πιστευετε στην θεια επεμβαση?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 49
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534

    πιστευετε στην θεια επεμβαση?

    Εγω πιστευω σημερα κιολας ενοιωσα αυτην την θεια επεμβαση στο πετσι μου ημουν στην αττικη οδο φιλοι μου και εκανα σε ξαποιο σημειο στην ακρη ν αφησω τον συντροφο μου μπηκα στην θεση του οδηγου και εβγαλα αρθστερο φλας και κοιταξα απο τον καθρςφτη αν και τα αυτ/τα ερχοντουσαν πολυ γρξγορ
    Γρηγορα φαινοταν η λωριδα αδεια και αρχισα να ξεκιναω κατι ομως μ εκανε να γυρισω πισω το κεφαλι τελευταια στιγμη και ειδα ενα φορτηγο να ερχεται επαθα σοκ σταματησα και με προσπερασε και κατοπιν ειδα το ατυχημα που οαρ ολιγον να γινει μπροστα στα ματια μου απο τοτε ειμαι χαλια σκεφτομαι θα σκοτωνομουν και θ αφηνα τα παιδια μου που λατρευω...ειμαι χαλια γιατι η ζωη μας κρεμεται απι μια κλωστη και σημερα καποιος δεν επετρεψε να γινει αυτο

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    το οτι εστω και τελευταια στιγμη, κοιταξες πισω σου/διπλα σου ενω ετοιμαζοσουν να βγεις σε δρομο ταχειας κυκλοφοριας. λεγεται θεια επεμβαση??
    ....
    μην μας τρελαινεις βρε παυλινα μεσημεριατικα.
    Κ.Ο.Κ. λεγεται και να προσεχεις!!!

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    938
    όταν λες θεια επεμβαση τι εννοεις?

    ο αλλαχ ας πουμε? η ο θεος των χριστιανων ή κανας αγγελος του? η μηπως κανας δαιμονας?

    υπαρχει κατι που εχουμε ολοι, αλλοι λιγο αλλοι πολύ και λεγετε εκτη αισθηση....

    εχω πολλα τετοια σαν αυτό που σου συνεβη...

    δεν θα ξεχασω πριν χρονια σε έναν αγωνα πανω σε ιστιοπλοικο του φυγε του καπτεν το τιμονι εγω χαζευα καπου... και την στιγμη που η ματσα (το οριζοντιο καταρτι) αλλαζε πλευρα.. χωρις να καταλαβω τιποτα μια φωνη από αυτές που ειχα αργοτερα πολλες μου ειπε σκυψε... και εσκυψα... και η ματσα περασε χιλιοστα από το κεφαλι μου με αστραπιαια ταχυτητα.. χαζεψαν ολοι εκεινη την στιγμη το θεωρησαν δεδομενο ότι θα με χτυπουσε..

    βεβαια μετα απο μερικους μηνες τελικα με χτυπησε... σε μια καταιγιδα... ισως το πεπρωμενο δεν το ξεφευγεις με τιποτα χα...

    δεν είναι θεια επεμβαση... είναι η εκτη αισθηση που εχουμε αυτό το δαιμονιο μεσα μας

  4. #4
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Όταν λες θεία επέμβαση,εννοείς αν πιστεύουμε και σε κάποιον θεό?

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    o καθενας θα λεει αυτο που πιστευει. οσοι πιστευουν στον βουδα θα σε πουν ο Βουδας σε βοηθησε, οσοι ομως δεν πιστευουν θα γυρισουν να πουν αλλα. καμια φορα πρεπει να αναλογιζομαστε τα συμβαντα και να αναθεωρουμε τις αποψεις μας. αυτο σημαινει, πως οταν ο ανθρωπος νιωθει αδυμανος ή ανικανος να τα βαλει με οποιαδηποτε δυναμη μεγαλυτερη απο αυτον, ειτε αυτην λεγεται φυση, ειτε λεγεται τυχη, τοτε πρεπει να σκεφτομαστε και τι ρολο εχουμε σε αυτην την ζωη...γιατι ηρθαμε εδω και γιατι θα φυγουμε απο εδω...εγω προσωπικα, οταν εχασα τον πατερα μου τοτε ειπα, για μισο λεπτο ο πατερας μου εφυγε απο αυτην την ζωη, που πηγε???? τοτε επιστρεφεις πισω στην θρησκεια και βλεπεις οτι τελικα η ζωη ειναι κατι περισσοτερο απο αυτο που πιστευουμε...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Absofuckenlutely πιστευω ............... παντα πιστευα , εχω τουλαχιστον 8-9 ατυχηματα με δικυκλα , την εποχη που επινα , συν 2-3 ασχημες πτωσεις , μες το σπιτι , και μια εκτος σπιτου , εχω στειλει για scrap ενα τζιπ grand cherokee , απο προσκρουση σε κολωνα , 4 νοσοκομεια απο αυτα τα ατυχηματα , και αλλο 1 τον 10/14 , το πιο ασχημο , νοσηλευτηκα σε 2 νοσοκομεια διαδοχικα , και η μονη απωλεια απο οοοολα αυτα , ηταν 2 μπροστινα δοντια , τα οποια εκανα εμφυτευση , ας μου πει καποιος οτι ημουν τοσο τυχερος , μεχρι κι οι γιατροι καθε φορα μου ελεγαν , ποσο τυχερος σταθηκα , αιματωμα-γιγας στα 2 νεφρα , σε διαφορετικα ατυχηματα , που ' εκ τυχης ' δεν ταχασα ................... αλλος εχει ενα ατυχημα , και σακατευται .................... εγω τιποτα .......... και αλλα δυο ατυχηματα με ταυτοκινητο , σοβαροτατα ........... στο ενα , εσπασα το παρμπριζ με το κεφαλι μου , μεταξυ αλλων .............το αλλο , ηταν της ταξεως της μισης αξιας του αυτοκινητου μου ...........

    Φυσικα , ο καθενας μπορει να πιστευει , να μην πιστευει , να πιστευει σε αλλους Θεους , ειναι δικαιωμα του καθενος , να πιστευει οπου γουσταρει , δεν μενδιαφερει να πεισω κανεναν , ουτε να επιχειρηματολογησω γιατι πιστευω , ετσι μαρεσει .................... και δεν ειμαι κανας φανατικος θρησκοληπτος , τυπου Χομεινι , θρησκευομενος ειμαι .........
    Last edited by Macgyver; 02-03-2016 at 04:47.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Absofuckenlutely πιστευω ............... παντα πιστευα , εχω τουλαχιστον 8-9 ατυχηματα με δικυκλα , την εποχη που επινα , συν 2-3 ασχημες πτωσεις , μες το σπιτι , και μια εκτος σπιτου , εχω στειλει για scrap ενα τζιπ grand cherokee , απο προσκρουση σε κολωνα , 4 νοσοκομεια απο αυτα τα ατυχηματα , και αλλο 1 τον 10/14 , το πιο ασχημο , νοσηλευτηκα σε 2 νοσοκομεια διαδοχικα , και η μονη απωλεια απο οοοολα αυτα , ηταν 2 μπροστινα δοντια , τα οποια εκανα εμφυτευση , ας μου πει καποιος οτι ημουν τοσο τυχερος , μεχρι κι οι γιατροι καθε φορα μου ελεγαν , ποσο τυχερος σταθηκα , αιματωμα-γιγας στα 2 νεφρα , σε διαφορετικα ατυχηματα , που ' εκ τυχης ' δεν ταχασα ................... αλλος εχει ενα ατυχημα , και σακατευται .................... εγω τιποτα .......... και αλλα δυο ατυχηματα με ταυτοκινητο , σοβαροτατα ........... στο ενα , εσπασα το παρμπριζ με το κεφαλι μου , μεταξυ αλλων .............το αλλο , ηταν της ταξεως της μισης αξιας του αυτοκινητου μου ...........

    Φυσικα , ο καθενας μπορει να πιστευει , να μην πιστευει , να πιστευει σε αλλους Θεους , ειναι δικαιωμα του καθενος , να πιστευει οπου γουσταρει , δεν μενδιαφερει να πεισω κανεναν , ουτε να επιχειρηματολογησω γιατι πιστευω , ετσι μαρεσει .................... και δεν ειμαι κανας φανατικος θρησκοληπτος , τυπου Χομεινι , θρησκευομενος ειμαι .........
    Επιτελους καποιος που συμφωνει μαζι μου! Φτηνα την γλιτωσες και εγω το ιδιο αν ηταν να παθω κατι σοβαρο επαθα κατι πολυ πιο απλο μια πνευμονιουλα χωρις λογο βασικα....

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    το συζητας, οπως θα συζητουσες για εναν αστεροειδη που δεν προσγειωθηκε πανω σου αλλα λιγα μετρα παραδιπλα.
    σαν να μην ειχες ετσι κι αλλιως την απολυτη ευθυνη , αλλα και τον χειρισμο της προσοχης αυτης.

    οταν οδηγεις, ΟΛΗ σου η εκπαιδευση και η μεριμνα ειναι να προσεχεις δεξια κι αριστερα να μην χτυπησεις καποιον.
    το οτι κοιταξες πριν βγεις στον δρομο το θεωρεις κατι μεταφυσικο?
    δεν ειναι αυτο που κανεις ΟΛΗ ΤΗΝ ΩΡΑ πισω απο το τιμονι?
    αν δεν το ειχες κανει, θα εφταιγε ο θεος που δεν σε προφυλαξε η ενα ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΣΟΥ ΛΑΘΟΣ?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    ελεος με τις κουκουναρες εμεις που πεσαμε απο τα μπαλκονια καναμε μερες να μιλησουμε τα σπασαμε ολα.πλεον κανουμε σχεδον τα παντα τι επρεπε να κανουμε τον σταυρο μας καθε πεντε λεπτα.
    Wenn du träumen kannst,kannst du tun!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    παυλινα , αν ποτε σου δεν κοιταζες πισω σου και κοιταξες αυτη τη φορα ειναι σιγουρα μια θεια επεμβαση. ομως να θυμασε ο θεος δεν θα σε βοηθα για παντα. καλυτερα να μη ν ξαναοδηγησεις

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    παυλινα , αν ποτε σου δεν κοιταζες πισω σου και κοιταξες αυτη τη φορα ειναι σιγουρα μια θεια επεμβαση. ομως να θυμασε ο θεος δεν θα σε βοηθα για παντα. καλυτερα να μη ν ξαναοδηγησεις

    Δε μου λες , μπατσος εισαι , και θα πεις στην Παυλινα να μην ξαναοδηγησει ? κοιτα την παρτη σου , και ασε την Παυλινα ...........................εσυ δεν εχεις κανει λαθη στην οδηγηση , η ολοι εσεις που την κατηγορειτε ................
    Last edited by Macgyver; 03-03-2016 at 05:49.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    https://www.youtube.com/watch?v=PYxP0xQzV8E



    Aν δεν υπαρχει Θεος , δεν υπαρχουν ουτε κουρεις !!!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,605
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Δε μου λες , μπατσος εισαι , και θα πεις στην Παυλινα να μην ξαναοδηγησει ? κοιτα την παρτη σου , και ασε την Παυλινα ...........................εσυ δεν εχεις κανει λαθη στην οδηγηση , η ολοι εσεις που την κατηγορειτε ................
    εγω δεν την κατηγορω οτι εκανε λαθος , αφενος γιοτι δεν εκανε!! εφοσον τελικα κοιταξε αν ερχεται νταλικα.
    την κατηγορω οτι προσπαθει να ριξει στον θεο κατι που ειναι στην απολυτη δικη μας ευχερεια και ευθυνη!!
    τι σχεση εχει ο θεος αν καποιος δεν ελεγχει αν ερχεται νταλικα?ειναι κατι που σαν οδηγος πρεπει να κανει 200 φορες την ωρα.

    σαφως θα μπορουσε να το κανει ο καθε οδηγος. προσωπικα δεν το εχω κανει αλλα θα μπορουσα να το κανω αν ημουν απροσεχτη. αλλα δεν θα το εριχνα στον θεο, ειτε κοιταζα, ειτε δεν κοιταζα. στον εαυτο μου θα το εριχνα! (απλο δεν ειναι?)

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    437
    Υπαρχει λαι η νεκρη γωνια στην οδηγηση υπαρχει και το ισχυρο ενδεχομενο παιρνω ψυχοφαρμακα και δεν εχω και τα καλυτερα αντανακλαστικα συγκεντρωση και τα λοιπα.ηρεμηστε με τον θεο και με το να ειστε ολη μερα στο φορουμ.αυτο ειναι αρρωστια η ζωη δεν ειναι πισω απο τον υπολογιστη δουλεψτε σκληρα με τον εαυτο σας ειτε με ψυχοθεραπεια ειτε με αυτοθεραπεια .οτι και να σας ρωτησει καπιιος θα απαντησετε.ο κλασσικος ελληνας ξερω για ολα αμαξια γυναικες ιατρικα εναλλακτικα ποδοσφαιρο θρησκειες.
    Wenn du träumen kannst,kannst du tun!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Επειδή με ενέπνευσε το βίντεο του Mac, ανεβάζω κι εγώ ένα με ατράνταχτες αποδείξεις για την ύπαρξη θεού...

    https://www.youtube.com/watch?v=2z-OLG0KyR4

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Πιστευετε οτι στην καθημερινοτητα υπαρχει φλερτ;
    By ippotis in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 16
    Last Post: 01-12-2015, 23:42
  2. Πιστεύετε στην μετενσαρκωση-μετενψυχωση μετα το θανατο?
    By krino in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 31
    Last Post: 24-12-2011, 13:58
  3. πιστευετε στην κολαση, η τον παραδεισο?
    By seleios in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 37
    Last Post: 23-12-2010, 11:45
  4. Πιστεύετε στην μετεμψύχωση;
    By carrot in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 85
    Last Post: 15-12-2010, 21:09
  5. Πιστεύετε στην θανατική ποινή;
    By whitecandle in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 231
    Last Post: 13-04-2010, 15:42

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •