διαχείριση θυμού - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 91
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    τι να σου πω βρε παιδι μου, the plot thickens...
    συζητησε τα με καποιον δικο σου που εχεις εμπιστοσυνη στην κριση του και δεν τους ξερει προσωπικα, ωστε να μην τους εκθεσεις.
    γι αυτόν ακριβώς τον λόγο γράφω εδώ μήπως και τελικά καταλάβω τη θέλω κι αν θέλω
    δεν εμπιστεύομαι γενικά άτομα και πάντα ήμουν κλειστός χαρακτήρας δεν ανοίγομαι είναι ένα από τα λάθη μου

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by giang View Post
    γι αυτόν ακριβώς τον λόγο γράφω εδώ μήπως και τελικά καταλάβω τη θέλω κι αν θέλω
    δεν εμπιστεύομαι γενικά άτομα και πάντα ήμουν κλειστός χαρακτήρας δεν ανοίγομαι είναι ένα από τα λάθη μου
    εδω ποιον εμπιστευεσαι ομως?
    καλη η ανωνυμια. αλλα ειμαστε ενα ματσο αγνωστοι που ο καθενας λεει το μακρυ του και το κοντο του.
    ουτε καν λες περι τινος προκετιαι, οποτε τι να συζητησουμε?
    να απανταμε σε αυτο που φανταστηκαμε κι εσυ να κανεις εφαρμογη σε αυτο που νομιζεις οτι συμβαινει?
    μηπως μπλεχτεις χειροτερα?

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    εδω ποιον εμπιστευεσαι ομως?
    καλη η ανωνυμια. αλλα ειμαστε ενα ματσο αγνωστοι που ο καθενας λεει το μακρυ του και το κοντο του.
    ουτε καν λες περι τινος προκετιαι, οποτε τι να συζητησουμε?
    να απανταμε σε αυτο που φανταστηκαμε κι εσυ να κανεις εφαρμογη σε αυτο που νομιζεις οτι συμβαινει?
    μηπως μπλεχτεις χειροτερα?
    πιο μπλεγμένος απ όσο είμαι δεν γίνετε
    εδώ δεν έχω πρόβλημα να εμπιστευτώ δεν ξέρω και δεν με ξέρει κανένας
    και αν διαβάσεις κάποια άλλα ποστ μου και μόνο που μιλάω μου κάνει καλό
    μ αρέσει να βοηθάω μερικές φορές χωρίς να μου το ζητήσουν είμαι καλύτερος στο να δίνω παρά στο να παίρνω (για βοήθεια μιλάω :p ) αυτό ίσως μου έχει κοστίσει περισσότερο
    δεν θα πω εύκολα μου λείπεις σε θέλω αλλά αν το πω το εννοώ δεν θα σηκώσω εύκολα το τηλ. να σου πω πάμε για καφέ αλλά αν με πάρεις τηλ. θα σκοτωθώ να έρθω
    δεν είμαι εύκολος χαρακτήρας αλλά εύκολα μπορείς να με ξεκλειδώσεις κι ακόμα πιο εύκολα ξανά κλειδώνομαι

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    παρεξηγηση.
    εγω δεν ρωτουσα ποιον εμπιστευεσαι απο αποψη εχεμυθειας.
    αυτο ειναι εξασφαλισμενο εδω, οσο παραμενεις αγνωστος μεταξυ αγνωστων.
    εγω ρωτουσα, τινος την κριση εμπιστευεσαι, εδω.
    δεν ειναι πιο καλα να εμπιστευθεις την γνωμη καποιου που εκτιμας, ΕΙΔΙΚΑ αφου δεν θελεις να μας εξηγησεις τι ακριβως συμβαινει?

    το οτι σε βοηθαει το να εκφραζεσαι, καλο ειναι.
    συνεχισε να το κανεις αφου σε βοηθαει.
    το παραδειγμα που εφερες με τον τυπο που δεχεται πισω καποια που τον κερατωσε, αφορα εσενα η ενα αλλο ζευγαρι?

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    παρεξηγηση.
    εγω δεν ρωτουσα ποιον εμπιστευεσαι απο αποψη εχεμυθειας.
    αυτο ειναι εξασφαλισμενο εδω, οσο παραμενεις αγνωστος μεταξυ αγνωστων.
    εγω ρωτουσα, τινος την κριση εμπιστευεσαι, εδω.
    δεν ειναι πιο καλα να εμπιστευθεις την γνωμη καποιου που εκτιμας, ΕΙΔΙΚΑ αφου δεν θελεις να μας εξηγησεις τι ακριβως συμβαινει?

    το οτι σε βοηθαει το να εκφραζεσαι, καλο ειναι.
    συνεχισε να το κανεις αφου σε βοηθαει.
    το παραδειγμα που εφερες με τον τυπο που δεχεται πισω καποια που τον κερατωσε, αφορα εσενα η ενα αλλο ζευγαρι?
    καμία σχέση ούτε εμένα ούτε κάποιον άλλον συγκεκριμένο άπλα απάντησα με ερώτηση
    όταν γράφεις σ ένα φόρουμ το κάνεις για να πάρεις κάποιες πληροφορείς της επεξεργάζεσαι και κρατάς αυτές που θέλεις η νομίζεις ότι θα σε βοηθήσουν αυτός είναι ο ρόλος του φόρουμ άλλωστε

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by giang View Post
    καμία σχέση ούτε εμένα ούτε κάποιον άλλον συγκεκριμένο άπλα απάντησα με ερώτηση
    όταν γράφεις σ ένα φόρουμ το κάνεις για να πάρεις κάποιες πληροφορείς της επεξεργάζεσαι και κρατάς αυτές που θέλεις η νομίζεις ότι θα σε βοηθήσουν αυτός είναι ο ρόλος του φόρουμ άλλωστε
    κρατας αυτα που θελεις, αρκει να αφορουν το θεμα σου ομως.
    αν δεν μπορουμε να συζητησουμε αυτο που εννοουμε ενω δεν μας ξερει κανεις, δεν ξερω τι νοημα εχει μια γενικη κουβεντα για κατι αλλο ,ισως. αν εσυ βοηθιεσαι ετσι, μου περισσευει.
    εσυ ξερεις τι σε βοηθα. αν νομιζεις οτι βρηκες μια αναλογια με οτι σε απασχολει, κανε το.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    κρατας αυτα που θελεις, αρκει να αφορουν το θεμα σου ομως.
    αν δεν μπορουμε να συζητησουμε αυτο που εννοουμε ενω δεν μας ξερει κανεις, δεν ξερω τι νοημα εχει μια γενικη κουβεντα για κατι αλλο ,ισως. αν εσυ βοηθιεσαι ετσι, μου περισσευει.
    εσυ ξερεις τι σε βοηθα. αν νομιζεις οτι βρηκες μια αναλογια με οτι σε απασχολει, κανε το.
    αν ήσουν με την σχέση σου στο σπίτι ενός φίλου σου και δεν πέρναγες της καλύτερες μέρες με την κοπέλα σου
    και ο φίλος σου σου έκανε μια επίθεση και σε ξεφτίλιζε μπροστά στην κοπελιά σου που είδη περνάς φάση πως θα ένιωθες
    και μάλιστα δεν είχες δυνάμεις να ανταποκριθείς σ αυτή την επίθεση

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    896
    To ιδιο ακριβως μ εσενα επαθα και εγω.Και να συμπληρωσω κανεις δεν πρεπει να το παιζει ουτε δικαστης ουτε κριτης.Ενταξει το ξερω εκανα λαθη, αλλα ουτε και συ εισαι αλανθαστος, κοιτα και λιγο την δικη σου την καμπουρα.

    Σε εμενα ισως η περιπτωση να ειναι λιγο διαφορετικη, να θεωρησαν δηλαδη οτι αυτος ο κυκλος της παρεας επρεπε να ληξει, και να επραξαν οπως επραξαν.

    Οπως και να χει το αποτελεσμα, το θεωρω και εγω πλεον πως οντως εχει ληξει, το αποδεχομαι σιγα σιγα, κι ας μ εχει πληγωσει αρκετα, Τι να κανουμε?...πρωχωραμε...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by σακης View Post
    To ιδιο ακριβως μ εσενα επαθα και εγω.Και να συμπληρωσω κανεις δεν πρεπει να το παιζει ουτε δικαστης ουτε κριτης.Ενταξει το ξερω εκανα λαθη, αλλα ουτε και συ εισαι αλανθαστος, κοιτα και λιγο την δικη σου την καμπουρα.

    Σε εμενα ισως η περιπτωση να ειναι λιγο διαφορετικη, να θεωρησαν δηλαδη οτι αυτος ο κυκλος της παρεας επρεπε να ληξει, και να επραξαν οπως επραξαν.

    Οπως και να χει το αποτελεσμα, το θεωρω και εγω πλεον πως οντως εχει ληξει, το αποδεχομαι σιγα σιγα, κι ας μ εχει πληγωσει αρκετα, Τι να κανουμε?...πρωχωραμε...
    αυτό προσπαθώ να κάνω αλλά δεν βοηθάνε καθόλου οι συγκυρίες το αντίθετο μάλιστα

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by giang View Post
    αν ήσουν με την σχέση σου στο σπίτι ενός φίλου σου και δεν πέρναγες της καλύτερες μέρες με την κοπέλα σου
    και ο φίλος σου σου έκανε μια επίθεση και σε ξεφτίλιζε μπροστά στην κοπελιά σου που είδη περνάς φάση πως θα ένιωθες
    και μάλιστα δεν είχες δυνάμεις να ανταποκριθείς σ αυτή την επίθεση
    ειμαι γυναικα, οποτε αν καταλαβα καλα ρωτας αν ημουν με τον καλο μου σε φιλη και μου εκανε επιθεση η φιλη.

    αν ελεγε αληθειες αλλα με εξεθετε που τα ειπε μπροστα του, θα την επαιρνα την επομενη ιδιαιτερως και θα της ζητουσα τον λογο και αναλογα με το βαρος των αποκαλυψεων. απο θυμο μεχρι πληρη ρηξη.
    αν δεν ελεγε καν αληθειες αλλα με συκοφαντουσε, θα το εκανα επιτοπου, μπροστα στον δικο μου, δεν θα περιμενα να την ξεμοναχιασω.

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by giang View Post
    θα σου απαντήσω με ερώτηση άσχετη με το θέμα μου
    πως γίνετε να σε κερατώνει ο σύντροφός σου και να τον ξαναβάζεις στην ζωή σου

    έχει κάποια ονομασία βρες την
    Θα μπορούσε ο "μαζοχισμός" να ταιριάζει πολύ ως απάντηση από την στιγμή που συνυπάρχουν αρνητικά και επώδυνα συναισθήματα. Ισχύει άραγε αυτό στην δική σου περίπτωση?

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    ειμαι γυναικα, οποτε αν καταλαβα καλα ρωτας αν ημουν με τον καλο μου σε φιλη και μου εκανε επιθεση η φιλη.
    αν ελεγε αληθειες αλλα με εξεθετε που τα ειπε μπροστα του, θα την επαιρνα την επομενη ιδιαιτερως και θα της ζητοπυσα τον λογο και αναλογα με το βαρος των αποκαλυψεων. απο θυμο μεχρι πληρη ρηξη.
    αν δεν ελεγε καν αληθειες αλλα με συκοφαντουσε, θα το εκανα επιτοπου, μπροστα στον δικο μου, δεν θα περιμενα να την ξεμοναχιασω.
    όπως σου είπα και πιο πριν είμαι κλειστός χαρακτήρας και η επίθεση που δέχτηκα ήταν από δικά του συμπεράσματα χωρίς να ξέρει την πραγματικότητα και μάλιστα αφορούσε ένα κεφάλαιο της ζωής μου που δυσκολεύτηκα να κλείσω

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Θα μπορούσε ο "μαζοχισμός" να ταιριάζει πολύ ως απάντηση από την στιγμή που συνυπάρχουν αρνητικά και επώδυνα συναισθήματα. Ισχύει άραγε αυτό στην δική σου περίπτωση?
    η λέξη αγάπη μπορεί να πάρει πολλές μορφές είναι εύκολο να γίνει και μαζοχισμός...!!!

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Διαβάζοντας και τα επόμενα μηνύματα σου, μου δημιουργείται η αίσθηση ότι έχεις ανοιχτές υποθέσεις με τα άτομα αυτά τις οποίες θέλεις να κλείσεις για να νοιώσεις καλύτερα με τον εαυτό σου. Σαν να έχει πληγεί η εικόνα που έχεις για τον εαυτό σου και προσπαθείς να επανορθώσεις. Τίθεται λοιπόν θέμα αυτοεκτίμησης. Η αδυναμία στο να το καταφέρεις αυτό σε γεμίζει με θυμό.

  15. #30
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by giang View Post
    όπως σου είπα και πιο πριν είμαι κλειστός χαρακτήρας και η επίθεση που δέχτηκα ήταν από δικά του συμπεράσματα χωρίς να ξέρει την πραγματικότητα και μάλιστα αφορούσε ένα κεφάλαιο της ζωής μου που δυσκολεύτηκα να κλείσω
    ο ανθρωπος αυτος ειναι ΦΙΛΟΣ η ειναι παρεα σου, για να περναει η ωρα?
    αν ειναι φιλος, η εστω τον θεωρουσες τετοιο μεχρι τοτε, πιαστον και συζητησε το.
    πες αυτα που λες και σε μας"εισαι φιλος, ξερεις με ποσο κοπο εκλεισα αυτο το θεμα και μου πετας κακιες και με εκθετεις και στην κοπελα μου".

    η κοπελα ξερει την περιπτωση που εθιξε ο "φιλος"?, λετε πολλα, ειναι δλδ συντροφος σου, η μια πιο επιδερμικη σχεση? αν ξερει πολλα για σενα, συζητα το μαζι της. αν εχεις μια ουσιαστικη σχεση. εκει θα βρεις την ανακουφιση.
    εγω αυτο θα εκανα. θα ελεγα ολες μου τις σκεψεις στον καλο μου και θα με ηρεμουσε εκεινος, οπως το κανει παντα.

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Similar Threads

  1. διαχειριση θυμου...
    By constantinos in forum Διαχείριση Θυμού
    Replies: 0
    Last Post: 23-06-2012, 22:45
  2. Εκρηξεις θυμου.
    By Panas in forum Διαχείριση Θυμού
    Replies: 19
    Last Post: 23-03-2011, 20:42
  3. Διαχείρηση του θυμού
    By liberchild in forum Διαχείριση Θυμού
    Replies: 33
    Last Post: 08-07-2008, 23:12
  4. Συγκράτηση θυμού.
    By alexandros3 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 16-08-2007, 20:02
  5. διαχείριση θυμού
    By anitak in forum Διαχείριση Θυμού
    Replies: 111
    Last Post: 06-06-2007, 20:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •