ερωτας που δεν πρεπει
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 49
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    18

    ερωτας που δεν πρεπει

    καλησπέρα σε όλους, είναι το πρώτο μνμ που γράφω, και είναι για ένα θέμα πραγματικά που με βάζει να αντιμετωπίσω το ίδιο μου τον ευατο.
    η ιστορία είναι ότι γνώρισα μια κοπέλα στην δουλειά. Από την αρχή μου άρεσε πολύ και να πω την αλήθεια έκανα τα πάντα για να γνωριστούμε, αφού γνωριστήκαμε τώρα κάθε μέρα είμαστε μαζί και μιλάμε. το πρόβλημα είναι ότι η κοπέλα έχει σχέση, και νομίζω ότι είναι καλά στην σχέση της(δεν ξέρω σίγουρα) σίγουρα πάντως ο φίλος της έχεις αρκετά χρήματα και νομίζω ότι θα έχει μια άνετη ζωή. τώρα εγώ τι κάνω? που από την μια ξέρω ότι δεν πρέπει αλλά από την άλλη όταν γελά αυτή μου γελά και έμενα η καρδία μου.

    έγραψα πολλά

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Εσένα σου δείχνει κάποια δείγματα στη δουλειά ή είναι τελείως τυπική; τι βλέπεις;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    2,752
    θα κανεις αυτο που θελεις. τι σημασια εχει αν ο αλλοςεχει λεφτα;;εσυ θα πηγαινες με καποια μονο για τα λεφτα της;; το ιδιο κανουν οι περισσοτεροι ανθρωποι

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    165
    αλλαξε ωραριο στην δουλεια,αλλαξε καλυτερα δουλεια,για μεγαλυτερη επιτυχια αλλαξε πολη και αμα εχεις την δυνατοτητα αλλαξε χωρα σιγουρα θα πετυχει...

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    18
    σε ευχαριστω για το ενδιαφερον,
    περναμε αρκετα καλα και γελαμε πολυ, πολλες φορες με βοηθαει και την βοηθαω και μιλαμε και στο τηλεφωνο πολλες ωρες και λεμε και πραγματα εκτος δουλειας.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by kerasi View Post
    Εσένα σου δείχνει κάποια δείγματα στη δουλειά ή είναι τελείως τυπική; τι βλέπεις;
    σε ευχαριστω για το ενδιαφερον,
    περναμε αρκετα καλα και γελαμε πολυ, πολλες φορες με βοηθαει και την βοηθαω και μιλαμε και στο τηλεφωνο πολλες ωρες και λεμε και πραγματα εκτος δουλειας.

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by nikos2 View Post
    θα κανεις αυτο που θελεις. τι σημασια εχει αν ο αλλοςεχει λεφτα;;εσυ θα πηγαινες με καποια μονο για τα λεφτα της;; το ιδιο κανουν οι περισσοτεροι ανθρωποι
    νικο καλησπερα, ειμαι στην θεση το να κανω οτι νιωθω αλλα απο την αλλη σκεφτομαι οτι μηπως ειναι καλυτερα να το κοψω και να μεινει με αυτον που ειναι, γιατι εκει μπορει να περασει καλυτερα, και ναι το χρημα ειναι κινητρο στις μερες μας, επισης δεν λεω οτι τον θελει για τα χρηματα του.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by κύριος View Post
    αλλαξε ωραριο στην δουλεια,αλλαξε καλυτερα δουλεια,για μεγαλυτερη επιτυχια αλλαξε πολη και αμα εχεις την δυνατοτητα αλλαξε χωρα σιγουρα θα πετυχει...
    χαχαχα σωστη τοποθετηση, αλλα θελω δεν θελω ειμαι αναγκασμενος να την βλεπω μεχρι το καλοκαιρι τουλαχιστον. μετα μπορω να κανω οτι λες. μηπως ομως θεωρεις υπαρχει κατι που μπορω να κανω τωρα?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Μην επενδυεις σε αυτην την σχεση , οι πιθανοτητες ειναι εναντιον σου , αμα σου αρεσει τοσο η κοπελα , γινε φιλος της , και βλεπεις , ποτε δεν ξερεις , εγω ολες τις πρωην μου , απο αλλους τις πηρα ..............μην σε παρω και στον λαιμο μου !!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    η κοπελα σου εχει δωσει δικαιωματα να σκεφτσαι οτι σε βλεπει ερωτικα? περα απο την πολλη παρεα εννοω. καταλαβαινεις ποτε ο αλλος σου μιλαει ερωτικα και ποτε κοινωνικα/φιλικα, υποθετω.
    αν ναι, τοτε να κανεις πιο προσωπικες συζητησεις για να καταλαβεις αν ειναι καλα στην σχεση της κι αν δεν ειναι να της προτεινεις να ξεκαθαρισει τι θελει να κανει και να της μιλησεις για το ενδιαφερον σου.
    παντως, πολλοι ανθρωποι χρειαζονται φιλους και οχι εραστες, να το ξερεις οτι μπορει να πληγωθεις και να ξεροσταλιαζεις αδικα..

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Συμφωνώ με Remedy, είναι πολύ πιθανόν ότι επειδή σου έχει πει ότι είναι σε σχέση θα θεωρεί ότι καταλαβαίνεις ότι η επικοινωνία σας είναι φιλική. Δεν σου αποκλείω το ότι σε βλέπει ερωτικά αλλά πιστεύω ότι η κατάσταση είναι 50-50 και δεν σημαίνει κάτι η πολύ παρέα απαραίτητα.
    Αν σου αρέσει τόσο πολύ κάνε κινήσεις διακριτικές, το αν έχει λεφτά ο άλλος ή όχι είναι άσχετα. Στην τελική δεν θα αποφασίσεις εσύ τι της ταιριάζει για σχέση, αυτή ξέρει καλύτερα. Αν την θέλεις πολύ κάνε κίνηση αλλά ετοιμάσου και για χυλόπιτα, δεν σημαίνει ότι επειδή την θες εσύ, σε θέλει σίγουρα κι αυτή.

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Μην επενδυεις σε αυτην την σχεση , οι πιθανοτητες ειναι εναντιον σου , αμα σου αρεσει τοσο η κοπελα , γινε φιλος της , και βλεπεις , ποτε δεν ξερεις , εγω ολες τις πρωην μου , απο αλλους τις πηρα ..............μην σε παρω και στον λαιμο μου !!
    καλημερα καταρχας, ουσιαστικα μου λες περιμενε και βλεπεις, ξερεις αυτο ειναι το προβλημα οτι αμα εγω αρχισω να νιωθω πιο βαθια συναισθηματα τι κανω μετα? ενω τωρα οσο και να πληγωθω μπορω να το κοψω θεωρω.

  13. #13
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    18
    Remedy-melissa καλημερα, σας απαντω και στους δυο μιας και τα γραφομενα σας βγαζουν το ιδιο νοημα. πραγματικα δεν ξερω αμα με βλεπει ερωτικα η φιλικα, το οτι μιλαμε σιγουρα δεν λεει κατι.
    τωρα ομως εγω θεωρω οτι εχω τρεις επιλογες η το κοβω τελειως δηλαδη με καποια δικαιολογια η συνεχιζω φιλικα και βλεπουμε η τις λεω οτι αρχιζω να την ερωτευομαι και μετα οτι γινει.
    σκεφτομαι σωστα, την γνωμη σας παρακαλω.η καποια αλλη συμβουλη

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Δε νομίζω ότι μπορεί να σου πει κανείς τι να κάνεις. Ναι αυτές τις τρεις επιλογές έχεις. Τις ζυγίζεις και αποφασίζεις πώς θα προχωρήσεις. Εγώ δεν θα σου πω πήγαινε πες της ότι την ερωτεύεσαι, σου λέω ότι αν δεν της το πεις ο λόγος να είναι γιατί έχεις καταλάβει ότι είναι καλά στη σχέση της και δεν σε βλέπει ερωτικά όχι γιατί ο άλλος έχει χρήματα.

    Αν της πεις ότι τη βλέπεις ερωτικά ρισκάρεις εκείνη να μη σε βλέπει έτσι και να ξεκόψει. Αν συνεχίσεις φιλικά ρισκάρεις να μπεις για πάντα στο friendzone. Αν απομακρυνθείς ρισκάρεις να μην μάθεις ποτέ αν σε έβλεπε το ίδιο. Δεν υπάρχει σωστή απάντηση σε όλο αυτό όπως καταλαβαίνεις. Πρέπει να προσπαθήσεις να καταλάβεις τα συναισθήματά της τόσο προς τη σχέση της όσο και προς εσένα πριν προχωρήσεις σε βεβιασμένες κινήσεις.

  15. #15
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    18
    Quote Originally Posted by melissa View Post
    Δε νομίζω ότι μπορεί να σου πει κανείς τι να κάνεις. Ναι αυτές τις τρεις επιλογές έχεις. Τις ζυγίζεις και αποφασίζεις πώς θα προχωρήσεις. Εγώ δεν θα σου πω πήγαινε πες της ότι την ερωτεύεσαι, σου λέω ότι αν δεν της το πεις ο λόγος να είναι γιατί έχεις καταλάβει ότι είναι καλά στη σχέση της και δεν σε βλέπει ερωτικά όχι γιατί ο άλλος έχει χρήματα.

    Αν της πεις ότι τη βλέπεις ερωτικά ρισκάρεις εκείνη να μη σε βλέπει έτσι και να ξεκόψει. Αν συνεχίσεις φιλικά ρισκάρεις να μπεις για πάντα στο friendzone. Αν απομακρυνθείς ρισκάρεις να μην μάθεις ποτέ αν σε έβλεπε το ίδιο. Δεν υπάρχει σωστή απάντηση σε όλο αυτό όπως καταλαβαίνεις. Πρέπει να προσπαθήσεις να καταλάβεις τα συναισθήματά της τόσο προς τη σχέση της όσο και προς εσένα πριν προχωρήσεις σε βεβιασμένες κινήσεις.
    melissa σε ευχαριστω για την αναλυση σου καταρχας, δεν ξερω τι να κανω και πως να ενεργησω, γιατι πραγματικα δεν θελω να της δημιουργησω καποιο προβλημα, πραγματικα χαιρομαι να ειναι ευτυχισμενη και εγω να γελαει θελω. εγω σκεφτομαι η να ξεκοψω τελειως η να της το πω να τελειωνουμε, περιμενοντας λιγο ακομη.

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ερωτας με την πρώτη ματια? ερωτας εξ αποστάσεως? υπάρχουν? αντέχουν?
    By Angel_Love in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 12
    Last Post: 20-05-2014, 12:52
  2. Τι πρεπει να αποφευγουμε
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 13
    Last Post: 21-10-2012, 22:00
  3. Πρέπει να πεθάνω...
    By STORM LORD in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 22
    Last Post: 30-04-2012, 06:46
  4. ''ΠΡΕΠΕΙ'' ''ΠΡΕΠΕΙ'' ''ΠΡΕΠΕΙ''
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 04-03-2011, 13:41
  5. Πρέπει να πάω;
    By Κύκνος in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 43
    Last Post: 10-02-2011, 19:55

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •