σωστή προσέγγιση; - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 21 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 303
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by mara035 View Post
    MacGyver ναι έχεις δίκιο ότι οι περισσότερες πλέον προκαλλουν και μάλιστα με πολυ προστύχο τρόπο ....
    Δεν ειναι όμως όλες έτσι... Ευτυχώς δλδ είδες λοιπόν αυτή η ντροπή ειναι άκρως ερωτική για σένα !!!

    Βρε για σενα το λεω , οχι για να πω τις προτιμησεις μου !!, για να παρεις τα πανω σου , μπορει το παιδι που σαρεσει , ναχει κι αυτος προτιμηση στις ντροπαλες .........

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Ααα μάλιστα χα χα Στοκος χα χα
    Και αν δεν έχει την πατήσαμε δλδ .... Πω πω
    Α ρε MacGyver:)

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Μπα , καλα θα παει , τον εχεις εθισει στα γλυκα σου ..........μην σε θελει για τα γλυκα ομως ..........

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Μπα , καλα θα παει , τον εχεις εθισει στα γλυκα σου ..........μην σε θελει για τα γλυκα ομως ..........
    ετσι λες ε? χαχα και αλμυρα οχι μονο γλυκα :p

    Mονο που εχει περασει καιρος απο τοτε κατι μηνες...
    Καλα αν παει οντως καλα ετσι οπως μου τα λες τετοιος θετικος ανθρωπος , θα σου στειλω ταψια μου φαινεται χαχα

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    1,239
    Quote Originally Posted by arntaben View Post
    Γτ ειναι κουλο? ολες τις σχεσεις εγω τις εγω προσσεγγισει μεχρι τωρα
    Κουλο ειναι να διαλεγεις την σχεση σου?
    συμφωνω. Μαλιστα εαν ο αντρας είναι ντροπαλός μπορεις να τον ξεμπλοκάρεις ετσι.

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    βρε μπας και είσαι η ματίνα μανταρινάκη;
    ελπίζω να σηκώνεις χιούμορ..!!

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    βρε μπας και είσαι η ματίνα μανταρινάκη;
    ελπίζω να σηκώνεις χιούμορ..!!
    μα φυσικα το γελιο ειναι σημαντικο στη ζωη μας!!!!!

    Τον Κατακουζινο θελω αλλα δεν σας το λεω γιατι ειμαι ταπεινο χαμομηλακι χαχα εδω που φτασαμε δεν μπορω να κρυφτω...

    αν ειναι και οι δυο ντροπαλοι ε τοτε δεν προκειται να γινει ποτε ...,
    εγω ως Ματινα πλεον :p εχασα πολλες ευκαιριες απο φοβο χαζομαρα εντελως και παλι τα ιδια παω να κανω...

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    βρε μπας και είσαι η ματίνα μανταρινάκη;
    ελπίζω να σηκώνεις χιούμορ..!!
    Χα χα η Ματινα Μανταρινακη και ο φιλος μου ο Αγγελος Ο ΕΝΑΣ και μοναδικος ...με την πορσε...

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Quote Originally Posted by pavlina View Post
    Χα χα η Ματινα Μανταρινακη και ο φιλος μου ο Αγγελος Ο ΕΝΑΣ και μοναδικος ...με την πορσε...
    Μαθημα οδηγησης...με το ενα χερι πιανεις το τιμονι της πορσε και με το αλλο πιανεις την γκομενα...

  10. #40
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    18
    Φτιαξε ενα καλο σεναριο για την τυχαια παρουσια σου εκει και μπορεις να προσποιηθεις οτι μιλας στο κινητο μεχρι ταχα να τον δεις κι εσυ και να χαιρετησεις, αν δε μιλησει αυτος πρωτος. Φροντισε να μην ειναι κι αλλοι κοντα και σας ακουνε για να μη κομπλαρεις να μιλας κι ουτε αυτος να προτεινει αν του βγει. Οπως ειπωθηκε πρεπει να διωξεις καθε σκεψη οτι εχεις απεναντι σου "υποψηφιο". Ριξε τις 2-3 προετοιμασμενες ατακες που σου αρεσαν και αν παλι δισταζει πες το: δε παμε και για καφε καμια μερα να τα πουμε ; θες να γραψεις το κινητο μου; Οταν γινει αυτο πες λοιπον ΟΚ περιμενω τηλ.σου, χαιρετα και απομακρυνσου με ταχυ βημα να συνεχισεις την δουλεια σου ;)

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by mara035 View Post
    Cube ναι θα ήταν κρίμα να χαθεί ετσι μια ευκαιρία που δεν θα εχω κι άλλη άλλωστε...
    Ξέρεις είχα στο μυαλό μου ότι θα αρνιόταν σε κάθε περίπτωση έναν καφέ όχι απαραίτητα εκείνη τη στιγμή, γιατί οκ μπορεί να έχει και δουλειά,'την οποιαδήποτε στιγμή!!! Ο φόβος της άρνησης ουσιαστικά... Αν και με βλέπω να το λεω εγω τελικά προσπαθώντας να βρω τον τρόπο...
    Ξέχασα να αναφέρω ότι κολλάω λιγο μόνο στο γεγονός ότι τότε την τελευταία μερα που ήταν εκεί του Είχα πει ( και πως το ξεστόμισα δεν ξερω ,θεωρώντας πως του δίνω σήμα , πασα όπως θέλετε πείτε το)ότι που θα σε βρούμε τώρα αν σε χρειαστούμε? Έχεις facebook? Να σκύβει το κεφάλι αμήχανα λέγοντας οτι δεν το πολυχρησιμοποιεί.... ( αφου κι εγω ντραπηκα που το ειπα δλδ)Ναι όντως το φεις δεν το χρησιμοποιεί ... Περίμενα ότι θα μου ζητούσε τηλέφωνο ... Δεν το έκανε ούτε φυσικά εγω ... Είπε μόνο ότι ίσως περνούσε καμία μερα ούτε αυτο συνέβη...
    Όλα αυτά βέβαια πάλι μέσα στη δουλειά όπου θα μπορούσαν και να μας ακούσουν κι άλλοι...
    Ελπίζω βέβαια αυτό να μην αναιρεί όλα τα υπόλοιπα που μου έχετε γράψει ... Πραγματικά το ελπίζω
    για να ειμαι ειλικρινης, χλωμο το βλεπω..
    το να μην εχει φεις το καταλαβαινω, πολλοι δεν εχουν, αν και καποιος που θελει να σε γνωρισει θα ανταποκρινοταν και θα εκανε για να μιλησετε, αλλα εφοσον εχει, ακομα κι αν δεν το χρησιμοποιει, γιατι να μην στο δωσει ωστε να βρειτε την ευκαιρια να μιλησετε εκει?
    ας μιλαει μονο μεσενα, δεν του ειπες να το χρησιμοποιει.
    αν το προβλημα ηταν το φεις και οχι το οτι δεν ενδιαφερεται, με αυτο που του ειπες, θα προτεινε κατι εναλλακτικα "πχ, δεν μου αρεσει το φεις, παρε το τηλ. μου και οποτε θες παρε με" η θα ζητουσε το δικο σου.

    μιας και τοσο αραιη η επικοινωνια σας, ποσα ξερεις για την ζωη του? μηπως ειναι δεσμευμενος ο ανθρωπος?

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Electribe. Σε ευχαριστω για την απάντηση σου και την ενθάρρυνση!!!

    Remedy όχι σχέση δεν έχει...
    Παρ ότι είναι η πρώτη αρνητική κριτική- άποψη δεν σου κρύβω πως δεν έχει περάσει από το μυαλό μου ... Η πρώτη σκέψη βασικά ... Όλοι οι υπόλοιποι μου έδωσαν θάρρος για να το κάνω να το διεκδικησω ....
    Τωρα για το φεις αυτός μπαίνει μια φορά το μήνα και αν, δεν έλεγε ψέματα... Ναι όντως μπορεί να μη ενδιαφέρεται ερωτικά... Εγω όμως δεν τον προσέγγισα ερωτικά.. Με αυτό που του είπα φιλικά και γενικά... Τουλάχιστον με συμπαθεί...
    Και σε καμια περίπτωση δεν αποκλείω το ενδεχόμενο να μη με θέλει... Πρώτο το έχω..
    Όμως δεν θα του τη πέσω όπως ήμουν φιλική και τότε, δεν είχα σκοπό να κάνω κάτι τέτοιο ... Και θα δω και την αντίδραση του, αν χάρει που θα με δει ας πούμε είναι καλό σημαδι

    Σε ευχαριστω και εσένα ....

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    Quote Originally Posted by mara035 View Post
    Electribe. Σε ευχαριστω για την απάντηση σου και την ενθάρρυνση!!!

    Remedy όχι σχέση δεν έχει...
    Παρ ότι είναι η πρώτη αρνητική κριτική- άποψη δεν σου κρύβω πως δεν έχει περάσει από το μυαλό μου ... Η πρώτη σκέψη βασικά ... Όλοι οι υπόλοιποι μου έδωσαν θάρρος για να το κάνω να το διεκδικησω ....
    Τωρα για το φεις αυτός μπαίνει μια φορά το μήνα και αν, δεν έλεγε ψέματα... Ναι όντως μπορεί να μη ενδιαφέρεται ερωτικά... Εγω όμως δεν τον προσέγγισα ερωτικά.. Με αυτό που του είπα φιλικά και γενικά... Τουλάχιστον με συμπαθεί...
    Και σε καμια περίπτωση δεν αποκλείω το ενδεχόμενο να μη με θέλει... Πρώτο το έχω..
    Όμως δεν θα του τη πέσω όπως ήμουν φιλική και τότε, δεν είχα σκοπό να κάνω κάτι τέτοιο ... Και θα δω και την αντίδραση του, αν χάρει που θα με δει ας πούμε είναι καλό σημαδι

    Σε ευχαριστω και εσένα ....
    ουτε εγω πιστευω οτι ελεγε ψεματα.
    στο ειπα.
    οτι και να μην πολυχρησιμοποιει το φεις (ουτε εγω το πολυχρησιμοποιω), μπορουσε μια χαρα να το χρησιμοποιησει αν δεν ηξερε πως να σε προσεγγισει και ντρεποταν, γιατι του το προτεινες μονη σου και γιατι το εχει. δεν ειπε οτι δενε χει..
    αν χαρει που θα σε δει, θα το ξερει ο ιδιος. αν δειξει να χαιρεται αλλα δεν δεχτει/ζητησει μια συνεχεια , μπορει να σε συμπαθει, μπορει και απλα να ειναι ευγενικος.

    πως ξερεις με τοση βεβαιοτητα οτι δεν εχει σχεση? εχετε συζητησει τοσο πολυ? ειχα καταλαβει οτι ενα "γεια" λεγατε.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,626
    πρακτικα πως θα γινει αυτο που σκεφτηκες?
    ξερεις ακριβως το λεπτο που θα βγει απ το γραφειο? θα εισαι κρυμμενη απ εξω και θα κανεις την περαστικη οταν βγει? περιεργο δεν ειναι? μπορει και να σε δουν συναδελφοι να παραφυλας και να εκτεθεις περισσοτερο ετσι.
    γιατι δεν πας για εναν καφε στο παλιο γραφειο να κοψεις τις αντιδρασεις του?
    γιατι νομιζεις οτι θα εκτεθεις ετσι? ξερει κανεις οτι τον θελεις?

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Όχι δεν είχαμε μείνει μόνο στο γεια σου τι κάνεις..
    Οποτε υπήρχε χρόνος έστω και στο πόδι λέγαμε και κάτι ... Για τις σχέσεις για το όσο δύσκολες είναι...για το ρόλο των γονιων μας στις σχέσεις μας κ.α
    Το ότι δεν έχει σχέση το είχε πει ο ίδιος...

    Τώρα για τη συνάντηση θα δω ποτε πάει θα υπολογισω δλδ την ώρα που φευγει θα εχω κρυφτεί και καλά ότι συναντηθηκσνε τυχαία όχι έξω από τη δουλειά στο δρόμο πιο κστω κάπου που θα βολεύει ανάλογα... Για να με δει κάποιος απο τη δουλειά δεν βγαίνει κανένας έξω... Ούτε στην πόρτα θα ειμσι....
    Αν πάω εκεί για καφέ δεν έχει νόημα ούτε θα αλλάξει κάτι ... Πιο πολύ θα δω τους υπόλοιπους παρα εκείνον ... Μια απο τα ίδια δλδ....
    Μια συνάδελφος είχε κάτι ψιλιαστει .... Όχι ακριβώς ότι τον θέλω αλλα ότι κάτι παίζει και από τις δύο πλευρές .... Πετώντας σποντες ...

Page 3 of 21 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Similar Threads

  1. Κάνουμε άραγε σωστή χρήση του forum?
    By Show_Me_The_High_Road in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 74
    Last Post: 01-10-2013, 19:59
  2. σωστη αποφαση?????
    By ntalia in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 19-04-2011, 14:37
  3. Ειναι σωστη τημωρια?
    By maria... in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 37
    Last Post: 14-01-2010, 12:21
  4. δύσκολη προσέγγιση
    By ioannis2 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 06-08-2009, 10:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •