Είναι άδικο να με παραμελεί... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 84
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    γιατι βρε πουλάκι μου δεν πήγαινες μόνη σου να ψωνισεις το φουστανακι που γουσταρεις? το ξερω οτι δεν είναι αυτό το θέμα σου, αλλά γιατί να μην απολαύσεις λίγο θεραπευτικο καταναλωτισμο? να πας σήμερα! τι φουστανι έχεις κατα νου? το εχεις βρει? τρελαινομαι για ψωνια ... και δεν θελω κανεναν μαζί μου όταν θέλω να ψωνήσω ..θελω να είμαι ανεπηρεαστη και να χω αφθονο χρόνο για να το ψαξω καλα..(εδω που τα λέμε η μανα μου εχει παλιομαδιτικο γουστο οποτε δεν θα μου ήταν και πολυ χρησιμη)

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,583
    Μαλώσαμε και της είπα ότι για μένα ο ξάδελφος μου κι η γυναίκα του είναι εχθροί μου αφού μου στερούν την προσοχή της...τουλάχιστον έβγαλα κάποια πράγματα από μέσα μου αν και δεν νιώθω καλύτερα τώρα ακόμα αλλά ήθελα να εκφράσω το πόσο αδικημένη νιώθω...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Kυκνε , σουστειλα στο μειλ τον Σκλαβενιτη ..........................

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,583
    Quote Originally Posted by rea View Post
    γιατι βρε πουλάκι μου δεν πήγαινες μόνη σου να ψωνισεις το φουστανακι που γουσταρεις? το ξερω οτι δεν είναι αυτό το θέμα σου, αλλά γιατί να μην απολαύσεις λίγο θεραπευτικο καταναλωτισμο? να πας σήμερα! τι φουστανι έχεις κατα νου? το εχεις βρει? τρελαινομαι για ψωνια ... και δεν θελω κανεναν μαζί μου όταν θέλω να ψωνήσω ..θελω να είμαι ανεπηρεαστη και να χω αφθονο χρόνο για να το ψαξω καλα..(εδω που τα λέμε η μανα μου εχει παλιομαδιτικο γουστο οποτε δεν θα μου ήταν και πολυ χρησιμη)
    1ον εγώ δεν έχω δικά μου λεφτά αφού δεν έχω δουλειά και 2ον ήθελα και τη γνώμη της για το αν μου πάει πανάθεμα με και παρέα για να κάνω βόλτα, συγκεκριμένα την παρέα της αλλά το έχω σκυλομετανιώσει που της το ζήτησα και δεν θα το ξανακάνω ποτέ...
    Θα στο δείξω κάποια στιγμή αργότερα, τώρα ούτε να το δω στο site δεν θέλω αφού έτσι κι αλλιώς δεν πρόκειται να το αποκτήσω, αντί να φερθεί με αγάπη και κατανόηση τα έβαλε μαζί μου κι έχει και τον πατέρα μου να τη σιγοντάρει λέγοντας ότι δεν πρόκειται να μου δώσει λεφτά...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,583
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Kυκνε , σουστειλα στο μειλ τον Σκλαβενιτη ..........................
    Σ' ευχαριστώ Macgyver, είναι αξιολάτρευτος! ♥
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    ετσι μπραβο! την αλλη φορα που θα χεις διαθεση να πας μονη σου.. να σου δωσουν τα χρηματα που χρειαζεσαι και να πας μονη σου. Ναι όταν εχεις διαθεση στείλε μου το να το δωωωωωω!!!:)

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,583
    Quote Originally Posted by rea View Post
    ετσι μπραβο! την αλλη φορα που θα χεις διαθεση να πας μονη σου.. να σου δωσουν τα χρηματα που χρειαζεσαι και να πας μονη σου. Ναι όταν εχεις διαθεση στείλε μου το να το δωωωωωω!!!:)
    Δεν πρόκειται να της ξαναζητήσω τίποτα οπότε δεν θα το πάρω αλλά θα στο στείλω αργότερα όπως και να ΄χει...
    Αφού επιλέγει να βάζει πάνω από μένα τρίτα άτομα ας θεωρήσει ότι δεν έχει πια κόρη μέχρι να μπορέσω να φύγω από εδώ μέσα...για μένα τελείωσε...της έχω και μαζεμένα από το παρελθόν όπου δεν με προστάτεψε όταν της το ζητούσα με κλάματα, ε, η συμπεριφορά της τελευταία είναι η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι...εγώ δεν έχω γονείς...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,850
    μπορει να ειναι κι αυτη θυμωμενη μαζι σου.
    μπορει να προσπαθει με τον τροπο της να σε ωθησει να αρχισεις να ανεξαρτητοποιεισαι.
    μπορει το οτι ΕΣΥ πιστευεις οτι σε βοηθαει να ειναι συνεχως διπλα σου να ειναι μονο δικη σου εντυπωση και η πραγματικοτητα να ειναι αλλη. δεν εννοω κατι μυστηριωδες, αλλα εννοω οτι ισως καποιος που συμβουλευτηκαν να τους προτεινε να σε σπρωχνουν να ανεξαρτητοποιηθεις.
    παντως αφου ειναι τοσο ευαισθητη με τα ξενα προβληματα , δεν νομιζω να οφειλεται σε αναισθησια η αντιδραση της.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,583
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μπορει να ειναι κι αυτη θυμωμενη μαζι σου.
    μπορει να προσπαθει με τον τροπο της να σε ωθησει να αρχισεις να ανεξαρτητοποιεισαι.
    μπορει το οτι ΕΣΥ πιστευεις οτι σε βοηθαει να ειναι συνεχως διπλα σου να ειναι μονο δικη σου εντυπωση και η πραγματικοτητα να ειναι αλλη. δεν εννοω κατι μυστηριωδες, αλλα εννοω οτι ισως καποιος που συμωβουλευτηκαν να τους προτεινε να σε σπρωχνουν να ανεξαρτητοποιηθεις.
    παντως αφου ειναι τοσο ευαισθητη με τα ξενα προβληματα , δεν νπμιζω να οφειλεται σε αναισθησια η αντιδραση της.
    Ξύδι αν είναι, δεν με νοιάζει πια, έχω ανεχτεί τόσα άσχημα από μέρους της που δεν έχω καμιά ανοχή πια...πραγματικά...δεν μπορεί η ίδια μου η μάνα να με πληγώνει τόσο ώστε να με κάνει να κλαίω...
    Αν κάποιος τους πρότεινε κάτι τέτοιο είναι βλάκας και δεν ξέρει την κατάσταση και το πως νιώθω όταν μένω μόνη...
    Εγώ πάντως αναισθησία κι αδιαφορία εισπράττω...από εδώ και πέρα δεν πρόκειται να της ξαναμιλήσω για τίποτα προσωπικό, θα κάνω σαν να είναι μια ξένη...η υπομονή μου έχει εξαντληθεί!
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  10. #25
    Κυκνακο μου, απο μικρη ηλικια ηταν ετσι η μαμα σου ?
    Απασχολημενη , κοφτη στον λογο της, σε εβρισκε πολυ ευαισθητη ?

    Πιθανολογω οτι θελει με καποιο τροπο να σε κανει να σκληραγωγηθεις. Ω ΝΑΙ... ειναι κουλος αυτος ο τροπος αλλά ελα που γινεται.
    Οσες φορες τις εχεις ζητησει ομως να μεινει διπλα σου εχει μεινει, σωστα ? στο νοσοκομειο ηταν μαζι σου σωστα ? Θελω να πω... εχει προσπαθησει λιγουλακι και η μανα. ε ? Η μανα συνενοειται με τον πατερα σου ή μονο για τα τυπικα ? Ισως ασχολειται με τον ξαδερφο για να νιωσει καλα με τον εαυτο της, οτι πραγματι βοηθαει καπου.

    Ξερω θα μου πεις αυτα δεν ειναι σημαντικα. Αλλά ο καθενας μας εχει το δικο του μυαλο και αν δεν μιλαμε δεν καταλαβαινουμε γιατι κανει ο,τι κανει.

    Κουβεντιασε το στην ψυχολογο αυτο. Πιστευω θα σου κανει πολυ καλο.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,583
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Κυκνακο μου, απο μικρη ηλικια ηταν ετσι η μαμα σου ?
    Απασχολημενη , κοφτη στον λογο της, σε εβρισκε πολυ ευαισθητη ?

    Πιθανολογω οτι θελει με καποιο τροπο να σε κανει να σκληραγωγηθεις. Ω ΝΑΙ... ειναι κουλος αυτος ο τροπος αλλά ελα που γινεται.
    Οσες φορες τις εχεις ζητησει ομως να μεινει διπλα σου εχει μεινει, σωστα ? στο νοσοκομειο ηταν μαζι σου σωστα ? Θελω να πω... εχει προσπαθησει λιγουλακι και η μανα. ε ? Η μανα συνενοειται με τον πατερα σου ή μονο για τα τυπικα ? Ισως ασχολειται με τον ξαδερφο για να νιωσει καλα με τον εαυτο της, οτι πραγματι βοηθαει καπου.

    Ξερω θα μου πεις αυτα δεν ειναι σημαντικα. Αλλά ο καθενας μας εχει το δικο του μυαλο και αν δεν μιλαμε δεν καταλαβαινουμε γιατι κανει ο,τι κανει.

    Κουβεντιασε το στην ψυχολογο αυτο. Πιστευω θα σου κανει πολυ καλο.
    Μονίμως έκανε δουλειές και ναι, όντως, με έβρισκε πολύ ευαίσθητη τώρα για το πως μιλούσε δεν θυμάμαι...
    Στο νοσοκομείο μία από τις φορές αυτή με έστειλε, αυτή κι ο πατέρας μου γιατί με χτύπησε και γι' αυτό πήρα τα χάπια αλλά τελικά μετά από επιμονή κάποιου προσώπου πήγα μόνη με ασθενοφόρο στο νοσοκομείο και τον πατέρα μου τον έδιωξα κι αυτή μου έκανε την τιμή να εμφανιστεί την επόμενη μέρα...τη δεύτερη φορά ήταν μαζί μου γιατί το κατάλαβε ότι πήρα χάπια επειδή έπεσα κάτω κι άκουσε τον θόρυβο και της το είπα όταν με ρώτησε τι έγινε, αν με παρατούσε κι εκεί τότε θα την είχα ήδη ξεγράψει οριστικά...
    Με τον πατέρα μου συννενοείται, ναι, και μάλιστα αυτός μου είπε ότι είναι μαζί με τη μάνα μου ότι την υποστηρίζει δηλαδή, έχουν κάνει κοινό μέτωπο κι εγώ θέλω να πεθάνω και με το ζόρι κρατιέμαι γιατί δεν έχω και τα κατάλληλα χάπια έτσι κι αλλιώς...δεν αντέχω άλλο τη συμπεριφορά τους! Δεν μπορώ να σταματήσω να κλαίω ούτε να ηρεμήσω, πήρα seroquel των 50 κι aloperidin των 5 κι ακόμα τίποτα...
    Αν θέλει να βοηθήσει κάπου ας βοηθήσει εμένα που το χρειάζομαι πρώτα απ' όλους...θα το κουβεντιάσω όταν θα πάω με την ψυχολόγο, ναι...δεν μπορεί να με αρρωσταίνει η ίδια μου η μάνα...αν το κάνει σημαίνει πως δεν με αγαπάει...
    Και της το είπα ότι δεν πιστεύω ότι υποφέρει επειδή υποφέρω εγώ...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  12. #27
    -------------------------------------------------
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  13. #28
    Κυκνακο μου, πιστευω πως ενας λογος που παρουσιαζεις υποτροπη ειναι το περιβαλλον.
    Λυπαμαι πολυ που αρνουνται να αποδεχτουν οτι η συμπεριφορα τους και η βια στα λογια ή στο παρελθον σωματικα σου εκανε ζημια. Εαν σου προτεινει η ψυχολογος να κανετε μια οικογενειακη οι 3 σας συναντηση μη κ@λ@σεις. Αν ακουσουν απο μια ειδικο οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΙΣΤΟΙ ισως και να Ξυπνησουν !!!!

    Ξερω οτι ακομα δεν εχεις συνελθει ετσι ωστε να πιασεις δουλεια και να ζησεις μονη σου. Δεν ειναι μονο το να πιασεις δουλεια. Ειναι και το να φυγουν οι φοβιες. Απλα λεω, μηπως σου ξυπνανε καποιες φοβιες απο τους ιδιους τους γονεις σου ?

    Δεν αξιζει να περνας πονο,τρομο, για τσαμπουκαδες κανενος !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Εγω ηδη βλεπω οτι βελτιωνεσαι γιατι μιλας ανοιχτα για αυτα που νιωθεις - μπραβο σε εσενα αλλα και στην θεραπευτρια σου -

    Θα μπουν ολα σε μια σειρα, συνεχισε την προσπαθεια σου.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,583
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Κυκνακο μου, πιστευω πως ενας λογος που παρουσιαζεις υποτροπη ειναι το περιβαλλον.
    Λυπαμαι πολυ που αρνουνται να αποδεχτουν οτι η συμπεριφορα τους και η βια στα λογια ή στο παρελθον σωματικα σου εκανε ζημια. Εαν σου προτεινει η ψυχολογος να κανετε μια οικογενειακη οι 3 σας συναντηση μη κ@λ@σεις. Αν ακουσουν απο μια ειδικο οτι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΙΣΤΟΙ ισως και να Ξυπνησουν !!!!

    Ξερω οτι ακομα δενε χεις συνελθει ετσι ωστε να πιασεις δουλεια και να ζησεις μονη σου. Δεν ειναι μονο το να πιασεις δουλεια. Ειναι και το να φυγουν οι φοβιες. Απλα λεω, μηπως σου ξυπνανε καποιες φοβιες απο τους ιδιους τους γονεις σου ?

    Δεν αξιζει να περνας πονο,τρομο, για τσαμπουκαδες κανενος !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Εγω ηδη βλεπω οτι βελτιωνεσαι γιατι μιλας ανοιχτα για αυτα που νιωθεις - μπραβο στην ψυχολογο και σε εσενα -

    Θα μπουν ολα σε μια σειρα, συνεχισε την προσπαθεια σου.
    Φυσικά και λογικά νομίζω να μου έχουν μείνει κάποια κατάλοιπα φοβιών κι από τη συμπεριφορά τους, το ξύλο που έχω φάει είναι ένας από τους λόγους που φοβάμαι τις ερωτικές σχέσεις...
    Δουλειά ήρεμη χωρίς πίεση κι υπερβάλλον άγχος μπορώ να κάνω, είχα δουλέψει για τρεις μήνες με σύμβαση το καλοκαίρι...αλλά δεν έχω σταθερή δουλειά για να φύγω απ' αυτό το τοξικό περιβάλλον, αν έφευγα θα έπαιρνα ένα σκύλο για να νιώθω ασφάλεια και πιστεύω πως σιγά σιγά θα τα κατάφερνα...της έγραψα ένα sms της μάνας μου πριν λίγο όπου μέσες άκρες έλεγα ότι με το ζόρι συγκρατιέμαι να μη με βλάψω κι ότι αν πάθω κάτι θα φταίει αυτή αν συνεχίσει να φέρεται έτσι, δεν ξέρω αν θα μπορέσει να το διαβάσει γιατί δεν τα πάει καλά με τα sms αλλά ένιωθα απεγνωσμένα την ανάγκη να της το γράψω...έτσι για να δει πόσο κακό μου κάνει...Δεν μπορώ να σταματήσω να κλαίω και με έχει πιάσει πονοκέφαλος...

    Σ' ευχαριστώ για το "μπράβο", είναι πολύ σημαντικό για μένα να νιώσω λίγη αποδοχή κι ενθάρρυνση...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  15. #30
    Καθε φορα που αντι να επιτεθεις ( σωματικα, λεκτικα, αξαφνα ) το παλευες μονη σου, εδειχνες δυναμη. Βεβαια το μονη πρεπει να σταματησει και να γινει ΜΑΖΙ με σωστη ψυχολογο.
    Καθε φορα που αντι να ανακατευσαι σε υποθεσεις αλλων επελεγες να φροντιζεις τα μικρακια σου, εδειχνες δυναμη.
    Καθε φορα που το μυαλο σου, σου λεει πως σου αξιζει ο πονος και δεν αυτο τραματιζεσαι ΝΙΚΑΣ.

    - Σκουπισε τα ματακια σου. Ετυχε να να ατυχησεις και να λαβεις πονο αντι αγαπης. ΟΜΩΣ η ψυχικη μας ασθενεια ειναι η προστασια μας. Γιατι ???? Οταν ασθενεις σημαινει πως καποτε υπηρξες υγιης. Θα ξανα γινεις κυκνε καλα.
    Με καλη δουλεια με την ψυχολογο θα δεις οτι θα καταφερεις να εισαι μεσα σε αυτο το σπιτι αλλά να μην υποφερεις εξαιτιας των συμπεριφορων τους.
    Και δευτερο Μπραβο που δουλεψες γιατι βαζω στοιχημα οτι ετρεμε το φυλλοκαρδι σου.

    Ελα λοιπον. Κανε τον Πονο Θυμο και πες οτι θα γινεις Καλυτρα :)
    "Make sure your worst enemy isn't you"

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. Οταν ολο το σωμα ουρλιαζει στο ειναι μας οτι ειναι λαθος οι επιλογες μας ...
    By viki38 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 13-10-2015, 10:42
  2. αλυτα ψυχολογικα θεματα(παιδια ειναι μεγαλο διαβαστε το σας παρακαλω ειναι αναγκη)
    By the_definition_of_fear in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 7
    Last Post: 30-03-2013, 01:07
  3. ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΝΕΔΕΙΞΗ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΕ ΑΠΑΤΑ? ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ 'Η ΚΑΚΟΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ?
    By VICKY88 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 23-11-2012, 09:53
  4. Δίκιο ή άδικο;
    By gian in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 23-02-2011, 08:52
  5. αν ενας ανθρωπος δεν ειναι σιγουρος πως η εκασοτε επιστημονικη μεθοδος
    By Oneiroplasmenos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 07-02-2010, 21:12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •