ερωτας που δεν πρεπει - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 49 of 49
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οι γυναικες (και οι ανδρες) δεν ειναι τυροπιτες για να "στις φαει", καποιος...
    αν σε αφησει για εναν αλλον, κατι δεν πηγαινε καλα.
    η προθεση του αλλου παραμενει κακοηθης. σε αυτο συμφωνω, αλλα ευκαιρια να ξεσκαρταρει η σχεση αν με ενα πεσιμο σε παρατησει για τον επομενο.
    αν βεβαια θελει εσενα, θα τιμωρηθει αυτεπαγγελτα ο "προθυμος" που προσπαθει να χωθει, με την κλωτσια που θα φαει χωρις να κουνησεις ουτε το δαχτυλακι σου και θα το φυσαει και δεν θα κρυωνει (για χρονια μη σου πω) ειδικα αν ηταν και ερωτευμενος, οπως λες:rolleyes:
    Συμφωνω σε αυτο αλλα συμφωνω και με τον αρχαγγελο πχ εγω δεν θα την επεφτα ποτε σε καποιο που θα γνωριζα οτι ηταν ηδη σε σχεση θα λογους ηθικους ομως οταν εγω ειμαι με καποιον και μου την πεσει ενα τριτος δεν θα κανω σχεση μαζι του μονο και μονο επειδη δεν λειτουργησε ηθικα ( δλδ πηγε να χωρισει καποιους)
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  2. #47
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    18
    να σας κανω μια ενημερωση μιας και με βοηθησατε ολοι με τον τροπο σας.
    επελεξα να αλλαξω ποστο και να μην της μιλαω. απο τοτε που εγινε αυτο δηλαδη να την αποφευγω συνεχεια ερχεται και μου μιλαει και πραγματικα ερχεται κ σε παρεες που πρωτα δεν μιλαγε αν ειμαι εγω.
    τεσπα μια κυριακη με πηρε τηλ. και μου ειπε πως ειναι χαλια και χωριζει. εγω της ειπα να το ξανασκεφτει( εκανα καλα η οχι δεν ξερω)
    εγω συνεχιζω να μην μιλαω κ να την αποφευγω. πιστευω τα παω καλα.

  3. #48
    Quote Originally Posted by dim007 View Post
    να σας κανω μια ενημερωση μιας και με βοηθησατε ολοι με τον τροπο σας.
    επελεξα να αλλαξω ποστο και να μην της μιλαω. απο τοτε που εγινε αυτο δηλαδη να την αποφευγω συνεχεια ερχεται και μου μιλαει και πραγματικα ερχεται κ σε παρεες που πρωτα δεν μιλαγε αν ειμαι εγω.
    τεσπα μια κυριακη με πηρε τηλ. και μου ειπε πως ειναι χαλια και χωριζει. εγω της ειπα να το ξανασκεφτει( εκανα καλα η οχι δεν ξερω)
    εγω συνεχιζω να μην μιλαω κ να την αποφευγω. πιστευω τα παω καλα.
    Καλησπέρα κι από μένα! Λοιπόν εγώ θα σου πώ ότι σε θαυμάζω και επικροτώ την σοβαρή συμπεριφορά σου απέναντί της. Πραγματικά σπανίζει κάποιος να πάρει την δύσκολη απόφαση να το πολεμίσει παρά να την πέφτει σε μια δεσμευμένη κοπέλα ή άντρα.

    Τώρα όσο αναφορά εκείνη ίσως σε συμπαθεί υπερβολικά σαν άτομο και σε θέλει σαν φίλο,να σου μιλάει για τα προσωπικά της, να βγαίνετε κτλ κι εγώ είμαι σε σχέση αλλά έχω νιώσει έτσι για αγόρια και θα ήθελα πολύ να τα έχω για φίλους και μόνο απ'την παρέα που κάνουμε.

    Απ'την άλλη εαν έβλεπα ότι ένα παιδί απομακρύνεται απο εμένα θα καταλάβαινα ότι κάτι τρέχει ή αν έβλεπα να με ρωτάει πολύ για τη σχέση μου και τα ερωτικά μου και θα έκοβα κι εγώ γιατί είναι κρίμα να παίζεις με την ψυχή του άλλου. Ελπίζω ότι αυτή η κοπέλα δε κάνει αυτό και είτε σε θέλει πραγματικά σαν φίλο και δεν έχει καταλάβει πως αισθάνεσαι είτε όντως υπάρχει η πιθανότητα να της αρέσεις.

    Θα σου έλεγα άστην, κράτα τη στάση που κρατάς και θα δεις στην πορεία από την αντίδρασή της..

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    πολυ καλα εκανες, ντιμ.
    οπως ειπε και η treasure ειναι σπανιας ακεραιοτητας σταση το να μην χωθεις στον δεσμευμενο/η με σκοπο να χαζοπηδηξεις και να ελπιζεις οτι θα χωρισει για σενα, κι αν σε βλεπει ερωτικα να εισαι βεβαιος οτι θα το εκτιμησε αυτο.

    υπαρχουν δυο περιπτωσεις.
    η μια ειναι να σε θελει κι εκεινη και να εσπευσε να σε ενημερωσει για τον χωρισμο της για να μην νομιζεις οτι δενε χεις ελπιδες.
    η αλλη ειναι να σε ειχε δει σαν φιλαρακι και να στραφηκε σε σενα μολις της συνεβη κατι σοβαρο γιατι της ελειψε η παρεα σου.
    και τα δυο παιζουν...

    ο χωρισμος της γιατι εγινε? ειναι σημαντικο το αν την χωρισε ο δικος της η αν χωρισε η ιδια η εστω με κοινη αποφαση.
    αν την χωρισε ο αλλος υπαρχουν πολυ μεγαλυτερες πιθανοτητες να θελει απλα φιλία, αλλα ακομα και ερωτικο να ειναι το ενδιαφερον της, να εισαι πολυ επιφυλακτικος γιατι πιθανοτατα θελει να καλυψει την ανασφαλεια της.
    αν τον χωρισε αυτη η εστω χωρισαν αμοιβαια, τα πραγματα ειναι πολυ ευοιωνα.

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. ερωτας με την πρώτη ματια? ερωτας εξ αποστάσεως? υπάρχουν? αντέχουν?
    By Angel_Love in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 20-05-2014, 13:52
  2. Τι πρεπει να αποφευγουμε
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 13
    Last Post: 21-10-2012, 23:00
  3. Πρέπει να πεθάνω...
    By STORM LORD in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 22
    Last Post: 30-04-2012, 07:46
  4. ''ΠΡΕΠΕΙ'' ''ΠΡΕΠΕΙ'' ''ΠΡΕΠΕΙ''
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 04-03-2011, 14:41
  5. Πρέπει να πάω;
    By Κύκνος in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 43
    Last Post: 10-02-2011, 20:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •