διαχείριση θυμού - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 46 to 60 of 91
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,702
    νομιζω οτι συζηταμε δυο διαφορετικα πραγματα.
    αλλο το να σου κανουν πουστιες, κι αλλο το να μην σε στηριξουν στην ασθενεια σου.

    θελω να σου κανω μια ερωτηση.
    τωρα, στον καιρο της ανεργιας σου, στον οδοντιατρο πας οταν χρειαστει?

  2. #47
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    νομιζω οτι συζηταμε δυο διαφορετικα πραγματα.
    αλλο το να σου κανουν πουστιες, κι αλλο το να μην σε στηριξουν στην ασθενεια σου.

    θελω να σου κανω μια ερωτηση.
    τωρα, στον καιρο της ανεργιας σου, στον οδοντιατρο πας οταν χρειαστει?
    rem μάλλον δεν το μετέφερα σωστά είναι όλα μαζεμένα και ίσως δεν μπορώ να το διατυπώσω όπως πρέπει
    η λόγο του ότι δεν θέλω να δώσω λεπτομέρειες γιατί θα δώσω ταυτότητα
    ναι το ξέρω ότι δυσκολεύω την ζωή σας χαχαχαχαχαχα :p

    οδοντίατρο τι είναι αυτό μια ασπιρίνη και ύπνο να περάσει ο πόνος
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,702
    Quote Originally Posted by giang View Post
    rem μάλλον δεν το μετέφερα σωστά είναι όλα μαζεμένα και ίσως δεν μπορώ να το διατυπώσω όπως πρέπει
    η λόγο του ότι δεν θέλω να δώσω λεπτομέρειες γιατί θα δώσω ταυτότητα
    ναι το ξέρω ότι δυσκολεύω την ζωή σας χαχαχαχαχαχα :p

    οδοντίατρο τι είναι αυτό μια ασπιρίνη και ύπνο να περάσει ο πόνος
    οκ, αν δεν πας σε κανεναν γιατρο λογω ανεργιας, παω πασο.
    υπαρχουν και δωρεαν δομες ομως , τα ΚΨΥ. εχει εκει ψυχοτετοιους δωρεαν η με ελαχιστα χρηματα. γιατι δεν δοκιμαζεις?

  4. #49
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    οκ, αν δεν πας σε κανεναν γιατρο λογω ανεργιας, παω πασο.
    υπαρχουν και δωρεαν δομες ομως , τα ΚΨΥ. εχει εκει ψυχοτετοιους δωρεαν η με ελαχιστα χρηματα. γιατι δεν δοκιμαζεις?
    rem
    δεν νομίζω ότι εχω κατάθλιψη πάντα ψάχνω ευκαιρία για να βγω απ το σπίτι
    ίσως εχω χαμηλή αυτοεκτίμηση λόγο τον συνθηκών που βιώνω
    όταν γυρνάει και σου λέει ο άλλος που έχει δουλεία στο δημόσιο (ότι και να γίνει το 1000 θα το πάρει) αν ήταν στην θέση μου θα δούλευε για 15 ευρύ αν χρειαζόταν και θα έκανε και υπερωρίες δηλαδή 10 ώρες για 15 ευρώ και μάλιστα μπροστά σε κόσμο βγάλε μας το φωτοστέφανο και βάρα μας κιόλας
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,702
    Quote Originally Posted by giang View Post
    rem
    δεν νομίζω ότι εχω κατάθλιψη πάντα ψάχνω ευκαιρία για να βγω απ το σπίτι
    ίσως εχω χαμηλή αυτοεκτίμηση λόγο τον συνθηκών που βιώνω
    όταν γυρνάει και σου λέει ο άλλος που έχει δουλεία στο δημόσιο (ότι και να γίνει το 1000 θα το πάρει) αν ήταν στην θέση μου θα δούλευε για 15 ευρύ αν χρειαζόταν και θα έκανε και υπερωρίες δηλαδή 10 ώρες για 15 ευρώ και μάλιστα μπροστά σε κόσμο βγάλε μας το φωτοστέφανο και βάρα μας κιόλας
    το θεμα ειναι οτι δεν θες να ξεκινησεις αντιπαραθεση, η οτι δεν ηθελες να στο εχει πεταξει αυτο?
    γιατι για το πρωτο, προφανως ξερεις τι μπορεις να του πεις, αν ισχυει το δευτερο, πετας κι εσυ μια χοντροκομμενη γενικευση οπως αυτος κι αστον να σκαει . πχ" οχι δεν θελω. προτιμω να γινω δημοσιος υπαλληλος και να πληρωνομαι βρεξει χιονισει για να τα ξυνω και να βγεις εσυ να τρεχεις για 15 ευρω"...

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το θεμα ειναι οτι δεν θες να ξεκινησεις αντιπαραθεση, η οτι δεν ηθελες να στο εχει πεταξει αυτο?
    γιατι για το πρωτο, προφανως ξερεις τι μπορεις να του πεις, αν ισχυει το δευτερο, πετας κι εσυ μια χοντροκομμενη γενικευση οπως αυτος κι αστον να σκαει . πχ" οχι δεν θελω. προτιμω να γινω δημοσιος υπαλληλος και να πληρωνομαι βρεξει χιονισει για να τα ξυνω και να βγεις εσυ να τρεχεις για 15 ευρω"...
    του είπα μιλάει εκ του ασφαλούς αλλά την ζημιά την είχε κάνει είδη (διάβασε υπογραφή μου)
    εχω δεχτεί πολύ ταπείνωση κι εχω την άποψη ότι δεν την άξιζα
    δεν είχα κάποιων δίπλα μου να πει είσαι μαλάκας είσαι κωλόπαιδο είσαι α!@#δι άλλα σε γουστάρω γι αυτό που είσαι
    πράγμα που εχω και πάρα πολλές φορές και μάλιστα αν κάποιος πλήγωνε φίλους μου μ ε έβρισκε και μένα απέναντί
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  7. #52
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    παιδιά σας ευχαριστώ
    καταφέρατε να με κάνετε να εκφραστώ να βγάλω συναισθήματα που έκρυβα μέσα μου
    να καταφέρω να μετατρέψω της σκέψης μου σε γραπτό



    <3 <3 <3
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  8. #53
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Thessaloniki
    Posts
    1,545
    Quote Originally Posted by giang View Post
    τίτλους μπορούμε να βρούμε πολλούς λύσεις δυσκολευόμαστε να βρούμε :p :)
    Απλά το έγραψα με την έννοια του ότι κάποια πράγματα όσο δεν μπαίνουν στη θέση τους μας δυσκολεύουν.Δεν έχει να κάνει με διαχείρηση θυμού.

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Ntoubroutza View Post
    Απλά το έγραψα με την έννοια του ότι κάποια πράγματα όσο δεν μπαίνουν στη θέση τους μας δυσκολεύουν.Δεν έχει να κάνει με διαχείρηση θυμού.
    προσπαθώ να θυμηθώ μια ταινία αλλά έχει κολλήσει το ρημάδι
    εχω ταυτιστεί απόλυτα μ αυτή την ταινία

    είναι ένας που φοβάται να εκφράσει τα συναισθήματα του και τότε μπαίνει ένας ψυχολόγος και τον βάζει σε τρελές δοκιμασίες μέχρι που την πέφτει στην γυναίκα του και στο τέλος της κάνει πρόταση γάμου στο γήπεδο

    αυτό ακριβώς νιώθω
    αν κάποιος κατάλαβε πια λέω ας μας θυμίσει των τίτλο
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Quote Originally Posted by giang View Post
    προσπαθώ να θυμηθώ μια ταινία αλλά έχει κολλήσει το ρημάδι
    εχω ταυτιστεί απόλυτα μ αυτή την ταινία

    είναι ένας που φοβάται να εκφράσει τα συναισθήματα του και τότε μπαίνει ένας ψυχολόγος και τον βάζει σε τρελές δοκιμασίες μέχρι που την πέφτει στην γυναίκα του και στο τέλος της κάνει πρόταση γάμου στο γήπεδο

    αυτό ακριβώς νιώθω
    αν κάποιος κατάλαβε πια λέω ας μας θυμίσει των τίτλο
    Μαθηματα ηρεμιας νομιζω λεγεται

  11. #56
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Μαθηματα ηρεμιας νομιζω λεγεται
    σ ευχαριστω αελ

    λεπτομέρειες

    όμορφη κι ευχάριστη ταινία με πολλές στιγμές γέλιου
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  12. #57
    Quote Originally Posted by giang View Post
    και πάλι δεν ξέρω αν γράφω στην σωστή ενότητα αν όχι ας το μεταφέρει ένας mod στο σωστό

    ας υποθέσουμε πως βρίσκεσαι σε μια παρέα που σ έχει πληγώσει πάρα πολύ και ξέρεις ότι αν κάτσεις θα κάνεις φασαρία και θα πεις λόγια που δεν θέλεις η δεν πρέπει αλλά απ την άλλη θέλεις να τα βγάλεις από μέσα και είσαι σίγουρος πως απ όσα τους πεις θα παραδεχτούν τα λιγότερο δυνατά και θα σου πουν πως εσύ τα βλέπεις όπως θέλεις
    αλλά ταυτόχρονα αυτή η παρέα σου λείπει αλλά δεν ξέρεις αν θέλεις ξανά επαφή γιατί έχεις χάσει την εμπιστοσύνη σου απέναντί τους
    όταν τους βλέπεις στον δρόμο λες τα τυπικά δεν ξέρεις αν θέλεις να τους πεις τίποτε περισσότερο απ το τη κάνεις καλά τα λέμε γεια
    έχεις έναν θυμό απέναντί τους που δεν ξέρεις πως να το διαχειριστείς κι όλο αυτό σε καταβάλει

    πως το διαχειρίζεσαι :confused:
    Παλιοτερα οποτε εβλεπα οτι δεν παραδεχοντουσαν λαθη τους γινομουν θηριο...χωρις φυσικα να καταφερνω τπτ περισσοτερο απο το να χανω και το δικιο μου!
    Πλεον δεν το κανω αλλο αυτο (ή το κανω σπανια).
    Το "ζυγιζω" αν αξιζει τον κοπο να συζητηθει,αν σημαινει κατι για μενα ακομα κι αν το παραδεχτουν.
    Αν ειναι τοσο σημαντικο ισως το συζητησω ηρεμα και μια φορα.Αν δω πως δεν βγαινει ακρη το σταματω ως εχει και δεν ξαναεπικοινωνω περαν των τυπικων γεια κλπ
    Αν δεν ειναι σημαντικο δεν το συζητω καν και "ζυγιζω" τον εαυτο μου στο κατα ποσο θελω να ξανακανω παρεα μαζι τους,ως εχει.
    Αλλα οπως με ξερω...η απαντηση θα ηταν....κατα καθολου! :D
    Δεν χρειαζομαι την παρεα ατομων που με στεναχωρουν για ασημαντους λογους!

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by katerina-e-x View Post
    Παλιοτερα οποτε εβλεπα οτι δεν παραδεχοντουσαν λαθη τους γινομουν θηριο...χωρις φυσικα να καταφερνω τπτ περισσοτερο απο το να χανω και το δικιο μου!
    Πλεον δεν το κανω αλλο αυτο (ή το κανω σπανια).
    Το "ζυγιζω" αν αξιζει τον κοπο να συζητηθει,αν σημαινει κατι για μενα ακομα κι αν το παραδεχτουν.
    Αν ειναι τοσο σημαντικο ισως το συζητησω ηρεμα και μια φορα.Αν δω πως δεν βγαινει ακρη το σταματω ως εχει και δεν ξαναεπικοινωνω περαν των τυπικων γεια κλπ
    Αν δεν ειναι σημαντικο δεν το συζητω καν και "ζυγιζω" τον εαυτο μου στο κατα ποσο θελω να ξανακανω παρεα μαζι τους,ως εχει.
    Αλλα οπως με ξερω...η απαντηση θα ηταν....κατα καθολου! :D
    Δεν χρειαζομαι την παρεα ατομων που με στεναχωρουν για ασημαντους λογους!
    κατερινα
    σήμερα δεν είμαι σε θέση να μιλήσω για δικά μου εχω πιει κάτι μπύρες και φοβάμαι να μιλήσω θα σου απαντήσω αύριο
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  14. #59
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    καλημερα

    έχοντας περάσει μια εβδομάδα περίπου σ αυτήν την όμορφη παρέα σας και διαβάζοντας πάρα πολλά μηνύματα
    προσπαθώντας να δώσω την δική μου σωστή η λάθος βοήθεια (εσείς θα το κρίνετε) πιστεύω ότι ήρθε η ώρα να γράψω κάτι παραπάνω

    όπως εχω ξανά πει δεν είμαι αλάνθαστος είμαι άνθρωπος και σαν άνθρωπος εχω αδυναμίες πάθη λάθη
    αλώστε ο άνθρωπος είναι μια θάλασσα συναισθημάτων

    πέρα από κάποιες συμπεριφορές που εχω πει και άλλες που δεν εχω πει αυτή με πείραξε περισσότερο (με γονάτισε)
    ασ πω λοιπόν πως πριν από καιρό λόγο κάποιας ασθένειας ο πατέρας μου έπεσε στο κρεββάτι
    τότε ήταν ο καιρός που συνειδητοποίησα τι θα πει να έχεις φίλους
    εκείνο τον καιρό δούλευα και κάπως πέρναγε η ώρα άλλα με τον καιρό χειροτέρευε κι ο πατέρας
    τελειώνοντας την δουλειά αφού δεν ήταν μόνιμη άρχισα να περνάω πολλές ώρες σπίτι κι ο πατερας ολο και χειροτερευε
    φώναζε ήθελε να φύγει δεν μπορούσε να σταθεί στα πόδια του και έπεφτε και έπρεπε να είμαι εκεί
    τότε συνειδητοποίησα ότι σε όλους αυτούς που πήγαινα και σπίτια τους και για καφέ όλοι αυτοί χάθηκαν
    άρχιζα να νιώθω κάπως κι όταν μερικοί με κατάλαβαν με πήραν τηλ να πάω απ το σπίτι τους για φαΐ (στο παρελθόν με φιλοξενούσαν σε καθημερινή βάση για φαΐ ξέκοψα να πηγαίνω μετά την ασθένεια του πάτερα μου) και όταν τους έλεγα φυσικά όχι νευρίαζαν κιόλας τεσπα
    κάποιοι άλλοι δεν με πήραν καν ένα τηλ. να με ρωτήσουν τι κάνω αν χρειάζομαι κάτι να μου πουν έναν καλό λόγο
    δεν ήθελα οίκτο δεν ήθελα να μου δώσουν ένα πιάτο φι
    ήθελα να είναι διπλά μου
    έτσι κάπως πέρναγε ο καιρός κι εγώ σαν άνθρωπος σκεπτόμενος έλεγα αφού ξέρουν ότι ο πατέρας μου δεν μπορεί να σηκωθεί δεν μπορούν αυτοί να έρθουν εδώ γιατί πρέπει να τον παρατήσω στο κρεβάτι και να πάω εγώ γιατί να τους πάρω εγώ τηλ. ΕΓΩ ΝΑΙ ΕΓΩΙΣΤΙΚΟ
    μετά από κάποιους μήνες ο πατέρας μου απεβίωσε και τότε άρχισαν τα τηλ. και το ενδιαφέρον (τώρα δεν σας εχω ανάγκη ρε πούστη μου) και φυσικά ήρθαν και στο σπίτι και στην εκκλησία
    αλλά επειδή δεν ήμουν δεν είμαι και ελπίζω πως δεν θα γίνω πότε δήθεν κάποιους απ αυτούς ούτε τους αγκάλιασα ούτε τους φίλησα και δέχτηκα και επίθεση ότι είμαι εγωιστής

    συγνώμη αν σας κούρασα η αν δεν βγάζετε κάπου νόημα
    όπως εχω πει στον γραπτό λόγο δεν τα πάω καθόλου καλά κι αυτό που κάνω τώρα είναι άθλος για έμενα
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  15. #60
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    συλλυπητηρια για τον πατερα σου. για μενα δεν ειναιν παραλογη η απαιτηση σου, να σου σταθουν οι φικοι σου οταν τους εχεις αναγκη.. ειδικα αν τους εχεις σταθει εσυ. αλλα δυστυχως αυτό δεν συμβαινει πάντα..και το χειρότερο μαλλον ειναι σπανιο ειδος ο καλος φιλος.
    εχουμε 2 επιλογες σε αυτες τις περιπτωσεις... ή μενεις μόνος ή συγχωρεις την ατελεια της ανθρωπινης φυσης και συνεχιζεις και μαλιστα εχοντας γνωση αυτην την φορα οτι η εγωπάθεια ειναι η ασθενεια της εποχης.. για μενα ενας ανθρωπος που δεν μπορει να δει περα απο την πάρτη του ειναι ενας ανθρωπος καταδικασμενος στην αχρηστεια του... και πάντα θα υποφερει περισσοτερο απο τους αλλους.
    σου συνεβη κατι πολυ ασχημο... τα καταφερες μονος σου και μπραβο σου... αυτο εχει σημασια.
    πιστεψε με δεν σου αξιζει να μενεις μονος και να κλεινεσαι..ξαναβρες τους "φιλους" σου..κανε παρεα μαζι τους και μεχρι εκει :)

Page 4 of 7 FirstFirst ... 23456 ... LastLast

Similar Threads

  1. διαχειριση θυμου...
    By constantinos in forum Διαχείριση Θυμού
    Replies: 0
    Last Post: 23-06-2012, 21:45
  2. Εκρηξεις θυμου.
    By Panas in forum Διαχείριση Θυμού
    Replies: 19
    Last Post: 23-03-2011, 19:42
  3. Διαχείρηση του θυμού
    By liberchild in forum Διαχείριση Θυμού
    Replies: 33
    Last Post: 08-07-2008, 22:12
  4. Συγκράτηση θυμού.
    By alexandros3 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 16-08-2007, 19:02
  5. διαχείριση θυμού
    By anitak in forum Διαχείριση Θυμού
    Replies: 111
    Last Post: 06-06-2007, 19:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •