αγχος -καταθλιψη -φοβια για τα φαρμακα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    18

    αγχος -καταθλιψη -φοβια για τα φαρμακα

    το τελευταιο εξαμηνο εχω παρα πολυ αγχος φοβια και π[ολυ κλαψα μια ειμαι καλα μια χαλια και ταυτοχρονα εχω φαει ολα τα σουβλατζιδικα της γειτονιας χτες πηγα σε ψυχιατρο στο ικα ηταν μια γυναικα για την οποια ειχα ακουσει καλα λογια μου ειπε οτι εχω αρχισει και υποτροπιαζω απο παλιοταιρο επεισοδιο
    μου εγραψε τα wellbutrin xanax kai jidax για να σταματησω να τροω απο το αγχος και να μην πεσω στα ταρταρα το θεμα ειναι οτι χτες που πηρα τα φαρμακα διαβασα τα χαρτια που εχουν τα φαρακα διαβασα τις παρενεργιες και εχω φοβηθει παρα πολυ πηρα ενα χαπι και το αγχος μου εχει χτυπησει ταβανια ! φοβαμε μην μου κανουν κατι και πεθανω!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2016
    Posts
    2,911
    δηλαδη παλιοτερα τι ειχες παρουσιασει?
    ποσων χρονων εισαι??

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    18
    ειμαι 34 πριν 6 χρονια περασα ενα παρα πολυ τραυματικο γεγονος στο οποιο μου διαγνωστικε διαταραχη μετατραυματικου στρες συνδρομο της στοχολμης και καταθλιψη περασα καποιες καταθλιψεις αλλα το προσπερξνουσα μεσα απο το φαι το τελευταιο μηνα κλαταρα οποτε πηγα στο γιατρο

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    18
    φοβαμε να παρω τα φαρμακα με αγχωνει παρα πολυ μην παθω τιποτα πηρα to wellbrutin για δυο μερες και παραλιγο να με στειλει! μου το αλλαξε να παρω το λαντοζ και φοβαμε μην κανει αλληλεπιδραση με το αλλο και πεθ8ανω! θελω να τα παρω τα φαρμακα θελω να νιωσω καλα να κανω ολα οσα με ευχαριστουν αλλα φοβαμε μην κανει αλληλεπιδραση με αυτο που πηρα για δυο μερες!εχει αντιμετωποισει καποιος τετοι προβλημα με τα φαρμσακα να τα φοβατε?

  5. #5
    Member
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Ελλάδα - Αμερική
    Posts
    42
    Μην κάνεις ποτέ το λάθος να πάρεις το οτιδήποτε. Ο γιατρός πληρώνεται από τις φαρμακοβιομηχανίες. Αν θες λύση στο πρόβλημα σου κάνε μια τομογραφία εγκεφαλική. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι τέτοιο στην Ελλάδα αλλά αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να δεις αν ο εγκέφαλος σου είναι υγειής σε πρώτο επίπεδο, το να πάρεις φάρμακο βάση ενός συμπτώματος δεν δίνει λύση στο πρόβλημα, δεν ξεριζώνεις το κακό δηλαδή έτσι.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2015
    Location
    Everywhere
    Posts
    4,864
    Quote Originally Posted by Terry View Post
    Μην κάνεις ποτέ το λάθος να πάρεις το οτιδήποτε. Ο γιατρός πληρώνεται από τις φαρμακοβιομηχανίες. Αν θες λύση στο πρόβλημα σου κάνε μια τομογραφία εγκεφαλική. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι τέτοιο στην Ελλάδα αλλά αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να δεις αν ο εγκέφαλος σου είναι υγειής σε πρώτο επίπεδο, το να πάρεις φάρμακο βάση ενός συμπτώματος δεν δίνει λύση στο πρόβλημα, δεν ξεριζώνεις το κακό δηλαδή έτσι.
    καλα εσυ με τις μαλακιες π λες καλυτερα να γινεις παπας αν δεν εισαι ειδη....
    θα μας σωσει ο χριστος ε?

  7. #7
    Member
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    Ελλάδα - Αμερική
    Posts
    42
    εσύ γιατί είσαι σε αυτό το φόρουμ κούκλε μου? Για να λύσεις τα ψυχολογικά των άλλων ή τα δικά σου? Έχεις τεράστιο πρόβλημα συμπεριφοράς και νοοτροπίας και γι'αυτό αποτυγχάνεις. Τέλοςπαντων άκου το #thepdproject το show μου μπας και βοηθηθείς αλλά έτσι όπως σε κόβω δεν το νομίζω καθόλου.

Similar Threads

  1. Υπερβολικο αγχος που καποιες φορες οδηγει σε καταθλιψη-Αξιζει να δοκιμασω φαρμακα?
    By stresarismenos in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 20-03-2015, 08:07
  2. Κοινωνικη φοβια και καταθλιψη
    By lizzy in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 1
    Last Post: 01-06-2014, 01:50
  3. Αγχος-Φοβια!
    By aliona in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 10-03-2014, 00:31
  4. Κοινωνική Φοβία και φάρμακα
    By SocialPhobia in forum Κοινωνικό Άγχος-Φοβία
    Replies: 3
    Last Post: 29-12-2013, 18:56
  5. Άγχος-Φοβία με τις γυναίκες
    By Τάκης in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 14
    Last Post: 08-10-2011, 22:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •