Στυτικη δυσλειτουργια 20 χρονων??
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    11

    Στυτικη δυσλειτουργια 20 χρονων??

    Καλησπερα παιδια... Την τελευταια βδομαδα εχω αρχισει και σκεφτομαι σοβαρα οτι μπορει να εχω καποιο συμπτωμα στυτικης δυσλειτουργιας. Ειμαι 21 χρονων , δεν εχω κανει σεξ αλλα εχω κοπελα και πλεον το σκεφτομαι καθημερινα οτι οπου να ναι θα συμβει γιατι βρισκομαστε συχνα... Εχω παρατηρησει καμποσο καιρο τωρα οτι δεν μπορω να κρατησω τη στυση μου οταν την εχω, παλιοτερα καθε πρωι που ξυπνουσα ειχα πολυ εντονη στυση και το τελευταιο καιρο τιποτα σχεδον...Ξυπναω,νιωθω οτι εχω καποιες ορμες αλλα απο στυση λιγα πραγματα. Και με τη κοπελα μου οταν ειμαι και ερχομαστε πιο κοντα ναι μεν εχω στυση, αλλα δε νιωθω οτι ειναι πληρης. Δε ξερω τι μου συμβαινει και ψυχολογικα ειμαι πολυ χαλια,φοβαμαι οτι οντως μπορει να εχω κατι. Διαβαζα και στο ιντερνετ συμπτωματα κτλπ κ πρωτα απ ολα ειναι το αγχος που σιγουρα το εχω με ολα αυτα στο κεφαλι μου, μετα ελλειψη ασκησεις κτλπ... Δε ξερω τι μπορει να φταιει πραγματικα. Εκλεισα ραντεβου σε ανδρολογο αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν θα παω. Να παω να του πω τι? Δε ξερω αν ειναι σοβαρο...Ισως ειναι απλα ψυχολογικο. Κ απ την αλλη ντρεπομαι γιατι ειμαι μολις 21 χρονων, τι ειδους θεραπεια θα μπορουσε να προτινει και ο ιδιος? Εχει παει κανεις για παρομοιο θεμα σε γιατρο να με βοηθησει λιγο?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Εχω πιστευω οτι ειναι καθαρα θεμα αγχους ρωτα τον φαρμακοποιο για καποιο ελαφρυ αγχολυτικο

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Προτείνω να πας στον ανδρολόγο. Έχω ακούσει για πολλούς νέους που πάνε και τελικά είναι θέμα άγχους. Αλλά αν ο γιατρός είναι καλός θα σου ανεβάσει και το ηθικό....

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    ζουγκλοathens
    Posts
    789
    Δεν εχεις κανει σεξ και εισαι με κοπελα.. λογικο ειναι να εισαι αγχωμενος . 21 χρονων παιδι εισαι μην τα ιατρικοποιουμε ολα . Αγχος ειναι χαλαρωσε..

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    ζουγκλοathens
    Posts
    789
    Αααα μην περιμενεις οτι η πρωτη σου φορα θα ειναι ουαου.. :)

  6. #6
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by mnimonio is back View Post
    Αααα μην περιμενεις οτι η πρωτη σου φορα θα ειναι ουαου.. :)
    Τώρα διάβασα αυτό και ένιωσα κάπως.......

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    ζουγκλοathens
    Posts
    789
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Τώρα διάβασα αυτό και ένιωσα κάπως.......
    Εεε τι να κανουμε ειναι λιγο κωμωδια η πρωτη φορα , αυτο δεν σημαινει οτι δεν νιωθεις ομορφα , απλα το αγχος και η απειρια βρισκονται στην πρωτη γραμμη .

  8. #8
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by mnimonio is back View Post
    Εεε τι να κανουμε ειναι λιγο κωμωδια η πρωτη φορα , αυτο δεν σημαινει οτι δεν νιωθεις ομορφα , απλα το αγχος και η απειρια βρισκονται στην πρωτη γραμμη .
    Δηλαδή ούτε εγώ να ανησυχώ?
    Είναι ένα από τα πολλά γελοία πράγματα που με ανησυχούν.....

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    ζουγκλοathens
    Posts
    789
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Δηλαδή ούτε εγώ να ανησυχώ?
    Είναι ένα από τα πολλά γελοία πράγματα που με ανησυχούν.....
    Οχι να μην ανησυχεις..απλα μονο μην περιμενεις την Σαρλιζ Θερον για να κανεις ερωτα γιατι στο τελος οι ορμες θα σου διαλυσουν τον αμφιβληστροειδη :P

  10. #10
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by mnimonio is back View Post
    Οχι να μην ανησυχεις..απλα μονο μην περιμενεις την Σαρλιζ Θερον για να κανεις ερωτα γιατι στο τελος οι ορμες θα σου διαλυσουν τον αμφιβληστροειδη :P
    Είπαμε,όμορφη κυνηγάω και όχι θεογκόμενα!!!!!!!!!!!!!!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Quote Originally Posted by obsessed2s View Post
    Καλησπερα παιδια... Την τελευταια βδομαδα εχω αρχισει και σκεφτομαι σοβαρα οτι μπορει να εχω καποιο συμπτωμα στυτικης δυσλειτουργιας. Ειμαι 21 χρονων , δεν εχω κανει σεξ αλλα εχω κοπελα και πλεον το σκεφτομαι καθημερινα οτι οπου να ναι θα συμβει γιατι βρισκομαστε συχνα... Εχω παρατηρησει καμποσο καιρο τωρα οτι δεν μπορω να κρατησω τη στυση μου οταν την εχω, παλιοτερα καθε πρωι που ξυπνουσα ειχα πολυ εντονη στυση και το τελευταιο καιρο τιποτα σχεδον...Ξυπναω,νιωθω οτι εχω καποιες ορμες αλλα απο στυση λιγα πραγματα. Και με τη κοπελα μου οταν ειμαι και ερχομαστε πιο κοντα ναι μεν εχω στυση, αλλα δε νιωθω οτι ειναι πληρης. Δε ξερω τι μου συμβαινει και ψυχολογικα ειμαι πολυ χαλια,φοβαμαι οτι οντως μπορει να εχω κατι. Διαβαζα και στο ιντερνετ συμπτωματα κτλπ κ πρωτα απ ολα ειναι το αγχος που σιγουρα το εχω με ολα αυτα στο κεφαλι μου, μετα ελλειψη ασκησεις κτλπ... Δε ξερω τι μπορει να φταιει πραγματικα. Εκλεισα ραντεβου σε ανδρολογο αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν θα παω. Να παω να του πω τι? Δε ξερω αν ειναι σοβαρο...Ισως ειναι απλα ψυχολογικο. Κ απ την αλλη ντρεπομαι γιατι ειμαι μολις 21 χρονων, τι ειδους θεραπεια θα μπορουσε να προτινει και ο ιδιος? Εχει παει κανεις για παρομοιο θεμα σε γιατρο να με βοηθησει λιγο?
    Δοκιμασε να μην το σκεφτεσε για λιγο καιρο η ακομα αν θες να το συζητησεις με την κοπελα σου εαν ειναι αρκετα ωρημη για το θεμα εγω προσωπικα τα συζηταω αυτα και τ δικα μου και του συντροφου μου
    Επισεις ανεφερα πιο πανω να το αγνοεισεις λιγο γτ οσο το σκεφτεσε τοσο ανχωνεσε περισσοτερο καθε μερα ....
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    11
    Μα αν είναι μόνο θέμα άγχους πως δεν έχω πλήρη στύση όταν ξυπναω ή κάποια τυχαία στιγμή μέσα στη μέρα! Παλιότερα μ συνέβαινε αυτό! Νομίζω ότι έχει να συμβεί και πριν τη κοπέλα που έχω τώρα, δεν είμαστε μαζί ούτε 2 μήνες,απλά τώρα που λέω ότι οκ ήρθε ή ώρα να κάνω σεξ και θέλω να κάνω τα παρατηρώ όλα αυτά και νιώθω ότι κάτι δε πάει καλά! Δε ξέρω και τι θα μπορούσα να κάνω για να είναι όλα φυσιολογικά παλι! Να ξεκουράζονται καλύτερα? Να γυμναστώ? Αυτό με ανησυχεί, το ότι είμαι 21 και χρειάζεται να κάνω κάτι για να φτιαξω ένα ζήτημα που αν μη τι αλλο στα 21 δε θέλει καν προσπάθεια και το ξερουμε

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Είναι πολυάριθμοι οι λόγοι που μπορεί να οφείλεται. Να σε ρωτήσω κατι αλλο πρώτα, ποσο συχνά βλέπεις τσόντες απ το διαδίκτυο; Καλο θα ηταν να τις κόψεις γιατι έχει βρεθεί μια σύνδεση της κατάχρησης με τα βίντεο αυτά και της στυτικής ικανότητας. Επίσης χάνεις δυνάμεις και σωματικά και φαντασιακά. Πήγαινε ομως στο γιατρό να δουμε τι θα σου πει.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Posts
    12
    Φίλε μου, είναι απίστευτα φυσιολογικό. Λέγεται "άγχος επίδοσης" και συμβαίνει σε νεανικές ηλικίες, καλή ώρα. Πολύ πιθανών να μην έχεις καλή στύση την πρώτη, ή τις πρώτες φορές. Ε και;;; Την πρώτη φορά που έπαιξες ποδόσφαιρό ήσουν τόσο καλός; Η κοπέλα σου δε θα προσβληθεί με αυτό. Μάλιστα αμα της πεις οτι έχεις άγχος επειδή το θέλεις πολύ θα το πάρει και σα κοπλιμέντο ;)
    Εγώ είμαι 31 και δυστυχώς αυτό το άγχος το ξεπέρασα αργά, στα 27. Και εννοώ όχι δυστυχώς επειδή δεν είχα στύση την πρώτη φορά που πήγαινα με κάποια, αλλά δυστυχώς λέω επειδή το ασυνείδητο άγχος μου οτι "θα πάω και ίσως να μη μου σηκωθεί" με απέτρεψε από διάφορες γνωριμίες, εμπειρίες κλπ. Δηλαδή το έκοβα πριν αρχίσω από φόβο!! Τώρα απλά το έχω αποδεχθεί, λέω και στην άλλη οτι πρώτη φορά συνήθως δεν μου βγαίνει φουλ, και όλα καλά! περνάμε ωραία. και από την δεύτερη τρίτη γίνεται χαμός.

    Κάτι ακόμα: αυτό το άγχος επίδοσης είναι προιόν ενός σάπιου πολιτισμού. Αφού όλοι μεγαλώσαμε βλέποντας στην tv πρικοισμένους άνδρες, που είναι πάντα ικανοί ακόμα και με άγνωστες αμέσως κλπ, Δεν γνωρίζουμε την πραγματικότητα ( μέχρι να τη μάθουμε από εμπειρία). Η οποία πραγματικότητα είναι οτι δε σου σηκώνεται πάντα λες και είσαι κανα ζώο! μπορεί η άλλη να σε ξενερώνει, μπορεί να έχεις άγχος, μπορεί να μη σε ελκύει εκείνη τη στιγμή, μπορεί να σκέφτεσαι τη μάνα σου, μπορεί η άλλη να μυρίζει το στόμα της και να σε χαλάσει. τυχαία παραδείγματα. Και επίσης, μπορεί να πιέζουμε τον εαυτό μας να είμαστε ντε και καλά ικανοί και μόνο κακό κάνουμε!
    Υ.Γ. μακάρι να μου τα έλεγε αυτά κάποιος όταν ήμουν 19.!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Τrilas πάρα πολύ καλές συμβουλές. Νομίζω κανείς δεν θα μπορούσε να του τα πει καλύτερα. Σαν γυναίκα απλά θα συμφωνήσω ότι αν μου πει κάποιος ότι είναι αγχωμένος την πρώτη φορά δεν θα έχω κανένα πρόβλημα. Καμιά γυναίκα δεν περιμένει η πρώτη φορά να είναι σαν ερωτική ταινία. Στην τελική το σεξ το απολαμβάνεις καλύτερα αφού μάθεις τον άλλο, άρα πρέπει να περάσεις κάποιο καιρό μαζί του ώστε να τον μάθεις και να σε μάθει.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Στυτική δυσλειτουργία - Έμμονες ιδέες;
    By Redknap in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 59
    Last Post: 19-03-2017, 23:46
  2. ψυχογενης στυτικη δυσλειτουργια?
    By dimitris21 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 27-05-2015, 17:04
  3. Στυτική Δυσλειτουργία - Εμμονές..κόμπλεξ..Βοήθεια!
    By korydallos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 27-03-2014, 19:47
  4. Στυτικη δυσλειτουργια
    By spyr in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 30-12-2013, 13:07
  5. Έκοψα τα φάρμακα από μόνος μου (μπορεί να σχετίζεται με στυτική δυσλειτουργεία;)
    By GGG in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 19-04-2011, 12:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •