατήρηση τις πρώτες φορές + οτι όταν του έκανα την παρατήρηση παρεξηγήθηκε πολύ και του φάνηκα κακός μέχρι που φτάσανε τα πράγματα στο αμήν. Και τώρα, μετά απ'τον μεγάλο τσακωμό που είχαμε (που παρεπιτόντως, αυτός τον ξεκίνησε όταν άρχισε να με προσβάλλει χαρακτηρίζοντάς με), δε μιλάμε.

    Επίσης και πριν που μιλούσαμε, μού'λεγε πάρα πολλά ψέμματα γενικά.

  5. #20
    Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    47
    Quote Originally Posted by wjsrp View Post
    Στην φίλη που τα ακύρωνε, τις εξήγησες οτι είχε άδικο μ'αυτήν την συμπεριφορά και οτι δε μιλάει στην άλλη φίλη σου;
    Δεν καταλαβαινε, ειχε κολλησει που της ειχε μιλησει ασχημα η φιλη μου που τα πηρε! Και εχει την αισθηση οτι η φιλη μου που τα πηρε εχει το προβλημα. Γενικα η "ακυρωτρια" εχει μεγαλο προβλημα οταν καποιος της μιλαει αποτομα, ενω αν της τα πεις ησυχα και γλυκα δεν εχει θεμα :/

  6. #21
    Quote Originally Posted by yanat View Post
    Δεν καταλαβαινε, ειχε κολλησει που της ειχε μιλησει ασχημα η φιλη μου που τα πηρε! Και εχει την αισθηση οτι η φιλη μου που τα πηρε εχει το προβλημα.
    Το ίδιο και με αυτόν που λέω. Δεν τον νοιάζει γιατί του τα είπα, αλλα επειδή ήμουν κοφτός μαζί του. Αν είναι ποτέ δυνατόν! Θα με βγάλει και τρελό στο τέλος!

    Quote Originally Posted by yanat View Post
    Γενικα η "ακυρωτρια" εχει μεγαλο προβλημα οταν καποιος της μιλαει αποτομα, ενω αν της τα πεις ησυχα και γλυκα δεν εχει θεμα :/
    Η ακυρώτρια! ΧΑΧΑ!:D Καλό! Μ'άρεσε!:D Ταιριάζει απόλυτα αυτή η περιγραφή στην περίπτωση του τέως φίλου μου. Εγώ στην αρχή του το είπα ήσυχα και γλυκά, άλλα αυτός το συνέχιζε μετά, ώσπου που έφτασα στο σημείο να του το πω κοφτά. Και κοφτός που ήμουν, ήμουν ψύχραιμος και δεν τον πρόσβαλλα καθόλου. Αυτός γενικά δε με σεβάστηκε καθόλου σαν φίλος. Μου έλεγε και πολλά ψέματα.

  7. #22
    Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    47
    Ειναι μοναχοπαιδι?
    Αυτη η κοπελα που σου λεω ειναι μοναχοπαιδι και γενικα ειναι αρκετα εγωκεντρικο ατομο, χωρις βεβαια να ειναι κακια.
    Οχι οτι ειναι ολα τα μοναχοπαιδια ετσι προς θεου, αλλα και κεινη η ιδια μου χει πει οτι γενικα παντα ολοι ηταν επικεντρωμενοι πανω της.. και ετσι το περιμενει απ ολους.

  8. #23
    Quote Originally Posted by yanat View Post
    Ειναι μοναχοπαιδι?
    Αυτη η κοπελα που σου λεω ειναι μοναχοπαιδι και γενικα ειναι αρκετα εγωκεντρικο ατομο, χωρις βεβαια να ειναι κακια.
    Ναι, είναι μοναχοπαίδι αυτός. Πρέπει νά'ναι εγωκεντρικός νομίζω. Είναι πάντως παρεξηγησιάρης μέχρι εκεί που δεν πάει, πολύ παραπάνω απ'το μέσο όρο.

  9. #24
    Στην "ακυρώτρια" φίλη, της εξήγησες οτι έχει άδικο που δε μιλάει στην άλλη φίλη σου, και οτι η άλλη φίλη σου είχε λόγο που την έκραξε; Και γενικά, το συζητήσατε το θέμα των ακυρώσεων;

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Quote Originally Posted by wjsrp View Post
    Όποιος δεν κατάλαβε κάτι, ή έχει αμφιβολίες γενικά, ή οτιδήποτε άλλο που δεν έχει διευκρινιστεί, παρακαλώ να το ρωτήσει ώστε να αποφευχθούν παρεξηγήσεις.
    δε ξερω αν καταλαβα τι εγινε αλλα ετσι οπως το θετεις εσυ μαλον θα πρεπει να αναλαβεις το ρολο του διαιτητη
    υπαρχουν δυο λυσεις...
    η πρωτη ειναι να τις βλεπεις μια μια χωριστα κ η δευτερη λυση ειναι να εχουν εσενα ως μεσαζοντα για να συνενοηθουν μεταξυ τους
    αν η μια ειναι αναβλητικη πες της οποτε το αποφασισεις πες μου να ενημερωσω κ την αλλη.

  11. #26
    Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    47
    Quote Originally Posted by wjsrp View Post
    Στην "ακυρώτρια" φίλη, της εξήγησες οτι έχει άδικο που δε μιλάει στην άλλη φίλη σου, και οτι η άλλη φίλη σου είχε λόγο που την έκραξε; Και γενικά, το συζητήσατε το θέμα των ακυρώσεων;
    Βασικα προσπαθουσα να τους τα "φτιαξω", γιατι η αληθεια ειναι οτι ελειπε η μια στην αλλη, με ρωταγανε τι κανει η αλλη κλπ. Κι οταν σε μια φαση αρχισαν να μιλανε συζητησαν αυτα και ξαναμαλωσανε!! Οποτε δεν ασχοληθηκα αλλο και γω.

    Εγω προσωπικα δεν το συζητησα, απλα οπως σου ειπα εφερνα παντα και αλλα ατομα χωρις να εξηγησω το τι και πως, κι ετσι ολοι ειχαμε το κεφαλι μας ησυχο.

  12. #27
    Quote Originally Posted by yanat View Post
    Βασικα προσπαθουσα να τους τα "φτιαξω", γιατι η αληθεια ειναι οτι ελειπε η μια στην αλλη, με ρωταγανε τι κανει η αλλη κλπ. Κι οταν σε μια φαση αρχισαν να μιλανε συζητησαν αυτα και ξαναμαλωσανε!! Οποτε δεν ασχοληθηκα αλλο και γω.

    Εγω προσωπικα δεν το συζητησα, απλα οπως σου ειπα εφερνα παντα και αλλα ατομα χωρις να εξηγησω το τι και πως, κι ετσι ολοι ειχαμε το κεφαλι μας ησυχο.
    Το καλύτερο είναι να συναντηθείτε και οι 3 μαζί έξω για καφέ, και να μιλήσετε στην "ακυρώτρια" και να τις εξηγήσετε εσύ με την φίλη σου ότι έχει εντελώς άδικο με τη συμπεριφορά της τόσο στα ακυρώματα, τόσο και οτι τσακώθηκε με την φίλη της για ένα φταίξιμο που είναι 100 % δικό της ("της ακυρώτριας") και ότι κρατάει μούτρα στη φίλη της. Γιατί αυτό, έτσι όπως το περιγράφεις, μοιάζει πάρα πολύ με τη δική μου περίπτωση, που σημαίνει οτι αυτό που κάνει η "ακυρώτρια" είναι εντελώς έλλειψη σεβασμού και εγωϊστική συμπεριφορά. Ερώτηση. Η "ακυρώτρια" είναι ισχυρογνώμων άτομο;

  13. #28
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    δε ξερω αν καταλαβα τι εγινε αλλα ετσι οπως το θετεις εσυ μαλον θα πρεπει να αναλαβεις το ρολο του διαιτητη
    υπαρχουν δυο λυσεις...
    η πρωτη ειναι να τις βλεπεις μια μια χωριστα κ η δευτερη λυση ειναι να εχουν εσενα ως μεσαζοντα για να συνενοηθουν μεταξυ τους
    αν η μια ειναι αναβλητικη πες της οποτε το αποφασισεις πες μου να ενημερωσω κ την αλλη.
    Στη yanat απευθύνεσαι φαντάζομαι. Αν ναι, έκανες λάθος παράθεση. Εγώ μ'έναν τέως φίλο έγινε αυτό.

  14. #29
    Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    47
    Quote Originally Posted by wjsrp View Post
    Το καλύτερο είναι να συναντηθείτε και οι 3 μαζί έξω για καφέ, και να μιλήσετε στην "ακυρώτρια" και να τις εξηγήσετε εσύ με την φίλη σου ότι έχει εντελώς άδικο με τη συμπεριφορά της τόσο στα ακυρώματα, τόσο και οτι τσακώθηκε με την φίλη της για ένα φταίξιμο που είναι 100 % δικό της ("της ακυρώτριας") και ότι κρατάει μούτρα στη φίλη της. Γιατί αυτό, έτσι όπως το περιγράφεις, μοιάζει πάρα πολύ με τη δική μου περίπτωση, που σημαίνει οτι αυτό που κάνει η "ακυρώτρια" είναι εντελώς έλλειψη σεβασμού και εγωϊστική συμπεριφορά. Ερώτηση. Η "ακυρώτρια" είναι ισχυρογνώμων άτομο;
    Εγω προσωπικα δε θελω ν ανακατευτω αλλο και ουτε δραματα θελω στη ζωη μου. Ασε που εχουμε χαθει με την ακυρωτρια :Ρ και δεν εχει νοημα μετα απο τοσα χρονια....Δε με καιει δλδ.

    ΕΝΤΙΤ: ειναι λιγο ocd ατομο, και τρωει και πολλα κολληματα... και δεν ειναι ατομο που ριχνει τα μουτρα του ευκολα.

  15. #30
    Quote Originally Posted by yanat View Post
    Εγω προσωπικα δε θελω ν ανακατευτω αλλο και ουτε δραματα θελω στη ζωη μου. Ασε που εχουμε χαθει με την ακυρωτρια :Ρ και δεν εχει νοημα μετα απο τοσα χρονια....Δε με καιει δλδ.

    ΕΝΤΙΤ: ειναι λιγο ocd ατομο, και τρωει και πολλα κολληματα... και δεν ειναι ατομο που ριχνει τα μουτρα του ευκολα.
    Απ'τη στιγμή που χαθήκατε, όντως δεν έχει νόημα. Φαντάζομαι πως δε θά'χει η "ακυρώτρια" και πολλές φίλες, σωστά;
    Last edited by deleted-member17-03-2016; 25-02-2016 at 03:37.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. Γιατί κάποιοι παίρνουν απ τη ζωη παραπάνω απ ότι αξιζουν;
    By somebody89 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 44
    Last Post: 09-10-2013, 19:05
  2. δεν μπορω να τον καταλαβω!
    By 20ree in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 6
    Last Post: 09-06-2013, 11:50
  3. Γιατί φέρεται έτσι και τι μπορω να κάνω εγώ?
    By flower22 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 26-03-2013, 14:29
  4. γιατι τα κανει ολα αυτα..?? δεν μπορω να τον καταλαβω,.!!!!
    By Maria99 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 21-01-2012, 18:45
  5. Ετσι συμπεριφερονται στους αδυνατους
    By deleted-by-request-1305 in forum Κακοποίηση
    Replies: 11
    Last Post: 09-12-2011, 06:05

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •