σωστή προσέγγιση;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 21 12311 ... LastLast
Results 1 to 15 of 303
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351

    σωστή προσέγγιση;

    Γεια σας και από μένα!!!
    Ειμαι νέο μέλος εδω και γραφω για πρώτη φορά για κάτι που με προβληματίζει...
    Πέρυσι στο χώρο της δουλειας είχα έρθει κοντα με κάποιον υπήρχε σίγουρα αμοιβαία συμπάθεια και ίσως κάτι παραπάνω... Βλεπομασταν μια φορά την εβδομάδα γιατί ήταν εξωτερικος συνεργάτης...Δεν προχώρησε όλο αυτό και σε χώρο εργασίας δύσκολο... Συν ότι και οι δυο είμασταν λίγο εσωστρεφείς. Φυγαμε και οι δυο απο το χώρο αυτο όμως απο τότε δεν είχαμε επικοινωνία καμια... Δεν είχαμε ούτε τηλέφωνο ούτε και φεισμπουκ ( εκείνος δεν το πολυχρησιμοποιει κι ολας). Οποτε χαθήκαμε εντελώς !!!
    Πρόσφατα έμαθα ότι είναι πάλι εκεί και σκέφτηκα να κάνω ότι περνάω απο
    Εκεί τυχαία την ώρα που φεύγει.... Έξω από το χώρο...
    Επειδή όμως θέλω αυτο να έχει κσι συνέχεια και ξερω πως θα τρέμω ολόκληρη δεν ξερω πως να συμπεριφερθώ για να του κινήσω το ενδιαφέρον και να μου ζητήσει πχ να βγούμε για καφέ η τηλέφωνο...
    Ακούγομαι σαν ανήλικο , σαν μικρό παιδάκι ... Θεωρώ όμως ότι αξίζει να προσπαθήσω..
    Θα ήθελα λοιπόν τη γνώμη σας!!!!

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Πήγαινε και μίλησε του στα ίσια και πρότεινε του να βγείτε.Δεν έχεις να χάσεις κάτι.Αν αυτός είναι εσωστρεφής και ντροπαλός παίζει να μην στο ζητήσει και ποτέ οπότε πάρε εσύ πρωτοβουλία

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Ναι πηγαινε εκει και πες του να πατε για καφε αν δεν μπορει δωσε τον αρ του κινητου σου και πες του να σε παρει

  4. #4
    WhyAlwaysMe?
    Guest
    Γυναίκα να προσεγγίσει άντρα,μου φαίνεται λίγο κουλό!
    Εδώ εγώ που είμαι άντρας,δεν ξέρω πως να προσεγγίσω!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Πρώτα απ όλα ευχαριστώ για τις μέχρι τώρα απαντήσεις σας... Απο τη μια και μένα μου ειναι παρα πολύ δύσκολο αυτο γιατί δεν είναι του χαρακτήρα μου , έχουν περάσει και αρκετοί μήνες που εχω να τον δω και υπάρχει και η πιθανότητα να ξαναβρεθούμε κάποια στιγμή στον ίδιο χώρο εργασίας... Ποσο δύσκολο θα είναι για μένα που θα πρέπει να τον αποφεύγω αν χρειαστεί σε περίπτωση αποτυχίας...
    Έχεις δίκιο whyalwaysme αν για σένα που είσαι άντρας και δεν μπορείς να κάνεις σωστή προσέγγιση φαντάσου εγω... Δεν θέλω να νομίζει ότι του την πέφτω κι ολας η ειναι καμια ξελιγωμένη.... Στο φιλικό αν μπορέσω θα το πάω αλλιώς χάνω την ευκαιρία μου δυστυχώς
    Έχουν και τα παιδιά δίκιο πιο πάνω ... Δεν ξερω πραγματικά πως να το χειριστώ κι ότι θα χασω και τα λόγια μου δεν θα ξερω τι να πω...

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Αυτός τώρα δουλεύει εκεί που ήσασταν παλιά μαζί και τώρα εσύ έχεις φύγει? Αν σε έβλεπε τυχαία στο δρόμο θα λέγατε τα τυπικά? Τι κάνεις και τέτοια?

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Cube ναι είναι σε αυτόν το χώρο που δουλεύαμε παλιά... Αυτός ξαναειναι εκεί για κάποιο διάστημα. .οχι εγω... Απλώς σκέφτηκα και καλά τυχαία συνάντηση γιατι στη δουλειά μέσα και να παω δεν γίνεται πάλι ούτε να δώσω δικαιωματα ....
    Φαντάζομαι πως ναι τα τυπικά θα λέγαμε δεν ξερω... Εσυ έχεις να προτείνεις κάτι άλλο?

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Aυτό που σκέφτηκα στην αρχή θα ήταν να έρθεις σε επαφή με την παλιά σου δουλειά, αν έχετε κανένα κοινό γνωστό... ως πελάτης δεν ξέρω... αλλά λες δεν γίνεται....? Είστε φίλοι στο fb? Γιατί δεν τον κάνεις φίλο?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Θεωρώ ότι απο την ίδια δουλειά δεν θα άλλαζε κάτι και σίγουρα δεν θέλω να φανώ...
    Το facebook του το είχα ζητήσει γιατί δεν μπορούσα να ζητήσω τηλ. τότε την τελευταία μέρα που δούλευε εκεί γιατί αυτός έφυγε πρώτος....
    Και μου είπε ότι δεν το πολυχρησιμοποιεί ... Και είχε σκύψει και το κεφάλι σαν να ντρεπόταν... Ψέματα δεν έλεγε όντως δεν μπαίνει ... Πριν ενα μήνα εμαθα ότι ειναι ξανά στον ίδιο χώρο εντελώς τυχαία απο άσχετο άτομο, μια συγκεκριμένη μέρα πηγαίνει εκεί και εχω κάνει αίτημα φιλίας ενα μήνα τώρα... Ακόμα δεν έχει μπει οποτε και από εκεί τζίφος.... Μέχρι να μπει να το δεχτεί να μιλήσουμε απο εκεί δεν το πολυβλεπω...
    Ειναι λίγο περίπλοκο το θέμα...
    Πάντως σε ευχαριστω πολυ.... Αν σκεφτείς κάτι άλλο καλοδεχούμενο....

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Kαι μετά σου λένε ότι η τεχνολογία αποξενώνει τους ανθρώπους....χαχα Ούτε το τηλ του μπορείς να βρεις , να τον πάρεις με μία αφορμή ? Δεν ξέρω, μόνο τυχαία αλλά δεν θα πρότεινα να πας να του την πέσεις στην ψύχρα.... Καλύτερα να δείχνεις φιλική και ''γιατί χαθήκαμε, δεν είχα και το τηλ. σου'' και τέτοια....

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Έλα μου ντε να που η τεχνολογία μπορεί να σου φανεί χρήσιμη... Εγω μέχρι και εκεί γκαντεμιά... Τι να πω πια χα χα
    Να τον πάρω τηλέφωνο εντάξει χειρότερο μου φαίνεται.. Θα σου πω γιατι...άσε που το τηλ. Το βρήκα αλλα δεν το χρησιμοποίησα και ποτε... Μπορεί και να τα παίρνε εδω που τα λέμε...
    Μπορεί να είμαστανστον ίδιο χώρο εργασίας αλλα με άσχετο αντικείμενο... Οποτε δεν είχα δικαιολογία.... Αυτός ήταν σε άλλο τμήμα αυτή τη μια φορά άντε δυο στην καλυτερη που ερχόταν και εγω βρισκόμουν ολως τυχαιως σε κοινούς χώρους την ώρα που ερχόταν η που έφευγε και πάντα μα πάντα πιαναμε την κουβέντα...
    Εγω να την πέσω στην ψυχρα? Χα χα δεν το χω με τπτ όμως... Ήδη αισθάνομαι ντροπή με αυτο που πάω να κάνω .... Εδω ενα γεια και δεν ξέρω πως θα το ξεστομίσω...
    Άσε με την γκαντεμιά που με δέρνει μπορεί να παω εγω για τη "συνάντηση" αυτός να μην είναι λέει εκείνη την ημερα για κάποιο λόγο ... Όλα μου περνάνε από το μυαλό...
    Τελικά αυτές που είναι θρασείς ειναι μου φαίνεται καλύτερες? Δεν ξερω εγω ποτέ δεν θα μπορούσα να την πέσω σε κάποιον ετσι... Και εννοείται φιλικά θα το πήγαινα...

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Εγώ λέω ότι αυτός είναι πιο ντροπαλός από σένα έτσι που τα περιγράφεις.Και μπορεί να νομίζει ότι δεν γουστάρεις εσύ και τον βλέπεις φιλικά και φοβάται να κάνει κίνηση.
    Quote Originally Posted by WhyAlwaysMe? View Post
    Γυναίκα να προσεγγίσει άντρα,μου φαίνεται λίγο κουλό!
    Εδώ εγώ που είμαι άντρας,δεν ξέρω πως να προσεγγίσω!
    Γιατί κουλό ρε συ; Να αυτά τα στερεότυπα της κοινωνίας θα μας φάνε...

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    5,780
    Γεια σου. Τοτε που βλεπόσασταν στη δουλειά, τι λέγατε γενικά; τι δείγματα έβλεπες απ' αυτόν; πώς τον έβλεπες;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    admforall πιστευω οτι το σήμα το είχε πάρει... Όχι απο την αρχή γιατί ήμουν σε καθαρά φιλικό επίπεδο μετα όμως που μου πέρασε απο το μυαλό βασικά απο μια συνάδελφο που μου έλεγε γιατί μιλάει μόνο μαζί σου που δεν είσαι και στον ίδιο τομεα.. Εγω που να πάρω χαμπάρι τετοια εξυπνάδα....������ Μετα λοιπόν οταν το είδα και εγω αλλιώς διακριτικα πάντα προσπαθούσα..
    Και για να απαντήσω kerasi δεν είχαμε όλες τις φορές πολυ χρόνο όμως ακόμα και στο πόδι που τα λέγαμε είχαμε μιλήσει ακόμα και για το πόσο δύσκολες ειναι οι σχέσεις και για τους γονείς μας ποσο ρόλο παίζουν σε αυτό... Μην φανταστείς με λεπτομέρειες αλλα την ουσία γιατί ο χρόνος μας ήταν περιορισμένος...
    Να κάνω τόσο λάθος δεν το νομίζω... Μια φορά μίλαγε με μια συνάδελφο σε κοινό χώρο δεν είχαμε μιλήσει καθόλου εγω πέρναγα συνεχειας απο εκεί και ενώ μίλαγε μαζί της μου φώναξε μόνος του καλημέρα τι κάνεις...
    Έπειτα εγω πήγαινα στη δουλειά κάποιες φορές διάφορα καλούδια και φροντιζα να του δίνω και με αποκαλούσε χρυσοχέρα δυο τρεις φορές.... Πολλές φορές του έλεγα ας πούμε πριν φυγεις έλα να σου δώσω εχω φτιάξει αυτό... Και πάντα ερχόταν και δεν ήταν να πεις ότι ήταν του φαγητού η γλυκών . Ίσα ίσα πρόσεχε πολυ ήταν της γυμναστικής κλπ
    Αυτά τα αναφέρω σαν παραδείγματα ενδεικτικά...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Eω δεν βλεπω κανα προβλημα ........αφου του δινειες γλυκα , και τα παιρνει , δεν απεχεις παρα ελαχιστα απο το να πιασεις κουβεντα ............δεν ειναι αναγκη να μπεις στο ψητο κατευθειαν , αφου ντρεπεσαι , αλλα αμα τον ξαναδεις , ενα ., επ , τι κανεις , πως παει ? η ρωτα τον τι ειδους γυμναστικη κανει ............... αυτο μπορεις να το πεις , καθαρα φιλικα ......... η αμα δεις να μιλαει με αλλη συναδελφο , πλησιαζεις κι εσυ , και μπαινεις στην κουβεντα , μην χανεις ευκαιριες ...............δες το καθαρα φιλικα , γιατι αμα τον βλεπεις ως υποψηφιο ' φιλο ' , δεν θα σου βγει ευκολα η κουβεντα .................ελα , ευκολα ειναι αυτα που σου λεω , ουτε τηλεφωνο να δωσεις , ουτε να του την πεσεις στα ισα , δεν θα βγει καλο το αποτελεσμα ................ ενας νεος φιλος , απλος φιλος ειναι ........ αφου σε χαιρεταει κιολας , τι αλλο να κανει , οπως λεει κι ο admforall , μπορει κι αυτος να ντρεπεται , αμα ντρεπεστε κι οι δυο , δεν θα γινει ποτε τιποτα ................αχχ , αυτη η ντροπη , εχει φαει κοσμο και κοσμακη ......παντως εγω θα εκτιμουσα μια κοπελα , που θα εκανε το πρωτο βημα , αλλα δεν μουχει συμβει ποτε .................

Page 1 of 21 12311 ... LastLast

Similar Threads

  1. Κάνουμε άραγε σωστή χρήση του forum?
    By Show_Me_The_High_Road in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 74
    Last Post: 01-10-2013, 19:59
  2. σωστη αποφαση?????
    By ntalia in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 19-04-2011, 14:37
  3. Ειναι σωστη τημωρια?
    By maria... in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 37
    Last Post: 14-01-2010, 12:21
  4. δύσκολη προσέγγιση
    By ioannis2 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 06-08-2009, 10:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •