Παρέα... - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 19 of 19

Thread: Παρέα...

  1. #16
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    5
    Ναι Αθήνα μένω...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Φίλιππε ήθελα να σου στείλω Pm αλλά δυστυχώς δεν μπορείς να λάβεις διοτί δεν έχεις συμπληρώσει τα 50 Posts.
    Εγώ έχω κανά 2-3 φιλαράκια αλλά άλλοι είναι παντρεμένοι,άλλοι σε πολύχρονη σχέση,και έτσι πολλές φορές τις περνάω και μόνος.
    Έχω χωρίσει με την πρώην κοπέλα μου κι εγώ εδώ κανά 18μηνο και να πω την αλήθεια έχω ψιλοσυνηθίσει μόνος.Μαλακία βέβαια αυτό διοτί τα χρόνια περνάνε και αισθάνομαι πως δεν κάνω και ιδιαίτερα πράγματα.Βλέπω άλλους να παντρεύονται και εγώ στάσιμος (33 ετών πλέον) και έχω ξενερώσει!
    Ως εκ τούτου,ασχολούμαι με την υγεία μου,κλασικό μου πρόβλημα αυτό,και δεν θα έλεγα πως μου κάνει και καλό η ενασχόληση αυτή.
    Αν θέλεις,μπορούμε να κανονίσουμε για κανά καφεδάκι να τα πούμε.

  3. #18
    Member
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    33
    Γεια σου Φιλιππε! Εχω περασει κι εγω ακριβως απο το ιδιο λουκι, ειχα αφοσιωθει σε μια σχεση και οταν τελειωσε βρεθηκα ξεκρεμαστος. Ο εθελοντισμος που σκεφτεσαι ειναι πολυ καλη λυση, τοσο για να ξεδωσεις, οσο και για να αναπτυξεις τον κυκλο σου. Κι εγω σκεφτομουν πολυ κατι τετοιο εκεινη την περιοδο αλλα δυστυχως λογω αλλων συγκυριων δεν το κυνήγησα. Τώρα τη "Νέα Ακρόπολη" την έχω ακούσει σε κάτι εκπομπές για αιρέσεις και παραθρησκευτικές οργανώσεις. Για εθελοντισμό δεν ξέρω.

    Απο κει και περα, εμενα με ψιλοβοηθουσε να κανω πραγματα που εκανα πριν γνωρισω τη συγεκριμενη και να ξαναβρισκω καπως το παρελθον μου, και αρα τον εαυτο μου. Παραλληλα ηθελα να βγαινω συνεχεια εξω για περπατημα, να φλερταρω περαστικές ή την περιπτερού, αλλά να μιλαω με φιλους και ενιοτε να τους πρηζω για τη σχεση μου :D δεν ξερω αν ειναι καλο, αλλα ετσι ενιωθα κι ετσι εβγαινε απο μεσα μου. Πηγα ενα ΣΚ Θεσνικη και με φιλοξενησε ενας φιλος μου να αλλαξω παραστασεις.

    Το φειςμπουκ ειναι καλη λυση. Προσπαθησε να βρεις παλιους γνωστους απο σχολειο, στρατο κλπ, οχι τοσο για παρεα, αλλα για να εξισορροπησεις λιγο το "κενο". Για μενα αυτο ηταν αφορμη να παω για καφε με ατομα που ειχα να δω χρονια και δεν υπηρχε αλλη περιπτωση να δω. Μαλιστα μου εκανε εντυπωση το ενδιαφερον και η φιλικοτητα που εδειξαν ατομα με τα οποια δεν ειχα ιδιαιτερες σχεσεις στο παρελθον.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Dreamland
    Posts
    894
    Ολοι οταν εχουμε μακροχρονιες σχεσεις συνηθιζουμε να προσκολλωμαστε στους αγαπημενους μας. Και ετσι οταν χωριζουμε μενουμε πλεον ολομοναχοι. Ολοι το εχουμε κανει αυτο το λαθος. Οπως σου ειπαν και τα παιδια, βρες καινουργια ενδιαφεροντα, κανε φιλους και απο εδω (το ιντερνετ ειναι μια καταπληκτικη λυση να βρεις παρεες και μπορεις να κοινωνικοποιηθεις και στο φορουμ). Ειναι δυσκολο ομως να βρεις φιλους πλεον σημερα, στην εποχη που ζουμε, αλλα οχι ακατορθωτο. Θελει επιμονη και πεισμα αλλα και να μην σε παιρνει απο κατω.

    ΥΓ. Μπορεις να αρχισεις και γυμναστηριο ή καποιο αθλημα, ειναι γνωστο πως η γυμναστικη μας κανει πιο ευδιαθετους και γνωριζουμε και καινουργιους ανθρωπους.
    Αν δεν εκδηλώνεις όσα βρίσκονται μέσα σου, αυτά που δεν εκδηλώνεις θα σε καταστρέψουν

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Δεν έχω παρέα!
    By aisiodoksos in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 04-05-2015, 03:50
  2. Καμια παρεα...
    By Dante in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 28-01-2014, 10:14
  3. Φιλία ή παρέα
    By skata in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 27
    Last Post: 19-10-2013, 00:51
  4. θελω παρεα
    By in_flames in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 84
    Last Post: 04-09-2013, 10:37
  5. παρέα
    By anasia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 22-04-2006, 23:08

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •