Τοσο απλα?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    44

    Τοσο απλα?

    Ειναι τελικα τοσο ευκολα μερικα πραγματα και εμεις τα δυσκολευουμε?
    Αυτο που σου λενε μερικοι με τοση ευκολια βγες εξω και γνωρισε καποιον το εχουν για τοσο ευκολο?
    Περι σεξουαλικων θεματων η κλασσικη ατακα απλα καντο μην το σκεφτεσαι και οτι γινει.....οχι δεν μου ειναι τοσο ευκολο.
    Περιμενα πως και τι να βρω- κανω καποια σχεση βλεπω οτι δεν ξερω σε μερικα πραγματα πως να συμπεριφερθω αυτο που μου περιγραφαν σαν τοσο ευκολο και απλο μου φαινεται βουνο, πιανω τον ευατο μου σε πανικο και να μην ξερει τι να κανει και προσπαθω να μην σκεφτομαι οτι μεγαλωνω και μενω στην ιδια κατασταση γιατι τοτε ειναι που απελπιζομαι με μενα.
    Εχω μεινει τοσο πισω? Ειναι τελικα να βρεις τον καταλληλο ανθρωπο που θα στα βγαζει ολα ευκολα και ωραια ή απλα το πας λογικα και λες οκ και οτι γινει????

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Quote Originally Posted by algofren View Post
    Ειναι τελικα τοσο ευκολα μερικα πραγματα και εμεις τα δυσκολευουμε?
    Αυτο που σου λενε μερικοι με τοση ευκολια βγες εξω και γνωρισε καποιον το εχουν για τοσο ευκολο?
    Περι σεξουαλικων θεματων η κλασσικη ατακα απλα καντο μην το σκεφτεσαι και οτι γινει.....οχι δεν μου ειναι τοσο ευκολο.
    Περιμενα πως και τι να βρω- κανω καποια σχεση βλεπω οτι δεν ξερω σε μερικα πραγματα πως να συμπεριφερθω αυτο που μου περιγραφαν σαν τοσο ευκολο και απλο μου φαινεται βουνο, πιανω τον ευατο μου σε πανικο και να μην ξερει τι να κανει και προσπαθω να μην σκεφτομαι οτι μεγαλωνω και μενω στην ιδια κατασταση γιατι τοτε ειναι που απελπιζομαι με μενα.
    Εχω μεινει τοσο πισω? Ειναι τελικα να βρεις τον καταλληλο ανθρωπο που θα στα βγαζει ολα ευκολα και ωραια ή απλα το πας λογικα και λες οκ και οτι γινει????
    Οχι φυσικα οι σχεσεις ειναι παρα πολυ δυσκολες ολοι ψαχνονται οπως και ολα ειναι πανδυσκολα πχ οι εργασιακες σχεσεις κλπ και αυτοι που λενε οτι ειναι απλο απλα εχουν φαει τοσες φορες τα μουτρα τους που πλεον τους φαινεται απλο πχ σαν να εχεις περπατησει 40χλμ σε μια μερα και καποια αλλη φορα να πρεπει να περπατησεις 10 τοτε θα σου φανει απλο

  3. #3
    Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    44
    Πραγματικά εχω αρχισει κι σκεφτομαι πως πρεπει να ειμαι πολυ περιεργη, ευτυχως και καποιος αλλος πιστευει το ιδιο

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,689
    Σαν άνθρωπος κι εσύ θες ή σχέση σου να πετύχει έλα όμως που εμείς αποτύχαμε κ μάθαμε στην αποτυχία οι περισσότεροι είμαστε αποτυχημένοι είτε με είτε χωρίς σχέση οπότε καλή επιτυχία σου εύχομαι κι αν αποτύχει δεν χάθηκε ο κόσμος απλά θα μπεις στο μεγάλο κλαμπ
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    στην πραγματικότητα ...ναι ειναι απλο! εμεις το κάνουμε δυσκολο με τα βιωματα μας τα αγχη μας τις φοβιες μας και τα κομπλεξ μας. αν το δεις μεμονομενο το συμβαν μιας γνωριμιας δεν εχει τιποτα το περιπλοκο...το κεφαλι μας ζει στο παρελθον ή στο μελλον και χανουμε την στιγμη, το παρον. δεν εισαι η μονη ..ολοι μας υποφερουμε απο μοναξια..αλλα οχι γιατι ειναι περιπλοκη η γνωριμια ...το μυαλο μας το εχουμε κανει περιπλοκο!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    καλημερα αλγκοφρεν,
    τι ηλικια εχεις?

  7. #7
    Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    44
    Quote Originally Posted by rea View Post
    το μυαλο μας το εχουμε κανει περιπλοκο!
    Αχ αυτο μυαλο που ολο σκεφτεται και σταματιμο δεν εχει το ατιμο

  8. #8
    Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    44
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τι ηλικια εχεις?
    Ειμαι 25 ετων

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    ειδα και την απαντηση σου στο αλλο νημα, οτι ο φιλος σου ξερει για την κατασταση.
    εισαι ερωτευμενη μαζι του βρε παιδι μου? νοιωθεις ποθο? η απλα για την παρεα εισαι μαζι του?

  10. #10
    Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    44
    μετα απο πολυ σκεψη κι προβληματισμο οχι δεν ειμαι...
    ειμαστε πολλα χρονια στην ιδια παρεα καποτε ξεκινησε να γινει κατι δεν εγινε ποτε κι παντα ολο πηγαιναμε γυρω γυρω, εχω παλι το περιμενα πως και πως να γινει κατι και ειχα φτασει στο σημειο να παραδωσω τα οπλα και να πω τερμα παμε για αλλα εκανε κινηση μιλησαμε και ειπαμε να το παμε χαλαρα το πραγμα και οπου βγει. Εγω ενδιαφερομαι για εκειον τον σκεφτομαι αλλα οχι το συνεχες και ολη την ωρα ειναι ωρες που θελω την μοναξια μου.
    Γενικοτερα με το παιδι εχουμε πολυ διαφορετικες αποψεις σε καποια βασικα θεματα και παντα ηξερα λιγο πολυ οτι αν γινοταν κατι δεν θα κρατεγε πολυ.
    απλα εγινε κατι που περιμενα τοσο καιρο κι ολο σκεφτομαι σκεφτομαι να συμπεριφερθω σωστα και να ειναι ολο ωραια κι ολο μαζευομαι αντι να χαλαρωνω

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by algofren View Post
    μετα απο πολυ σκεψη κι προβληματισμο οχι δεν ειμαι...
    ειμαστε πολλα χρονια στην ιδια παρεα καποτε ξεκινησε να γινει κατι δεν εγινε ποτε κι παντα ολο πηγαιναμε γυρω γυρω, εχω παλι το περιμενα πως και πως να γινει κατι και ειχα φτασει στο σημειο να παραδωσω τα οπλα και να πω τερμα παμε για αλλα εκανε κινηση μιλησαμε και ειπαμε να το παμε χαλαρα το πραγμα και οπου βγει. Εγω ενδιαφερομαι για εκειον τον σκεφτομαι αλλα οχι το συνεχες και ολη την ωρα ειναι ωρες που θελω την μοναξια μου.
    Γενικοτερα με το παιδι εχουμε πολυ διαφορετικες αποψεις σε καποια βασικα θεματα και παντα ηξερα λιγο πολυ οτι αν γινοταν κατι δεν θα κρατεγε πολυ.
    απλα εγινε κατι που περιμενα τοσο καιρο κι ολο σκεφτομαι σκεφτομαι να συμπεριφερθω σωστα και να ειναι ολο ωραια κι ολο μαζευομαι αντι να χαλαρωνω
    κραταω μεν το οτι δεν εισαι. αλλα ολη η παρακατω αναλυση δεν εχει να κανει με τον ποθο, τον ερωτα, αλλα μια εκλογικευση που κανεις.
    εννοω, οτι μπορει να ερωτευτεις και ανδρα που δεν εχεις ΤΑ κοινα μαζι του.
    μιλαμε για ΠΟΘΟ, οχι για ταιριασμα.
    ΠΟΘΟ νοιωθεις? εχεις νιωσει για καποιον αλλον αλλα δενε τυχε να ειστε μαζι?
    οταν εισαι μονη σου , τον σκεφτεσαι με ΕΡΩΤΙΚΟ ποθο? οχι φιλία, οχι καλα αισθηματα, αλλα ΠΟΘΟ.
    αν δεν ισχυει κατι τετοιο, πως περιμενεις να λειτουργησεις σεξουαλικα?
    το πρωταρχικο ειναι να τον ποθεις τον αλλον, οχι να τον συμπαθεις.

  12. #12
    Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    44
    μου εχει τυχεί με καποιο ατομο που δεν το γνωριζα καλα καλα να μου βγαζει τετοια αισθηματα
    με το παιδι τωρα ειναι φορες μου τον σκεφτομαι με τον τροπο που λες και αλλες παλι οχι

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    εγω ειμαι της θεωρειας οτι οταν καποιος ενδιαφερεται πραγματικα για σενα δεν χρειαζεται να προσπαθησουμε για τιποτα ..ουτε να το αναλύουμε . οταν καποιος σε γουσταρει στο δειχνει απο την αρχη και συνεχεια.
    αν απο την αρχη χρειαζεται να το δουλέψουμε ...να το αναλύσουμε, να το μανουβραρουμε.. δεν αξιζει.
    με λιγα λόγια ...οταν δεν ειναι Ξ Ε Κ Α Θ Α Ρ Ο ΚΑΙ Α Π Λ Ο τοτε he is just not that into you όπως λένε και τα αμερικανακια

    οπότε συνηστω " χαλάρωσε και σταματα να προσπαθεις " ..οτι ειναι να γινει θα γινει..αλλιως δεν ηταν να γινει...:)

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,629
    Quote Originally Posted by algofren View Post
    μου εχει τυχεί με καποιο ατομο που δεν το γνωριζα καλα καλα να μου βγαζει τετοια αισθηματα
    με το παιδι τωρα ειναι φορες μου τον σκεφτομαι με τον τροπο που λες και αλλες παλι οχι
    εκεινος, σου φαινεται επισης χλιαρος (σεξουαλικα) απεναντι σου, η σου δειχνει συνεχως τον ποθο του κι εσυ του βαζεις φρενο, επειδη δεν νοιωθεις αναλογα?

  15. #15
    Member
    Join Date
    Feb 2016
    Posts
    44
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εκεινος, σου φαινεται επισης χλιαρος (σεξουαλικα) απεναντι σου, η σου δειχνει συνεχως τον ποθο του κι εσυ του βαζεις φρενο, επειδη δεν νοιωθεις αναλογα?
    Ειναι πολυ δοτικος και αν του δωσω το ελευθερο θα προσχωρησει και παραπερα αλλα βλεπει εμενα και σταματα

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. ............τόσο χάλια
    By turtle in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 24-11-2015, 20:12
  2. Τόσο μόνος....τόσο αποτυχημένος-ΚΑΜΙΑ ελπίδα!
    By Λεκτικό πυροτέχνασμα in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 67
    Last Post: 26-08-2015, 00:30
  3. ΙΨΔ τοσο αγχος για το τπτ
    By Anakin in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 11-09-2014, 10:13
  4. Γιατί να είμαι τόσο μα τόσο πολύ δειλή;
    By tita1977 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 07-02-2011, 15:34
  5. τοσο αγοροφοβια?
    By natassa86 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 22-09-2010, 17:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •