Wellbutrin - ποσο καιρο εκανε να σας πιασει? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 46
  1. #31
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by STAVROS View Post
    Δεν το έχω πάρει ποτέ μου αλλά έχω διαβάσει πως είναι διεγερτικό.
    Συνεπώς θα ενδείκνυται σε περιπτώσεις που η κατατονία είναι προεξάρχων σύμπτωμα στην Κατάθλιψη.
    Βέβαια αν εμπλέκεται και αγχώδης διαταραχή είναι λίγο ρίσκο λόγω κινδύνου αύξησης του άγχους!
    Έχει σαφώς λιγότερες παρενέργειες από τα SSRI's-SNRIs αλλά θεωρείται και λιγότερο αποτελεσματικό.
    Αυτό το φάρμακο θα το πρότεινα στην Ρέα εγώ.Για 1 μήνα.Να δούμε αν θα της έδινε ενέργεια.




    Κατά 99% είναι από το φάρμακο.Έχω διαβάσει πολλά για την Βουπροπιόνη και νομίζω πως ΔΕΝ είναι Placebo Effect αυτό που περιγράφεις.
    Φυσικα και δεν ειναι placebo αφου επι ενα μηνα η αρχικη και χαμηλοτερη δοση δε με επιανε και αρχισε να πιανει μολις σημερα, μετα απο 15 μερες στη διπλη δοση.
    Δεν εχω αγχωδη διαταραχη παλι καλα...
    (Ποια ειναι η Ρεα?)

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by mindcrime View Post
    Τι ηρεμιστικό παίρνεις και σε τι δοσολογια;
    Lexotanil,αρχισα να παιρνω μισο με καθε 150αρι wellbutrin αρα πρωι και μεσημερι και μισο το βραδυ.
    Γιατι την πρωτη μερα που διπλασιασαμε τη δοση δεν κοιμηθηκα καλα και τη 2η δεν κοιμηθηκα καθολου και ειχα φοβερη αγωνια, αγχος παραλογο, ειχα παραλυσει φαση.

    Πλεον η δεν παιρνω πια το βραδυ μισο η παιρνω ενα τεταρτο αντι μισο με τα αντικ/κα μεχρι να το κοψουμε τελειως.
    Δε βλεπω να επιστρεφει το αγχος οσο το μειωνω παντως και χαιρομαι. Φτυστε με!

  3. #33
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    carpediem χαιρομαι που το wellbutrin επιτελους αρχισε να σε πιανει, ναι ειναι φαρμακο που δεν επηρρεαζει την λιμπιντο,το ιδιο ισχυει και για μενα... και οντως δινει πολυ ενεργεια περισσοτερο απο καθε αλλο αντικαταθλιπτικο... εμενα με εσωσε, οταν ξανα-υποτοπιασα, ηταν το μονο που με εβγαλε απο αυτην την ασχημη θεση... για αυτο εγω ειπα πως ειναι φαρμακο the best!!!!!για μενα παντα...απλα στο αγχος δεν βοηθαει, γιατι πολλοι μαζι με καταθλιψη εχουν και αγχος..αν και θα ελεγα πως εχει καποιες λιγες περισσοτερες παρενεργειες απο τα ssri, snri οπως τα λενε τελος παντων, γιατι σε ατομα με ιστορικο επιληψιας μπορει να τους δημιουργησει επιπροσθετη επιληψια, αυτος ηταν και ο λογος που τα φαρμακο ειχε σταματησει να παρασκευαζεται αλλα λογο της αποτελεσματικοτητας του ξανα- εγκριθηκε... και να ξερεις αυτην την περιοδο ειναι σε ελλειψη παντου, εγω δυσκολευομαι να το βρω... αλλα αυτο εχει να κανει με τα ασφαλιστικα ταμεια κυριως

  4. #34
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    carpediem χαιρομαι που το wellbutrin επιτελους αρχισε να σε πιανει, ναι ειναι φαρμακο που δεν επηρρεαζει την λιμπιντο,το ιδιο ισχυει και για μενα... και οντως δινει πολυ ενεργεια περισσοτερο απο καθε αλλο αντικαταθλιπτικο... εμενα με εσωσε, οταν ξανα-υποτοπιασα, ηταν το μονο που με εβγαλε απο αυτην την ασχημη θεση... για αυτο εγω ειπα πως ειναι φαρμακο the best!!!!!για μενα παντα...απλα στο αγχος δεν βοηθαει, γιατι πολλοι μαζι με καταθλιψη εχουν και αγχος..αν και θα ελεγα πως εχει καποιες λιγες περισσοτερες παρενεργειες απο τα ssri, snri οπως τα λενε τελος παντων, γιατι σε ατομα με ιστορικο επιληψιας μπορει να τους δημιουργησει επιπροσθετη επιληψια, αυτος ηταν και ο λογος που τα φαρμακο ειχε σταματησει να παρασκευαζεται αλλα λογο της αποτελεσματικοτητας του ξανα- εγκριθηκε... και να ξερεις αυτην την περιοδο ειναι σε ελλειψη παντου, εγω δυσκολευομαι να το βρω... αλλα αυτο εχει να κανει με τα ασφαλιστικα ταμεια κυριως
    Τωρα μου τα σκαει σε insomnia. Μονο με ολοκληρο ηρεμηστικο μπορω να κοιμηθω αν δεν παρω τιποτα ολη μερα.
    Θα κανω σταδιακη μειωση των ηρεμ/κων γιατι το εκανα πολυ μπαμ κι εγω και βλεπουμε.
    Ναι το ξερω πως ειναι σε ελλειψη αλλα εγω περιεργως το βρισκω!
    Αμα δε με παχαινει και μπορω να εχω υγιη σεξουαλικη ζωη, οι αλλες παρενεργειες δουλευονται εκ μερους.
    Αφου θα τα παντρευτω για κανα 2 χρονια σιγουρα, τουλαχιστον να μη μου διαλυει την ποιοτητα ζωης...

  5. #35
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    εγω τουλαχιστον δεν εβαλα κιλα οσο το παιρνω, απλα οι παρενεργειες του εχουν να κανουν με ταχυπαλμια, εξαψεις, τρεμουλο, πονοκεφαλο στην δοση των 300...παλεψετε λιγο καιρο ακομα μεχρι να το συνηθισει καλυτερα ο οργανισμος σου και μετα κοψε τα ηρεμηστικα...

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    13
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    εγω τουλαχιστον δεν εβαλα κιλα οσο το παιρνω, απλα οι παρενεργειες του εχουν να κανουν με ταχυπαλμια, εξαψεις, τρεμουλο, πονοκεφαλο στην δοση των 300...παλεψετε λιγο καιρο ακομα μεχρι να το συνηθισει καλυτερα ο οργανισμος σου και μετα κοψε τα ηρεμηστικα...
    Ε ναι, βλεποντας και κανοντας ειμαστε.. Ευχαριστω

  7. #37
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    2
    Καλησπέρα σας παιδιά.Παίρνω το wellburtin ένα μήνα και τον τελευταίο καιρό έχω αρρωστήσει από την τάση για εμετό και σβημάρα, ειδικά όταν είμαι όρθια.Νιώθω να κόβονται τα πόδια μου,κουράζομαι δεν μπορώ να περπατήσω και έχω τάσεις λιποθυμίας.Το αντιμετώπισε αυτό το πρόβλημα κανένας άλλος???Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by Kallykaz View Post
    Καλησπέρα σας παιδιά.Παίρνω το wellburtin ένα μήνα και τον τελευταίο καιρό έχω αρρωστήσει από την τάση για εμετό και σβημάρα, ειδικά όταν είμαι όρθια.Νιώθω να κόβονται τα πόδια μου,κουράζομαι δεν μπορώ να περπατήσω και έχω τάσεις λιποθυμίας.Το αντιμετώπισε αυτό το πρόβλημα κανένας άλλος???Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας!
    μισο λεπτο! ολα αυτα που λες εμετος και σβημαρα, τα αποδιδεις στο φαρμακο? και ποιο wellbutrin σε εγραψε ο γιατρος σου των 150 ή των 300? εγω δεν ειχα κατι απο τα παραπανω που αναφερεις και το παιρνω κανενα εξαμηνο το συγκεκριμενο φαρμακο...εχεις μιλησει με τον γιατρο σου, για ολα αυτα που ανεφερες? αλλιως γινε λιγο πιο συγκεκριμενη τι ακριβως αντιμετωπιζεις και σου χορηγησε το συγκεκριμενο φαρμακο, για να μπορω να σε βοηθησω!!

  9. #39
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2016
    Posts
    2
    Η ιστορια μου ειναι μεγαλη και πολυπλοκη φοβαμαι μη γινω κουραστικη.Βασανιζομαι απο 20 χρονων με κρισεις πανικου φοβιες και μελανχολια.Απο τοτε αρχισα να παιρνω ηρεμιστικα.Δεν ειμαι καλα ελεγα δεν ειμαι θα πεθανω και αυτο το λεω δυστυχως και το νοιωθω και τωρα.Στην αρχη πηρα διαφορα ηρεμιστικα ισως ελαφρα θα ελεγα και μετα για 25 περιπου χρονια xanax.Παρολα αυτα εζησα πολυ καλα και η δουλεια μου ως ελευθερος επαγγελματιας απογειωθηκε.Ταξιδεψα σχεδον στα πιο ομορφα μερη της γης και ξαφνικα μια μερα μετα απο μια γερη κριση πανικου που αντιμετωπιστηκε σε νοσοκομειο ολα αλλαξαν.Ογιατρος με σταματα το xanax και μου δινει tavor 2,5 τρεις φορες την ημερα.Εκει αρχιζουνε και τα αντικαταθληπτικα που εχω δοκιμασει σχεδον τα περισσοτερα.Καπου εδω σταματησε και η ζωη μου εχασα τον εαυτο μου δεν ζω πλεον και σε ολους φωναζω δεν ειμαι καλα και το χειροτερο δεν νοιωθω φυσιολογικη.Ολη τη μερα αισθανομαι χαλια μαζι και με σωματικα συμπτωματα δεν μπορω να συγκεντρωθω να δουλεψω και το χειροτερο να βγω απο το σπιτι.Νοιωθω οπως ενας ετοιμοθανατος ξεσπαω σε κλαμματα και ειναι στιγμες που νοιωθω οτι το μυαλο μου φευγει οτι τρελλαινομαι και συντομα φοβαμαι οτι θα κλειστω σε κλινικη και πολλα πολλα αλλα που θελουν πολλες σελιδες για να γραφτουν.Το wellbutrin 150 δεν καταφερε και αυτο να ειναι ΤΟ χαπι μου.Το παιρνω μαζι με 2 ladose το πρωι και zymbrexa το βραδι.Δεν μπορω αλλο παω για υπνο μονο εκει ζω αληθινα.Σε ευχαριστω παρα παρα πολυ και ειλικρινα με συγκινησε το ενδιαφερον σου.Σου ευχομαι να εισαι παντα γερος και ευτιχισμενος!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    ενταξει δεν μας πειραζει που ειναι μεγαλη σου η ιστορια, ετσι και αλλιως ο καθενας εχει την δικη του μεγαλη ιστορια! περα απο τα φαρμακα εχεις δοκιμασει ψυχοθεραπεια? ισως σε βοηθησει...απο οτι καταλαβαινω απο τα λεγομενα σου, αυτο που αντιμετωπιζεις ειναι χρονια κρισεις πανικων... καμια φορα και ο ιδιος ο φοβος για να μην παθουμε και επομενη κριση πανικου ειναι αρκετη για να την πυροδοτηση και να ερθει. αυτο που λες οτι φοβαμαι να μην κλειστω σε καμια κλινικη, απλα ειναι ενας φοβος μηπως τρελαθεις ή χασεις τα λογικα σου. δεν προκειται να κλειστεις σε καμια κλινικη! απλα το αγχος σου ειναι μεγαλο και σου δημιουργει ανασφαλειες...κατα την γνωμη μου περα απο την φαρμακευτικη αγωγη πρεπει να βοηθησεις και εσυ λιγο τον εαυτο σου. το να κλεινεσαι πλεον στο σπιτι δεν βοηθα, αλλα πρεπει να κανεις οτιδηποτε περνα απο το χερι σου...εχω να προτεινω καποια! βελονισμο, ψυχοθεραπειες, μασαζ κτλ. δεν ξερω αλλα μου φαινεσαι οτι εισαι σε συγχυση!

  11. #41
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by carpediem View Post
    Ε ναι, βλεποντας και κανοντας ειμαστε.. Ευχαριστω
    carpediem, τι γινετε τι νεα απο το συνδυασμο των δυο wellbutrin των 150? βασικα και εγω υστερα απο καιρο πηρα την αποφαση πως η δοση σκετη των 150 δεν ειναι αρκετη για την αντιμετωπιση της καταθλιψης. οποτε την εβασα και εγω την δοση στα δυο των 150 καθε μερα...εχω καμια 5 ημερες τωρα με εχει πεθανει στο αγχος αλλα βλεπω πως σταδιακα υποχωρει...ειπα να ξαναμιλησω μαζι σου να μαθω πως πηγε τελικα το θεμα

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by carpediem View Post
    Σας ευχαριστω πολυ ολους για το χρονο σας να μου απαντησετε.

    Δυστυχως σημερα εκλεισα μηνα με το φαρμακο και δε βλεπω διαφορα. Νιωθω σχετικα καλυτερα μονο οταν γυμναζομαι και οταν κανω πραγματα με το φιλο μου οπως βολτα στη φυση με τους σκυλους η επισκεψη σε φιλικο ζευγαρι.
    Πρεπει να ξεκινησω δουλεια σε 10 ημερες και δε βλεπω πως θα γινει αυτο με εμενα σε αυτην την κατασταση.
    Πηγα στο γιατρο μου να μου τα γραψει την Τριτη και ειπε να περιμενουμε το 40ημερο γιατι στο παρελθον εχει δειξει ο οργανισμος μου να θελει καπου τοσο. Αν τοτε δε νιωθω καλυτερα, θα αυξησουμε τη δοση.

    Θυμαμαι οτι καποτε με το λαντοζ πετουσα αλλα αλλη φορα δεν εγινε τιποτα κ ετσι πηρα cymbalta. Οπως επισης πως το cymbalta αφου το εκοψα με το γιατρο σιγα σιγα, οταν υποτροπιασα στην αλλη ακρη του κοσμου μετα απο 3 μηνες πηγα να το ξεκινησω κ με διελυσε στις παρενεργειες, εμετους, αυπνια κλπ οποτε πηρα παλι ladose που ομως αργοτερα του βαλαμε και remeron το οποιο ομως μου εφερε τρελες τασεις αυτοκτονιας οποτε και το κοψαμε κ συνεχισα με το ladose.Το remeron ομως στα 18 μου με εβγαλε απο την καταθλιψη....

    Εν ολιγοις ο ιδιος οργανισμος δεν απαντα με τον ιδιο τροπο στα ιδια φαρμακα παντα.

    Παρενεργειες δεν εχω δει με το wellbutrin. Η τουλαχισοτον πολυ ενοχλητικες. Γιατι δε με αφηνει να κοιμηθω πανω απο 7-8 ωρες βασικα και αυτο με ενοχλει γιατι γενικα ειμαι ανθρωπος του υπνου κ ειδικα στην καταθλιψη τι αλλο να θελω να κανω απο το να κοιμηθω?

    Ο φιλος μου λεει πως εχω ξεμπλοκαρει απο τοτε που το αρχισα και δεν το βλεπω εγω αλλα εχει βοηθησει λεει...
    Μια φιλη γιατρος στην Αμερικη που το παιρνει χρονια μου ειπε πως αν εχω σταματησει να κλαιω με ευκολια οπως πριν τοτε σημαινει πως εχει αρχισει να πιανει.
    Εγω κλαιω γοερα αλλα οταν σκεφτομαι τον σκυλο μου που πεθανε....

    Διαβαζω κριτικες για το wellbutrin online και βλεπω πως σε καποιους την 5η εβδομαδα επιασε κ παιρνω ελπιδες αλλα δε μπορω αλλο ειλικρινα. Μολις εστειλα στο γιατρο μου αν γινεται να το αυξησω απο αυριο σε 300 απο 150.

    Ξερω οτι παιζει με ντοπαμινη κ οχι οπως τα ssri αλλα ελπιζω πως αφου δε μου εχει φερει νευρα, ημικρανιες κ αγχος οτι θα πιασει αλλα σιγα σιγα. Το γεγονος πως σηκωνομαι απο το κρεβατι, παω γυμναστηριο και μαγειρευω κλπ ειναι αξιοθαυμαστο για εμενα σε καταθλιψη που συνηθως δεν κανω τιποτα κ παραλυω ολη μερα στα σκοταδια.Αλλα δεν ξερω αν εχει βοηθησει το χαπι σε αυτο η αν απλα ειναι διαφορετικης βαρυτητας καταθλιψη.

    Εχω κουραστει να λεω στον κοσμο πως δεν ειμαι καλα, ακομη, οταν ρωτανε αν νιωθω καλυτερα κλπ.
    Και εχω κουραστει γενικα να υποτροπιαζω. Πιστευα βεβαια πως ειμαι πιο δυνατη κ αφου μπορεσα να ζησω χωρις φαρμακα για 6χρονια στο παρελθον θα μπορουσα κ τωρα αλλα που...ειτε τα κοψω ειτε τα αντικαταστησω με st john wart, παντα μετα απο 3 μηνες (παντα ιδια χρονικη διαρκεια για να ξανακυλησω) υποτροπιαζω. Και για ενα ατομο δυναμικο και κοινωνικο σαν εμενα, ειναι σκοτωμα η καταθλιψη. Οι μηνες που χανω μεχρι να συνελθω ειναι σαν χρονια. Οι ανθρωποι που εχουν φυγει απο κοντα μου λογω αυτων των σκαμπανεβασματων γιατι προφανως τους φαινεται τρελο και ξενο κ αλοπροσαλο ολο αυτο, ειναι πολλοι.

    Πασχιζω μεσω αναρτησεων για public awareness να ξε ρετσινιασω την καταθλιψη και την αγχωδη διαταραχη...αλλα βλεπω πως μονο οσοι πασχουν κι αυτοι σχολιαζουν η δειχνουν να καταλαβαινουν. Βαρεθηκα να εξηγω οτι ειναι ασθενεια και δεν αρκει να βγεις λιγο εξω η να πας ταξιδι για να ισιωσεις.Θυμαμαι στη Γαλλια αφισες στο μετρο για καμπανια ενημερωσης σχετικα με την σοβαροτητα της καταθλιψης....που τετοια τυχη να ειχαμε κι εδω....

    Ουφ, σας κουρασα κι εσας μαλλον. Συγγνωμη...
    Ευχηθειτε μου να πιασει το wellbutrin επιτελους....δε μπορω τα ssri ειλικρινα μου διαλυουν τη λιμπιντο και με κανουν να πειναω συνεχως...................
    ΑΧ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ @ ποσο σε νιωθω να ξερες..
    εχω περασει κ γω 7 φορες μειζων καταθλιψη..κ γενικα..απο μικρο υποφερω με αυτο...κ αγχωδης διαταραχες..η ζωη μας ειναι περιεπετεια..ομως..οταν συνερχομαστε..παντα νιωθουμε δυνατοι! νιωθουμε ακομα πιο δυνατοι..
    κ εγω τα ιδαι με σενα σχεδον..μονο που δεν εχω παρει πολλα φαρμακα..τα τελευταια χρονια χρησιμοποιουσα μονο το ladose..αλλα τωρα σταματησε ειπε ο γιατρος να με πιανει κ μου το εκοψε κ μου εδωσε σκετο ρεμερον..φοβηθηκα κ ακομα φοβαμαι αν θα πιασει κ ποτε θα πιασει κλπ κλπ..βλεπω μεγαλη βελτιωση βεβαια δεν ειμαι ομως ημουν μεχρι πριν 3 βδομαδες..σε κελισουρα με παντζουρια κλειστα..ουτε στο γραφειο μου δεν μπορουσα να ερθω..ουτε σε καρεκλα καθιστη να κατσω..κ ελπιζω να με πιασει το ρεμερον τελειως να ησυχασω λιγο.
    το οτι εχασες ενα σκυλακι..ειναι για μενα τεραααστια απωλεια!! θεωρω οτι ειναι ιδια η απωλεια με το να χανεις εναν ανθρωπο..γι αυτο μη νιωθεις ασχημα που κλαις γοερα!! εχω δυο σκυλακια τα οοποια ειναι τα παιδια μου..αν παθουν κατι..πιστευω οτι θα πεσω κρεβατι κ πολυ κ δνε θα σηκωνομαι.
    οποτε αυτη τη στιγμη θεωρω οτι βρισκεσαι σε κανονικο πενθος κ αυτο εχει καποια σταδια, τα οποια πρεπει να τα περασεις κανονικα αλλιως δεν θα ολοκλήρωθει..κλαιγε για το σκυλακο σου κ περασε ολα τα σταδια μεχρι την αποδοχη κανονικα..μη πιεζεις τον εαυτο σου να μην κλαιει..καποια στιγμη σιγουρα θα σε πιασει το φαρμακο..να ξερεις οτι εμενα το ladose εκανε να λειτουργησει 46 μερες!!!κ χωρις απωλεια ετσι? σκεψου οτι εσυ εχεις κ μια απωλεια τωρα που σε πηγε πισω...οποτε ..δωσε στο φαρμακο κ στον εαυτο σου μια ευκαιρια..

  13. #43
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    τελικα υστερα απο πολυ προσπαθεια και υπομονη εχω καταφερει να παιρνω το wellbutrin των 150 δυο καθε μερα!!! μια το ξεκινουσα να παιρνω ακι δευτερο μια το εκοβα λογο της τεραστιας ανυσηχιας που φερνει!!! υστερα απο δεκα μερες περιπου, δεν θυμαμαι και εγω ποσες ακριβως, εχω καταφερει να παιρνω δυο των 150 καθε μερα!!! η εμπειρια μου.....καταπληκτικη!!!!! υστερα απο αγωνα τριων χρονων και δοκιμη αρκετων σκευασματων αντικαταθλιπτικων, μπορω να πω πως επιτελους εχω αρχισει να ειμαι καπως πιο αισιοδοξος!!! ειχα συχαθει την ζωη μου καθε μερα ατονια, ελλειψη ενεργειας, διαθεση μηδεν....επιτελους φαινεται ενα φως.... επιτελους θεε μου!!!

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    4,537
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    τελικα υστερα απο πολυ προσπαθεια και υπομονη εχω καταφερει να παιρνω το wellbutrin των 150 δυο καθε μερα!!! μια το ξεκινουσα να παιρνω ακι δευτερο μια το εκοβα λογο της τεραστιας ανυσηχιας που φερνει!!! υστερα απο δεκα μερες περιπου, δεν θυμαμαι και εγω ποσες ακριβως, εχω καταφερει να παιρνω δυο των 150 καθε μερα!!! η εμπειρια μου.....καταπληκτικη!!!!! υστερα απο αγωνα τριων χρονων και δοκιμη αρκετων σκευασματων αντικαταθλιπτικων, μπορω να πω πως επιτελους εχω αρχισει να ειμαι καπως πιο αισιοδοξος!!! ειχα συχαθει την ζωη μου καθε μερα ατονια, ελλειψη ενεργειας, διαθεση μηδεν....επιτελους φαινεται ενα φως.... επιτελους θεε μου!!!
    ΜΠΡΑΒΟΟΟ! keep on!!! εγινες καλα!!

  15. #45
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    μια γευση πηρα μονο, δεν το λες πως εγινα καλα μεσα στο διαστημα δυο βδομαδων!!! απλα βλεπω μια αισθητη διαφορα...με το πως ημουν και πως εγινα!! πραγματικα πολλα ασχημα χρονια, εξαιτιας της καταθλιψης...σου αφαιρει την ευτυχια μεσα απο το καθε τι...ακομα και απο την ιδια σου την ζωη!

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. xanax.....??ποσο καιρο θα τα περνω πια?
    By dinos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 46
    Last Post: 22-06-2020, 12:07
  2. Ποσο καιρο εχετε να κανετε σχεση ?
    By deleted-member30-03 in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 285
    Last Post: 25-10-2015, 17:33
  3. Ποσο καιρο θα παρει???
    By Φωτεινή μ. in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 14-11-2014, 19:53
  4. Ποσο καιρο πρεπει να εισαι καλα...
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 30
    Last Post: 12-08-2012, 20:15
  5. Ποσο καιρό κρατάει η κατάθλιψη?
    By carrot in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 26-12-2010, 01:25

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •