σωστή προσέγγιση; - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 21 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 16 to 30 of 303
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    ................αχχ , αυτη η ντροπη , εχει φαει κοσμο και κοσμακη ......παντως εγω θα εκτιμουσα μια κοπελα , που θα εκανε το πρωτο βημα , αλλα δεν μουχει συμβει ποτε .................
    οντως .... ποσα εχω χασει επειδη δεν τολμησα και απο φοβο!!!!
    Εσυ μαλλον εισαι απο τις εξαιρεσεις μου φαινεται αχαχ

    Macgyver σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση...
    Ομως οπως ειπα και στο αρχικο ποστ δεν δουλευουμε πια μαζι ... εχω να τον δω αρκετους μηνες ...
    Απλως εγω σκεφτηκα τωρα που ξερω οτι εκεινος ειναι εκει να ¨σκαρωσω¨ μια τυχαια συναντηση εκτος δουλειας εννοειται ...
    Για αυτο και δεν ξερω τι να κανω και πως να το θεσω ωστε αυτο να εχει και συνεχεια.. Περα απο το ¨γεια τι κανεις ¨κλπ γιατι μετα πως θα τον ξαναδω? Δλδ αν ας πουμε του ελεγα να παμε καμια φορα για καφεδακι φιλικα παντα και να ανταλλαξουμε τηλ. ειναι πολυ? Τωρα το πως θα το ξεστομισω εγω το ξερω ....οχι δεν θελω να τουν την πεσω ουτε να φανει κατι τετοιο.... Δεν μπορω κι μολας!!!

  2. #17
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by mara035 View Post
    οντως .... ποσα εχω χασει επειδη δεν τολμησα και απο φοβο!!!!
    Εσυ μαλλον εισαι απο τις εξαιρεσεις μου φαινεται αχαχ

    Macgyver σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση...
    Ομως οπως ειπα και στο αρχικο ποστ δεν δουλευουμε πια μαζι ... εχω να τον δω αρκετους μηνες ...
    Απλως εγω σκεφτηκα τωρα που ξερω οτι εκεινος ειναι εκει να ¨σκαρωσω¨ μια τυχαια συναντηση εκτος δουλειας εννοειται ...
    Για αυτο και δεν ξερω τι να κανω και πως να το θεσω ωστε αυτο να εχει και συνεχεια.. Περα απο το ¨γεια τι κανεις ¨κλπ γιατι μετα πως θα τον ξαναδω? Δλδ αν ας πουμε του ελεγα να παμε καμια φορα για καφεδακι φιλικα παντα και να ανταλλαξουμε τηλ. ειναι πολυ? Τωρα το πως θα το ξεστομισω εγω το ξερω ....οχι δεν θελω να τουν την πεσω ουτε να φανει κατι τετοιο.... Δεν μπορω κι μολας!!!
    Εγώ να δείτε πως θα εκτιμούσα αν με προσέγγιζε μια όμορφη κοπέλα!
    Μάρα,μακάρι να πάνε όλα καλά!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Whyalwaysme να σαι καλά... Απο το στόμα σου και στου Θεού τ αυτί....

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by mara035 View Post
    Απλως εγω σκεφτηκα τωρα που ξερω οτι εκεινος ειναι εκει να ¨σκαρωσω¨ μια τυχαια συναντηση εκτος δουλειας εννοειται ...
    Για αυτο και δεν ξερω τι να κανω και πως να το θεσω ωστε αυτο να εχει και συνεχεια.. Περα απο το ¨γεια τι κανεις ¨κλπ γιατι μετα πως θα τον ξαναδω? Δλδ αν ας πουμε του ελεγα να παμε καμια φορα για καφεδακι φιλικα παντα και να ανταλλαξουμε τηλ. ειναι πολυ? Τωρα το πως θα το ξεστομισω εγω το ξερω ....οχι δεν θελω να τουν την πεσω ουτε να φανει κατι τετοιο.... Δεν μπορω κι μολας!!!
    Kαλη ιδεα να σκαρωσεις μια συναντηση , δεν ξερω πως θα το κανεις αυτο , διοτι δεν γνωριζω επακριβως καταστασεις ,.............το ' γεια , τι κανεις ' , μπορει ναχει και συνεχεια , ' καλα , εσυ ' σου απαντα αυτος , ' εσυ μπορεις να επεκταθεις την καινουρια σου δουλεια , που εχεις παει , στο οτι σκεφτομαι ναρχισω γυμναστικη , αλλα δεν ξερω τι ειδους ( καποιος που γυμναζεται , εχει παθος να μιλαει για γυμναστικες ) , ' τι νεα απο την εταιρεια ( αυτη που ησασταν μαζι ) ,' εισαι ευχαριστημενος απο την δουλεια σου " μπορεις να ρωτησεις , ' σου λειψαν τα γλυκακια που σουδινα ? ' , μπορω να σκεφτω χιλια-δυο θεματα συζητησης ............αν μπορεις να του προτεινεις για καφεδακι , θα δεχτει , ειναι το καλυτερο , αλλα δεν ξερω αν θα σου ' βγει ' ............... οτι θα δεχτει , θα δεχτει ........... καφεδακι του προτεινεις , οχι ταξιδι στην Κινα ...........παντως εμενα με ελκουν οι ντροπαλες κοπελες ...............

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    MacGyver μου δίνεις πολυ κουράγιο αλήθεια.... Το πως θα σκαρώσω τη συνατηση ειναι άλλη πικρή ιστορία... Εκεί να δεις πακέτο τεσπα τι να κάνω...
    Καλά αυτό. Το "σου λειψαν τα γλυκακια που σουδινα " όλα τα λεφτά !!!!
    Ελπιζω το γλυκάκι η μάλλον με ένα κουτί γλυκά μην καταληξω εγω στο τέλος μετα από αυτο χα χα
    Ναι μου έδωσες και κάποιες ιδέες ... Βέβαια αν μου βγει για τον καφέ θα το πω ... Εγω φοβάμαι ότι θα αρνηθεί, θα τρέμω και ολόκληρη... Εσυ πάλι λες όχι.... ωραία τα λες και μου δίνεις θετικές σκέψεις...

    Εσένα σου αρέσουν οι ντροπαλές ε? Ε δεν ειναι όλοι ίδιοι... Καλό είναι να υπάρχει μια συστολή δεν λέω έχει κάτι το μυστήριο :)

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Αυτός δείχνει να ενδιαφέρεται, μπορεί να νομίζει ότι εσύ τον βλέπεις φιλικά και να φοβόταν να σου προτείνει κάτι. Μπαστακώνεσαι έξω από την δουλειά και όταν τον δεις του πετάς υπονοούμενα ''μα δεν είχα και το τηλ σου, και χαθήκαμε και ένα καφέ δεν ήπιαμε, σε έψαξα στο fb'' κλπ. Είμαι της άποψης να προκαλείς τον άλλον να σου προτείνει ο ίδιος τον καφέ, αν πάλι δεις ότι ντρέπεται και δεν το λέει , του το λες εσύ....Από την άλλη δεν πιστεύω ότι ένας άντρας θα σε φέρει σε δύσκολη θέση, στη χειρότερη των περιπτώσεων θα κανονίσετε κάτι και μετά αν δεν γουστάρει καθόλου βρίσκει δικαιολογίες.... Μην φοβάσαι δηλαδή εκείνη την στιγμή ότι θα νιώσεις άσχημα και χάσεις την ευκαιρία επειδή εκείνος είναι ντροπαλός....

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Cube ναι θα ήταν κρίμα να χαθεί ετσι μια ευκαιρία που δεν θα εχω κι άλλη άλλωστε...
    Ξέρεις είχα στο μυαλό μου ότι θα αρνιόταν σε κάθε περίπτωση έναν καφέ όχι απαραίτητα εκείνη τη στιγμή, γιατί οκ μπορεί να έχει και δουλειά,'την οποιαδήποτε στιγμή!!! Ο φόβος της άρνησης ουσιαστικά... Αν και με βλέπω να το λεω εγω τελικά προσπαθώντας να βρω τον τρόπο...
    Ξέχασα να αναφέρω ότι κολλάω λιγο μόνο στο γεγονός ότι τότε την τελευταία μερα που ήταν εκεί του Είχα πει ( και πως το ξεστόμισα δεν ξερω ,θεωρώντας πως του δίνω σήμα , πασα όπως θέλετε πείτε το)ότι που θα σε βρούμε τώρα αν σε χρειαστούμε? Έχεις facebook? Να σκύβει το κεφάλι αμήχανα λέγοντας οτι δεν το πολυχρησιμοποιεί.... ( αφου κι εγω ντραπηκα που το ειπα δλδ)Ναι όντως το φεις δεν το χρησιμοποιεί ... Περίμενα ότι θα μου ζητούσε τηλέφωνο ... Δεν το έκανε ούτε φυσικά εγω ... Είπε μόνο ότι ίσως περνούσε καμία μερα ούτε αυτο συνέβη...
    Όλα αυτά βέβαια πάλι μέσα στη δουλειά όπου θα μπορούσαν και να μας ακούσουν κι άλλοι...
    Ελπίζω βέβαια αυτό να μην αναιρεί όλα τα υπόλοιπα που μου έχετε γράψει ... Πραγματικά το ελπίζω
    Last edited by mara035; 20-03-2016 at 17:59.

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Δεν ξέρω ,εγώ εμπιστεύομαι το δικό σου ένστικτο γιατί οι γυναίκες συνήθως τα καταλαβαίνουν αυτά. Και λες ότι είναι και λίγο εσωστρεφής, δηλαδή αν δεν είναι ο σούπερ κοινωνικός τύπος που θα πιάσει κουβέντα όπου σταθεί και όπου βρεθεί είναι ακόμα ένα σημάδι. Δεν κατάλαβα αν φοβάσαι την αρνητική απάντηση της στιγμής ή γενικότερα μια απόρριψη στο ενδιαφέρον σου. Γιατί δεν πιστεύω ότι θα απαντήσει αρνητικά, στην χειρότερη θα σου πει ''δεν μπορώ σήμερα'' και θα εξαφανιστεί , δεν θα σου πει ''δεν γουστάρω''. Τώρα για την απόρριψη ισχύει το κλασσικό, καλύτερα να την φάμε παρά να χάσουμε την ευκαιρία. Και το ότι υπήρχε αμηχανία καλό είναι για μένα, δηλαδή κόμπλαρε να ζητήσει το τηλ. σου, μπορεί να ένιωσε αμήχανα που δεν μπόρεσε να στο πει αυτός κλπ. Αν σου έλεγε με άνεση και χαρά ότι δεν το χρησιμοποιεί χειρότερο θα ήταν.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Δεν ειναι ότι δεν μιλαγε καθόλου... Με όσους συνεργαζότανμιλαγε δεν ξερω και τι έλεγε βέβαια.. εμενα όμως δεν θα επρεπει ας πούμε να μιλάει άντε μια καλημέρα ... Δεν συνεργαζοταν μαζι μου... Ασχετα που εγω εψαχνα αφορμη η την ωρα που ερχοταν η που θα εφευγε να εμφανιζομαι . Τι να μου μίλαγε απο ευγένεια ? Ε τόσο πια κάθε φορά δεν το νομίζω...
    Δεν έδινε δικαιώματα γενικά ούτε άφηνε πολλα περιθώρια σε κανέναν ... (και εγω δεν ειναι ότι εχω τα μυαλά μου πάνω απο το κεφάλι μου... Ίσα ίσα ... Απλά σε αυτά τα θέματα και βασικά τα δικα μου ειμαι άστα να πάνε.. Για τους άλλους μια χαρά...)
    Όμως σε μένα Ούτε τα κεράσματα αρνιοταν... Θα μπορούσε και εκεί φαντάζομαι να πει δεν τρώω η να μην έρθει καθόλου να προσποιηθεί πχ ότι το ξέχασε...
    Οποτε αν εξαιρούσουμε το τελευταίο που είχα ξεχάσει να αναφέρω δεν αλλάζει κάτι απο όσα μου είπατε όλοι πάνω κάτω .
    Ναι αν μου έλεγε ας πούμε ότι δεν χρησιμοποιεί το τηλέφωνο φυσικά θα ήταν χειρότερα ...

    Τι φοβάμαι ? Και τα δυο ... Και την γενικη απόρριψη και την απάντηση της στιγμής που δεν θα έχει επομένως συνέχεια... Και αυτο επειδή ειναι αρκετά σημαντικό για μένα αυτή η ιστορία τελικά...

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by mara035 View Post

    Εσένα σου αρέσουν οι ντροπαλές ε? Ε δεν ειναι όλοι ίδιοι... Καλό είναι να υπάρχει μια συστολή δεν λέω έχει κάτι το μυστήριο :)

    Μαρα , γραφω αυτα που πιστευω ...........ειμαι πολυ ευκολος στο να πιασω κουβεντα , επικοινωνιακος γαρ , αλλα εχω μπουχτισει τις ξεδιαντροπες /ξεβγαλμενες , και εχω μια προτιμηση στις ντροπαλες , εχουν κατι αφοπλιστικο πανω τους , αυτο το κοκκινισμα , το χασιμο των λογιων , για μενα ειναι ελκυστικο .......

  11. #26
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Μαρα , γραφω αυτα που πιστευω ...........ειμαι πολυ ευκολος στο να πιασω κουβεντα , επικοινωνιακος γαρ , αλλα εχω μπουχτισει τις ξεδιαντροπες /ξεβγαλμενες , και εχω μια προτιμηση στις ντροπαλες , εχουν κατι αφοπλιστικο πανω τους , αυτο το κοκκινισμα , το χασιμο των λογιων , για μενα ειναι ελκυστικο .......
    Εσύ φίλε έχεις ωραίο σώμα και καις καρδιές....

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    MacGyver ναι έχεις δίκιο ότι οι περισσότερες πλέον προκαλλουν και μάλιστα με πολυ προστύχο τρόπο ....
    Δεν ειναι όμως όλες έτσι... Ευτυχώς δλδ είδες λοιπόν αυτή η ντροπή ειναι άκρως ερωτική για σένα !!!

  13. #28
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Quote Originally Posted by mara035 View Post
    MacGyver ναι έχεις δίκιο ότι οι περισσότερες πλέον προκαλλουν και μάλιστα με πολυ προστύχο τρόπο ....
    Δεν ειναι όμως όλες έτσι... Ευτυχώς δλδ είδες λοιπόν αυτή η ντροπή ειναι άκρως ερωτική για σένα !!!
    .........................
    Last edited by WhyAlwaysMe?; 20-03-2016 at 19:42.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2015
    Location
    στον κοσμο της βοηθειας προς τους αλλους
    Posts
    1,352
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Γυναίκα να προσεγγίσει άντρα,μου φαίνεται λίγο κουλό!
    Εδώ εγώ που είμαι άντρας,δεν ξέρω πως να προσεγγίσω!
    Γτ ειναι κουλο? ολες τις σχεσεις εγω τις εγω προσσεγγισει μεχρι τωρα
    Κουλο ειναι να διαλεγεις την σχεση σου?
    Εαν κοιταξεις την αβυσσο για πολυ ωρα στο τελος η αβυσσος θα κοιταξει εσενα

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Εσύ φίλε έχεις ωραίο σώμα και καις καρδιές....
    Αυτό που πρέπει να καταλάβεις είναι ότι τα καίω καρδιές, πηδάω, διατηρώ μια σχέση, τραβάω τα βλέμματα είναι τέσσερις διαφορετικές έννοιες. Με το ωραίο σώμα τραβάς τα βλέμματα αλλά δεν πηδάς :)

Page 2 of 21 FirstFirst 123412 ... LastLast

Similar Threads

  1. Κάνουμε άραγε σωστή χρήση του forum?
    By Show_Me_The_High_Road in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 74
    Last Post: 01-10-2013, 19:59
  2. σωστη αποφαση?????
    By ntalia in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 19-04-2011, 14:37
  3. Ειναι σωστη τημωρια?
    By maria... in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 37
    Last Post: 14-01-2010, 12:21
  4. δύσκολη προσέγγιση
    By ioannis2 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 06-08-2009, 10:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •