ΕΠΙΠΕΔΟ ΤΟΥ FORUM - Page 12
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 12 of 17 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast
Results 166 to 180 of 255
  1. #166
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,390
    Quote Originally Posted by Ntoubroutza View Post
    Γι'αυτό ακριβώς έφερα και παράδειγμα με τις μετοχές και την άσχετη κουβέντα,για να πω απλά ότι σε καταλαβαίνω.Αλλά νομίζω πως εΚεί χρειάζεται το χιούμορ σου κι όχι ο θυμός ή κάτι άλλο.

    {p.S}Εϊπα γίνεσαι κι όχι ότι είσαι.Έχει διαφορά.

    Τι λέτε να το λήξουμε το θέμα παιδιά?Νομίζω πως τα πολλά σου 'πα ,μου 'πες δεν έχουν νόημα
    `
    Συμφωνώ με το να σφυρίξεις τη λήξη του αγώνα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  2. #167
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Η ύπαρξη και εφαρμογή κανόνων στην λειτουργία του forum αποτελεί λογοκρισία?

    Κατά τα άλλα συμφωνώ μαζί σου.
    Aeolus74 δεν ανέπτυξα την άποψή μου για το πώς κατά τη γνώμη μου πρέπει να λειτουργεί το φόρουμ γιατί σκόπευα να την αναπτύξω στο θέμα που άνοιξε ο NikosD (πράγμα που έκανα μετά από αυτό το ποστ). Πιστεύω ότι κανόνες πρέπει πάντα να υπάρχουν, αλλά πιστεύω επίσης ότι η πρώτη προσπάθεια πρέπει να γίνεται από εμάς και η διαχείριση να παρεμβαίνει σαν ύστατη λύση.

  3. #168
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    ζουγκλοathens
    Posts
    789
    Quote Originally Posted by Ntoubroutza View Post
    Γι'αυτό ακριβώς έφερα και παράδειγμα με τις μετοχές και την άσχετη κουβέντα,για να πω απλά ότι σε καταλαβαίνω.Αλλά νομίζω πως εΚεί χρειάζεται το χιούμορ σου κι όχι ο θυμός ή κάτι άλλο.

    {p.S}Εϊπα γίνεσαι κι όχι ότι είσαι.Έχει διαφορά.

    Τι λέτε να το λήξουμε το θέμα παιδιά?Νομίζω πως τα πολλά σου 'πα ,μου 'πες δεν έχουν νόημα
    Ολα καλα συμφορουμιτη δεν υπαρχει κανενα προβλημα.

  4. #169
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    Quote Originally Posted by melissa View Post
    Το επίπεδο του φόρουμ είμαστε εμείς οι ίδιοι. Πριν σκεφτούμε τι κάνουν όλοι αυτοί που κατά τη γνώμη μας χαλάνε το φόρουμ ας σκεφτούμε, εμείς τι έχουμε κάνει για να κρατήσουμε το επίπεδο υψηλό; Αν κάποιος θεωρεί ότι δεν βοηθιέται από αυτό καλύτερα για εκείνον να αποχωρεί, είμαι υπέρ τέτοιων αποφάσεων, αντί να τριγυρνά εδώ μέσα και να λασπολογεί διαρκώς.

    Προσωπικά δεν είδα κανένα bullying απέναντι στον griswol στο θέμα που άνοιξε για να γίνει moderator, εκτός και αν bullying είναι να λες τεκμηριωμένα και με επιχειρήματα την άποψή σου για ένα θέμα που στην τελική αφορά το φόρουμ άρα όλους εμάς και τον καθένα ξεχωριστά. Δεν καταλαβαίνω πώς κάποιοι είχαν δικαίωμα να πουν ότι κάνει το συγκεκριμένο μέλος για μοντ αλλά οι υπόλοιποι απαγορευόταν να πουν ότι δεν κάνει. Στην τελική αν είναι φάουλ των δεύτερων ότι τοποθετήθηκαν ας μην το έκαναν ούτε οι πρώτοι. Δεν θα μπω στη διαδικασία να εκθέσω την άποψή μου για το θέμα γιατί προφανώς το συγκεκριμένο θέμα δεν υφίσταται πλέον αφού το μέλος αποχώρησε.

    Συνεχίζω όμως να μην καταλαβαίνω, και για αυτό γράφω αυτή τη στιγμή, πώς κάποιος θεωρεί ότι έχει δικαίωμα να λέει τι θα γράφουν και τι δε θα γράφουν οι άλλοι όταν αυτό είναι σύμφωνα με τους κανόνες του φόρουμ δηλαδή δεν αποτελεί επίθεση αλλά μια τεκμηριωμένη άποψη. Τελικά ένα τέτοιο φόρουμ θέλουμε; Στηρίζω την αυτορύθμιση και όχι τη λογοκρισία. Και αυτό σκοπεύω να γράψω στο θέμα που άνοιξε ο Nikos D.
    κοινη λογικη.
    το λιγοτερο κοινο πραγμα στον κοσμο...
    πες τα ρε μελισσα, σε λιγο θ αρχισουμε να ψαχνομαστε για τ αυτονοητα με αυτα που ακουμε εδω μεσα.
    συμφωνω σε ολα.
    περι τροπου διαχειρισης, επιφυλασσομαι. θα δω τι λες και στο θεμα του νικου κι αν χρειαστει θα τοποθετηθω.

  5. #170
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    να σχολιασω το πιο σημαντικο απ οσα διαβασα πριν λιγο, παρακαλω.
    το μνημονιο δεν εχει χασει ποτε το χιουμορ του μεχρι τωρα και σε φορουμικες κρισεις (αστειο αλλα τεσπα), αλλα ουτε και σε προσωπικες του κρισεις.

    ντουβ, στο θεμα με το οφ τοπικ, εκανα εγω αναφορα και φανταζομαι κι αλλοι. δεν εισαι σε θεση να το ξερεις αυτο που λες. δεν ειναι φρονιμο να ξεκιναμε παρατηρησεις με οτι βλεπουμε να γραφεται. αν η διαχειριση το θεωρει έλασσον οτι γαμηθηκε ενα σοβαρο θεμα για να μιλαει περι οικονομιας ο καθενας (ουτε καν για φορουμικο θεμα), ας κανει οτι θελει. εγω αυτο που θεωρησα σωστο, το εκανα.
    και βεβαια, θα προσπερνουσα αν ηταν ενα μελος με συμμετοχη, αλλα ο συγκεκριμενος εχει μπει για τρολαρισμα εδω μεσα και το αποδεικνυει με καθε ευκαιρια.

  6. #171
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2015
    Location
    ζουγκλοathens
    Posts
    789
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    να σχολιασω το πιο σημαντικο απ οσα διαβασα πριν λιγο, παρακαλω.
    το μνημονιο δεν εχει χασει ποτε το χιουμορ του μεχρι τωρα και σε φορουμικες κρισεις (αστειο αλλα τεσπα), αλλα ουτε και σε προσωπικες του κρισεις.

    ντουβ, στο θεμα με το οφ τοπικ, εκανα εγω αναφορα και φανταζομαι κι αλλοι. δεν εισαισε θεση να το ξερεις αυτο που λες. δεν ειναι φρονιμο να ξεκιναμε παρατηρησεις με οτι βλεπουμε να γραφεται. αν η διαχειριση το θεωρει έλασον οτι γαμηθηκε ενα σοβαρο θεμα για να μιλαει περι οικονομιας ο καθεας 9ουτε καν για φορουμικο θεμα), ας κανει οτι θελει. εγω αυτο που θεωρησα σωστο, το εκανα.
    και εββαια θα προσπερνουσα αν ηταν ενα μελος με συμμετοχη, αλλα ο συγκεκριμενος εχει μπει για τρολαρισμα εδω μεσα και το αποδεικνυει με καθε ευκαιρια.
    Να'σαι καλα Ρεμ και εγω σκαλωσα εκει γιατι πραγματικα με εχει σωσει η μαλακια που με δερνει :P

  7. #172
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    Quote Originally Posted by mnimonio is back View Post
    Να'σαι καλα Ρεμ και εγω σκαλωσα εκει γιατι πραγματικα με εχει σωσει η μαλακια που με δερνει :P
    κι εγω ρε συ!
    μα πως του ηρθε? απορω.
    εγω σε διαβαζω και γελαω μονη μου.
    φιλί

  8. #173
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,701
    Τελικά μάλλον οι παλιοί χρειάζονται και τελικά μάλλον οι νέοι δεν έχετε καλή εικόνα σε μένα τουλάχιστον στους πιο υποψιασμένους από μένα μάλλον θα φαίνεστε εντελώς χαζοί εγώ απλά σας βλέπω για άμυαλους αλλά είπαμε μετράνε τα βιώματα οπότε προσπαθούμε
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

  9. #174
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    να σχολιασω το πιο σημαντικο απ οσα διαβασα πριν λιγο, παρακαλω.
    το μνημονιο δεν εχει χασει ποτε το χιουμορ του μεχρι τωρα και σε φορουμικες κρισεις (αστειο αλλα τεσπα), αλλα ουτε και σε προσωπικες του κρισεις.

    ντουβ, στο θεμα με το οφ τοπικ, εκανα εγω αναφορα και φανταζομαι κι αλλοι. δεν εισαι σε θεση να το ξερεις αυτο που λες. δεν ειναι φρονιμο να ξεκιναμε παρατηρησεις με οτι βλεπουμε να γραφεται. αν η διαχειριση το θεωρει έλασσον οτι γαμηθηκε ενα σοβαρο θεμα για να μιλαει περι οικονομιας ο καθενας (ουτε καν για φορουμικο θεμα), ας κανει οτι θελει. εγω αυτο που θεωρησα σωστο, το εκανα.
    και εββαια θα προσπερνουσα αν ηταν ενα μελος με συμμετοχη, αλλα ο συγκεκριμενος εχει μπει για τρολαρισμα εδω μεσα και το αποδεικνυει με καθε ευκαιρια.
    Αλήθεια χαίρομαι για το μνημόνιο γιατί είχαμε ένα καλό θέμα κάποτε και λέγαμε ανέκδοτα.Καιρός να ξανανοίξει

    Τι δεν καταλάβατε σε αυτά που έγραψα?Έγραψα ότι χρησιμοποιούμε το ''Εϊμαστε σε φόρουμ ψυχολογικής υποστήριξης'' όταν μας συμφέρει.Όταν όμως κάνουμε ένα θέμα ''υποστήριξης'' σε καφενείο τότε ΔΕΝ είναι φόρουμ ψυχολογικής υποστήριξης?
    Τόσο λάθος τα γράφω?

    Μιλάω για τα θέματα που συχνά πυκνά βγαίναν εκτός τόπικ κι έπρεπε να κλείσουν.Όχι μόνο για σεβασμό στα μέλη που πάνω κάτω ξέρουμε ποιοι είναι,αλλά γι αυτούς που θα μπούνε πραγματικά να διαβάσουν για κάτι που τους απασχολεί και θα βλέπουν γελάκια και άκυρες αναλύσεις μακροοικονομίας.
    Τέσπα.

  10. #175
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    συμφωνουμε ντουβ. αυτο δεν καταλαβες

  11. #176
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by melissa View Post
    Το επίπεδο του φόρουμ είμαστε εμείς οι ίδιοι. Πριν σκεφτούμε τι κάνουν όλοι αυτοί που κατά τη γνώμη μας χαλάνε το φόρουμ ας σκεφτούμε, εμείς τι έχουμε κάνει για να κρατήσουμε το επίπεδο υψηλό; Αν κάποιος θεωρεί ότι δεν βοηθιέται από αυτό καλύτερα για εκείνον να αποχωρεί, είμαι υπέρ τέτοιων αποφάσεων, αντί να τριγυρνά εδώ μέσα και να λασπολογεί διαρκώς.

    Προσωπικά δεν είδα κανένα bullying απέναντι στον griswol στο θέμα που άνοιξε για να γίνει moderator, εκτός και αν bullying είναι να λες τεκμηριωμένα και με επιχειρήματα την άποψή σου για ένα θέμα που στην τελική αφορά το φόρουμ άρα όλους εμάς και τον καθένα ξεχωριστά. Δεν καταλαβαίνω πώς κάποιοι είχαν δικαίωμα να πουν ότι κάνει το συγκεκριμένο μέλος για μοντ αλλά οι υπόλοιποι απαγορευόταν να πουν ότι δεν κάνει. Στην τελική αν είναι φάουλ των δεύτερων ότι τοποθετήθηκαν ας μην το έκαναν ούτε οι πρώτοι. Δεν θα μπω στη διαδικασία να εκθέσω την άποψή μου για το θέμα γιατί προφανώς το συγκεκριμένο θέμα δεν υφίσταται πλέον αφού το μέλος αποχώρησε.

    Συνεχίζω όμως να μην καταλαβαίνω, και για αυτό γράφω αυτή τη στιγμή, πώς κάποιος θεωρεί ότι έχει δικαίωμα να λέει τι θα γράφουν και τι δε θα γράφουν οι άλλοι όταν αυτό είναι σύμφωνα με τους κανόνες του φόρουμ δηλαδή δεν αποτελεί επίθεση αλλά μια τεκμηριωμένη άποψη. Τελικά ένα τέτοιο φόρουμ θέλουμε; Στηρίζω την αυτορύθμιση και όχι τη λογοκρισία. Και αυτό σκοπεύω να γράψω στο θέμα που άνοιξε ο Nikos D.
    Διαφωνώ γιατί ο καθένας έχει μια άποψη, που όμως δεν σημαίνει ότι είναι και η σωστή. Κάποιοι το θεώρησαν bullying και κάποιοι όχι. Και ποιος έχει δίκιο? η δίκιο έχει ο διαχειριστής? Αν εγώ σου πω κάτι και εσύ θεωρήσεις ότι σε προσβάλλω ποιος θα έχει δίκιο? Υπάρχει ορισμός για το τι είναι προσβολή? Αυτό που θέλω να πω είναι ότι όλα αυτά είναι υποκειμενικά και θα υπάρχουν και αδικίες τις οποίες άλλοι αντέχουν και άλλοι όχι. Και ο κάθε ένας εδώ μέσα, μαζί με τον διαχειριστή, αντιλαμβάνεται διαφορετικά αυτό που θα πει ο άλλος , αν το πάρει ως αστείο , ως προσβολή κλπ

  12. #177
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by mnimonio is back View Post
    Ρε ειμαι νινι ακομα τι να τα κανω αυτα? :P
    Οσον αφορα τους μοντ ουδεις τελειος αγαπητε... εμεις θελουμε εναν μοντ σε καθε τσεπη μας και φυσικα να πηγαινει με τα μετρα μας!
    Τι θα πει εφαγα 2 - 3 ποντους ?? Ε και??? Προσωπικα εχω φαει και μπαν και δεν ημουν καν σαν τον κροταλια παραπανω , και ποινες και οτι θες.. Ε ΚΑΙ ΛΟΙΠΟΝ?? Ενα φορουμ ειναι παιδια ελεος.. Το να μιλας ομως για αδικη μεταχειριση οταν μονιμως τα κανεις ολα τουτανα εδω μεσα και σε αφηνουν υπο την αιγιδα της οποιας ασθενειας σου εε παει πολυ.
    Τελος παντων ολοι οι μοντς προσπαθουν για το καλυτερο , δεν θα πω οτι ο Αεον ειναι κακος επειδη στο παρελθον με μπαναρε , οπως λες εσυ τωρα για την μπετελ επειδη σου εδωσε ποντους. Αυτα ειναι νηπιαγωγειου..
    Ναι , μωρε , χαζα ειναι , δεν καθοριζει τηβν ζωη μας , την πλακα μας κανουμε , χωρις να θιγουμε αλλα μελη , εγω αισθανομαι καπιοου ειδους δεσιμο , με τα παλια μελη , ας εχουμε τσακωθει ..............

  13. #178
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    712
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Διαφωνώ γιατί ο καθένας έχει μια άποψη, που όμως δεν σημαίνει ότι είναι και η σωστή. Κάποιοι το θεώρησαν bullying και κάποιοι όχι. Και ποιος έχει δίκιο? η δίκιο έχει ο διαχειριστής? Αν εγώ σου πω κάτι και εσύ θεωρήσεις ότι σε προσβάλλω ποιος θα έχει δίκιο? Υπάρχει ορισμός για το τι είναι προσβολή? Αυτό που θέλω να πω είναι ότι όλα αυτά είναι υποκειμενικά και θα υπάρχουν και αδικίες τις οποίες άλλοι αντέχουν και άλλοι όχι. Και ο κάθε ένας εδώ μέσα, μαζί με τον διαχειριστή, αντιλαμβάνεται διαφορετικά αυτό που θα πει ο άλλος , αν το πάρει ως αστείο , ως προσβολή κλπ
    Εξέφρασα την άποψή μου πάνω στο θέμα, δικαίωμά σου να διαφωνείς. Σύμφωνα με τον δικό μου αξιακό κώδικα, προσβολή είναι ο άλλος να λέει κάτι ατεκμηρίωτο ή/και με μόνο στόχο να σε βλάψει. Για σένα τι είναι προσβολή; Και δεν είμαι σίγουρη ότι κατάλαβα ακριβώς σε ποιο σημείο διαφωνείς με αυτό που έγραψα. Μπορείς να μου εξηγήσεις;

  14. #179
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    1,239
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Εγώ είχα αλλάξει ένα δημοτικό, στο δεύτερο συνέβη το γεγονός που περιέγραψα αλλά όπως είπα μόνο μια φορά...γυμνάσιο και λύκειο ξύλο δεν έπεφτε αλλά ειρωνεία ναι οπότε κι εκεί άλλαξα και στο δεύτερο ηρέμησα αλλά γενικά δεν τα θυμάμαι με χαρά τα μαθητικά μου χρόνια κι ας λέει η Βίσση ότι δεν τα αλλάζει με τίποτα...

    Καλά η δασκάλα σου απαράδεκτη, καταγγελία ήθελε και κακώς την άφησαν έτσι οι γονείς σου...
    Θα το έκαναν αλλα ηταν συγγενεις μας.Ετσι το μονο που εκανε η μανα μου (εκτος την φασαρία και τα καντηλια που την στολησαν) ηταν να πει σε εκεινη απο το Θεο να το βρεις. Δεν τελειωσε η χρονιά και οταν η "δασκαλα" πηγαινε εκδρομουλα με αλλους 4, τρακαρε το αυτοκινητο και δεν επαθε κανεις ουτε γρατζουνια εκτος απο αυτήν που σκοτωθηκε.

  15. #180
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    η απαντηση μου σε ολους εσας που σχολιασατε ειναι η εξης:

    1. διαβαστε το θεμαhttp://www.e-psychology.gr/forum/thr...F%89-moderator
    2-3 σελιδες αρκουν δεν θα κουραστητε καθολου... αφου το κάνετε αυτο απαντηστε στις εξης ερωτησεις..

    α) .. Δεχθηκε ο θεματοθετης ειρωνικη - μειωτικη-χλευαστικη - ακυρωτικη συμπεριφορα ?
    αν η απαντηση σας ειναι ΝΑΙ προχωρήστε στην επομενη ερωτηση

    β) έδωσε το δικαίωμα για να καλλιεργηθεί αυτου του ειδους η συμπεριφορα? αρνητικη αντιδραση επιθετικο υφος κτλ τκλ
    αν η απαντηση σας ειναι ΟΧΙ προχωρήστε στην επομενη ερωτηση

    γ) σύμφωνα με την προσωπική σας συνειδηση, κατι τετοιο ειναι σωστο?
    αν η απαντηση σας ειναι ΟΧΙ προχωρήστε στην επομενη ερωτηση

    δ) συμφωνα με την προσωπική σας συνειδηση - ευαισθησία, οπως θελετε πειτε το, ειναι σωστο να παρατηρητε απραγοι μια τετοια συμπεριφορα εναντιον ενος ανθρωπου που εχει σοβαρα φυχικα προβλήματα- θεματα?

    αν η απαντηση σας ειναι ΟΧΙ ...ξαναδιαβαστε το σχόλιο που ποσταρατε

Page 12 of 17 FirstFirst ... 21011121314 ... LastLast

Similar Threads

  1. επιπεδο φορουμ
    By Macgyver in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 86
    Last Post: 15-02-2016, 13:48
  2. ποσο ρολο παιζει το μορφωτικο επιπεδο
    By Macgyver in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 54
    Last Post: 07-02-2014, 10:40
  3. Μορφωτικό επίπεδο
    By Dimitriou in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 52
    Last Post: 24-09-2011, 16:06
  4. Replies: 154
    Last Post: 17-10-2008, 16:50
  5. Ψυχική ασθένεια και κοινωνικο-οικονομικό επίπεδο.
    By genesis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 17
    Last Post: 02-06-2007, 17:59

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •