Θυρεοιδητιδα Χασιμότο και κρίσεις πανικου
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 11 of 11
  1. #1

    Θυρεοιδητιδα Χασιμότο και κρίσεις πανικου

    γεια σας παιδιά!!εχει κανεις από σας Χασιμότο και να εχει κρίσεις πανικού;εχω αυτη την πάθηση και υποφέρο από πολυ αγχος!ο γιατρός μου λέει ότι θα περάσουν όλα αλλά εδω και 1,5χρονο τίποτα.και αυτό τον καιρό είμαι πολυ χαλια!

  2. #2
    Δεν το εχω απο οσο ξερω, αλλα σου ευχομαι περαστικά και να μειωθουν τα συμπτωματα. Υπαρχει καμια ενναλακτικη λυση ? Να παρεις κατι για τον θυρεοειδη ? Πρεπει να αποφευγεις κατι συγκεκριμενο ?
    Περαστικα και καλη δυναμη, βαστα, σαμπως μπορουμε να κανουμε κι αλλιως ?
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  3. #3
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Δεν το εχω απο οσο ξερω, αλλα σου ευχομαι περαστικά και να μειωθουν τα συμπτωματα. Υπαρχει καμια ενναλακτικη λυση ? Να παρεις κατι για τον θυρεοειδη ? Πρεπει να αποφευγεις κατι συγκεκριμενο ?
    Περαστικα και καλη δυναμη, βαστα, σαμπως μπορουμε να κανουμε κι αλλιως ?
    Περνώ ένα χάπι θυροξινης κάθε μέρα και μαγνήσιο που βοηθάει πολυ στους πανικόυς!το σταμάτησα και άργησα να εχω συμπτώματα,σήμερα το άρχισα και ελπίζω να γίνω λίγο καλύτερα να μπορώ να Βγω από το σπίτι!αυτο το αίσθημα που νομίζεις ότι σβήνεις ειναι ότι χειρότερο υπαρχει

  4. #4
    σημασια εχει οτι εχεις βρει ενα συνδυασμο να βοηθαει, ξερω απο κρισεις πανικου, το πρωτο που με ρωτησαν ηταν αυτο ελεγχο θυρεοειδους. Ομως τουλαχιστον για τα περισσοτερα χρονια εμαθα να ζω με αυτην την ξαφνικη αταξια.
    Ετσι την λεω. Αταξια, αποσυντονιζεσαι, σβηνεις, κατι δε παει καλα, ισως ειναι πεπτικο ισως δεν ειναι, μεχρι που καποια στιγμη να σου πω κατι...εχω πιασει τον εαυτο μου πλεον να μην συγκεντρωνεται απο το αγχος. Σαν τα ψαρακια στη γυαλα... καπου χανομαι.
    Υπομονη μας, φαρμακακια και τι αλλο ? Αυτο σαρκασμος να παει κατω η πικρα.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  5. #5
    Εσυ περνεις κάποιο φαρμακω;

  6. #6
    Εγω κατοπιν αγχωδους διαταραχης περασα στην καταθλιψη. Εξαρσεις και υφεσεις. Τι να σου πω... μια ομορφια, την μια μερα στο πατωμα την αλλη 1 οροφο την αλλη στο τριτο κελαηδας και δως του παλι μεχρι να βρεις μαζι με τον γιατρο ποια ουσια σε βοηθαει ποια οχι και σε τι ποσοστο. Ε.... πες πες.... μια ομορφια
    Παιρνω ψυχοτροπα φαρμακακια εφοσον ειμαι συναισθηματικα ασταθης με μεγαλη εφεση στη μαυριλα.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  7. #7
    Το γαστρεντερικό σου πως ειναι;εγω είμαι συνέχεια με ένα φούσκωμα στο στομάχι και μια ναυτια

  8. #8
    Α... αυτα ειχαν αποσυντονιστει απο το αγχος φουλ. Ξερω οτι αν εχω να κανω κατι που με αγχωνει απαγορευεται ο καφες, μισος ελληνικος και εαν, οχι καυτερα, οχι πιπερια που λατρευω κανα χαμομηλι και προσοχη. Ουσιαστικα απο το πολυ αγχος ολα απορρυθμισμενα ειναι. Εχω μαθει απο τα 22 μου να λειτουργω με πλανο. Νταξ... τι να κανουμε.... ευαισθησιες...
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  9. #9
    Υπαρχουν πολλοι ανθρωποι που ταλαιπωρουνται απο συνδρομο ευερεθιστου εντερου ή οισοφαγικη παλινδρομηση ... μιλαμε το ρημαδι το στρες χτυπαει αλυπητα... σου λεει να εδω ειμαι κανε κατι.
    Τωρα εσυ που ξερεις οτι ξεκινα απο τον θυρεοειδη και μονον πρεπει βασει λογικης να τηρεις μια ρουτινα, υπνου, φαγητου, ασκησης.
    Σωστα ?

    Νομιζω σε ζητηματα θυρεοειδους πολλοι ανθρωποι εχουν βοηθηθει απο ομοιοπαθητικη. το χεις κοιταξει αυτο ?
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  10. #10
    Τα ίδια κι εγω!!ενα πράγμα αρχίζω και καταλαβενω...δεν υπαρχει σωτηρια!!δεν υπάρχει κάποιος που να εχει πραγματικά λυτρωθη από τους πανικους χωρις φάρμακα!

  11. #11
    Η αληθεια ειναι οτι ξεχωριζουν οι ειδικοι και λενε οτι υπαρχουν διαταραχες διαθεσης απο παθολογικα αιτια, μετα απο ουσιες, κληρονομικοτητα ... δλδ εχεις εσυ αυτο, δεν το θελες, και δεν το επελεξες να σε πιανουν ταραχες, ψαχνεις λυσεις. Απλα αντι για αγχολυτικα ισως δοκιμαζες ψυχοθεραπεια για συμβουλευτικη υποστηριξη, λεω εγω τωρα.
    Μπορει να λεω και χαζομαρες αλλα ειναι ολιγον τι πακετα αυτα και συνηθως απλως τα ονομαζουν πταισματα ελαφρια.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

Similar Threads

  1. Αυχενικό σύνδρομο/διαρκείς ζαλάδες και συχνές λιποθυμικές κρίσεις και κρίσεις Ιλιγγου
    By Cyn8ia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 8
    Last Post: 03-02-2016, 22:21
  2. κρισεις πανικου vs κρισεις αγχους.διαφορά??
    By dora-agxos in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 8
    Last Post: 12-11-2014, 11:42
  3. Κρίσεις πανικού
    By Dimitris1979 in forum Κρίση πανικού, Διαταραχή Πανικού, Αγοραφοβία
    Replies: 11
    Last Post: 12-07-2014, 04:07
  4. ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ
    By frida in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 22
    Last Post: 29-10-2009, 11:50
  5. ΚΡΙΣΕΙΣ ΠΑΝΙΚΟΥ
    By ΧΑΒΙΑΡΟΠΟΥΛΟΣ in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 32
    Last Post: 10-11-2008, 21:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •