Γιατι υπαρχει αυτο το "κλεισιμο" γυρω μας στην Ελλαδα; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 36 of 36
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    Quote Originally Posted by taseis-fygis View Post
    Οσον αφορα τις δραστηριοτητες εχω δοκιμασει καποια πραγματα που με ενδιεφεραν αλλα κι εκει ειτε συναντησα 'τοιχους' κι αισθανομουν αμηχανα είτε τραβουσα παλι καποια ατομα απομονωμενα και περιεργα.
    Να ρωτήσω, σε αυτές τις δραστηριότητες πήγες 1-2 φορες και τα παρατησες? Ή προσπαθησες για ενα ικανό χρονικό διάστημα, εννοώ 8-10 μήνες και κουράστηκες?
    Υπαρχουν ατομα που πανε εκει με τις παρεες/κλικες τους, υπαρχουν οι εκκεντρικοι, υπαρχουν και οι νορμαλ, από όλα έχει ο μπαξές.
    Γνώμη μου είναι να επιλεξεις 2-3 δραστηριοτητες και να πηγαινεις στις εξορμησεις τους, τουλαχιστον για ενα εξαμηνο, για να βγάλεις ένα έγκυρο συμπερασμα αν αξιζει να το συνεχισεις ή όχι. Και μετά αν δεν σου κάνει, επιλέγεις αλλες, μεχρι να βρεις αυτο που σου ταιριάζει. Υπάρχει περίπτωση να βρεις κατι που σου ταιριάζει, να πηγαινεις 3-4 χρονια, να βρεις και παρεες, και μετα αυτό να χαλάσει, οπότε και παλι ψάχνεις να βρεις κατι άλλο. Δεν χτυπάμε ποτέ το στόχο και τέλος-τα καταφεραμε, δεν προσπαθουμε άλλο πια.

  2. #32
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Ε και τι προτείνεις? Να ξεχάσει το μου...ί της και να πάει να τυλίξει κάνα καλό παιδί? Τι θα είναι , πουτ..να δεν θα είναι πάλι?
    Οφ τόπικ...
    Αμα θελει καποια οντως σχεση,και οχι αρπαχτη με το φερετζε της σχεσης,να βρει καποιον που και να την φτιαχνει και να ειναι αξιολογος ανθρωπος.
    Νομιζω ειναι αυτονοητο αυτο που λεω.

    Αυτο που δεν μπορω ειναι τις και καλα ''σοβαρες'' που υποτιθεται ψαχνουν μονο σχεση,που ειναι μονιμως ''ερωτευμενες'' με κατι ρεμαλια που οχι για σχεση,αλλα ουτε για καλημερα δεν ειναι.

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Αμα θελει καποια οντως σχεση,και οχι αρπαχτη με το φερετζε της σχεσης,να βρει καποιον που και να την φτιαχνει και να ειναι αξιολογος ανθρωπος.
    Νομιζω ειναι αυτονοητο αυτο που λεω.

    Αυτο που δεν μπορω ειναι τις και καλα ''σοβαρες'' που υποτιθεται ψαχνουν μονο σχεση,που ειναι μονιμως ''ερωτευμενες'' με κατι ρεμαλια που οχι για σχεση,αλλα ουτε για καλημερα δεν ειναι.
    Καλά δίκιο έχεις εκτός από τον όρο πουτ.να

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    523
    Quote Originally Posted by taseis-fygis View Post
    Καλησπερα. Είμαι 29 χρονων και (σχεδον) παρθενος και με μπερδεμενο σεξουαλικο προσανατολισμο.. Αλλα ας έρθουμε στο θεμα.. Αυτο που θελω να συζητήσω είναι μια τάση που παρατηρω στον Ελληνα που με κανει να θελω να φυγω απο τη χωρα. Ειναι η δική μου κατασταση που με κανει να τα βλεπω τοσο χάλια; Δεν ξερω αλλα βλέπω και αντιμετωπιζω πολλη μοναξια γύρω μου. Στα μπαρ οι ανθρωποι δεν γνωριζονται και ολοι ειναι μόνο παρεες οπου "χορευουν" και κανουν πως περνανε καλα κρατωντας απο ενα ποτο. Στο δρομο δεν υπαρχει περιπτωση να σου μιλησει κανενας αν δε σε ξερει το ιδιο και σε καφετερια. Και σε κοινη δραστηριοτητα να εισαι σιγα μη ρίξει τα μουτρα του ο αλλος να σε προσεγγισει. Οι γυναίκες που βλέπω στο δρόμο έχουν πολλες πρόσωπα σφιγμενα και είναι σκυθρωπές και μοιαζουν απομακρες και γενικα στον κόσμο τους. Γενικα οι άνθρωποι δεν ανοιγονται ευκολα για γνωριμια αν δεν είναι σε κοινες παρεες και παλι δυσκολο.

    Ειδικα αν εχεις γεννηθει ντροπαλος και ησυχος στην Ελλαδα είσαι χαμένος απο χερι.. Πολλη ψευτομαγκια ειδικοτερα στους αντρες την οποια πρεπει να υιοθετησεις για να ανηκεις καπου. Και είναι αδυνατο να γνωρισεις κοσμο αν δεν ανηκεις πουθενα! Γενικα σκεφτομαι να μεταναστευσω μηπως σωσω εστω καποια λιγα χρονια απο τη ζωη μου, αν και δεν ξερω αν καπου αλλου η κατασταση ειναι πολυ διαφορετικη. Αλλα αυτο το τουπε εδω δεν το καταλαβα ποτε μου.. Ηταν ετσι η Ελλαδα των παπουδων μας; τι πηγε στραβα; Ισως εχω εγω ψυχολογικα προβληματα και τα βλεπω ετσι
    Έχουμε χάσει την ουσία νομίζω..και είμαι γενικά εσωστρεφες ατομο.. α και για αυτο το σχεδον παρθενος δεν πειραζει καθολου εμενα πολυ με ενοχλει το πως εγινε η πρωτη μου φορα μεσα στην πιεση και απο μεριας του με κανενα συναισθημα..αν διαβασεις τη δικη μου ιστορια στο forum θα καταλαβεις..αν μπορεις να φυγεις κανε το..!

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    6
    Πηγα ενα ικανό χρονικο διάστημα σε δραστηριότητες, περιπου 4 μήνες ας πουμε και εβλεπα ότι ολοι ερχονταν και με το τελος του μαθήματος συνήθως έφευγαν χωρις να ανταλλάξουν πολλες κουβέντες. Το ιδιο και γινόταν σε ενα άθλημα που είχα ξεκινήσει. Έφευγαν και ο καθένας έπαιρνε το δρόμο του σαν αυτιστικος. Επίσης ποτέ δεν κατάλαβα γιατι με τις πολιτιστικές δραστηριότητες και την τέχνη τείνουν να ασχολούνται κυριώς οι γκει στην Ελλάδα (απο τους άνδρες). Αυτό που με φοβίζει πιο πολυ απο ολα ειναι οτι οι γυναίκες στην Ελλάδα δεν φλερταρουν σχεδον ποτε και περιμένουν να τις φλερτάρεις εσυ. Είναι λίγο-πολυ σαν τα ξύλα οταν βγαίνουν έξω ειδικά απο μια ηλικία κι έπειτα. Οπότε το βλέπω να επικρατήσει μια άλλη πλευρά του εαυτού μου εαν μείνω εδώ και αυτό δεν το θέλω.. επειδή μου φαίνεται αντιερωτικό οταν φαίνονται αντισεξουαλικες οι γυναικες και δεν λειτουργώ οταν δεν γίνονται κινήσεις και απο τις δυο πλευρες.

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    6
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Μήπως εσένα σου φαίνεται ότι μπορείς να τους προσεγγίσεις πιο εύκολα από ότι τους ''νορμάλ''? Νορμάλ, λέμε τώρα....άρα τους προσεγγίζεις εσύ ο ίδιος και αφήνεις τους άλλους?
    Και γενικά τι εννοείς άτομα περίεργα?
    Oταν λεω οτι ελκω "περίεργους" εννοω οτι ενω βρίσκω κοινα τις πρώτες φορές που θα συναντήσω αυτα τα άτομα μετα αρχιζουν και μου φαίνονται ψυχακια ή είναι κολλημένοι με διάφορα θεματα ή τελος παντων έχουν ιδιορρυθμίες διαφορες που τους κανουν κακη παρεα

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Similar Threads

  1. Οι "Εισαγγελεις" τυποι τρελαινουν τους γυρω τους
    By maus in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 19
    Last Post: 17-08-2015, 15:33
  2. Γιατι οι ψυχωσικοι στην Ελλαδα ειναι οι πιο "τυχεροι"
    By the_downward_spiral in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 28-03-2013, 16:58
  3. ποτε θα σταματησει αυτο το "ρημαδι" 1% να καθοριζει ολη την ημερα μου?
    By edim in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 38
    Last Post: 27-09-2012, 01:34
  4. Ποιά διαφορά υπάρχει ανάμεσα στη φράση "κάνω έρωτα " και "κάνω σεξ" ή δεν υπάρχει?
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 25-12-2011, 14:44
  5. Replies: 2
    Last Post: 12-05-2010, 00:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •