Σημαντική Ψηφοφορία σχετικά με τον τρόπο διαχείρισης του φόρουμ αυτοβοήθειας - Page 11
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

View Poll Results: Ψηφοφορία σχετικά με τον τρόπο διαχείρισης του φόρουμ αυτοβοήθειας

Voters
27. You may not vote on this poll
  • Η διαχείριση να εφαρμόζει πολύ πιο τυπικά τον κανονισμό λειτουργίας.

    15 55.56%
  • Η διαχείριση να συνεχίσει με ήπιες παρεμβάσεις, κατά τον τρόπο που λειτουργεί ως σήμερα.

    12 44.44%
Page 11 of 15 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast
Results 151 to 165 of 213
  1. #151
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    Planet Euphoria
    Posts
    2,876
    Ε τώρα να μπαίνει κάποιος για να τρολλάρει ή να έχει πολλά προφίλ κάποιος σε ένα φόρουμ που ως επί των πλείστων ο κόσμος υποφέρει και έχει προβλήματα μου φαίνεται υπερβολικό. Πάρα ταύτα επειδή μπορεί όντως να συμβαίνει και να παρουσιάζεται το συγκεκριμένο φαινόμενο προσωπικά θα το αγνοούσα, δεν θα έδινα καν σημασία, άλλωστε πρέπει να υπάρχει και η επιλογή ignore οπότε για όλα υπάρχουν λύση. Αν λοιπόν δεν μου αρέσει κάποιος ή κάποια τον κάνω ignore και για εμένα αποτελεί παρελθόν η όποια διένεξη. Έτσι έχω μάθει να λειτουργώ προσωπικά, βέβαια ο καθένας λειτουργεί με τον δικό του τρόπο.

  2. #152
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,789
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Αν ειναι τοσα πολλα τα διπλοπροφιλα,πως μπορεις και τα εντοπιζεις εσυ,και οχι η διαχειριση?
    αφενος, οχι εγω, παρα πολλοι τα εντοπιζουν. αλλο το θεμα του εντοπισμου και αλλο της αποδειξης.
    ο διαχειριστης ειχε πει καποτε οτι πιανονται τουλαχιστον 1000- 1500 δεν θυμαμαι σε τι διαστημα.. στον χρονο?? στο συνολο? δεν θυμαμαι. ανακοινωσεις δεν γινονται ομως.

    αφετερου, πιστευω οτι η διαχειριση εντοπιζει παρα πολλα και δνε τα κοινοποιει, αλλα ΟΧΙ ΟΛΑ.
    θες και αποδειξη?
    το μελος παοκι φυσικι, σπορι που μπαινοβγαινε με χιλια νικ και εβριζε το μνημονιο, ολοι το ξεραμε, αποδειξεις δεν ειχαμε.
    μολις εβρισε τον διαχειριστη, εκεινος ανακοινωσε οτι ειναι πολυπροφιλο.
    ωστοσο δεν ειχε μπαναριστει αυτοματα απο το συστημα.
    ΑΡΑ???
    αρα οταν το ψαχνουν χειροκινητα, βλεπουν πολλα και διαφορα. αλλο που δεν τα ανακοινωνουν.

  3. #153
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,789
    μαιντ, δυστυχως για να συνεχισουμε την συζητηση αυτη θα ηθελα να ειχες την εμπειρια τουλαχιστον 1-2 χρονων εδω μεσα γιατι τοτε θα απαντουσες μονος σου σε αυτα που λες. ας το αφησουμε.
    σεβομαι αυτο που ως τωρα πιστευεις με την λογικη σου, αλλα διαφωνω λογω του οτι μου εχουν αποδειχθει εκ των πραγματων ορισμενα θεματα...

  4. #154
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    αφενος, οχι εγω, παρα πολλοι τα εντοπιζουν. αλλο το θεμα του εντοπισμου και αλλο της αποδειξης.
    αφετερου, πιστευω οτι η διαχειριση εντοπιζει παρα πολλα και δνε τα κοινοποιει, αλλα ΟΧΙ ΟΛΑ.
    θες και αποδειξη?
    το μελος παοκι φυσικι, σπορι που μπαινοβγαινε με χιλια νικ και εβριζε το μνημονιο, ολοι το ξεραμε, αποδειξεις δεν ειχαμε.
    μολις εβρισε τον διαχειριστη, εκεινος ανακοινωσε οτι ειναι πολυπροφιλο.αλλα δεν ειχε μπαναριστει αυτοματα. ΑΡΑ??? οταν το ψαχνουν βλεπουν πολλα και διαφορα. αλλο που δεν τα ανακοινωνουν.
    Τον θυμαμαι τον συγκεκριμενο,και εκανε μπαμ.Αλλη παρομοια περιπτωση δε θυμαμαι οσο ειμαι εδω,αρα αυτο με τα δεκαδες διπλοπροφιλα δεν ισχυει.

  5. #155
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,789
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Τον θυμαμαι τον συγκεκριμενο,και εκανε μπαμ.Αλλη παρομοια περιπτωση δε θυμαμαι οσο ειμαι εδω,αρα αυτο με τα δεκαδες διπλοπροφιλα δεν ισχυει.
    θυμαμαι εγω ομως. αρα ισχυει...

  6. #156

  7. #157
    Super Moderator
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    383
    Η ψηφοφορία έχει λήξει.
    Μικρή συμμετοχή, περίμενα μεγαλύτερη ομολογουμένως. Μόλις 27 μέλη έδειξαν ενδιαφέρον για το είδος της διαχείρισης που επιθυμούν κι αυτό μπορεί να ερμηνευθεί με ποικίλους τρόπους. (σε αυτά συνυλοπογίστε και τις ψήφους των διαχειριστών, που επίσης είχαν δικαίωμα συμμετοχής στην ψηφοφορία).
    Κρατώ ωστόσο το αποτέλεσμα και δεν θέλω να κάνω περαιτέρω σχόλια για το αποτέλεσμα.

    Δεν έχω απαντήσει σε διάφορα ερωτήματα που προέκυψαν, λυπάμαι γι αυτό. Πάμε όμως παρακάτω, με το νέο "μοντέλος διαχείρισης".

    Και μια μικρή-τελευταία επισήμανση: η κατηγορία "γενικά", δεν είναι κατηγορία περί ανέμων και υδάτων. Είναι κατηγορία για θέματα ψυχολογίας που δεν ταιριάζουν σε άλλες, ποιο συγκεκριμένες ενότητες.
    Τώρα το να υπάρχουν εκεί μέσα και μερικά άσχετα θέματα, δεν είναι πρόβλημα, αρκεί αυτά να μην είναι πάρα πολλά και να μην "κρύβουν" τα ουσιαστικά θέματα.

    Τέλος, σε ότι αφορά το τσατ εντός των θεμάτων, η οδηγία είναι ότι σε ένα βαθμό είναι αποδεκτό, αρκεί να περιορίζεται στο ελάχιστο δυνατό και να μην έχουμε σελίδες επί σελίδων με τσατ, κάτι το οποίο καταντά μη σεβασμός για τον θεματοθέτη που θέλει να συζητήσει αυτό που τον απασχολεί.

    Καλή συνέχεια σε όλους (και εν αναμονή των νέων προβλημάτων που θα ανακύψουν από το νέο τρόπο διαχείρισης -λέω εγώ τώρα-....)

  8. #158
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Aeon View Post

    Καλή συνέχεια σε όλους (και εν αναμονή των νέων προβλημάτων που θα ανακύψουν από το νέο τρόπο διαχείρισης -λέω εγώ τώρα-....)

    Αγαπητε Αεον , το τελευταιο , μπορει να μην τογραψες για να κανεις χιουμορ , δεν ξερω , αλλα μου φανηκε πολυ καλο αστειο ................μεκανες και γελασα .......

  9. #159
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Τον θυμαμαι τον συγκεκριμενο,και εκανε μπαμ.Αλλη παρομοια περιπτωση δε θυμαμαι οσο ειμαι εδω,αρα αυτο με τα δεκαδες διπλοπροφιλα δεν ισχυει.

    Συμφωνω , μονο το παοκι δημιουργησε προβληματα ................. αμα καποιος εχει 2 προφιλ , και δεν δημιουργει προβλημα , ποιο το προβλημα ? εχουμε σοβαροτερα θεματα , εμεις τα μελη νασχοληθουμε , απο το να ψαχουλευουμε ποιος εχει Β η Γ η Δ προφιλ ........

  10. #160
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,556
    Quote Originally Posted by Aeon View Post
    Η ψηφοφορία έχει λήξει.
    Μικρή συμμετοχή, περίμενα μεγαλύτερη ομολογουμένως. Μόλις 27 μέλη έδειξαν ενδιαφέρον για το είδος της διαχείρισης που επιθυμούν κι αυτό μπορεί να ερμηνευθεί με ποικίλους τρόπους. (σε αυτά συνυλοπογίστε και τις ψήφους των διαχειριστών, που επίσης είχαν δικαίωμα συμμετοχής στην ψηφοφορία).
    Κρατώ ωστόσο το αποτέλεσμα και δεν θέλω να κάνω περαιτέρω σχόλια για το αποτέλεσμα.

    Δεν έχω απαντήσει σε διάφορα ερωτήματα που προέκυψαν, λυπάμαι γι αυτό. Πάμε όμως παρακάτω, με το νέο "μοντέλος διαχείρισης".

    Και μια μικρή-τελευταία επισήμανση: η κατηγορία "γενικά", δεν είναι κατηγορία περί ανέμων και υδάτων. Είναι κατηγορία για θέματα ψυχολογίας που δεν ταιριάζουν σε άλλες, ποιο συγκεκριμένες ενότητες.
    Τώρα το να υπάρχουν εκεί μέσα και μερικά άσχετα θέματα, δεν είναι πρόβλημα, αρκεί αυτά να μην είναι πάρα πολλά και να μην "κρύβουν" τα ουσιαστικά θέματα.

    Τέλος, σε ότι αφορά το τσατ εντός των θεμάτων, η οδηγία είναι ότι σε ένα βαθμό είναι αποδεκτό, αρκεί να περιορίζεται στο ελάχιστο δυνατό και να μην έχουμε σελίδες επί σελίδων με τσατ, κάτι το οποίο καταντά μη σεβασμός για τον θεματοθέτη που θέλει να συζητήσει αυτό που τον απασχολεί.

    Καλή συνέχεια σε όλους (και εν αναμονή των νέων προβλημάτων που θα ανακύψουν από το νέο τρόπο διαχείρισης -λέω εγώ τώρα-....)
    Πείτε με υπερβολικά αισιόδοξη αλλά έχω μια διαίσθηση (που λέει κι ο Κορκολής ) ότι μ' αυτόν τον τρόπο διαχείρισης τα πράγματα θα είναι καλύτερα και θα ηρεμήσουμε επιτέλους...ουφ! (στεναγμός ανακούφισης)
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

  11. #161
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Quote Originally Posted by Aeon View Post
    Η ψηφοφορία έχει λήξει.
    Μικρή συμμετοχή, περίμενα μεγαλύτερη ομολογουμένως. Μόλις 27 μέλη έδειξαν ενδιαφέρον για το είδος της διαχείρισης που επιθυμούν κι αυτό μπορεί να ερμηνευθεί με ποικίλους τρόπους. (σε αυτά συνυλοπογίστε και τις ψήφους των διαχειριστών, που επίσης είχαν δικαίωμα συμμετοχής στην ψηφοφορία).
    Κρατώ ωστόσο το αποτέλεσμα και δεν θέλω να κάνω περαιτέρω σχόλια για το αποτέλεσμα.

    Δεν έχω απαντήσει σε διάφορα ερωτήματα που προέκυψαν, λυπάμαι γι αυτό. Πάμε όμως παρακάτω, με το νέο "μοντέλος διαχείρισης".

    Και μια μικρή-τελευταία επισήμανση: η κατηγορία "γενικά", δεν είναι κατηγορία περί ανέμων και υδάτων. Είναι κατηγορία για θέματα ψυχολογίας που δεν ταιριάζουν σε άλλες, ποιο συγκεκριμένες ενότητες.
    Τώρα το να υπάρχουν εκεί μέσα και μερικά άσχετα θέματα, δεν είναι πρόβλημα, αρκεί αυτά να μην είναι πάρα πολλά και να μην "κρύβουν" τα ουσιαστικά θέματα.

    Τέλος, σε ότι αφορά το τσατ εντός των θεμάτων, η οδηγία είναι ότι σε ένα βαθμό είναι αποδεκτό, αρκεί να περιορίζεται στο ελάχιστο δυνατό και να μην έχουμε σελίδες επί σελίδων με τσατ, κάτι το οποίο καταντά μη σεβασμός για τον θεματοθέτη που θέλει να συζητήσει αυτό που τον απασχολεί.

    Καλή συνέχεια σε όλους (και εν αναμονή των νέων προβλημάτων που θα ανακύψουν από το νέο τρόπο διαχείρισης -λέω εγώ τώρα-....)
    Aπλά μπράβο σας.Οσο για τα μέλη που ψήφισαν λογικό είναι να είναι τόσο λίγα.Αφού πρακτικά ψήφισαν όσοι συμμετέχουν ενεργά στο φόρουμ αυτή την περίοδο και όχι όσοι είναι εγγεγραμμένα μέλη.Σε όλα τα φόρουμ που γνωρίζω και συμμετέχω συνήθως έτσι γίνεται.Μεγαλύτερη συμμετοχή βλέπω όταν παίζει κάποια κλήρωση ή δώρο.Στις άλλες περιπτώσεις τα πράγματα είναι χαλαρά..Καλή συνέχεια και σε εσάς ως διαχειριστές στο νέο σας έργο.

  12. #162
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by Κύκνος View Post
    Πείτε με υπερβολικά αισιόδοξη αλλά έχω μια διαίσθηση (που λέει κι ο Κορκολής ) ότι μ' αυτόν τον τρόπο διαχείρισης τα πράγματα θα είναι καλύτερα και θα ηρεμήσουμε επιτέλους...ουφ! (στεναγμός ανακούφισης)
    Υπερβολικα αισιοδοξη.........

  13. #163
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Ρε παιδιά τα σκυλιά κάνει να τρώνε κρέπα σοκολάτα με μπισκότο? έλεγα σήμερα να μην φάω κάτι γλυκό αλλά καθώς γύριζα στο σπίτι πριν λίγη ώρα πέρασα μπροστά απο μια κρεπερί και δεν αντιστάθηκα.Πήρα μια κρέπα σοκολάτα μπισκότο και μόλις έφαγα 2 μπουκιές αντιλαμβάνομαι να με ακολουθεί ένας σκύλος και να με κοιτάει με λυπητερό βλέμμα.Δεν το πολυσκέφτηκα και του έδωσα την υπόλοιπη κρέπα.Τον άφησα να την τρώει και εγώ ήρθα στο σπίτι.Ελπίζω να μην έπαθε κάτι..

  14. #164
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    Ρε παιδιά τα σκυλιά κάνει να τρώνε κρέπα σοκολάτα με μπισκότο? έλεγα σήμερα να μην φάω κάτι γλυκό αλλά καθώς γύριζα στο σπίτι πριν λίγη ώρα πέρασα μπροστά απο μια κρεπερί και δεν αντιστάθηκα.Πήρα μια κρέπα σοκολάτα μπισκότο και μόλις έφαγα 2 μπουκιές αντιλαμβάνομαι να με ακολουθεί ένας σκύλος και να με κοιτάει με λυπητερό βλέμμα.Δεν το πολυσκέφτηκα και του έδωσα την υπόλοιπη κρέπα.Τον άφησα να την τρώει και εγώ ήρθα στο σπίτι.Ελπίζω να μην έπαθε κάτι..
    Τον αποχαιρέτησες τουλάχιστον? Εντάξει υπερβάλλω αλλά γενικά όχι δεν κάνει η σοκολάτα......

  15. #165
    Senior Member
    Join Date
    May 2007
    Location
    στη φωλιά μου...
    Posts
    12,556
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    Ρε παιδιά τα σκυλιά κάνει να τρώνε κρέπα σοκολάτα με μπισκότο? έλεγα σήμερα να μην φάω κάτι γλυκό αλλά καθώς γύριζα στο σπίτι πριν λίγη ώρα πέρασα μπροστά απο μια κρεπερί και δεν αντιστάθηκα.Πήρα μια κρέπα σοκολάτα μπισκότο και μόλις έφαγα 2 μπουκιές αντιλαμβάνομαι να με ακολουθεί ένας σκύλος και να με κοιτάει με λυπητερό βλέμμα.Δεν το πολυσκέφτηκα και του έδωσα την υπόλοιπη κρέπα.Τον άφησα να την τρώει και εγώ ήρθα στο σπίτι.Ελπίζω να μην έπαθε κάτι..
    Κι εγώ ξέρω ότι δεν κάνει να τρώνε γλυκά αλλά δεν νομίζω να έπαθε κάτι για μία φορά...

    Πολύ όμορφο αυτό που έκανες για το σκυλάκι κι εγώ τα λυπάμαι πολύ τα αδέσποτα, μακάρι να είχα μια φάρμα να μάζευα όσα περισσότερα μπορούσα...
    Στέκεσαι εδώ, δυο μέτρα μακριά μου όμως για μένα αυτά τα δυο μέτρα είναι ένα αδύνατο ταξίδι...

Page 11 of 15 FirstFirst ... 910111213 ... LastLast

Similar Threads

  1. σχετικα με τα προσωπικα μηνυματα στο φορουμ
    By 66psy in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 5
    Last Post: 16-10-2014, 21:03
  2. Σχετικα με τα μελη του φορουμ
    By howtodream8 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 38
    Last Post: 25-01-2013, 08:06
  3. Θα ήθελα τη γνώμη σας σχετικά με μια σημαντική απόφαση που προσπαθώ να πάρω...
    By Κύκνος in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 20-01-2012, 18:42
  4. Διαχείριση φόρουμ αυτοβοήθειας
    By NikosD. in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 128
    Last Post: 02-10-2011, 22:05
  5. Replies: 0
    Last Post: 19-10-2010, 16:27

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •