ΦΑΡΜΑΚΑ...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1

    ΦΑΡΜΑΚΑ...

    Απο ποια μερα ειδατε,νιωσατε αλλαγη,θετικη ή αρνητικη, οταν ξεκινησατε την φαρμακευτικη αγωγη σας?

    σιγουρα εχει να κανει και με το καθε οργανισμο ή τα ειδη φαρμακων,αλλα πιστευω θα βοηθουσε ενημερωτικα εστω να γνωριζουμε τις διαφορες.

  2. #2
    Οταν ξεκινησα την αγωγη μου για πρωτη φορα ειδα αλλαγη καλή στις 25 ημερες. Ειχαν επιδραση στον οργανισμο μου σε ενα ικανοποιητικο ποσοστο ετσι ωστε να μην εγκαταλειψω τις υποχρεωσεις μου.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Εγω δεν εδα ποτε καλο , μονο παρενεργειες εβλεπα , και δοκιμαζω αντικαταθλιπτικα 12 χρονια , τωρα τα κοβω , και δεν βλεπω υποτροπη ......

  4. #4
    Quote Originally Posted by Constantly curious View Post
    Οταν ξεκινησα την αγωγη μου για πρωτη φορα ειδα αλλαγη καλή στις 25 ημερες. Ειχαν επιδραση στον οργανισμο μου σε ενα ικανοποιητικο ποσοστο ετσι ωστε να μην εγκαταλειψω τις υποχρεωσεις μου.
    cc νωριτερα καμμια αλλαγη;; εστω περιστασιακη πχ ηρεμια,υπνηλια,υπερενταση,� �ιαθεση ή οτι αλλο

  5. #5
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Εγω δεν εδα ποτε καλο , μονο παρενεργειες εβλεπα , και δοκιμαζω αντικαταθλιπτικα 12 χρονια , τωρα τα κοβω , και δεν βλεπω υποτροπη ......
    ωχχχ 12 χρονια αγωγη και τπτ καλο??? τι εχεις?? γιατι τα κοβεις τωρα??
    ουτε περιστασιακα καποια αλλαγη?

  6. #6
    Quote Originally Posted by katerina-e-x View Post
    cc νωριτερα καμμια αλλαγη;; εστω περιστασιακη πχ ηρεμια,υπνηλια,υπερενταση,� �ιαθεση ή οτι αλλο

    Εννοειται οτι την πρωτη εβδομαδα ειχα αναγκη για περισσοτερο υπνο και μια αισθηση λιγοτερου βαρους ψυχικα. Εμενα με βοηθησαν παρα πολυ στον υπνο και την μειωση των ψυχο σωματικων - ειδικα τον πρωτο χρονο- μετα ειναι αλλο κεφαλαιο το οποιο δεν χρειαζεται να το αναλυσω και δεν θελω αυτη τη στιγμη.

    Ενιωσα αλλαγη, δεν ενιωσα αρνητικη παρενεργεια ηξερα τουλαχιστον με το νου τι ουσιες λαμβανω και ημουν ψυχραιμη.

    Ουσιαστικα ξεκινησα με αντικαταθλιπτικο - αγχολυτικο. Δε χρειαζεται να πω ονοματα εταιρειων.
    Last edited by Constantly curious; 10-04-2016 at 20:08.
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Παιανία (Αττική)
    Posts
    1,057
    Ρε Μακ αφού παλιά συμφωνούσαμε πως το Effexor είναι καλό φάρμακο και μάλιστα μου είχες πει πως το μιξάρεις με Seroxat και σου διώχνει και το άγχος!!!
    Δηλαδή εκφραζόσουν πολύ θετικά για τα φάρμακα αυτά!
    Τι έπαθες τώρα και λες πως δεν είδες ποτέ καλό??Μήπως υποτροπίασες και τα βλέπεις μαύρα??
    Αφού θυμάμαι πολύ καλά τις συνομιλίες μας στο Thread της Fleur!

Similar Threads

  1. φαρμακα
    By εσωτερική_σήψη in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 407
    Last Post: 24-08-2018, 22:18
  2. Φάρμακα (?)
    By kapoios_pou_to_skeftetai in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 35
    Last Post: 15-08-2015, 23:01
  3. φαρμακα
    By καμμενος 1993 in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 0
    Last Post: 04-07-2014, 18:21
  4. Φαρμακα....
    By KaterinaKostas in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 13
    Last Post: 18-05-2011, 00:24
  5. ΦΑΡΜΑΚΑ
    By fly in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 29-07-2007, 22:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •