ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΛΚΟΟΛ?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1

    ΕΓΚΕΦΑΛΙΚΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΛΚΟΟΛ?

    Καλησπέρα παιδιά , βασικά θέλω να σας πω οτι πίνω πολύ , πάρα πολύ, επίσης καπνίζω και πολύ,
    + παραλληλα πέρνω και αντικαταθλιπτική αγωγή , τελος παντων αλλο κεφάλαιο και αυτο,
    εδώ και 1 μιση βδομάδα είχα πιεί 3 μιση λίτρα κρασί , την άλλη μέρα είχα hangover τρελό,
    με τρέμουλο στο πρόσωπο, κρίση πανικού, θωλούρα, τρέμουλο στα χείλι και δυσκολία να μιλήσω κάνοντας μεχρι σήμερα
    μικρα σαρδάμ , είμαι 23 χρονών , μήπως έχω πάθει μικροεγκεφαλικό ? τι νομίζετε ? ανχώθηκα..

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    RIGEL
    Posts
    826
    εσενα πρεπει να σε γνωρισω απο κοντα
    να κατεβαζουμε δυο δυο τις τεκιλες και τις βοτκες

  3. #3
    χαχαχααχ θωμά , δεν ειμαι λάτρεις των βαρέων
    το βίτσιο μου ειναι το κρασί, αλλα στο θέμα μας παρακαλω..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    RIGEL
    Posts
    826
    Quote Originally Posted by garyfalia View Post
    χαχαχααχ θωμά , δεν ειμαι λάτρεις των βαρέων
    το βίτσιο μου ειναι το κρασί, αλλα στο θέμα μας παρακαλω..
    ενταξει κρασι, στο ποτο δε λεω οχι
    3,5 λιτρα κρασι + 1 hangover σε 1,5 βδομαδα δεν ειναι πολυ

    εχω πιει πολυ περισσοτερο σε 1 βδομαδα
    απο οτι εσυ σε 1,5 βδομαδα
    και δεν επαθα τιποτα


    οσο για το θεμα σου
    μη φοβασαι τιποτα δε επαθες

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Βρε Γαρυφαλια ειλικρινα πιστευεις πως μπορει καποιος απο το νετ να σου πει αν εχεις παθει εγκεφαλικο ή οχι?

  6. #6
    βασικα σε αυτες τις ηλικίες άλλωστε λιγο τραβηγμενο καπως δεν είναι?

    θωμα πίνω ανα 3ημερο , συν οτι λαμβανω αγωγή με παροξετίνη. [μην μου πας κοντρα]

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    RIGEL
    Posts
    826
    Quote Originally Posted by garyfalia View Post
    βασικα σε αυτες τις ηλικίες άλλωστε λιγο τραβηγμενο καπως δεν είναι?

    θωμα πίνω ανα 3ημερο , συν οτι λαμβανω αγωγή με παροξετίνη. [μην μου πας κοντρα]
    εγω αγωγη δε παιρνω αλλα τη βοτκα μου τη χτυπαω ανα 2-3 μερες
    αλλα εσυ μενεις στο κρασι
    πιες αψεντι να δεις πως ειναι
    κατευθειαν χτυπαει

  8. #8
    betelqeuse κατά πρώτο οι γιατροί απαντούν στις ερωτήσεις μέσο νετ www.pin.gr/ygeia για τα ευκόλως ε νοούμενα παραλείπονται και κατά δεύτερον γαριφαλιά έχεις σκεφτεί ότι πρέπει να πέρασες μία στέρηση αλκοόλ.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    2,987
    Μαριαννα οι γιατροι απαντουν σε ερωτησεις , διαγνωσεις δεν κανουν ομως , σε sites που ειναι φτιαγμενα για το σκοπο αυτο.
    Εδω ειναι φορουμ υποστηριξης ατομων με ψυχικες παθησεις στο οποιο απαντουν κυριως πασχοντες σε αλλους πασχοντες , και απο τους κανονες λειτουργιας απαγορευονται ρητα οι διαγνωσεις .
    H γαρυφαλια εκανε την ερωτηση σε αυτο το φορουμ και της απαντησα σε αυτο το φορουμ .

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    144
    μην στεναχωριεσαι εγω πινω μπυρες μαζι με τα χαπια και γινομαι κουδουνι ,σε τετοια φαση που δεν θυμαμαι τι εκανα .
    την αλλη μερα ειναι πολυ δυσκολα αλλα περναν τα συμπτωματα του μεθυσιου ,μετα 3 ημερες ειμαι ενταξει .
    αλλωστε το λεει το λακοολ επιδεινωνει το προβλημα σε καταθλιπτικα ατομα ,μπορει εκεινη την στιγμη να αισθανεσαι υπεροχα αλλα το αλλο πρωι ειναι σκατα ........
    υπομονη θα περασει και θα μπορεις ν αξαναπιεις οσο θεελεις .............

  11. #11
    Βρε παιδιά δεν κάνω διαγωνισμό περι του πιο γερού ποτηριού !! ΉΜΑΡΤΟΝ.
    το θεματακι μου ειναι οτι μετα απο αυτο το συμβαν ΔΕΝ εχω ξαναπιη και ΟΥΤΕ θα ήθελα ,
    διοτι τρομαξα τοσο για την υγεια μου που πραγματικα ξυπνησα και ειδα καπια πραγματα....

    το θέμα μου ειναι οτι συνήθιζα να πίνω 3λιτρα , και κλασσικά την άλλη μερα έπευτα σε νάρκη, πριν μιαμιση βδομαδα όμως , την αμέσως επομενη ημερα,
    ειχα τρεμουλα στο σαγώνι αριστερα, τραβηγματα στο ματι, μουδιασμα της γλωσσας, και μου έμειναν τα σαρδαμ και οι κρισεις πανικου,
    κατα καποιο τροπο μου καρφωθηκε η ιδεα οτι μπορει να ειχα παθει κατι σοβαρο, κατι να πηραχτηκε , ισως καποιο ελαφρυ εγκεφαλικό, και δεν μπορω να ξανατρέξω στο κεντρο υγειας μετα απο τοοοοσεςςς επισκεψεις μου εκει .. ποθφφφ

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    RIGEL
    Posts
    826
    τιποτα δεν εχεις μη φοβασαι
    πανε και σε ενα γιατρο
    τα ιδια θα πει

  13. #13
    betelgeuse το ξέρω δεν έκανα διάγνωση απλά υποστήριξα την γαριφαλιά και το ερώτημα της και μίλησα με προσωπική μου άποψη, είναι ένα φόρουμ ανταλλαγής απόψεων από ψυχικά ασθενείς και μη βέβαια.

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    22
    κοπελια και να μην επαθες τιποτα, πολυ φοβαμαι οτι συντομα θα παθεις...ξερεις τι πρεπει να κανεις...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,678
    Εγώ λέω ότι είναι εγκεφαλιτιδα δηλαδή εγκεφαλικό με μαλακιτιδα η μαλακίτιδα σε δέρνει από μικρή γι αυτό κ εστραφεις στο αλκοόλ ο συνδυασμός δε με τα χάπια είναι καταστροφικός αμα το συνδυάζεισ κ μ ναρκωτικά που κ που τότε θα έχεις εξασφαλισμένο καμμένος εγκέφαλονομίζω πηγαίνεις καλά προς το καψιμο υπόψην κ σε γιατρό να πασ ψυχοφάρμακα θα πάρεις κ μετά να δούμε αμα θα πίνεις
    Φιλικά ο φτωχόΜπίνες της διπλανής πόρτας :)))

Similar Threads

  1. θα παθω εγκεφαλικο ι καρδιακο ι και τα δυο??
    By kotsios in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 04-02-2013, 23:50
  2. Replies: 0
    Last Post: 23-09-2010, 20:25
  3. εγκεφαλικο φοβια
    By predator in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 20-02-2010, 16:24
  4. pc και εγκεφαλικο
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 47
    Last Post: 03-07-2009, 00:15
  5. Διαταραχη πανικου +εγκεφαλικο
    By maria... in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 18-12-2008, 16:40

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •