σωστή προσέγγιση; - Page 21
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 21 of 21 FirstFirst ... 11192021
Results 301 to 303 of 303
  1. #301
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by mara035 View Post
    Η ευτυχία για τον καθένα απο εμάς ειναι κάτι διαφορετικό ... Άλλος ευτυχει με το να κάνει καριέρα και μόνο , άλλος οικογένεια , άλλος με το να έχει ένα καλό σύντροφο η καλους φίλους η με το συνδυασμό όλων των παραπάνω.. Η ευτυχία ειναι στιγμές ... Και αυτές προκύπτουν είτε απο ενα άτομο είτε απο μια κατάσταση... Τώρα το να λες ότι θα ευτυχήσω αν μου συμβεί το τάδε γεγονός συμφωνώ πως ειναι λάθος σκεπτικό γιατί έχει να κάνει με πολλούς παράγοντες...
    Η περίπτωση του γουαι επειδή το ανέφερες δεν ειναι μόνο διαφορετική αλλα κάπως αλλιώς θα τη χαρακτηριζα δεν ειναι όμως της παρούσης... Ίσως έχει να κάνει και με την ηλικία του που όμως δεν σκέφτονται κι άλλοι νέοι με τον ίδιο τρόπο
    Εχω να σου πω ότι είσαι τυχερός γιατί ανήκεις σε μια γενιά πολυ πιο "αθώα" πολυ πιο όμορφη... Γιατί όντως οι σχέσεις ήταν αυθεντικές και όχι εγωκεντρικές..
    Τώρα τα πράγματα ειναι διαφορετικά εγω ειμαι 33 πριε 34...
    Το μα ζεις για ένα διάστημα μόνος σου απο επιλογή δεν είναι απαραίτητα κακό ... Ίσα ίσα βοηθάει κι ολας να δεις τον εαυτό σου ποσο μάλλον όταν έχεις περάσει και τη φάση της κσταθιψης... Η πολλή η μοναξιά όμως και ειδικά οταν αυτή δεν εινσι απο επιλογή μπορεί να φανεί αρκετά επιζήμια...
    ευτυχία μια λέξη χιλιάδες ερμηνείες.....
    όσο εύκολα την λες τόσο δύσκολα την νιώθεις...
    όταν είσαι ευτυχισμένος δεν μπορείς να το κρύψεις χαζογελάς όλη την ήμερα χωρίς λόγο γίνεσαι παιδί και χαίρεσαι την κάθε στιγμή....
    σε βρίζουν κι εσύ γελάς σε βαράνε και χορεύεις



    κατάρα σας δίνω να σας βρίζουν και να γελάτε.....
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  2. #302
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μαρα, μπορει να μην βαζει αγνωστους στο φμ του ο τυπος, οσο για το αν μπαινει, για να σου πει οτι ξερει οτι εστειλες προσκληση, σημαινει οτι μπαινει. αλλωστε αν εχει καινουριο κινητο, τον ειδοποιουν κιεκει οι ενημερωσεις του φμ.
    μπορει να εχει κλειστες τις ανακοινωσεις του μονο για φιλους. ετσι τις εχω κι εγω. απ εξω φαινεται σαν να μην μπαινει ποτε, αλλα μπορει να μπαινει κανονικα .
    την δευτερη απορριψη μην την φορτωνεσαι. που να ξερει οτι ησουν εσυ?

    συμφωνω οτι εφοσον ενοιωθες οτι θελεις να τολμησεις να διεκδικησεις ξεκαθαρα και δεν θεωρησες τα δειγματα που εδινε σαφη, καλα εκανες και τολμησες.
    υπαρχουν ομως δυο πραγματα που πρεπει να τολμαμε.
    το ενα ειναι να τολμαμε να διεκδικουμε οποιον ανταποκρινεται.
    και το αλλο να τολμαμε να σταματαμε οταν δεν ανταποκρινεται.
    Έχεις απόλυτο δίκιο σε όσα λες ... Και σε ευχαριστω για άλλη μια φορά για την απάντηση σου...
    Ετσι κι αλλιώς δεν σκεφτόμουν να κάνω κάτι άλλο .. Αυτο που όφειλα στον εαυτό μου και για τον εαυτό μου να κάνω το έκανα... Για να μην έχω ερωτηματικά....
    Είναι πιο ξεκάθαρο πλέον ... Και εγω δεν μπορώ να κυνηγά άλλο κάτι που δεν ισχύει τελικά.. Όσο και αν με στεναχωρει όσο και αν το σκέφτομαι τώρα αυτο που είπαν κι άλλοι πρέπει να ειμαι περήφανη για τον εαυτό μου γιατί τόλμησα και διεκδίκησα άσχετα με το που πήρα ενα τεράστιο ' χ'..

  3. #303
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by giang View Post
    ευτυχία μια λέξη χιλιάδες ερμηνείες.....
    όσο εύκολα την λες τόσο δύσκολα την νιώθεις...
    όταν είσαι ευτυχισμένος δεν μπορείς να το κρύψεις χαζογελάς όλη την ήμερα χωρίς λόγο γίνεσαι παιδί και χαίρεσαι την κάθε στιγμή....
    σε βρίζουν κι εσύ γελάς σε βαράνε και χορεύεις



    κατάρα σας δίνω να σας βρίζουν και να γελάτε.....
    Ακριβώς η ευτυχία μπορεί να είναι μια απλή λεξούλα αλλα τόσο περιπλοκη και δύσκολη υπόθεση τελικά!!!

    Ωραίες κατάρες δίνεις!!!

Page 21 of 21 FirstFirst ... 11192021

Similar Threads

  1. Κάνουμε άραγε σωστή χρήση του forum?
    By Show_Me_The_High_Road in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 74
    Last Post: 01-10-2013, 19:59
  2. σωστη αποφαση?????
    By ntalia in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 19-04-2011, 14:37
  3. Ειναι σωστη τημωρια?
    By maria... in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 37
    Last Post: 14-01-2010, 12:21
  4. δύσκολη προσέγγιση
    By ioannis2 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 06-08-2009, 10:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •