FriendZone - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 84

Thread: FriendZone

  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Cerberus , θα σου αναφερω 2 περιπτωσεις , αυτη που σε αφορα , ειναι μια κοπελα , που ειχαμε τεραστία διαφορα ηλικιας , παρολαυτα , ειχαμε μια καθημερινη επαφη μεσω μειλ , ειχα στειλει φωτο , δεν μουχε στειλει , τηλεφωνο με το ζορι , γεωγραφικα απειχαμε πολυ , κανα 6μηνο κρατησε η ιστορια αυτη , και εδωσα εγω ενα τελος , διοτι το εβρισκα αρρωστημενο απο ενα χρονικο σημειο και περα , να ξερει πολλα ο εις για τον αλλον , και η κοπελα , ακομη και το τηλεφωνο , τοχε πολυ δυσκολο , για συναντηση ουτε λογος φυσικα , και θεωρησα οτι το 6μηνο , ηταν υπεραρκετο για να αρνειται ακομα και το τηλεφωνο..................... τι ηθελε απο μενα , ουτε καταλαβα , ουτε και μενδιαφερει , αλλα τονιζω οτι η ηιλικιακη διαφορα , ητο απαγορευτικη , τωρα να ερωτευτεις εκ του μακροθεν , το βρισκω εξαιρετικα περιεργο , αλλα εγω ειμαι γω , κι εσυ εισαι συ ..........απο την αλλη , ειχα επαφη με μια αλλη κοπελα , μεγαλουτσικη διαφορα ηλικιας , ( 54 ειμαι ) στον μηνα πανω , περασε στα τηλεφωνα , φωτο δεν μουστειλε ποτε , εγω παντα στελνω , τοχω συνηθεια ! και στο 3μηνο συναντηθηκαμε , και καναμε μια ωραια σχεση , τελειωσε , και παραμενουμε φιλοι ............ η γνωμη μου , μια και την ζητας , ειναι ειτε να στειλεις τελεσιγραφο , συναντηση η διακοπη , αν και εγω θα προτιμουσα ευθεως διακοπη , αφου εχει περασει 1 χρονος και βαλε , δεν ειναι φυσιολογικα αυτα τα πραματα , ειναι περιεργα τα ατομα που δρουν κατ αυτον τον τροπο , και εχουν πεσει στην αντιληψη μου κι αλλες τετοιες περιπτωσεις , κυριως με παιδια κατω των 25 ετων ..................πιθανον να παιζουν , να ειναι ακοινωνητα , δεν ξερω .......

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    ολες οι κινησεις και τα ξεκαθαρισματα που σου εκανε δειχνουν μια σαφεστατα φιλικη σταση.
    σκεφτηκες μηπως του λειπουν καλοι φιλοι απο την ζωη του και σε εκτιμαει στον τομεα αυτον, αλλα ειναι καλυμμενος ερωτικα η δεν του ταιριαζεις ερωτικα?? που παει τα σαββατοβραδα που βγαινει (η και αλλες μερες)? εσυ βγαινεις, η περιμενεις το καλοκαιρι που θα τον συναντησεις??

    δεν ξερω κατα ποσο το "εκμεταλλευεται" οπως λεει η ρεα, γιατι κι εσυ κατι παιρνεις απο την επικοινωνια αυτη, ο καθενας ειναι υπευθυνος για τον εαυτο του για το αν παιρνει οτι θελει, οταν παραμενει σε μια επικοινωνια ή και μια σχεση.

    για το μονο που ειμαι απολυτως βεβαιη οπως δεν σε βλεπω και δεν με βλεπεις :p, ειναι οτι ΟΣΟ και να μιλησεις διακδικτυακα, ΟΣΕΣ αποψεις και να ανταλλαξεις, ΟΣΕΣ φωτος ακομα και να ανταλλαξεις, οταν μιλαμε για ερωτικο ενδιαφερον και οχι φιλικο (το τονιζω αυτο, γιατι η σκετη φιλια ειναι αλλο κεφαλαιο και μπορει να υπαρχει αυλα), δεν εχεις καταλαβει ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΕ για τον αλλον και το ποσο μπορει να σου αρεσει, αν δεν τον συναντησεις. ειμαι βεβαιη γι αυτο. το να μην σου αρεσει εξαρχης ειναι πιθανο. αλλα το να σου αρεσει ειναι εντελως διαβλητο, αν δεν τον δεις απο κοντα.

    το μονο που εχω να προτεινω μιας και εισαι σε τοση αγωνια, ειναι να επισπευσεις αυτην την συναντηση, εστω για να βεβαιωθεις για το ΔΙΚΟ ΣΟΥ ενδιαφερον. μην το θεωρεις καθολου δεδομενο, εφοσον δεν τον εχεις συναντησει. ενα καφεδακι μπορει να το ξεφουσκωσει εντελως αυτο που νομιζεις οτι νοιωθεις τωρα, πιστεψε με. οταν δεν εχεις μιλησει απο κοντα με καποιον, τον βλεπεις ΟΠΩΣ ΕΛΠΙΖΕΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ, ΟΧΙ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ.:rolleyes:

  3. #18
    Member
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    somewhere far away
    Posts
    41
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    :confused: εγω μαλλον δεν πρεπει να δωσω απαντηση στο ερωτημα σου, γιατι ισως ή μαλλον σιγουρακι το φιλτραρω απο δικη μου εμπειρια και ισως το κανω χειροτερο.

    Καλο κουραγιο και καλη εκβαση ευχομαι. Αν ειναι να μεινει στην ζωη σου να αξιζει και να ειναι για καλο - αν οχι... δε πειραζει, πειραζει αλλά προχωραμε... με κοπο αλλα το κανουμε. :)
    Ευχαριστώ πάρα πολύ.

    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Θα πρέπει να τον δεις από κοντα! (Δεν ξέρω αν ήδη εχετε συναντηθει από κοντά). Εκει θα φανούν τα εκατερωθεν συναισθηματα (αν υπάρχουν).

    Μου κανει εντυπωση πως (διορθωσε με αν κανω λάθος) παρότι εκδηλώνεσε ερωτικά, αυτός το αποφευγει και κραταει επικοινωνια σε επίπεδο φιλίας. Άντρας που γουσταρει προφανώς θα σου το εκδηλωνε. Έκτος κι αν απ τις φωτο σου (πρώτα και βασικα) που ειδε κι απ τα λογια σου δεν του βγαζεις κατι ερωτικό, δεν του εισαι ποθητή για να σε ζητησει!!

    Απ την αλλη, με το παραμικρό που ξεκοβεις αρχίζει να σου στελνει ενα κατεβατό μηνυματα προφανως φοβουμενως μήπως σε χάσει. Προφανώς ψάχνει κι εκει περα που ζει έτερον ήμιση. Δεν θα το απέκλεια. Ομως ο χαρακτηρας του τον δυσκολεύει στο να βρει γυναικα. Έτσι κραταει επαφη μαζι σου, σαν καβαντζα που λενε.
    Αναβαλλει τη συνατηση (καλοκαιρι) ευελπιστόντας πως μεχρι τοτε θα του προκύψει εκει που ζει αυτό που θα θελε στη ζωη του. Εσύ απλά του εισαι μια καλή περιπτωση που την κραταει εφεδρική για καθε ενδεχομενο (μέσω της διαδικτυακης σας επικοινωνίας), όμως δεν εισαι το ότι καλύτερο που εχει στο νου του.
    Μιλάω σαν αντρας που ειχα τετοιες επικοινωνίες, οι οποίες τελικά λόγω μου δεν κατεληξαν πουθενα.
    @Ιωάννη και Macgyver..το λάθος ίσως ήταν δικό μου και δεν σας έκανα να καταλάβετε αρκετά καλά την κατάσταση.
    Ο άνθρωπος δεν φέρει καμία ευθύνη στο ότι δεν έχουμε βρεθεί. Αντιθέτως, απο τους πρώτους 1-2 μήνες που μιλήσαμε με έχει ρωτήσει αρκετές φορές πότε θα πάω επιτέλους στην πόλη που ζει. Το ότι θα βρεθούμε είναι σίγουρο,το έχουμε συζητήσει. Το θέμα είναι καθαρά δικό μου,μιας και βρίσκομαι σε μια άλλη χώρα και από τότε που ξεκινήσαμε να μιλάμε δεν έχω ερθει Ελλάδα. Ευελπιστώ όμως να γυρίσω μόνιμα το καλοκαίρι αν όλα πάνε καλά. :)

    Αρα δε θεωρώ ότι με έχει σαν καβάτζα (όχι γιατί δε θέλω να το πιστέψω,αλλά αυτό μου βγάζει το συγκεκριμένο άτομο).
    Πιθανόν να έχει κουραστεί με όλη αυτή την απόσταση,συν οτι τις σχέσεις εξ αποστάσεως δε τις θέλει ούτε για πλακα..άρα μπορεί να θέλει να'ρθει η στιγμή που θα βρεθούμε για να με 'κόψει' κι απο κοντά.

  4. #19
    Member
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    somewhere far away
    Posts
    41
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ολες οι κινησεις και τα ξεκαθαρισματα που σου εκανε δειχνουν μια σαφεστατα φιλικη σταση.
    σκεφτηκες μηπως του λειπουν καλοι φιλοι απο την ζωη του και σε εκτιμαει στον τομεα αυτον, αλλα ειναι καλυμμενος ερωτικα η δεν του ταιριαζεις ερωτικα?? που παει τα σαββατοβραδα που βγαινει (η και αλλες μερες)? εσυ βγαινεις, η περιμενεις το καλοκαιρι που θα τον συναντησεις??

    δεν ξερω κατα ποσο το "εκμεταλλευεται" οπως λεει η ρεα, γιατι κι εσυ κατι παιρνεις απο την επικοινωνια αυτη, ο καθενας ειναι υπευθυνος για τον εαυτο του για το αν παιρνει οτι θελει, οταν παραμενει σε μια επικοινωνια ή και μια σχεση.

    για το μονο που ειμαι απολυτως βεβαιη οπως δεν σε βλεπω και δεν με βλεπεις :p, ειναι οτι ΟΣΟ και να μιλησεις διακδικτυακα, ΟΣΕΣ αποψεις και να ανταλλαξεις, ΟΣΕΣ φωτος ακομα και να ανταλλαξεις, οταν μιλαμε για ερωτικο ενδιαφερον και οχι φιλικο (το τονιζω αυτο, γιατι η σκετη φιλια ειναι αλλο κεφαλαιο και μπορει να υπαρχει αυλα), δεν εχεις καταλαβει ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΤΙΠΟΤΕ για τον αλλον και το ποσο μπορει να σου αρεσει, αν δεν τον συναντησεις. ειμαι βεβαιη γι αυτο. το να μην σου αρεσει εξαρχης ειναι πιθανο. αλλα το να σου αρεσει ειναι εντελως διαβλητο, αν δεν τον δεις απο κοντα.

    το μονο που εχω να προτεινω μιας και εισαι σε τοση αγωνια, ειναι να επισπευσεις αυτην την συναντηση, εστω για να βεβαιωθεις για το ΔΙΚΟ ΣΟΥ ενδιαφερον. μην το θεωρεις καθολου δεδομενο, εφοσον δεν τον εχεις συναντησει. ενα καφεδακι μπορει να το ξεφουσκωσει εντελως αυτο που νομιζεις οτι νοιωθεις τωρα, πιστεψε με. οαν δενε χεις μιληει απο κοντα με καποιον, τον βλεπεις ΟΠΩΣ ΕΛΠΙΖΕΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ, ΟΧΙ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ.
    Καλημέρα :)
    Ναι το έχω σκεφτεί ότι μπορεί να τον καλύπτω σαν φίλη.
    Καλούς φίλους έχει,πολλών ετών. Το έχω καταλάβει γιατί μου τους αναφέρει συχνά,εμπειρίες που είχε και έχει ακόμα μαζί τους.
    Τα σαββατόβραδα ή κ τις άλλες μέρες βγαίνει με φίλους, το έχω δει και στο φέισμπουκ που είμαστε φίλοι..Σημάδι ότι υπάρχει γυναίκα στη ζωή του δεν έχω αντιληφθεί. Απο την δική μου πλευρά,ναι βγαίνω (επειδή ρωτάς), αλλά παράλληλα περιμένω και το καλοκαίρι να έρθει για να τον δω. Αν διαβάσεις στο προηγούμενο μου ποστ,θα καταλάβεις γιατί δεν έχουμε βρεθεί ακόμα. Δε μπορώ να φύγω απο εδώ που είμαι αυτή τη στιγμή..μέχρι το καλοκαίρι. :(

    Αυτό που είπε η Ρέα δεν το πιστεύω περι εκμετάλλευσης..Ο λόγος δεν είναι πως αν το πιστέψω θα πληγωθεί το 'εγώ' μου,ο λόγος είναι ότι αυτό μου βγάζει ο ίδιος..πως δε θα εκμεταλλεύοταν κατά αυτό τον τρόπο,ίσα για να επιβεβαιώνεται καθημερινά. Έχω γνωρίσει τέτοιους χαρακτήρες,δεν έχουν καμιά σχέση μ'αυτο το άτομο.

    ..και τέλος θα συμφωνήσω μαζί σου όσον αφορά την συνάντηση.
    Σαφώς και όταν τον συναντήσω όλο αυτό θα πάρει σάρκα και οστά που λένε..και μόνο τότε θα καταλάβω αν είναι τόσο δυνατό όσο το έχω στο κεφάλι μου.

    Τελικά κανείς σας δεν πιστεύει πως παίζει να ενδιαφέρεται κι αυτός αλλά δε το δείχνει γιατί δε θέλει να μπλέξει σε κάτι τέτοιο ε; Τελικά οι απόψεις που πήρα ήταν κοντά στο ότι είτε με εκμεταλλευται,είτε είμαι μια καβάτζα,είτε με βλέπει καθαρά φιλικά..Το τελευταίο ενδεχόμενο βέβαια,είναι κι αυτό που έχω σα δεδομένο,μιας και μου έχει μιλήσει πια.

    Αν βρεθούμε το να του γυρίσει στο ερωτικό δε παίζει βρε παιδιά;
    Αν ταιριάξουμε σαν άτομα..Είναι τελικά τόσο δεδομένο αυτό το φιλικό;

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by Cerberus View Post
    ....
    Τελικά κανείς σας δεν πιστεύει πως παίζει να ενδιαφέρεται κι αυτός αλλά δε το δείχνει γιατί δε θέλει να μπλέξει σε κάτι τέτοιο ε; Τελικά οι απόψεις που πήρα ήταν κοντά στο ότι είτε με εκμεταλλευται,είτε είμαι μια καβάτζα,είτε με βλέπει καθαρά φιλικά..Το τελευταίο ενδεχόμενο βέβαια,είναι κι αυτό που έχω σα δεδομένο,μιας και μου έχει μιλήσει πια.

    Αν βρεθούμε το να του γυρίσει στο ερωτικό δε παίζει βρε παιδιά;
    Αν ταιριάξουμε σαν άτομα..Είναι τελικά τόσο δεδομένο αυτό το φιλικό;
    προσωπικα δεν το πιστευω, χωρις να αποκλειω οτι θα αλλαξει γνωμη με την συναντηση σας.
    κι αυτο, γιατι οποιος εχει ερωτικο ενδιαφερον, ακομα κι οταν δεν το παραδεχεται δεν μπορει να μεινει μακρια απο το αντικειμενο του ποθου του.
    εσυ μας λες οτι με σπρωξιμο κανατε με το ζορι ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ επικοινωνιες μονο οι δυο σας και η επικοινωνια φωνητικη η σκαιπ παραμενει σε επιπεδο παρεας. δλδ, ο τυπος δεν θελει καν να ξεμοναχιαζεστε, ποσω μαλλον να μιλαμε για ερωτικο ενδιαφερον.
    επαναλαμβανω, οτι με την συναντηση μπορει να αλλαξει, αλλα για τωρα, δεν το βλεπω με τπτ να ενδιαφερεται ερωτικα και να αποφευγει για μεταφυσικους λογους και μαλιστα να επιμενει να κανει τοσο ηχηρα ξεκαθαρισματα.

    καβαντζα δεν το λες. ειναι ξεκαθαρος. αν μη τι αλλο θα το αφηνε καπως φλου σαν ενδεχομενο βρε παιδι μου , για οοοταν βρεθειτε. το να το ξεκοβει τοσο απολυτα ειναι δυσοιωνο.
    το οτι δεν ξερεις αν εχει κατι ερωτικο δεν σημαινει και οτι δεν εχει. τι περιμενεις? φωτος στο φμ? πολλοι ειμαστε εξαιρετικα κρυψινοες με τα ερωτικα μας οταν δεν εχουμε λογο να τα κοινολογησουμε.

  6. #21
    Member
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    somewhere far away
    Posts
    41
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    προσωπικα δεν το πιστευω, χωρις να αποκλειω οτι θα αλλαξει γνωμη με την συναντηση σας.
    κι αυτο, γιατι οποιος εχει ερωτικο ενδιαφερον, ακομα κι οταν δεν το παραδεχεται δεν μπορει να μεινει μακρια απο το αντικειμενο του ποθου του.
    εσυ μας λες οτι με σπρωξιμο κανατε με το ζορι ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ επικοινωνιες μονο οι δυο σας και η επικοινωνια φωνητικη η σκαιπ παραμενει σε επιπεδο παρεας. δλδ, ο τυπος δεν θελει καν να ξεμοναχιαζεστε, ποσω μαλλον να μιλαμε για ερωτικο ενδιαφερον.
    επαναλαμβανω, οτι με την συναντηση μπορει να αλλαξει, αλλα για τωρα, δεν το βλεπω με τπτ να ενδιαφερεται ερωτικα και να αποφευγει για μεταφυσικους λογους και μαλιστα να επιμενει να κανει τοσο ηχηρα ξεκαθαρισματα.

    καβαντζα δεν το λες. ειναι ξεκαθαρος. αν μη τι αλλο θα το αφηνε καπως φλου σαν ενδεχομενο βρε παιδι μου , για οοοταν βρεθειτε. το να το ξεκοβει τοσο απολυτα ειναι δυσοιωνο.
    το οτι δεν ξερεις αν εχει κατι ερωτικο δεν σημαινει και οτι δεν εχει. τι περιμενεις? φωτος στο φμ? πολλοι ειμαστε εξαιρετικα κρυψινοες με τα ερωτικα μας οταν δεν εχουμε λογο να τα κοινολογησουμε.
    Ο μόνος τρόπος που επικοινωνούμε καθημερινά οι δυο μας αποκλειστικά και μόνο είναι ο γραπτός.
    Κατά τα άλλα στο σκάιπ έγινε ακριβώς όπως σας τα είπα. Πάντα μαζί με παρέα,με εξαίρεση μία και μοναδική φορά.
    Είναι χαζό σαν επιχείρημα αυτό που παρουσιάζω. Το να πιστεύω πως δεν έχει σχέση επειδή δεν βλέπω 'κίνηση' στο φέισμπουκ. Απλά πίστευα πως θα έβλεπα έστω κάποιο post απο την κοπέλα του,αν όχι απο τον ίδιο. Κάπως έτσι λειτουργει το φβ. Συν ότι αν είχε δεσμό φαντάζομαι πως θα προτιμούσε να περνάει τα βράδια μαζί της είτε απο κοντά είτε τηλεφωνικά, κι όχι μαζί μου.

    Κατα τα άλλα..τελικά είναι όντως ξεκάθαρο το τι αισθάνεται κι εγώ τρέφω ελπίδες απο την συχνή επικοινωνία μας.
    Δε ξέρω πως θα το αλλάξω αυτό παιδιά. : (((
    Οσο και να λέω μέσα στο κεφάλι μου 'σε βλέπει φιλικά' πάντα κάτι μέσα μου λέει ότι μπορεί να μη θέλει να το παραδεχτεί στον εαυτό του,όπως έκανα κι εγώ τόσους μήνες.
    ...αλλά πάει καιρός έτσι δεν είναι; αν ήταν να φανεί κάτι θα φαινόταν. :confused:

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by Cerberus View Post
    Ο μόνος τρόπος που επικοινωνούμε καθημερινά οι δυο μας αποκλειστικά και μόνο είναι ο γραπτός.
    Κατά τα άλλα στο σκάιπ έγινε ακριβώς όπως σας τα είπα. Πάντα μαζί με παρέα,με εξαίρεση μία και μοναδική φορά.
    Είναι χαζό σαν επιχείρημα αυτό που παρουσιάζω. Το να πιστεύω πως δεν έχει σχέση επειδή δεν βλέπω 'κίνηση' στο φέισμπουκ. Απλά πίστευα πως θα έβλεπα έστω κάποιο post απο την κοπέλα του,αν όχι απο τον ίδιο. Κάπως έτσι λειτουργει το φβ. Συν ότι αν είχε δεσμό φαντάζομαι πως θα προτιμούσε να περνάει τα βράδια μαζί της είτε απο κοντά είτε τηλεφωνικά, κι όχι μαζί μου.
    το φμ βγαλτο εντελως απο το μυαλο σου. μονο 15χρονα ανταλλασουν μηνυματα εκει. οι ερωτευμενοι τα ανταλλασουν μεταξυ τους:rolleyes:
    για τα βραδια εχεις απολυτως δικιο. αλλα ειστε ολο το βραδυ σε επικοινωνια? το να στειλει 1-2 μηνυματα δεν ξερω ποσα , και μαλιστα παντα φιλικα οπως λες, δεν σημαινει οτι ξερεις τι κανει ολο το βραδυ.
    επισης υπαρχει περιπτωση να εχει καποια σχεση απο αποσταση και να μην την βλεπει οσο θελει την κοπελα του και να εχει ελευθερο χρονο (εξ ου και η απεχθεια για την αποσταση).
    ακομα, υπαρχει περιπτωση να ειναι ερωτευμενος χωρις να εχει αυτο που θελει.
    εμας μας ενδιαφερει αν θελει εσενα, οχι ποια/ποιες αλλες μπορει να θελει.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    και μια απορια. με τοσο καιρο σχεδον καθημερινης επικοινωνιας, δεν εχετε συζητησει ποτε τα ερωτικα σας? δεν τονε χεις ρωτησει ευθεως αν εχει καποια σχεση η αν εχει καποιο ενδιαφερον για καποια η αν εστω εχει περιστασιακες ερωτικες γνωριμιες?

  9. #24
    Member
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    somewhere far away
    Posts
    41
    Οχι ποτέ δε μιλάει για τα ερωτικά του..Ούτε τον έχω ρωτήσει.
    Μόνο για μια κοπέλα μου είχε πει που είχε προσεγγίσει πριν αρκετό καιρό (πριν γνωριστούμε) αλλά δεν έκατσε γιατι υπήρχαν εμπόδια.

  10. #25
    Member
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    somewhere far away
    Posts
    41
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το φμ βγαλτο εντελως απο το μυαλο σου. μονο 15χρονα ανταλλασουν μηνυματα εκει. οι ερωτευμενοι τα ανταλλασουν μεταξυ τους:rolleyes:
    για τα βραδια εχεις απολυτως δικιο. αλλα ειστε ολο το βραδυ σε επικοινωνια? το να στειλει 1-2 μηνυματα δεν ξερω ποσα , και μαλιστα παντα φιλικα οπως λες, δεν σημαινει οτι ξερεις τι κανει ολο το βραδυ.
    επισης υπαρχει περιπτωση να εχει καποια σχεση απο αποσταση και να μην την βλεπει οσο θελει την κοπελα του και να εχει ελευθερο χρονο (εξ ου και η απεχθεια για την αποσταση).
    ακομα, υπαρχει περιπτωση να ειναι ερωτευμενος χωρις να εχει αυτο που θελει.
    εμας μας ενδιαφερει αν θελει εσενα, οχι ποια/ποιες αλλες μπορει να θελει.
    Απο την δική μου ματιά (αν κ εγώ δε το χρησιμοποιώ έτσι) ανταλλάζουν ερωτικά μηνύματα και πιο μεγάλοι..όχι μόνο 15χρόνα :p Εχω δει και 30αρηδες και 40ρηδες να κάνουν ποστ στον άνθρωπο που βλέπουν ερωτικά..

    Οχι δεν ανταλλάζουμε 1-2 μηνύματα. Η επικοινωνία κρατάει ώρες..


    (εχω κάνει ένα ποστ ακόμη,πιο πάνω. δεν είδα και τα δύο σου τα μηνύματα και βιάστηκα να απαντήσω)

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by Cerberus View Post
    Οχι ποτέ δε μιλάει για τα ερωτικά του..Ούτε τον έχω ρωτήσει.
    Μόνο για μια κοπέλα μου είχε πει που είχε προσεγγίσει πριν αρκετό καιρό (πριν γνωριστούμε) αλλά δεν έκατσε γιατι υπήρχαν εμπόδια.
    καλη μου κερβερε, οταν καποιος σε κραταει εξω απο τα ερωτικα του, δεν εχετε πλησιασει, οσες ωρες και να εχετε καταναλωσει να μιλατε.
    φιλικα.

  12. #27
    Member
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    somewhere far away
    Posts
    41
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλη μου κερβερε, οταν καποιος σε κραταει εξω απο τα ερωτικα του, δεν εχετε πλησιασει, οσες ωρες και να εχετε καταναλωσει να μιλατε.
    φιλικα.
    τι εννοείς δεν έχουμε πλησιάσει; γενικά δε μιλάει γι αυτά (απ'οσο γνωρίζω) δεν έχει να κάνει μόνο με εμένα.
    κι εγώ ακόμη σε ελάχιστους φίλους μου θα μιλήσω για ερωτικά. φιλους ετων.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by Cerberus View Post
    Ουφ..και πάλι έχεις δίκιο χαχαχα (περι φέισμπουκ).
    Απο την δική μου ματιά (αν κ εγώ δε το χρησιμοποιώ έτσι) ανταλλάζουν ερωτικά μηνύματα και πιο μεγάλοι..όχι μόνο 15χρόνα :p Εχω δει και 30αρηδες και 40ρηδες να κάνουν ποστ στον άνθρωπο που βλέπουν ερωτικά..

    Οχι δεν ανταλλάζουμε 1-2 μηνύματα. Η επικοινωνία κρατάει ώρες..


    (εχω κάνει ένα ποστ ακόμη,πιο πάνω. δεν είδα και τα δύο σου τα μηνύματα και βιάστηκα να απαντήσω)
    στο ατομο που βλεπουν ερωτικα ισως, σε καποιον που διεκδικουν δηλαδη, αλλα οταν εχει καποιος ηδη σχεση (δεν την επιδιωκει απλως), τα μηνυματα τα στελνει ιδιωτικα, οχι δημοσια.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by Cerberus View Post
    τι εννοείς δεν έχουμε πλησιάσει; γενικά δε μιλάει γι αυτά (απ'οσο γνωρίζω) δεν έχει να κάνει μόνο με εμένα.
    κι εγώ ακόμη σε ελάχιστους φίλους μου θα μιλήσω για ερωτικά. φιλους ετων.
    εννοω, οτι δεν σου εχει ανοιχτει, οσο κι αν μιλησατε.

  15. #30
    Member
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    somewhere far away
    Posts
    41
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    στο ατομο που βλεπουν ερωτικα ισως, σε καποιον που διεκδικουν δηλαδη, αλλα οταν εχει καποιος ηδη σχεση (δεν την επιδιωκει απλως), τα μηνυματα τα στελνει ιδιωτικα, οχι δημοσια.
    εξακολουθώ και στηρίζω πως έχω δει το ακριβώς αντίθετο,αλλά όλα καλά,ισως έχουμε δει διαφορετικά πράγματα! :P

Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •