Αυτοπεποίθηση και απόκτηση της.... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 65
  1. #16
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    την αυτοπεποιθηση στις γυναικες , μπορουν να στην δωσουν μονον οι γυναικες , με την αποδοχη τους , οπως και την αυτοπεποιθηση στα επαγγελματικηα σου, θα στην δωσουν οι επιτυχιες σε αυτα ............... .......για μενα , ενας πολυ φιλοδοξος ανθρωπος , που θελει να γινει ' κατι ' , αυτο υποδηλει οτι καπου αισθανεται μειονεκτικα , και θελει να εξισορροπησει αυτο το αισθημα μειονεξιας , με επιτευγματα , ανευ ουσιας ....................δεν αναφερομαι σε ανθρωπους που εχουν ευγενεις επιδιωξεις , οπως ερευνητες , γιατρους χωρις συνορα κ.ο.κ. οχι ομως γιατρους γενικως ............... η αναγκη να ξεχωριζεις , δεν ειναι υγιες συναισθημα ......... οχι οτι το να μενεις στην μετριοτητα , ειναι υγιες βεβαια ............
    Έτσι ακριβώς είναι. Πολύ σωστά. Εγώ με τόσες σερί αποτυχίες και 0 επιτυχίες είμαι ένα παράδειγμα ακόμα για την πολύ χαμηλή αυτοπεποίθησή μου.

  2. #17
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Πνίγομαι κυριολεκτικά αν δω μια που μου αρέσει.....
    Κι εγώ δυστυχώς το ίδιο. Υποψήφιες κοπέλες για μένα λέω αυτές που μου αρέσουν. Εγώ, δεν μπορώ να δω μια υποψήφια κοπέλα σαν φίλη. Δεν είμαι μάγος.
    Last edited by deleted-member17-03-2016; 23-02-2016 at 19:45.

  3. #18
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Δηλαδή,οι γυναίκες λέτε πως σας εξιτάρει η αυτοπεποίθηση.
    Πως στο διάολο αποκτάται αυτή?Για να σας πλησιάσουμε.....

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    http://www.neolaia.gr/2013/06/12/20-...ytopepoihtisi/



    Διαβασε δω μερικες πρακτικες συμβουλες .........

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    http://www.skroutz.gr/books/c.3763.%...%83%CE%B7.html


    Οριστε και μερικα βιβλιαρακια , εδωωωω , μελετηηηηη !!!

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Αόριστες συμβουλές που δε βλέπω να έχουν κάποιο ουσιαστικό αποτέλεσμα στον τρόπο προσέγγισης της όμορφης γειτόνισσας...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Δεν υπαρχει εγχειριδιο προσεγγισης ομορφης γειτονισσας ............................ σκας της το λαστιχο , και αν ξερεις τι ωρα βγαινει , πας και της το αλλαζεις εσυ ........... σατανικο , αποτελεσματικο ομως ....

  9. #24
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    Αόριστες συμβουλές που δε βλέπω να έχουν κάποιο ουσιαστικό αποτέλεσμα στον τρόπο προσέγγισης της όμορφης γειτόνισσας...
    Το ζητά ο οργανισμός σου το μπινελίκι.....

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Κάτσε ρε whyalwaysme? εντάξει σε άλλες περιπτώσεις μπορεί να σε τρόλαρα λίγο αλλά τώρα τι σου είπα; Ειδες εσύ απο τα 2 άρθρα που παρέθεσε ο master στην προσέγγιση γυναικών macgyver να σου λέει πως θα προσεγγίσεις την όμορφη που τόσο ονειρεύεσαι?
    Και στη τελική μόνο εσύ θέλεις όμορφες? Και εγώ όμορφη θέλω αλλά στην ψυχή και να υπάρχουν κοινοί στόχοι για το πως θέλουμε να είναι η ζωή μας.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    Και στη τελική μόνο εσύ θέλεις όμορφες? Και εγώ όμορφη θέλω αλλά στην ψυχή και να υπάρχουν κοινοί στόχοι για το πως θέλουμε να είναι η ζωή μας.

    Πολυ καλη παρατηρηση , δεν ειναι χιουμοριστικη , αλλα μου αρεσε πολυ !!! ευστοχη !!

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Γουαι , τα θεμελια τηνς αυτοπεποιθησης μπαινουν σε ηλικιες προ των 8 ετων , ποσο αγαπη εχεις δεχθει , ποση προσοχη , απο γονεις παντα , νορμαλ οικογενειακο περιβαλλον κλπ.κλπ. αυτη η αυτοπεποιθηση δεν κλονιζεται με τιποτα , θα σε ακολουθει σε ολη του την ζωη , ειναι η αυθεντικη .......................απο κει και περα , το υποκαταστατο αυτης της αυτοπεποιθησης , θα το αποκτησεις στην πορεια , την αυτοπεποιθηση στις γυναικες , μπορουν να στην δωσουν μονον οι γυναικες , με την αποδοχη τους , οπως και την αυτοπεποιθηση στα επαγγελματικηα σου, θα στην δωσουν οι επιτυχιες σε αυτα ............... .......για μενα , ενας πολυ φιλοδοξος ανθρωπος , που θελει να γινει ' κατι ' , αυτο υποδηλει οτι καπου αισθανεται μειονεκτικα , και θελει να εξισορροπησει αυτο το αισθημα μειονεξιας , με επιτευγματα , ανευ ουσιας ....................δεν αναφερομαι σε ανθρωπους που εχουν ευγενεις επιδιωξεις , οπως ερευνητες , γιατρους χωρις συνορα κ.ο.κ. οχι ομως γιατρους γενικως ............... η αναγκη να ξεχωριζεις , δεν ειναι υγιες συναισθημα ......... οχι οτι το να μενεις στην μετριοτητα , ειναι υγιες βεβαια ............
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Για την αυτοπεποίθηση με τα έντονα γράμματα θέλω να πω.....
    Καλησπέρα.
    Η αυτοπεποίθηση είναι καθαρά για τον ευατό μας.Η πίστη που έχεις για τον ευατό μας,στις ικανοτητές μας κλπ.Οπότε λέξεις ΑΥΤΟπεποίθηση,ΑΥΤΟκριτική, ΑΥΤΟσεβασ μού κλπ είναι καθαρά για τον ευατό μας.Γιατί τα γράφω όλα αυτά?
    Γιατί την αυτοπεποίθηση ή την έχεις ή δεν την έχεις.Το ότι το διαχωρίζεται έχω αυτοπεποίθηση στο τάδε αλλά όχι στις γυναίκες μου θυμίζει το κλασικό παράδειγμα ''Εγώ ρατσιστής δεν είμαι ΑΛΛΑ δεν γουστάρω τους μαύρους ή τους γκέι ή τους κινέζους ή τους χοντρούς κλπ'' .Δεν έχει αλλά.Είσαι ρατσιστής.

  13. #28
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Ntoubroutza View Post
    Καλησπέρα.
    Η αυτοπεποίθηση είναι καθαρά για τον ευατό μας.Η πίστη που έχεις για τον ευατό μας,στις ικανοτητές μας κλπ.Οπότε λέξεις ΑΥΤΟπεποίθηση,ΑΥΤΟκριτική, ΑΥΤΟσεβασ μού κλπ είναι καθαρά για τον ευατό μας.Γιατί τα γράφω όλα αυτά?
    Γιατί την αυτοπεποίθηση ή την έχεις ή δεν την έχεις.Το ότι το διαχωρίζεται έχω αυτοπεποίθηση στο τάδε αλλά όχι στις γυναίκες μου θυμίζει το κλασικό παράδειγμα ''Εγώ ρατσιστής δεν είμαι ΑΛΛΑ δεν γουστάρω τους μαύρους ή τους γκέι ή τους κινέζους ή τους χοντρούς κλπ'' .Δεν έχει αλλά.Είσαι ρατσιστής.
    Πας καλά?Ρατσιστή με λες?
    Σε πειράζουν οι πολλοί καφέδες.
    Και που το στηρίζεις?

  14. #29
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Πας καλά?Ρατσιστή με λες?
    Σε πειράζουν οι πολλοί καφέδες.
    Και που το στηρίζεις?
    Δε είπε ρατσιστή εσένα. Έλεγε για το παράδειγμα μόνο.

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Πας καλά?Ρατσιστή με λες?
    Σε πειράζουν οι πολλοί καφέδες.
    Και που το στηρίζεις?
    Ρε αδερφέ αυτό κατάλαβες?Ένα παράδειγμα έδωσα για να σου πω αυτό για την αυτοπεποίθηση.Δηλαδή ή υπάρχει ή όχι.
    Μη το γυρνάτε στην κόντρα όταν κάτι σας ενοχλεί.Ρωτήστε μπορεί να έγινε κάποιο λάθος.Γραπτό λόγο έχουμε μπορεί εύκολα να παρερμηνευθεί κάτι.
    Τέσπα με συγχωρείς αν δε το έθεσα σωστα :)

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Χωρις Αυτοπεποιθηση
    By xrhstos in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 21
    Last Post: 28-02-2015, 11:20
  2. Αποκτηση σκυλοου
    By labwmenos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 9
    Last Post: 01-06-2012, 01:24
  3. Αυτοπεποίθηση και Αυτοεκτίμηση
    By zanazan in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 1
    Last Post: 09-06-2011, 02:40
  4. ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ
    By Χάιντι in forum Αυτοεκτίμηση - Αυτοπεποίθηση
    Replies: 12
    Last Post: 20-05-2010, 23:43
  5. αυτοπεποίθηση
    By ioannis2 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 35
    Last Post: 10-07-2009, 12:06

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •