facebook και καταθλιψη - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 40
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    καλά αυτό που λες δεν θεωρώ πως είναι μόνο ελληνικό φαινόμενο.Τώρα πια έχει εξελιχθεί και το like..Εχουμε πέρα απο το απλό like και τις επιλογές για τέλειο,ουαου,λυπάμαι,έλεος, χαχα. Εντελώς ότι να`ναι δηλαδή.Και αυτό δεν πιστεύω ότι έγινε για τους έλληνες χρήστες μόνο

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    το ειδα και αυτο που λες!!! το facebook αναβαθμιστηκε......και φυσικα εξελισσεται....., ωστε να μπορεις να λες αυτο που θελεις με περισσοτερα συμβολα απο το απλο like που μας εχει κυριευσει..!!! Αν και προσωπικα το λεω ¨μου αρεσει" και οχι like, απλα για να μην χρησιμοποιω τοσο αγγλικους ορους στην Ελληνικη μας διαλεκτο!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    κακά τα ψέματα έχει μπει τόσο στη ζωή μας το διαδίκτυο
    που αυτοί που δεν το χρησιμοποιούν να ειναι 1-2 στους 10 και καλά κάνουν αλλα δεν πρόκειται να αυξηθει το ποσοστό αυτό
    επομένως το χρησιμοποιείς αλλα με μέτρο..για να υπάρχει μια πιο υγιή στάση ζωής

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Αυτο με τα likes , ειναι πολυ αρρωστημενο , τοχω παρατηρησει κι εγω ................... το like , εχει καταντησει το συνθημα της εποχης μας ............ σε λιγο καιρο αντι να λεμε ναι , θα λεμε λαικ ......... θελεις να παμε κινηματογραφο ? λαικ ........
    θελεις να παμε για ενα καφεδακι ? λαικ ...... πως σου φαινεται αυτο το μπουφαν ? Μμμμ , λαικ ντισλαικ ( ετσι κι ετσι ) ...........τυφλα ναχει ο Μπαμπινιωτης , εδω εχουμε εφευρει νεα διαλεκτο , την ελλαικ.τζιαρ..............
    αυτό γίνετε είδη είναι κάτι σαν το γιολο

    θα μας κόψουν καμία μέρα το facebook και θα βγούμε με της φωτογραφίες στα χέρια και θα ζητάμε like

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    παιδια ο φιλος μου ανεβασε φωτογραφια και επειδη δεν μαζεψε οσα like ηθελε ειναι τωρα πολυ στεναχωρημενος!!!!!!!!!! μπορουμε να κανουμε κατι να τον βοηθησουμε??????

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    παιδια ο φιλος μου ανεβασε φωτογραφια και επειδη δεν μαζεψε οσα like ηθελε ειναι τωρα πολυ στεναχωρημενος!!!!!!!!!! μπορουμε να κανουμε κατι να τον βοηθησουμε??????

    χαχαχαχαχαχα!!

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    τις προαλλες ανεβασα στο φβ μια φωτο του πατερα μου για πλακα.
    "μπαμπα σου εκαναν 50 λαικ στη φωτο σου!!"
    "τι μου εκαναν?"
    "50 ατομα ειπαν οτι τους αρεσει η φωτο σου!!"
    με κοιταξε περιμενοντας να του πω κατι περισσοτερο.. ειχε δικιο τελικα ηταν ασημαντο....

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    παιδια ο φιλος μου ανεβασε φωτογραφια και επειδη δεν μαζεψε οσα like ηθελε ειναι τωρα πολυ στεναχωρημενος!!!!!!!!!! μπορουμε να κανουμε κατι να τον βοηθησουμε??????
    χαχαχα... θεε μου!!! εχεις φιλους που δεν ειναι ποπιουλαρ??? ω μοντιεεεε κελ παρακμη!!!

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by admforall View Post
    καλά αυτό που λες δεν θεωρώ πως είναι μόνο ελληνικό φαινόμενο.Τώρα πια έχει εξελιχθεί και το like..Εχουμε πέρα απο το απλό like και τις επιλογές για τέλειο,ουαου,λυπάμαι,έλεος, χαχα. ο

    Ω , ναι , υπαρχει νεα διαλεκτος , εκτος απο την ανθολογια εκφρασεων που παραθετεις , υπαρχουν , τρολλαρω , ειναι τρολλ , αυτο με ξεπερναει , βοοοοοοοοο ( αυτο ποτε δεν το καταλαβα ) ................... παλια ειχαμε μονο το ουφο , και τα πηρα στο κρανιο , τωρα εχει εμπλουτιστει η γκαμα εκφρασεων , χρειαζομαι μετεκπαιδευση .........

    Αμα κομματια σαν το σκουπιδι gangnam style εχουν 1.5 δις hits , κατι δεν παει καθολου καλα .........

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by giang View Post

    θα μας κόψουν καμία μέρα το facebook και θα βγούμε με της φωτογραφίες στα χέρια και θα ζητάμε like

    Ξεχασες και το σημα , thumbs up , δεν πας πουθενα χωρις αυτο ..........

  11. #26
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Κλασική ανθρώπινη ανάγκη για επιβεβαίωση.Εμένα αυτό που μου την σπάει πιο πολύ από όλα στα social media είναι η πλάκα σε σοβαρά θέματα.Ανακατεύομαι πραγματικά όταν βλέπω ποστς του στυλ "ευτυχώς εδώ στη Θεσαλλλονικη δεν έχουμε μετρό και δεν κινδυνεύουμε από τους τζιχαντιστές".Βέβαια μπορεί να είμαι εγώ περίεργος που δε μπορώ να γελάσω με τέτοια "χιουμοριστικά" ποστ.

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Μπα , δεν εισαι εσυ ο περιεργος ........ απλως εχεις φυσιολογικη αισθηση του χιουμορ ....

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Macgyver View Post
    Ξεχασες και το σημα , thumbs up , δεν πας πουθενα χωρις αυτο ..........
    χαχαχαχα
    παλιά μας έλεγαν ένα μήλο την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα

    σήμερα λέμε 10 λαικ την ημέρα τον τρελογιατρό τον κάνουν πέρα
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  14. #29
    Το πιο αρρωστημενο με το facebook ειναι το κουτσομπολιο.Πολλοι το χρησιμοποιουν για να βλεπουν τι κανουν οι πρωην τους,οι παλιοι τους συμμαθητες/συμφοιτητες,συγγενεις κλπ.

    Ποσες φορες δεν σας εχει τυχει να σας πουν να ο ταδε που σου λεγα,και να σας δειχνουν το προφιλ του στο φβ.
    Και να η φατσα του,και να η γκομενα του,και να οι γονεις του,και να που πηγε διακοπες.

    Αδιανοητα πραγματα μεχρι πριν 7-8 χρονια,φακελωνομαστε οικειοθελως και θεωρειται φυσιολογικο.

    Αν το fb ηταν ενα απλο τσατ τυπου msn ή skype μια χαρα θα ηταν.Δυστυχως,ειναι ενας χωρος κουτσομπολιου και νυφοπαζαρου και τιποτα αλλο.Χωρια τις βλακειες που γραφει ο καθενας εκει μεσα.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2016
    Location
    The 36th Chamber of Shaolin
    Posts
    215
    Quote Originally Posted by Αλαφροίσκιωτος View Post
    Το πιο αρρωστημενο με το facebook ειναι το κουτσομπολιο.Πολλοι το χρησιμοποιουν για να βλεπουν τι κανουν οι πρωην τους,οι παλιοι τους συμμαθητες/συμφοιτητες,συγγενεις κλπ.

    Ποσες φορες δεν σας εχει τυχει να σας πουν να ο ταδε που σου λεγα,και να σας δειχνουν το προφιλ του στο φβ.
    Και να η φατσα του,και να η γκομενα του,και να οι γονεις του,και να που πηγε διακοπες.

    Αδιανοητα πραγματα μεχρι πριν 7-8 χρονια,φακελωνομαστε οικειοθελως και θεωρειται φυσιολογικο.

    Αν το fb ηταν ενα απλο τσατ τυπου msn ή skype μια χαρα θα ηταν.Δυστυχως,ειναι ενας χωρος κουτσομπολιου και νυφοπαζαρου και τιποτα αλλο.Χωρια τις βλακειες που γραφει ο καθενας εκει μεσα.
    Mην ξεχνας την παραπληροφόρηση που παίζει εκεί μέσα.

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. facebook
    By deleted-member-09-05-2016 in forum Συζητήσεις Ψυχολογικού Ενδιαφέροντος
    Replies: 30
    Last Post: 12-01-2016, 16:29
  2. facebook
    By δελφίνι in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 26
    Last Post: 03-06-2015, 23:13
  3. facebook
    By kyknos25 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 26
    Last Post: 01-09-2011, 22:51
  4. FACEBOOK ?
    By the_downward_spiral in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 16-01-2011, 14:00
  5. facebook!!
    By kyknos25 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 15
    Last Post: 14-10-2009, 10:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •