FriendZone - Page 6
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 84 of 84

Thread: FriendZone

  1. #76
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,595
    οχι βρε. ευκαιρια ψαχνω να καθυστερησω την δουλεια που πρεπει να τελειωσω. οταν πιεστω χρονικα, φευγω μονη μου (τραβατε με κι ας κλαιω).
    εδω μιλας εσυ, για το θεμα σου. οποιος δεν εχει χρονο η βαριεται, ας παει οπου θελει. μην νοιωθεις ενοχες.

    αυτο που αναφερεις, ειναι ξεκαθαρο ενδιαφερον για σενα.
    εσυ μπορεις να μου απαντησεις, εφοσον ενδιαφερεται τοσο πολυ, γιατι αποκλειει το ερωτικο?
    υπαρχει περιπτωση να εκτιμαει καποιος εναν που γνωρισε σαν ανθρωπο και σαν φιλο? το θεωρεις απιθανο?

    σε ποια θεματα σου εμμενει με τους φιλους/ τι τους λεει για σενα, δηλαδη? μιλαει με καποιον τους πιο προσωπικα? εχει πει σε κανεναν την δικη σου εκμυστηρευση?

  2. #77
    Member
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    somewhere far away
    Posts
    41
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν πιστευω καθολου οτι δεν σε εμπιστευεται. δεν το κανει γι αυτο.
    το κανει ειτε γιατι ντρεπεται ο ιδιος και δεν το κοινολογει (πχ γκεη)
    ειτε γιατι ειναι κατι προβληματικο και δεν θελει να το συζηταει. πχ να κυνηγαει καποια που δεν τον θελει, να πηγαινει με πορνες η με περιστασιακες ερωμενες επειδη δεν ειναι ερωτευεμνος αυτην την εποχη. αν ηταν νεωτερος θα σου ελεγα και την πιθανοτητα να ειναι παρθενος, αλλα ειναι πολυ μεγαλος για κατι τετοιο..

    για το οτι οι ανδρες δεν αναλυουν και δεν συζητουν τα αισθηματα τους οσο και οπως εμεις, ειναι 100% ακριβες για τους περισσοτερους. αλλα δεν σου λενε οτι δεν αισθανονται ερωτικα. το ακριβως αντιθετο σου λενε εστω και συντομα και βασικα στο δειχνουν και μαλιστα πολυ εντονα και πολυ συντομα. αυτο δεν ισχυει με τον τυπο και μαλιστα ισχυει το αντιθετο . να ξεκαθαριζει την θεση του! αυτο πολυ λιγοι ανδρες το κανουν και πρεπει να πιεστουν πολυ για να το κανουν. ακομα και ανδρες που δεν γουσταρουν , αφηνουν φλου την κατασταση ειτε για να μην προσβαλουν την κοπελα που τους ανοιχτηκε, ειτε για να υπαρχει μια καβατζα σε περιπτωση που χασουν την μονιμη σχεση τους, οπως αναφερθηκε χθες:rolleyes: ...

    κάτι μου έλεγε μέσα μου πως δεν αισθάνεται κάτι ερωτικό επειδή πολύ απλά δε με έχει δει λάιβ. δηλαδή αν με έβλεπε και μού το έλεγε, εκεί δε θα υπήρχε καμία περίπτωση αλλαγής της κατάστασης.. Ισως αυτό ειναι που με κρατάει τελικα. Οτι δεν έχουμε συναντηθεί ακόμα και έχω μια ελπίδα μήπως αλλάξει!
    Οπως ανέφερα και σε άλλο ποστ, κι εγώ για τον πρών μου (άλλη μια φορά που τον αναφέρω :P ) δεν αισθανόμουν ερωτευμένη/ερωτικά όταν μου εξομολογήθηκε τα συναισθήματα του..Οταν βρεθήκαμε αλλάξαν όλα..Ισως γι αυτό να ελπιζω :(


    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οχι βρε. ευκαιρια ψαχνω να καθυστερησω την δουλεια που πρεπει να τελειωσω. οταν πιεστω χρονικα, φευγω μονη μου (τραβατε με κι ας κλαιω).
    εδω μιλας εσυ, για το θεμα σου. οποιος δεν εχει χρονο η βαριεται, ας παει οπου θελει. μην νοιωθεις ενοχες.

    αυτο που αναφερεις, ειναι ξεκαθαρο ενδιαφερον για σενα.
    εσυ μπορεις να μου απαντησεις, εφοσον ενδιαφερεται τοσο πολυ, γιατι αποκλειει το ερωτικο?
    υπαρχει περιπτωση να εκτιμαει καποιος εναν που γνωρισε σαν ανθρωπο και σαν φιλο? το θεωρεις απιθανο?

    σε ποια θεματα σου εμμενει με τους φιλους/ τι τους λεει για σενα, δηλαδη? μιλαει με καποιον τους πιο προσωπικα? εχει πει σε ακνεναν την δικη σου εκμυστηρευση?
    Σ'ευχαριστώ για το χρόνο σου πάντως,το εκτιμώ,αλήθεια.

    Αν υπάρχει περίπτωση να εκτιμάει κάποιος έναν άνθρωπο σα φίλο και μόνο; Ναι φυσικά..
    Απ''οσο γνωρίζω δεν έχει μιλήσει σε κανέναν για το ότι του ανοίχτηκα.
    Με τους φίλους,με αναφέρει για το οτιδήποτε. Η τάδε σήμερα χάθηκε,η τάδε έχει τη φίλη της και μας έχει γράψει,η τάδε έκανε αυτό,η τάδε το άλλο,η τάδε πήγε εκεί μονοήμερη,θέλει συνέχεια να είμαι το επίκεντρο συζήτησης. Αυτό το έχω καταλάβει κι όταν βρισκόμαστε όλοι μαζί,δεν ασχολείται με κανέναν άλλον παρά μόνο μαζί μου..αλλά το κλειδί σε αυτό μπορεί να είναι τελικά η μεγάλη συμπάθεια..και μέχρι εκεί.


    Ας μου δώσει κάποιος δυό χαστούκια να συνέλθω. :mad: :p

  3. #78
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,595
    Quote Originally Posted by Cerberus View Post
    κάτι μου έλεγε μέσα μου πως δεν αισθάνεται κάτι ερωτικό επειδή πολύ απλά δε με έχει δει λάιβ. δηλαδή αν με έβλεπε και μού το έλεγε, εκεί δε θα υπήρχε καμία περίπτωση αλλαγής της κατάστασης.. Ισως αυτό ειναι που με κρατάει τελικα. Οτι δεν έχουμε συναντηθεί ακόμα και έχω μια ελπίδα μήπως αλλάξει!
    Οπως ανέφερα και σε άλλο ποστ, κι εγώ για τον πρών μου (άλλη μια φορά που τον αναφέρω :P ) δεν αισθανόμουν ερωτευμένη/ερωτικά όταν μου εξομολογήθηκε τα συναισθήματα του..Οταν βρεθήκαμε αλλάξαν όλα..Ισως γι αυτό να ελπιζω :(
    το οτι το live θα ξεκαθαρισει τα παντα και για την δικια του μερια και για την δικια σου , το πιστευω κι εγω και στο ειπα και χθες, οτι αυτο ειναι που πρεπει να γινει και οχι αυτη η διαδικασια που εχεις μπει εναν χρονο τωρα να καλλιεργεις στον εαυτο σου προσδοκιες χωρις να εχει γινει το πρωταρχικο. δλδ η γνωριμια.
    στο λαιβ και αυτος που εχει αμφιβολιες ξεκαθαριζει το τι ειναι ο αλλος, και αυτος που πιθανον να εχει επιχειρησει να ξεγελασει με λαθος εντυπωσεις και υποσχεσεις (πχ ψεματα και φωτο λαστ γιαρ) , φανερωνεται και ολα μπαινουν μια χαρουλα στην θεση τους:rolleyes:
    αυτο ομως που δεν κολλαει ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ, ειναι η πρεμουρα του να στο ξεκοψει! αν απλα ειχε αμφιβολια για το λαιβ, γιατι να μην το φορτωσει ολο εκει, λεγοντας πως θα τα πειτε απο κοντα και δεν ειναι δυναντον να σκεφτεται αν εχει αισθηματα για ανθρωπο που δεν ξερει??? το ξεκαθαρισμα και η απολυτη σταση , ειναι που δεν εξηγειται.



    Quote Originally Posted by Cerberus View Post
    Σ'ευχαριστώ για το χρόνο σου πάντως,το εκτιμώ,αλήθεια.

    Αν υπάρχει περίπτωση να εκτιμάει κάποιος έναν άνθρωπο σα φίλο και μόνο; Ναι φυσικά..
    Απ''οσο γνωρίζω δεν έχει μιλήσει σε κανέναν για το ότι του ανοίχτηκα.
    Με τους φίλους,με αναφέρει για το οτιδήποτε. Η τάδε σήμερα χάθηκε,η τάδε έχει τη φίλη της και μας έχει γράψει,η τάδε έκανε αυτό,η τάδε το άλλο,η τάδε πήγε εκεί μονοήμερη,θέλει συνέχεια να είμαι το επίκεντρο συζήτησης. Αυτό το έχω καταλάβει κι όταν βρισκόμαστε όλοι μαζί,δεν ασχολείται με κανέναν άλλον παρά μόνο μαζί μου..αλλά το κλειδί σε αυτό μπορεί να είναι τελικά η μεγάλη συμπάθεια..και μέχρι εκεί.


    Ας μου δώσει κάποιος δυό χαστούκια να συνέλθω. :mad: :p
    ναι, μπορει το κλειδι να ειναι η μεγαλη συμπαθεια , οπως και το ενδιαφερον που του εχεις δειξει.
    οσο και να μην αισθανεται, αν δεν εχει γυναικες που τον θελουν αυτη την στιγμη στην ζωη του, σιγουρα τον κολακευει το ενδιαφερον σου.
    επισης, ασχετα αν εχει φιλους, μπορει να ειναι ενα μοναχικο ατομο που δεν εχει απο καποιον αλλον, τοσο ενδιαφερον για το ατομο του.
    αυτα ομως μπορει να μην ειναι καθολου ερωτικα (οπως ξεκαθαρα λεει, αλλωστε) αλλα καθαρα υπαρξιακα και ανθρωπινα.

  4. #79
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γεια σου και παλι κέρβερε. Καταρχήν συμφωνώ με αυτό που αναφέρεις πιο πανω, οτι αν συναντηθείτε θα είναι πιο πιθανό να γίνει κατι ερωτικό, γιατι οπωσδήποτε η απο κοντά συνομιλία είναι αλλιως. Οχι οτι απο μακρυά δεν σχηματίζεις μια εικόνα, αλλα το απο κοντα θα δείξει καλύτερα. Αλλωστε φιλία άντρα με γυναίκα είναι πολυ σπάνιο. Εκτος απ αυτό, εγω εκεινο που σου προτείνω, είναι να λάβεις υπόψη κάποια πράγματα οσον αφορά την αντρική ψυχολογία αλλα και τη διαφορά φιλίας και ερωτικού.
    Και εξηγούμαι, μια καλή ιδέα είναι να σταματήσεις να κάνεις οτι θα κανε ένας φίλος προς ένα φίλο του και για αρχή να αραιώσεις λιγο την επικοινωνία, να μην είσαι πάντα εκει δηλαδή και να μη στέλνεις πρώτη εσυ. Αυτο να μη το κάνεις να φανεί επίτηδες. Επίσης σπάς και ένα δεδομένο που έχει αναπτυχθεί, γιατι να ξέρεις ο άντρας αν σε έχει ως δεδομένη στο μυαλό του αυτό είναι ξενερωτικό. Πρέπει να υπάρχει ένα εμπόδιο για να σε βρίσκει, να μην είσαι παντα εκει δεδομένη οπως σου είπα. Ετσι το βλέπω εγω.

  5. #80
    Member
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    somewhere far away
    Posts
    41
    Τι να πω..τα είπες όλα Remedy.


    Γεια σου kerasi.
    Δε στέλνω ποτέ πρώτη μήνυμα. Ειδικά τους τελευταίους μήνες.
    Στέλνει πάντα εκείνος.
    Το λάθος που έκανα και το αντιλήφθηκα κάποια στιγμή,είναι πως όποτε κι αν έστελνε,του απαντούσα αμέσως.
    Αυτό με έκανε κάπως δεδομένη,γιατί κατάλαβα πως άρχισε να βαριέται σε εκείνο το σημείο.
    Δεδομένη δεν ήθελα ποτέ να είμαι στην ζωή μου. Ούτε στους φίλους,ούτε στις σχέσεις μου, ούτε ακόμα κ στην σχέση που εχω με την οικογένειά μου. Μπορεί να σας ακούγεται σκληρό,αλλά επειδή πέρασα ένα μεγάλο στάδιο που ήμουν δεδομένη,μόνο καλά δε σου συμπεριφέρονται. Όταν άλλαξα ρότα, εισέπραξα μεγαλύτερο σεβασμό.

    Οι κοινοί μας φίλοι ξέρεις τι μου είπαν μια μέρα;
    Ότι μπορεί να φταίω,γιατι δε του έδειξα εξ αρχής τι αισθάνομαι.
    Οτι φταίω γιατί ίσως εγώ το πήρα σε friendzone απο την αρχή.
    Οτι δεν έπρεπε να δείχνω φίλη,αλλά πάνω απο όλα γυναίκα.
    Με τη σειρά μου,θα σας πω πως δεν έχω να επιδείξω ήνα αποδείξω κάτι.
    Δεν προσπαθώ να δείξω κάτι διαφορετικό απο αυτό που είμαι.
    Γιατί το λέω αυτό θα σας πω αμέσως.
    Με τον συγκεκριμένο άνθρωπο έχουμε αρκετά κοινά.
    Μουσική,ταινίες,αθλητικά κ.ά.
    Μου 'χρεώσαν' το ότι μου αρέσει να ασχολούμαι με το ποδόσφαιρο,κι ότι αν ήθελα να τον "ρίξω" δε θα έπρεπε να κάνω τέτοιες συζητήσεις.
    Δε ξέρω ποια είναι η γνώμη σας σε αυτό..αλλά απο τη στιγμή που το αγαπώ και μου αρέσει,δε θα το κρύψω για να δείξω πιο..γυναίκα!
    Η γυναίκα δε φαίνεται απο το αν της αρέσει το ποδόσφαιρο.
    Η γυναίκα φαίνεται στο σύνολό της,στην αύρα της,στο όλο πακέτο που βγάζει.
    Αν είναι να σε γουστάρει κάποιος θα σε γουστάρει γι αυτό που είσαι!
    Σιγά μη κάτσω να του μιλήσω για νύχια και κραγιόν για να αισθανθεί κάτι ερωτικό! :p
    Τελοσπαντων το πήγα αλλού..αλλά μ'αρεσει η συζήτηση μαζί σας :P

  6. #81
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Βασικά να σε ρωτήσω, τι ακριβώς του είπες οταν εξέφρασες τι νιώθεις; τι του είπες δηλαδη;

  7. #82
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,595
    καλημερα κερβερε.
    ξαναπαρεμβαινω για να σου πω οτι διαφωνω με τους φιλους.
    πολυ καλα κανεις και συζητας για οτι (σας) ενδιαφερει. αυτο που μπορει να εχει επηρρεασει το φροντισες ηδη απ οτι ειπες και ειναι η συχνοτητα και η διαθεσιμοτητα. κι αν δεν το εχεις φροντισει αρκετα, καντο τωρα.
    αλλα τα κοινα ενδιαφεροντα μονο καλο κανουν στην επικοινωνια. ειμαι βεβαιη.

    το αλλο που διαπιστωνω ειναι οτι οι φιλοι ηδη ξερουν το θεμα, απο σενα. αρα ειναι κοινο θεμα ολων αυτο που συμβαινει? η εκεινος δεν ξερει οτι ξερουν?
    αυτο δεν μου πολυαρεσε να πω την αληθεια.
    στην φαση που ειναι η κατασταση, θεωρω προτιμοτερο να υπηρχε μυστικοτητα. κανει ενα κλιμα συνενοχης και αυτο ισως εβγαζε κατι καλο. τωρα εχουμε 'την κοινη παρεα και την φιλη μας που νοιωθει για τον φιλο μας, ενω ο φιλος μας δεν νοιωθει". δεν στο εξηγω καλα , αλλα ελπιζω να καταλαβες. κατα καποιον τροπο και ο ιδιος ειναι υπολογος και εναντι των φιλων κι αυτο τον φορτωνει κι αλλο.

  8. #83
    Member
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    somewhere far away
    Posts
    41
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Βασικά να σε ρωτήσω, τι ακριβώς του είπες οταν εξέφρασες τι νιώθεις; τι του είπες δηλαδη;
    Χαίρεται!
    Είναι κάπως άβολο να σας γράψω τι του είπα.
    Εν συντομία,του είπα πως αισθάνομαι για εκείνον κάτι διαφορετικό εκτός της φιλίας, και πως όταν δε μιλάμε μου λείπει.
    Είμαι περίεργη να δω γιατί έκανες αυτή την ερώτηση.

    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    καλημερα κερβερε.
    ξαναπαρεμβαινω για να σου πω οτι διαφωνω με τους φιλους.
    πολυ καλα κανεις και συζητας για οτι (σας) ενδιαφερει. αυτο που μπορει να εχει επηρρεασει το φροντισες ηδη απ οτι ειπες και ειναι η συχνοτητα και η διαθεσιμοτητα. κι αν δεν το εχεις φροντισει αρκετα, καντο τωρα.
    αλλα τα κοινα ενδιαφεροντα μονο καλο κανουν στην επικοινωνια. ειμαι βεβαιη.

    το αλλο που διαπιστωνω ειναι οτι οι φιλοι ηδη ξερουν το θεμα, απο σενα. αρα ειναι κοινο θεμα ολων αυτο που συμβαινει? η εκεινος δεν ξερει οτι ξερουν?
    αυτο δεν μου πολυαρεσε να πω την αληθεια.
    στην φαση που ειναι η κατασταση, θεωρω προτιμοτερο να υπηρχε μυστικοτητα. κανει ενα κλιμα συνενοχης και αυτο ισως εβγαζε κατι καλο. τωρα εχουμε 'την κοινη παρεα και την φιλη μας που νοιωθει για τον φιλο μας, ενω ο φιλος μας δεν νοιωθει". δεν στο εξηγω καλα , αλλα ελπιζω να καταλαβες. κατα καποιον τροπο και ο ιδιος ειναι υπολογος και εναντι των φιλων κι αυτο τον φορτωνει κι αλλο.
    Καλημέρα αγαπητή!
    Χαίρομαι που το βλέπεις κι εσύ έτσι περι κοινών ενδιαφεροντων. Αν μη τι άλλο,αυτό ήθελα να σας πω κι εγώ,πως μόνο καλό μπορεί να κάνει σε μια επικοινωνία το να έχεις κοινά και να συζητάς γι αυτά.
    Πάντως στην παρούσα φάση έχουμε να μιλήσουμε 5 ημέρες. Δεν πρόκειται να στείλω κάποιο μήνυμα,το αφήνω έτσι.
    Σκέφτηκα μέχρι κι ότι μπορεί να έπεσε τυχαία σ'αυτό το σάιτ,να είδε το θέμα μου,κ να έφαγε φρίκες.
    Αρνούμαι να το δω μίζερα (όπως συνήθιζα) και να αφήσω το συναίσθημα του ότι μου λείπει να με πλημμυρίσει.
    Οτι κι αν συμβαίνει,παίρνω αυτή την απόσταση αυτών των ημερών σαν κάτι θετικό μπας και ξεκολλήσω.

    Κατάλαβα τι εννοείς για την παρέα. Είναι όντως κάπως άβολο αν φέρω τη θέση μου στη δική του.
    Απ'όσο μπορώ να ξέρω,όχι δε ξέρει ότι ξέρουν.
    Το μόνο που δεν κατάλαβα είναι αυτό που είπες πως μπορεί να έβγαζε κάτι καλό. Ποιο ακριβώς; Το κλίμα συνενοχής;

  9. #84
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,595
    Quote Originally Posted by Cerberus View Post

    Καλημέρα αγαπητή!
    Χαίρομαι που το βλέπεις κι εσύ έτσι περι κοινών ενδιαφεροντων. Αν μη τι άλλο,αυτό ήθελα να σας πω κι εγώ,πως μόνο καλό μπορεί να κάνει σε μια επικοινωνία το να έχεις κοινά και να συζητάς γι αυτά.
    Πάντως στην παρούσα φάση έχουμε να μιλήσουμε 5 ημέρες. Δεν πρόκειται να στείλω κάποιο μήνυμα,το αφήνω έτσι.
    Σκέφτηκα μέχρι κι ότι μπορεί να έπεσε τυχαία σ'αυτό το σάιτ,να είδε το θέμα μου,κ να έφαγε φρίκες.
    Αρνούμαι να το δω μίζερα (όπως συνήθιζα) και να αφήσω το συναίσθημα του ότι μου λείπει να με πλημμυρίσει.
    Οτι κι αν συμβαίνει,παίρνω αυτή την απόσταση αυτών των ημερών σαν κάτι θετικό μπας και ξεκολλήσω.

    Κατάλαβα τι εννοείς για την παρέα. Είναι όντως κάπως άβολο αν φέρω τη θέση μου στη δική του.
    Απ'όσο μπορώ να ξέρω,όχι δε ξέρει ότι ξέρουν.
    Το μόνο που δεν κατάλαβα είναι αυτό που είπες πως μπορεί να έβγαζε κάτι καλό. Ποιο ακριβώς; Το κλίμα συνενοχής;
    το πιο πιθανο ειναι να ξερει οτι το ξερουν.
    κι αυτο, γιατι μιλας για διαδικτυακη παρεα, που μαλλον οσο ειναι δικοι σου φιλοι ειναι και δικοι του και ποσα θεματα πιο ενδιαφεροντα πια να εχουν να πουν αν οχι για κατι που αφορα δυο μελη της παρεας?

    περισσοτερο μιλω για μυστικοτητα, παρα για συνενοχη (αλλα ΚΑΙ γι αυτην).
    αν δεν γουσταρει ΜΕ ΤΠΤ, δεν το συζηταμε, καμια διαφορα δεν θα εχει ποιος ξερει και τι ξερει.το πολυ πολυ να επιχειρουσε να κανει κι ενα σεξακι στα πεταχτα και μετα μην τον ειδατε..
    αν μιλαμε για ΕΠΙΘΥΜΙΑ, επισης το ιδιο. αν ο αλλος σε θελει, και 10 να τον ρωτανε (η να σε θαβουνε:rolleyes:), δεν εχει καμια διαφορα.μαζι σου θα ειναι και θα βραζουν ολοι στο ζουμι τους;)

    αν ομως βρισκεται σε μια αβεβαιοτητα, μπαινει σε μια διαδικασια οτι ειναι υπολογος οχι μονο απεναντι σου, αλλα και απεναντι στην παρεα, για να μην φανει " ο αχαιρευτος που παιζει με την κοπελα και δεν της λεει τι θελει". οποτε, απο το να ζοριστει, θα κλινει στην αρνηση να τελειωνει. περιπου οπως στα παλια προξενια. λες η ναι η οχι στους προξενητες. δεν λες ευκολα "αστο να το ζαλισω λιγο και βλεπουμε"...
    αν ομως εμενε το θεμα μεταξυ σας, ισως στο μελλον και με μια επιτυχημενη γνωριμια απο κοντα, να αλλαξει γνωμη.

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •