Νιωθω κενος απο αισθηματα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 20 of 20
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    165
    ακου αυτο που σου ετυχε τωρα ειναι οτι καλυτερο!!ειναι η καταλυλοτερη που θα μπορουσες να βρεις...εκμεταλευσου την αποσταση που κρατατε ως κατι θετικο,δεν σε ρωταει πολλα δεν ειναι κολημενη οποτε μπορεις να εχεις χρονο με τους φιλους και με τον εαυτο σου για να βρεις τι εχεις(καλη τυχη με αυτο γιατι δεν προκειτε)...

  2. #17
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    20
    Athanasie δε την γνωριζεις τη κοπελα , μη λες οτι να ναι...ειμαι σιγουρος οτι δε με κοροιδευει τις ωρες που δεν ειναι μαζι μου...Νομιζω οτι ναι μεσα στο μυαλο μου ειναι ολα... ειχα να τη δω καιρο, χθες βρεθηκαμε και ηταν πολυ χαρουμενη που με ειδε, δε με αφηνε να φυγω γενικα...και σκεφτομουνα ποσο λαθος κανω που δηλητηριαζω τη σχεση μας με ολες αυτες τις βλακειες που σκεφτομαι... αλλα ειμαι παρα πολυ ανασφαλες ατομο, παντα ημουνα και σε παρα πολλα θεματα..

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,634
    Quote Originally Posted by lZagdermont View Post
    Athanasie δε την γνωριζεις τη κοπελα , μη λες οτι να ναι...ειμαι σιγουρος οτι δε με κοροιδευει τις ωρες που δεν ειναι μαζι μου...Νομιζω οτι ναι μεσα στο μυαλο μου ειναι ολα... ειχα να τη δω καιρο, χθες βρεθηκαμε και ηταν πολυ χαρουμενη που με ειδε, δε με αφηνε να φυγω γενικα...και σκεφτομουνα ποσο λαθος κανω που δηλητηριαζω τη σχεση μας με ολες αυτες τις βλακειες που σκεφτομαι... αλλα ειμαι παρα πολυ ανασφαλες ατομο, παντα ημουνα και σε παρα πολλα θεματα..
    ισως οσο περναει ο καιρος, η συμπεριφορα της και η σταθεροτητα της, σε πεισουν για τα αισθηματα της.
    ισως παλι, οσες ενδειξεις κι αν σου δινει, να κρατας μεσα σου αυτον τον φοβο οτι θα χαλασει η σχεση σου.
    δεν ξερουμε τι απ τα δυο, εξαρταται απο το ποσο βαθια ειναι αυτη η ανασφαλεια που νοιωθεις.
    η γνωμη μου ειναι να την συγκρατεις αυτη την αισθηση και τις αρνητικες σκεψεις και να τα συζητας με καλο φιλο η αν νοιωθεις μεγαλο βαρος με καποιον θεραπευτη, οχι μαζι της.
    δεν ειναι καλη ιδεα να λες φατσα- φορα ολα τα αγχη σου σε μια νεα ερωτικη γνωριμια.
    ειναι πολυ αρχη και μπορει και η ιδια να διατηρει καποιες αμφιβολιες για την σχεση σας. μην το βαραινεις παραπανω.

    ζησε τις καλες στιγμες μαζι της και δες αν καταφερει να δεσει αυτη η σχεση με οτι σας ενωνει, οχι με τις αμφιβολιες σας.

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by lZagdermont View Post
    Μα δε νιωθω καθολου τυψεις που περναω καλα και με τη παρεα μου...δεν ειπα αυτο. Ειπα οτι τις φορες που μενω μονοσ στο σπιτι και σκεφτομαι διαφορα στεναχωριεμαι σαν κατι να μου λειπει...ενω στη πραγματικοτητα τα εχω ολα και ειμαι χαρουμενος κυριως οταν ειμαι με τη κοπελα μου. Και οχι δεν φλερταρω με αλλες, δε θελω... απλα δεν νιωθω αυτον τον μεγαλο ενθουσιασμο που ειχα σε καθε σχεση μου τους πρωτους μηνες... ισως επειδη εγινε κατι μεταξυ μας, μετα χωριστηκαμε για χριστουγεννα και καναμε δυο βδομαδες να ξαναβρεθουμε.. δε ξερω πραγματικα, θελω να νιωσω πραγματα για εκεινη γιατι μου αρεσει παρα πολυ και ειναι τρομερη κοπελα...εκεινη ισως τα νιωθει...δε το συζητησαμε ποτε. δε το πολυπιστευω ομως... με τρωει μεσα μου το οτι μπορει να εχει βαρεθει και να μη το λεει επειδη ειναι νωρις...να σκεφτεται οπως εγω.
    Δεν ξέρω γιατί πιέζεις τον εαυτό σου να νιώσεις παραπάνω πράγματα για εκείνη και γιατί ψάχνεις τα γιατί, αυτά τα πράγματα συμβαίνουν, δεν νομίζω ότι μπορούμε να τα καταπιέσουμε ή να τα προκαλέσουμε... ούτε σημαίνει ότι επειδή είναι τρομερή κοπέλα θα την ερωτευτείς παράφορα. Δεν σημαίνει αυτό ότι έχεις κάποιο θέμα και φταις εσύ που δεν αισθάνεσαι όσα θα ήθελες. Εφόσον περνάς καλά και δεν θες να την χάσεις δες στην πορεία πόσο σε καλύπτει αυτή η σχέση....ίσως είναι και νωρίς....

  5. #20
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    4
    Quote Originally Posted by lZagdermont View Post
    Athanasie δε την γνωριζεις τη κοπελα , μη λες οτι να ναι...ειμαι σιγουρος οτι δε με κοροιδευει τις ωρες που δεν ειναι μαζι μου...Νομιζω οτι ναι μεσα στο μυαλο μου ειναι ολα... ειχα να τη δω καιρο, χθες βρεθηκαμε και ηταν πολυ χαρουμενη που με ειδε, δε με αφηνε να φυγω γενικα...και σκεφτομουνα ποσο λαθος κανω που δηλητηριαζω τη σχεση μας με ολες αυτες τις βλακειες που σκεφτομαι... αλλα ειμαι παρα πολυ ανασφαλες ατομο, παντα ημουνα και σε παρα πολλα θεματα..
    φίλε μου πριν απαντάς διάβαζε καλά τι σου γράφει ο άλλος . Αν έχεις ήδη την απάντηση το τι σου φταίει καλό θα ήταν να μην ρωτάς καν . Να σέβεσαι και να ακούς τις γνώμες των άλλων άσχετα αν δεν θες να τις δεχθείς . Φιλικά Αθανάσιος

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Similar Threads

  1. Νιωθω τρομερα μπερδεμενος με τα αισθηματα μου
    By solkots in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 13-06-2014, 21:55
  2. Κενος απο συναισθηματα ή κανω κατι λαθος?
    By solkots in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 15-02-2014, 16:08
  3. Σκέψεις και αισθήματα
    By reboot in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 01-06-2013, 23:25
  4. Νιώθω κενός...
    By Αντώνης91 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 4
    Last Post: 02-02-2012, 12:37
  5. Αισθήματα ανωτερότητας
    By fiatakias in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 21-06-2009, 13:03

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •