FriendZone
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 84

Thread: FriendZone

  1. #1
    Member
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    somewhere far away
    Posts
    41

    Question FriendZone

    Καλησπέρα. :)
    Θα προσπαθήσω να σας μεταφέρω τον προβληματισμό μου για ένα άτομο που έχει μπει στην ζωή μου.
    Γνωριστήκαμε πριν ένα χρόνο περίπου μέσω ίντερνετ. Από τότε διατηρούμε την επαφή μας σε καθημερινή βάση.
    Παρόλο που ποτέ μου δεν πίστευα ότι μπορείς να αποκτήσεις συναισθήματα για έναν άνθρωπο που δεν έχεις δει καν απο κοντά,ήρθε η στιγμή που το έζησα κι αυτό.
    Φανταστείτε πως με την προηγούμενη πολύχρονη σχέση μου,γνωριστήκαμε επίσης με τον ίδιο τρόπο,κι εκείνος λίγο καιρό μετά δήλωνε ερωτευμένος. Απο την δική μου πλευρά (τότε) όλο αυτό μου φαινόταν υπερβολικό. Αδυνατούσα να τον κατανοήσω πώς ειναι δυνατόν να αισθάνεται κάτι τόσο δυνατό για εμένα χωρίς καν να έχουμε βρεθεί,να ανταλλάξουμε μια κουβέντα,μια ματιά,κάτι.
    Επανέρχομαι στο σήμερα λοιπόν.
    Να σας πω,πως δεν έχουμε βρεθεί μεχρι στιγμής λόγω μεγάλης χιλιομετρικής απόστασης,αλλά το καλοκαιράκι έχουμε κανονίσει να βρεθούμε μιας κ θα επιστρέψω στην πόλη που ζούσα (στην οποία κατοικεί μόνιμα και ο ίδιος).
    Με βασάνιζε πολύ όλο αυτό που αισθάνθηκα (το οποιο τους πρώτες μήνες το αρνιόμουν σε φίλους αλλά και στον ίδιο μου τον εαυτό), γι'αυτο λοιπόν πήρα την απόφαση να του μιλήσω.
    Πήρα μια απάντηση του τύπου δε θέλει να χάσει την επαφή που έχουμε,αλλά με βλέπει μόνο φιλικά και δεν αισθάνεται κάτι ερωτικό απέναντί μου.
    Δε θα κάτσω να γράψω τι αισθάνθηκα,δεν υπάρχει λόγος..το φαντάζεστε άλλωστε.
    Κάτι έλεγε μέσα μου ότι ήταν αμοιβαίο όλο αυτό. Ίσως τελικά να το πίστευα γιατι ήταν αυτό που ήθελα. Απο την πλευρά του (όπως κι απο την δική μου),δεν έχει ειπωθεί ποτέ μα ποτέ κατι ερωτικό.
    Οταν όμως μιλάμε τόσες ώρες..για ένα χρόνο..μόνο για φιλικό δε θα μπορούσα να το πάρω.
    Ειδικά τους πρώτους 5-6 μήνες μου έστελνε μήνυμα όταν θα ξυπνούσε,μετά απο την δουλειά..τα βράδια μιλούσαμε καθημερινά 4-5 ώρες..Ημουν το τελευταίο άτομο που έλεγε καληνύχτα πριν πάει για ύπνο,το ίδιο κι εκείνος για εμένα.
    Μετά όλο αυτό κάπου έκανε "κοιλιά". Υπήρχε μεν επικοινωνία,αλλά όχι με την τόσο μεγάλη διάρκεια. Μετά ξανάφτιαξε.
    Να σας πω πως είναι εξαιρετικά κλειστό άτομο..Μου βγάζει πως έχει πληγωθεί πολύ και όλο αυτο το καφριλίκι που βγάζει είναι μια καληστημένη βιτρίνα που έχει στήσει σαν άμυνα..Σα να μη θέλει τιποτα να τον αγγίξει.
    Κι έρχομαι στο σημείο που θέλω την βοηθεια σας..
    Ποια ειναι η γνώμη σας,τι θα έπρεπε να κάνω με αυτό το άτομο;
    Εχω τόσο έντονα συναισθήματα απεναντι του..Σίγουρα προς το παρον δε μπορώ να τον δω φιλικά,όπως -απ'οτι λεει- με βλέπει εκείνος. Μου ξεκαθαρισε πως αν δεν έχω πρόβλημα κ το υποστηρίζω δε θα ήθελε να με χάσει..
    Βλεπω όμως πως τρέφω μια ελπίδα καθημερινά, όσο κι αν προσπαθώ να πω κάθε μα κάθε μέρα στον εαυτό μου "σε βλεπει σα φιλη,προχωρα μπροστά".
    Δεν ειναι λίγο αρρωστο όλο αυτό;
    Βρίσκομαι σε μια σύγκρουση,σα να θέλω να προχωρήσω μιας και δεν είναι αμοιβαία τα συναισθήματα..αλλά κάτι με τραβάει πίσω..Ισως η επικοινωνία μας ναι..Αλλά μου κάνει τόσο καλό,δε θέλω να τον χάσω αυτο τον άνθρωπο. :(
    Υπάρχει περίπτωση να αισθάνεται κάτι για εμένα αλλά μη θέλει να το αποδεχτεί;
    Αυτό είχα πάθει κι εγώ τους πρώτους μήνες μαζί του..Δε το παραδεχόμουν..
    Last edited by Cerberus; 28-02-2016 at 16:52.

  2. #2
    Δεν εχετε μιλησει ποτέ π.χ μεσω σκαιπ ?
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  3. #3
    Member
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    somewhere far away
    Posts
    41
    Κοιτα πριν αρκετούς μήνες,θέλαμε να μιλήσουμε στο σκάιπ κάποια άτομα που έχουμε δέσει σαν παρέα (ιντερνετικά). Μέσα σ αυτην την παρέα ανήκει κι εκείνος. Οταν του το πρότεινα,μου είπε πως δεν είναι πολύ του προφορικού,και βαριέται να μιλάει ακόμη κ στο τηλέφωνο. Το σεβάστηκα και το άφησα εκεί. Μετά απο καιρό μιλούσα με μια κοινή μας φίλη, του πρότεινα και απλά μπήκε να μιλήσει μαζί μας. Εκτοτε,εχουμε μιλήσει καμιά 10αριά φορές πάντα όμως με παρέα..και μια φορά οι 2 μιας μετά απο προτροπή δική του.
    Να πω επισης πως με κανενα άτομο από την παρέα που ανέφερα δεν έχει τη σχέση που έχει μαζί μου. Κι ενώ υπάρχουν 2 κοπέλες που τις συμπαθεί κ τις εκτιμάει,δεν επιδιώκει να μιλάει μαζί τους καθημερινά απ'ότι έχω μάθει..Μόνο αν "κάτσει" κ 'βρεθούμε' όλοι μαζί. Κατα τα άλλα εχουμε ανταλλάξει αρκετές φωτό,έχουμε δει ο ενας τον άλλον,εστω κι μ'αυτο τον τρόπο προς το παρόν.

    Γιατί ρωτησες συγκεκριμένα για το σκάιπ;

  4. #4
    Απλα αναρωτηθηκα μηπως ειχε αγχος για την εξωτερικη του εμφανιση. Αλλα εφοσον δεν εχει... τοτε μαλλον ειναι αυτο που λες και εσυ, μηπως δεν θελει να ρισκασει μια πιο δεμενη σχεση για να μην πληγωθει.
    Αν το αφησεις, κανεις υπομονη πας στην πολη και το δεις απο εκει το θεμα ?
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Τον εχεις δει απο φωτο?σε εχει δει?

  6. #6
    Member
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    somewhere far away
    Posts
    41
    Γενικότερα σαν ανθρωπος δεν εκδηλώνει σχεδόν κανένα συναίσθημα..κι αυτό δείχνει πόσο κλεισμενος ειναι στον εαυτο του. Οταν είχα εξαφανιστεί για 3 ημέρες βρήκα μηνύματα όπου έδειχναν ανησυχία,ενδιαφέρον,αλλά πάντα προσπαθεί να τα δείχνει στο χαλαρό κι όχι να πει ευθέως αυτό που σκέφτεται/νιώθει. Σαφως και ειναι δικη του επιλογή,δε θέλω να αλλάξω κάτι..εξάλλου αυτό τον άνθρωπο τον 'αγκάλιασα' ακριβώς όπως είναι..όσο τον εχω καταλάβει σα χαρακτήρα δηλαδή,κι ας μην τον έχω ζήσει live.

    Υπομονή κάνω ναι..Μέχρι να τον συναντήσω..
    Απλά ξέρεις τι σκέφτομαι μερικές φορές;
    Αν όλα αυτά γίνονται για το τίποτα;
    Η ζωή περνάει κι εγώ κάθομαι και είμαι κολλημένη με έναν τύπο που μου είπε πως με βλέπει μόνο φιλικά..
    Ποια η ουσία σε αυτό; Με καταλαβαίνετε;
    Μονόπλευρος έρωτας..
    Στη φάση που είμαι δε μπορώ κι ούτε θέλω τίποτα αλλο..Καμιά γνωριμία,κανέναν άλλον..Μόνο αυτόν.

    Οσο για το ρίσκο που ανέφερες,έχω καταλάβει από κάποια λόγια του (για μία κοπέλα που είχε γνωρίσει παλιά) ότι δεν θέλει με τίποτα σχέση εξ αποστάσεως. Αλλά δε σου λέω να κάνουμε σχέση..Τον κατανοώ αν περιμένει να βρεθούμε πρώτα και μετά να δει..Αλλά εκείνος δεν είπε καν αυτό..Είπε δεν αισθάνεται τίποτα..
    Μου έκλεισε τελείως τη πόρτα στο να προκύψει κάτι ερωτικό..έστω και μελλοντικά.
    Κι εγώ κάθομαι σα χαζή κι έχω μια μικρή ελπίδα..Είναι τέρμα χαζό ναι. Γιατί ο άνθρωπος εξηγήθηκε,κι εγώ το ότι επιδιώκει συνέχεια να επικοινωνεί μαζί μου,το παίρνω σαν σημάδι..εστω ενα τοσο δα μικρό σημάδι ενός ανθρώπου που νοιάζεται για εμένα και πέρα απο φίλη,αλλα δε θέλει να το παραδεχτεί ούτε τον ίδιο του τον εαυτό.
    Τρέλα..

  7. #7
    Member
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    somewhere far away
    Posts
    41
    @pavlina Με έχει δει σε φωτο,κι εγώ εκείνον. Εχουμε ανταλλάξει πολλές όλο αυτό το διάστημα.

  8. #8
    Quote Originally Posted by Cerberus View Post
    Γενικότερα σαν ανθρωπος δεν εκδηλώνει σχεδόν κανένα συναίσθημα..κι αυτό δείχνει πόσο κλεισμενος ειναι στον εαυτο του. Οταν είχα εξαφανιστεί για 3 ημέρες βρήκα μηνύματα όπου έδειχναν ανησυχία,ενδιαφέρον,αλλά πάντα προσπαθεί να τα δείχνει στο χαλαρό κι όχι να πει ευθέως αυτό που σκέφτεται/νιώθει. Σαφως και ειναι δικη του επιλογή,δε θέλω να αλλάξω κάτι..εξάλλου αυτό τον άνθρωπο τον 'αγκάλιασα' ακριβώς όπως είναι..όσο τον εχω καταλάβει σα χαρακτήρα δηλαδή,κι ας μην τον έχω ζήσει live.

    Υπομονή κάνω ναι..Μέχρι να τον συναντήσω..
    Απλά ξέρεις τι σκέφτομαι μερικές φορές;
    Αν όλα αυτά γίνονται για το τίποτα;
    Η ζωή περνάει κι εγώ κάθομαι και είμαι κολλημένη με έναν τύπο που μου είπε πως με βλέπει μόνο φιλικά..
    Ποια η ουσία σε αυτό; Με καταλαβαίνετε;
    Μονόπλευρος έρωτας..
    Στη φάση που είμαι δε μπορώ κι ούτε θέλω τίποτα αλλο..Καμιά γνωριμία,κανέναν άλλον..Μόνο αυτόν.

    Οσο για το ρίσκο που ανέφερες,έχω καταλάβει από κάποια λόγια του (για μία κοπέλα που είχε γνωρίσει παλιά) ότι δεν θέλει με τίποτα σχέση εξ αποστάσεως. Αλλά δε σου λέω να κάνουμε σχέση..Τον κατανοώ αν περιμένει να βρεθούμε πρώτα και μετά να δει..Αλλά εκείνος δεν είπε καν αυτό..Είπε δεν αισθάνεται τίποτα..
    Μου έκλεισε τελείως τη πόρτα στο να προκύψει κάτι ερωτικό..έστω και μελλοντικά.
    Κι εγώ κάθομαι σα χαζή κι έχω μια μικρή ελπίδα..Είναι τέρμα χαζό ναι. Γιατί ο άνθρωπος εξηγήθηκε,κι εγώ το ότι επιδιώκει συνέχεια να επικοινωνεί μαζί μου,το παίρνω σαν σημάδι..εστω ενα τοσο δα μικρό σημάδι ενός ανθρώπου που νοιάζεται για εμένα και πέρα απο φίλη,αλλα δε θέλει να το παραδεχτεί ούτε τον ίδιο του τον εαυτό.
    Τρέλα..
    Τεραστιο πακετο ο μη αμοιβαιος ερωτας...
    Μαρτυριο, κολαστηριο, εισητηριο χωρις σαφη επιστροφη.
    Τον εαυτο σου πρεπει να ψαξεις και οχι το τι θα γινει με τον τυπο.
    Επιλεγουμε πολλες φορες εναν μη διαθεσιμο ανθρωπο για λογους που ουτε και οι ιδιοι δεν ξερουμε γιατι.

    Μαλλον σου ακουγεται κουλο αυτο που λεω, αλλά ειναι το μονο που ξερω ! Μη διαθεσιμος και εσυ επιμονη σε εκεινον... κατι ειναι κενο εντος σου.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  9. #9
    Member
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    somewhere far away
    Posts
    41
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Τεραστιο πακετο ο μη αμοιβαιος ερωτας...
    Μαρτυριο, κολαστηριο, εισητηριο χωρις σαφη επιστροφη.
    Τον εαυτο σου πρεπει να ψαξεις και οχι το τι θα γινει με τον τυπο.
    Επιλεγουμε πολλες φορες εναν μη διαθεσιμο ανθρωπο για λογους που ουτε και οι ιδιοι δεν ξερουμε γιατι.

    Μαλλον σου ακουγεται κουλο αυτο που λεω, αλλά ειναι το μονο που ξερω ! Μη διαθεσιμος και εσυ επιμονη σε εκεινον... κατι ειναι κενο εντος σου.
    Δε μου ακούγεται καθόλου κουλό αυτό που λες..Αντιθέτως,πολύ ψαγμένο θα έλεγα :)
    Μπορεί και να είναι κατι κενό εντός μου. Όλα παίζουν.

    Απο την αλλη ομως κατι μεσα μου θελει να παλεψει,μηπως και τον..ριξω :p
    Αν δεν αισθανόμουν ερωτευμένη δεν υπήρχε περίπτωση να καθόμουν να ασχοληθώ τόσο.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Quote Originally Posted by pavlina View Post
    Τον εχεις δει απο φωτο?σε εχει δει?
    Με συγκινει πολυ η ιστορια σου μου θυμιζει εναν συναδελφο απο θεσ/νικη που ειχα ερωτευτει μονο απο το τηλεφωνο!εγω ειχα στειλει φωτο εκεινος οχι 2 χρονια ερωτευμενη με καποιον που ουτε ηξερα πως ειναι!! Αλλα εγω δεν ειχα επιλογη να τον αποφυγω ξαθως ημουν στο τηλεφωμικο και τον ακουγα καθε μερα!θλιβερη ιστορια....εσυ ρχεις επιλογες ειτε απομακρυβεσαι ειτε μενεις και το παλευεις

  11. #11
    Quote Originally Posted by Cerberus View Post
    Δε μου ακούγεται καθόλου κουλό αυτό που λες..Αντιθέτως,πολύ ψαγμένο θα έλεγα :)
    Μπορεί και να είναι κατι κενό εντός μου. Όλα παίζουν.

    Απο την αλλη ομως κατι μεσα μου θελει να παλεψει,μηπως και τον..ριξω :p
    Αν δεν αισθανόμουν ερωτευμένη δεν υπήρχε περίπτωση να καθόμουν να ασχοληθώ τόσο.
    Μακαρι να ειναι ανθρωπος που απλα θελει να πεισθει οτι εχεις αισθηματα και να ζησετε κατι αμοιβαιο.
    Μακαρι !!!
    Το άλλο εργο ομως, του μη αμοιβαιου εχει μονο απορριψη και η απορριψη ριχνει ψυχολογια, ριχνει αυτο εκτιμηση, οδηγει σε λαθος επιλογες.
    Ειμαι κοπελα, εχω ζησει μη αμοιβαιο ερωτα και ξερω δυστυχως ή ευτυχως.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    εγω αυτες τις ετεροφιλοφυλες δυαδικτιακες "φιλίες" δεν τις πιστευω!! Πιστεύω στην εκμεταλευση. πιστευω οτι ηξερε οτι εσυ πιθανον να τον βλέπεις ερωτικα και να υπομένεις αυτην την κατάσταση και προσποιούταν οτι δεν το καταλάβαινε. έπαιρνε την καθημερινη του επιβεβαιωση απο το δικό σου ενδιαφέρον και εσενα σε άφηνε κενη. Εσύ πιθανόν να το ανεχόσουν όλο αυτό επειδη προφανώς εισαι ενα μοναχικο κορίτσι, χωρις ιδιαίτερο κύκλο και περίμενες οτι καποια στιγμη όλο αυτο θα αποκτουσε καποια στιγμη νόημα και ζωη. παραμενεις να είσαι το θυμα εκμεταλευσης και προσφερεσαι να υπομένεις αυτην την κατασταση με την πιθανότητα οτι εκεινος ίσως αλλαξει. βαζοντας σε ρίσκο τον εαυτό σου να πληγωθεί ακομα περισσοτερο.
    αυτο το εγωπαθη διποδο εχει γινει μέρος της καθημερινότητας σου και φοβασαι το κενο που θα αφησει η απουσία του. και ενω τα εβλεπε όλα αυτά δεν φρόντισε ποτε να ξεκαθαρρησει την θεση του και σε αφησε εκτεθημενη σε αυτον τον κίνδυνο μιας τόσο επωδυνης διαδικασιας.
    ναι οκ δεν σου ειπε ποτε οτι ειναι ερωτικο μπλα μπλα μπλα ...αλλα και πάλι σου εδωσε καθε δικαιωμα να πάει αλλου το μυαλο σου και επρεπε να φροντισει να μην γινει αυτο.
    ελπίζω να καταφερεις να βρεις την δυναμη να κανεις το σωστό για σενα...και ξερεις πολυ καλα ποιο είναι αυτο.μπράβο σου που βρήκες την δυναμη να ξεκαθαρίσεις το τοπίο...και αν μου επιτρεπεις.. αργησες...!

  13. #13
    Member
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    somewhere far away
    Posts
    41
    Quote Originally Posted by pavlina View Post
    Με συγκινει πολυ η ιστορια σου μου θυμιζει εναν συναδελφο απο θεσ/νικη που ειχα ερωτευτει μονο απο το τηλεφωνο!εγω ειχα στειλει φωτο εκεινος οχι 2 χρονια ερωτευμενη με καποιον που ουτε ηξερα πως ειναι!! Αλλα εγω δεν ειχα επιλογη να τον αποφυγω ξαθως ημουν στο τηλεφωμικο και τον ακουγα καθε μερα!θλιβερη ιστορια....εσυ ρχεις επιλογες ειτε απομακρυβεσαι ειτε μενεις και το παλευεις
    Pavlina..το ξερω πως εχω επιλογες. Δε ξερω ομως τι να κανω.
    Ευχομαι να φωτιστει το μυαλο μου και να κανω οτι καλυτερο για εμενα..
    Γιατί μπορεί ναι μεν να σας λέω οτι ειμαι ερωτευμένη..αλλά όταν δεν ειναι αμοιβαίο είναι ένα βασανιστήριο.


    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Μακαρι να ειναι ανθρωπος που απλα θελει να πεισθει οτι εχεις αισθηματα και να ζησετε κατι αμοιβαιο.
    Μακαρι !!!
    Το άλλο εργο ομως, του μη αμοιβαιου εχει μονο απορριψη και η απορριψη ριχνει ψυχολογια, ριχνει αυτο εκτιμηση, οδηγει σε λαθος επιλογες.
    Ειμαι κοπελα, εχω ζησει μη αμοιβαιο ερωτα και ξερω δυστυχως ή ευτυχως.
    Θελω να σε ρωτησω κατι.
    Να πεισθει; Ενώ του έχω πει ακριβώς τι αισθάνομαι;
    Λες να έχει δεύτερες σκέψεις και να χρειάζεται να πεισθεί;


    Quote Originally Posted by rea View Post
    εγω αυτες τις ετεροφιλοφυλες δυαδικτιακες "φιλίες" δεν τις πιστευω!! Πιστεύω στην εκμεταλευση. πιστευω οτι ηξερε οτι εσυ πιθανον να τον βλέπεις ερωτικα και να υπομένεις αυτην την κατάσταση και προσποιούταν οτι δεν το καταλάβαινε. έπαιρνε την καθημερινη του επιβεβαιωση απο το δικό σου ενδιαφέρον και εσενα σε άφηνε κενη. Εσύ πιθανόν να το ανεχόσουν όλο αυτό επειδη προφανώς εισαι ενα μοναχικο κορίτσι, χωρις ιδιαίτερο κύκλο και περίμενες οτι καποια στιγμη όλο αυτο θα αποκτουσε καποια στιγμη νόημα και ζωη. παραμενεις να είσαι το θυμα εκμεταλευσης και προσφερεσαι να υπομένεις αυτην την κατασταση με την πιθανότητα οτι εκεινος ίσως αλλαξει. βαζοντας σε ρίσκο τον εαυτό σου να πληγωθεί ακομα περισσοτερο.
    αυτο το εγωπαθη διποδο εχει γινει μέρος της καθημερινότητας σου και φοβασαι το κενο που θα αφησει η απουσία του. και ενω τα εβλεπε όλα αυτά δεν φρόντισε ποτε να ξεκαθαρρησει την θεση του και σε αφησε εκτεθημενη σε αυτον τον κίνδυνο μιας τόσο επωδυνης διαδικασιας.
    ναι οκ δεν σου ειπε ποτε οτι ειναι ερωτικο μπλα μπλα μπλα ...αλλα και πάλι σου εδωσε καθε δικαιωμα να πάει αλλου το μυαλο σου και επρεπε να φροντισει να μην γινει αυτο.
    ελπίζω να καταφερεις να βρεις την δυναμη να κανεις το σωστό για σενα...και ξερεις πολυ καλα ποιο είναι αυτο.μπράβο σου που βρήκες την δυναμη να ξεκαθαρίσεις το τοπίο...και αν μου επιτρεπεις.. αργησες...!
    Ρεα, εισαι χειμαρρος! χαχαχαχ :p
    Αλήθεια δεν ξέρω αν το είχε καταλάβει..Οι κοινοί μας φίλοι πάντως το είχαν καταλάβει,κι εγώ το αρνιόμουν.
    Οι οποίοι κοινοί μας φίλοι έπεσαν απο τα σύννεφα όταν έμαθαν πως δεν αισθάνεται το ίδιο με εμένα.
    Φανταστείτε ένα άτομο που ασχολιοταν μόνο μαζί μου,σε σημείο εμμονικό. Με τσιγκλούσε όλη την ώρα,γενικά το επίκεντρο για εκείνον ήμουν πάντα εγω,πραγματικά χωρις να το επιδιώκω.

    Διαβάζω πως κι εσύ πιστεύεις ότι έδωσε δικαίωμα να πιστέψω πως κάτι τρέχει κι απο την δική του πλευρά.
    Η απάντηση του (όταν του είπα πως αισθάνομαι) εμπεριείχε μέσα κι ένα 'προσπάθησα να μη δώσω δικαιώματα,δε ξέρω αν κατάφερα το αντίθετο'.
    Αλήθεια ε?! Όταν γυρνάει κάποιος απο το σαββατιάτικο ποτό του και σου στέλνει μήνυμα στις 4 τα χαράματα αυτή δεν είναι κάποια ένδειξη; Όταν δεν περνάει μέρα χωρις να στειλει ενα μηνυμα, αυτή δεν ειναι ένδειξη;

    Ναι φοβάμαι το κενό που θα μου αφήσει η απουσία του.
    Εχουμε μια καλή επαφή που με γεμίζει.
    Ποιος θα ήθελε να αφήσει πίσω του κάτι τέτοιο..; :(
    Οσο για το αν άργησα,συμφωνώ μαζί σου. Μου ήταν πολύ δύσκολο να εκφράσω τα συναισθήματά μου σε έναν τόσο κλειστό άνθρωπο. Αισθάνομαι αλήθεια περήφανη που το κατάφερα,έστω και μετά απο τόοοσο καιρό.
    Θα μπορούσα να το κάνω απο τότε που το συνειδητοποίησα αλλά περασε ένας χρόνος σχεδόν (πρόσφατα του μίλησα).
    Έπρεπε να φτάσω στο αμήν,να μην αντέχω άλλο για να τα πω όλα. Ασχημο,ναι.

    Το σωστό για εμένα όχι δε ξέρω ποιο είναι.
    Ισως να κρατήσω κάποιες αποστάσεις για αρχή..Αλλά όσες φορές κι αν το είπα τις τελευταίες 2 εβδομάδες,είναι πάντα εκεί και με ψάχνει..και αυτό με κάνει πάλι να 'κατρακυλώ'.:(


    Ps: Σας ευχαριστώ ΠΑΡΑ πολύ για τις απαντήσεις σας.

  14. #14
    :confused: εγω μαλλον δεν πρεπει να δωσω απαντηση στο ερωτημα σου, γιατι ισως ή μαλλον σιγουρακι το φιλτραρω απο δικη μου εμπειρια και ισως το κανω χειροτερο.

    Καλο κουραγιο και καλη εκβαση ευχομαι. Αν ειναι να μεινει στην ζωη σου να αξιζει και να ειναι για καλο - αν οχι... δε πειραζει, πειραζει αλλά προχωραμε... με κοπο αλλα το κανουμε. :)
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  15. #15
    Θα πρέπει να τον δεις από κοντα! (Δεν ξέρω αν ήδη εχετε συναντηθει από κοντά). Εκει θα φανούν τα εκατερωθεν συναισθηματα (αν υπάρχουν).

    Μου κανει εντυπωση πως (διορθωσε με αν κανω λάθος) παρότι εκδηλώνεσε ερωτικά, αυτός το αποφευγει και κραταει επικοινωνια σε επίπεδο φιλίας. Άντρας που γουσταρει προφανώς θα σου το εκδηλωνε. Έκτος κι αν απ τις φωτο σου (πρώτα και βασικα) που ειδε κι απ τα λογια σου δεν του βγαζεις κατι ερωτικό, δεν του εισαι ποθητή για να σε ζητησει!!

    Απ την αλλη, με το παραμικρό που ξεκοβεις αρχίζει να σου στελνει ενα κατεβατό μηνυματα προφανως φοβουμενως μήπως σε χάσει. Προφανώς ψάχνει κι εκει περα που ζει έτερον ήμιση. Δεν θα το απέκλεια. Ομως ο χαρακτηρας του τον δυσκολεύει στο να βρει γυναικα. Έτσι κραταει επαφη μαζι σου, σαν καβαντζα που λενε.
    Αναβαλλει τη συνατηση (καλοκαιρι) ευελπιστόντας πως μεχρι τοτε θα του προκύψει εκει που ζει αυτό που θα θελε στη ζωη του. Εσύ απλά του εισαι μια καλή περιπτωση που την κραταει εφεδρική για καθε ενδεχομενο (μέσω της διαδικτυακης σας επικοινωνίας), όμως δεν εισαι το ότι καλύτερο που εχει στο νου του.
    Μιλάω σαν αντρας που ειχα τετοιες επικοινωνίες, οι οποίες τελικά λόγω μου δεν κατεληξαν πουθενα.
    γιάννης

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •