διαχείριση θυμού
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 91
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778

    διαχείριση θυμού

    και πάλι δεν ξέρω αν γράφω στην σωστή ενότητα αν όχι ας το μεταφέρει ένας mod στο σωστό

    ας υποθέσουμε πως βρίσκεσαι σε μια παρέα που σ έχει πληγώσει πάρα πολύ και ξέρεις ότι αν κάτσεις θα κάνεις φασαρία και θα πεις λόγια που δεν θέλεις η δεν πρέπει αλλά απ την άλλη θέλεις να τα βγάλεις από μέσα και είσαι σίγουρος πως απ όσα τους πεις θα παραδεχτούν τα λιγότερο δυνατά και θα σου πουν πως εσύ τα βλέπεις όπως θέλεις
    αλλά ταυτόχρονα αυτή η παρέα σου λείπει αλλά δεν ξέρεις αν θέλεις ξανά επαφή γιατί έχεις χάσει την εμπιστοσύνη σου απέναντί τους
    όταν τους βλέπεις στον δρόμο λες τα τυπικά δεν ξέρεις αν θέλεις να τους πεις τίποτε περισσότερο απ το τη κάνεις καλά τα λέμε γεια
    έχεις έναν θυμό απέναντί τους που δεν ξέρεις πως να το διαχειριστείς κι όλο αυτό σε καταβάλει

    πως το διαχειρίζεσαι :confused:

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    νησια bora bora
    Posts
    4,715
    αναλογα τι σου εχουν κανει ... αν εχουν κανει μια απλή γκαφα οκ δεν τους κρεμαμε, αν εχουν κανει καφριλα χοντρη ... τους αδειαζεις.
    προτεινω να τους μιλησεις πρωτα στο χαλαρο, με στραβωσε αυτο και αυτο και ακους τι εχουν να πουν...πραγματικα ακους.
    αν δεις οτι εχεις να κανεις με διποδα που δεν σε σεβονται και δεν σε υπολογιζουν καλυτερα μακρυα
    αλλα δως τους μια ευκαιρια, πριν πάρεις την οποια αποφαση.

    γενικα δεν ειμαι υπερ του να καταπίνεις πραγματα.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    2 επιλογές έχεις κατά την γνώμη μου
    1.Το παίζεις μαλάκας και δεν τους λες τίποτε και συνεχίζεις να κάνεις παρέα μαζί τους σαν να μην τρέχει τίποτε
    2.Βρίσκεις νέα παρέα και δεν ασχολείσαι μαζί τους
    Το να κάθεσαι να χαλιέσαι για μένα είναι βλακεία.Τι θα καταλάβεις αν πλακωθείς πάλι μαζί τους; Καλό είναι να μάθουμε να συγχωρούμε τους ανθρώπους και να προχωράμε μπροστά.Ντάξει υπάρχουν κάποιες περιπτώσεις που δεν μπορείς να συγχωρήσεις με τίποτε αυτό που έγινε αλλά αυτές θεωρώ ότι ειναι ελάχιστες και μάλλον όχι στην περίπτωση σου.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Είναι πάνω απο 5 άτομα που είσασταν παρέα και ο καθένας με τον τρόπο του έκανε απο μέτρια έως χοντρή καφρίλα και σε μερικές περίπτωσης αν μιλήσω μπορεί να κλείσω και σπίτι και γι αυτο το παιζω ΜΑΛΑΚΑΣ άλλα εχω αρχίσει να σκάω και φοβάμαι πολύ ότι θσ κάνω έκρηξη μεγατόνων

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2015
    Posts
    180
    είχα και εγώ παρόμοιο δίλημμα. Δεν ξεσπούσα βέβαια, οπότε δεν σκεφτόμουν να μιλήσω ή όχι, αλλά να μείνω ή όχι. Ο λόγος που έμενα ήταν επειδή δεν είχα κάτι άλλο. και λέω δε βαριέσαι. Σίγουρα λόγω συμπεριφοράς τους δεν υπήρχε θέμα επένδυσης εκ μέρους μου στη σχέση, αλλά λέω θα πηγαίνω μια στο τόσο έξω, θα λέω και τίποτα, θα ακούω και καμιά βλακεία (σίγουρο αυτό) και εντάξει. Όμως, προφανώς δεν οδηγεί πουθενά. έτσι απομακρύνθηκα και δεν σκοπεύω να ξανα αποκτήσω παρτίδες. δεν έχω σκοπό να τσακωθώ ή να λογοφέρω με κανέναν ,αλλά αν τύχει και αισθανθώ έτσι, δε θα το σκεφτώ και πολύ...Τώρα αν τίθεται θέμα να κλείσεις σπίτι όπως λες, καλά κάνεις και το σκέφτεσαι. Όμως, η σωστή σκέψη επιβάλλει να λάβεις υπόψη σου και το ότι μιλάς για χοντρή καφρίλα. Και γενικά, κατά τη γνώμη μου, εφόσον σου συμπεριφέρθηκαν σκάρτα, μη νομίζεις ότι θα εκτιμήσουν τη σιωπή σου και την καλή στάση . (μια απλή τοποθέτηση λόγω παρόμοιου προβληματισμού)

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by psy me View Post
    είχα και εγώ παρόμοιο δίλημμα. Δεν ξεσπούσα βέβαια, οπότε δεν σκεφτόμουν να μιλήσω ή όχι, αλλά να μείνω ή όχι. Ο λόγος που έμενα ήταν επειδή δεν είχα κάτι άλλο. και λέω δε βαριέσαι. Σίγουρα λόγω συμπεριφοράς τους δεν υπήρχε θέμα επένδυσης εκ μέρους μου στη σχέση, αλλά λέω θα πηγαίνω μια στο τόσο έξω, θα λέω και τίποτα, θα ακούω και καμιά βλακεία (σίγουρο αυτό) και εντάξει. Όμως, προφανώς δεν οδηγεί πουθενά. έτσι απομακρύνθηκα και δεν σκοπεύω να ξανα αποκτήσω παρτίδες. δεν έχω σκοπό να τσακωθώ ή να λογοφέρω με κανέναν ,αλλά αν τύχει και αισθανθώ έτσι, δε θα το σκεφτώ και πολύ...Τώρα αν τίθεται θέμα να κλείσεις σπίτι όπως λες, καλά κάνεις και το σκέφτεσαι. Όμως, η σωστή σκέψη επιβάλλει να λάβεις υπόψη σου και το ότι μιλάς για χοντρή καφρίλα. Και γενικά, κατά τη γνώμη μου, εφόσον σου συμπεριφέρθηκαν σκάρτα, μη νομίζεις ότι θα εκτιμήσουν τη σιωπή σου και την καλή στάση . (μια απλή τοποθέτηση λόγω παρόμοιου προβληματισμού)
    αν είχαν εκτιμήσει την σιωπή μου δεν θα το συζήταγα κάθε άλλο την εκμεταλλεύτηκαν για να βγουν από πάνω
    αυτό είναι που με κάνει να σκάω και έχεις λερωμένη την φωλιά σου και κουτσουλάς στην δική μου
    αν έχεις @@ έλα και πες τα σε μένα μη γυρνάς δεξιά κι αριστερά και να με κατηγορείς
    δεν θεωρώ τον εαυτό μου εγωιστή αλλά ούτε και χαζό
    μαλάκας ναι είμαι είμαι γιατί δεν σας κατηγόρησα τα έκανα γαργάρα και τα κατάπια
    τεσπα δεν θέλω να δώσω λεπτομέρειες θα καρφωθώ και όσο ανώνυμα κι αν είμαστε κάποιες λεπτομέρειες κάνουν την διάφορα

  7. #7
    Αν θες την άποψη μου, λαμβάνοντας υπόψη το ύφος με το οποίο γραφεις γι αυτα τα άτομα, θα πρέπει να ξεσπάσεις! Δε λέω οπωσδήποτε να πιαστεις, να πέσει ξυλο, αλλά τουλάχιστον λεκτικά να υψώσεις τη φωνή σου (ως πρωτο μέτρο) για να καταλάβουν πως δεν εισαι μαλακας, ουτε χαζός ούτε ανέχεσαι. Το ύφος σου με το οποιο γραφεις εδω στο φορουμ, για εμένα, προτεινει ξέσπασμα. Αλλιώς θα υποφερεις μέσα σου, θα βασανίζεσαι από νευρικότητα, μαράζι που δεν αντέδρασες, από απωθημένα, αρνητικές σκέψεις και σενάρια. (Αν λάβω υπόψη και την αναρτηση σου με χρωματισμενες λέξεις στην ενότητα Τι Σκέφτεσται αυτο ειναι αποδειξει της εκτασης αυτου που σε βασανίζει μεσα σου). Αν μετα απο την αντιδραση σου αυτή δεν αλλάξει τιποτα, τότε θα πρέπει να ξεκόψεις. Κι απ την αλλη, αν ήδη αποφασισες να ξεκόψεις, καλύτερα πρωτα να υψώσεις τη φωνη σου πριν ξεκόψεις, να αντιδράσεις δλδ, παρα έπειτα να σε συνοδευουν απωθημενα. Τα απωθημενα ειναι αποτελεσμα της μη αντιδρασης σ αυτα που μας έκαναν.
    Εγω εχω ξεκοψει από ατομα με τα οποια δεν ταιριαζα ή που η συμπεριοφορα τους δεν ήταν και η καλύτερη και δεν μετανιωσα! Αντίθετα αυξηθηκαν μεσα μου τα επιπεδα γαλήνης.
    γιάννης

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Αν θες την άποψη μου, λαμβάνοντας υπόψη το ύφος με το οποίο γραφεις γι αυτα τα άτομα, θα πρέπει να ξεσπάσεις! Δε λέω οπωσδήποτε να πιαστεις, να πέσει ξυλο, αλλά τουλάχιστον λεκτικά να υψώσεις τη φωνή σου (ως πρωτο μέτρο) για να καταλάβουν πως δεν εισαι μαλακας, ουτε χαζός ούτε ανέχεσαι. Το ύφος σου με το οποιο γραφεις εδω στο φορουμ, για εμένα, προτεινει ξέσπασμα. Αλλιώς θα υποφερεις μέσα σου, θα βασανίζεσαι από νευρικότητα, μαράζι που δεν αντέδρασες, από απωθημένα, αρνητικές σκέψεις και σενάρια. (Αν λάβω υπόψη και την αναρτηση σου με χρωματισμενες λέξεις στην ενότητα Τι Σκέφτεσται αυτο ειναι αποδειξει της εκτασης αυτου που σε βασανίζει μεσα σου). Αν μετα απο την αντιδραση σου αυτή δεν αλλάξει τιποτα, τότε θα πρέπει να ξεκόψεις. Κι απ την αλλη, αν ήδη αποφασισες να ξεκόψεις, καλύτερα πρωτα να υψώσεις τη φωνη σου πριν ξεκόψεις, να αντιδράσεις δλδ, παρα έπειτα να σε συνοδευουν απωθημενα. Τα απωθημενα ειναι αποτελεσμα της μη αντιδρασης σ αυτα που μας έκαναν.
    Εγω εχω ξεκοψει από ατομα με τα οποια δεν ταιριαζα ή που η συμπεριοφορα τους δεν ήταν και η καλύτερη και δεν μετανιωσα! Αντίθετα αυξηθηκαν μεσα μου τα επιπεδα γαλήνης.

    αυτο είναι ακριβώς το πρόβλημά μου δεν μπορώ να διαχειριστώ τον θυμό μου στην περίπτωσή μου να τον εξωτερικεύσω
    όσες φορές το έκανα στο παρελθόν βγήκα ζημιωμένος ίσως δεν έχω τρόπο ίσως τα λέω πιο κάθετα απ όσο πρέπει
    ίσως δεν θέλω να δείξω την αδύναμη πλευρά του εαυτού μου η ακόμα να τους δώσω την χαρά
    το μυαλό μου είναι ένα κουβάρι μπλεγμένο και δεν ξέρω από που ν αρχίσω να το ξεμπερδεύω
    έχω κλειστή πολύ στον εαυτό μου και δεν μιλάω με κανέναν δείχνω πάντα χαρούμενος και χαμογελαστός μέχρι να γυρίσω και πάλι στο σπίτι
    και μόνο που γράφω από εχτές εδώ νιώθω λίγο καλύτερα ίσως άπλα να θέλω να τα πω κάπου να ξεθυμάνω
    έχει πέραση αρκετός καιρός και δεν ξέρω αν θέλω (πρέπει) να τους τα πω
    και να το θέσω κι αλλιώς αφού εσείς δεν εγώ γιατί είστε 10 και είμαι 1

  9. #9
    Να ψάξεις για άλλες παρεες, εκτος κι αν λόγω πχ δουλειας, σχολής, γειτονιάς κλπ συναφή τους έχεις συνεχώς στα πόδια σου οποτε θέλουν αντιμετώπιση! Νάξεις πως πλείστοι από αυτούς είναι μεν αναιδέστατοι και παλιοχαρακτήρες ΑΛΛΑ χέσηδες. Ένεκα των πρωτων χαρακτηριστικών τους αρεσκονται να βλάπτουν ποικιλοτροπως όποιον τους έδωσε την εντυπωση πως ειναι του χεριού τους. Άμα τους δειχτείς, τους δωσεις να καταλαβουν πως δεν εισαι του χεριου τους τότε θα τους δεις να αλλάζουν σταση, τουλάχιστον να σε σέβονται. Επειδή φοβούνται το αβεβαιο, την ανασφαλεια. Δυστυχως το ότι πλειστοι είναι χέσηδες τα θύματα τους το αγνοούν γι αυτο και ταλαιπωρούνται.
    Ούτε το να κλειστείς στον εαυτο σου συστείνεται!
    γιάννης

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by ioannis2 View Post
    Να ψάξεις για άλλες παρεες, εκτος κι αν λόγω πχ δουλειας, σχολής, γειτονιάς κλπ συναφή τους έχεις συνεχώς στα πόδια σου οποτε θέλουν αντιμετώπιση! Νάξεις πως πλείστοι από αυτούς είναι μεν αναιδέστατοι και παλιοχαρακτήρες ΑΛΛΑ χέσηδες. Ένεκα των πρωτων χαρακτηριστικών τους αρεσκονται να βλάπτουν ποικιλοτροπως όποιον τους έδωσε την εντυπωση πως ειναι του χεριού τους. Άμα τους δειχτείς, τους δωσεις να καταλαβουν πως δεν εισαι του χεριου τους τότε θα τους δεις να αλλάζουν σταση, τουλάχιστον να σε σέβονται. Επειδή φοβούνται το αβεβαιο, την ανασφαλεια. Δυστυχως το ότι πλειστοι είναι χέσηδες τα θύματα τους το αγνοούν γι αυτο και ταλαιπωρούνται.
    Ούτε το να κλειστείς στον εαυτο σου συστείνεται!

    δεν ζω σε καμία μεγαλούπολη θέλοντας και μη τους συναντάω συχνά πυκνά στον δρόμο
    είμαι άνεργος και 40+ δεν είναι εύκολο να κάνω νέες παρέες και λόγο οικονομικής κατάστασης και λόγο ψυχολογικής
    δεν κλείνομαι βεβαία σπίτι βγαίνω μα για καφέ για απλά μια βόλτα να περπατήσω

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    1,663
    Πως γίνεται να σου λείπει μία παρέα ανθρώπων που σε έχει πληγώσει πολύ και σου προκαλεί θυμό?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    Quote Originally Posted by giang View Post
    αν είχαν εκτιμήσει την σιωπή μου δεν θα το συζήταγα κάθε άλλο την εκμεταλλεύτηκαν για να βγουν από πάνω
    αυτό είναι που με κάνει να σκάω και έχεις λερωμένη την φωλιά σου και κουτσουλάς στην δική μου
    αν έχεις @@ έλα και πες τα σε μένα μη γυρνάς δεξιά κι αριστερά και να με κατηγορείς
    δεν θεωρώ τον εαυτό μου εγωιστή αλλά ούτε και χαζό
    μαλάκας ναι είμαι είμαι γιατί δεν σας κατηγόρησα τα έκανα γαργάρα και τα κατάπια
    τεσπα δεν θέλω να δώσω λεπτομέρειες θα καρφωθώ και όσο ανώνυμα κι αν είμαστε κάποιες λεπτομέρειες κάνουν την διάφορα
    δεν λες λεπτομερειες , γι αυτο μπορει κι εμεις να λεμε αλλ αντ αλλων, οποτε σου απαντω με επιφυλαξη.

    οταν ο αλλος που σου εχει κανει μεγαλη σκατιά, σε κατηγορει κι απο πανω, τρια τινα μπορει να συμβαινουν:
    1.δεν εχει συναισθηση του ποσο σοβαρο φαουλ εχει κανει, αλλα το δικο σου μπορει και το βλεπει (βολεμα).
    πιθανον να τον ποναει να αποδομησει τον εαυτο του , αλλα το να κατηγορει εσενα, του ειναι ευκολο. τα ριχνει ολα σε σενα και ολα καλα (γι αυτον).
    2. κανει πληρη αντιστροφη των ευθυνων για να βγαλει τον εαυτο του λαδι. δλδ οπως λες κι εσυ, δεν εχεις φταιξει καν και βρισκεσαι και κατηγορουμενος. ειτε για τους λογους που αναφερθηκαν στο 1 Η και απλα για τα ματια του κοσμου (της παρεας δλδ) ενω μεσα του ξερει πολυ καλα ποιος ειναι ο σκατιας...:rolleyes:
    3. εισαι μακρια νυχτωμενος, φταις και δεν μπορεις να το αναγνωρισεις. οι αλλοι σου φερονται μεν ασχημα, αλλα σου αξιζει. βρισκεσαι δλδ εσυ στην θεση του 1 και δεν εχεις καταφερει να το παραδεχτεις η να το αναγνωρισεις.

    μιας και δεν λες τι και πως, κατσε και σκεψου τα και αποφασισε εσυ τι απ τα τρια συμβαινει.

    σε καθε περιπτωση, αν ειναι πολυ χοντρο το θεμα, σκεψου τον λογο που 'σου λειπει" αυτη η παρεα. ειναι τοσο ασημαντο θεμα η σου λειπει ο δυναστης σου?
    αν δεν ειναι χοντρο το θεμα , και δεν δειχνει σκαρτους και ανηθικους ανθρωπους:rolleyes:, πλησιασε καποιον απο αυτους που θεωρεις οτι επικοινωνειτε και συζητησε το ειλικρινα.
    προσωπικα δεν βλεπω τον λογο να συνεχιζεται μια παρεα χωρις να εχουν λυθει ΤΟΣΟ χοντρες δυσαρεσκειες, απλα και μονο για να εχεις μια παρεα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    δεν λες λεπτομερειες , γι αυτο μπορει κι εμεις να λεμε αλλ αντ αλλων, οποτε σου απαντω με επιφυλαξη.

    οταν ο αλλος που σου εχει κανει μεγαλη σκατιά, σε κατηγορει κι απο πανω, τρια τινα μπορει να συμβαινουν:
    1.δεν εχει συναισθηση του ποσο σοβαρο φαουλ εχει κανει, αλλα το δικο σου μπορει και το βλεπει (βολεμα).
    πιθανον να τον ποναει να αποδομησει τον εαυτο του , αλλα το να κατηγορει εσενα, του ειναι ευκολο. τα ριχνει ολα σε σενα και ολα καλα (γι αυτον).
    2. κανει πληρη αντιστροφη των ευθυνων για να βγαλει τον εαυτο του λαδι. δλδ οπως λες κι εσυ, δεν εχεις φταιξει καν και βρισκεσαι και κατηγορουμενος. ειτε για τους λογους που αναφερθηκαν στο 1 Η και απλα για τα ματια του κοσμου (της παρεας δλδ) ενω μεσα του ξερει πολυ καλα ποιος ειναι ο σκατιας...:rolleyes:
    3. εισαι μακρια νυχτωμενος, φταις και δεν μπορεις να το αναγνωρισεις. οι αλλοι σου φερονται μεν ασχημα, αλλα σου αξιζει. βρισκεσαι δλδ εσυ στην θεση του 1 και δεν εχεις καταφερει να το παραδεχτεις η να το αναγνωρισεις.

    μιας και δεν λες τι και πως, κατσε και σκεψου τα και αποφασισε εσυ τι απ τα τρια συμβαινει.

    σε καθε περιπτωση, αν ειναι πολυ χοντρο το θεμα, σκεψου τον λογο που 'σου λειπει" αυτη η παρεα. ειναι τοσο ασημαντο θεμα η σου λειπει ο δυναστης σου?
    αν δεν ειναι χοντρο το θεμα , και δεν δειχνει σκαρτους και ανηθικους ανθρωπους:rolleyes:, πλησιασε καποιον απο αυτους που θεωρεις οτι επικοινωνειτε και συζητησε το ειλικρινα.
    προσωπικα δεν βλεπω τον λογο να συνεχιζεται μια παρεα χωρις να εχουν λυθει ΤΟΣΟ χοντρες δυσαρεσκειες, απλα και μονο για να εχεις μια παρεα.
    λεπτομέρειες δεν μπορώ να πω γιατί θα δώσω ταυτότητα
    στο 1 συμφωνώ απολυτά
    στο 2 δεν κάνανε καμιά αντιστροφή κάθε άλλο δεν τους συμφέρει να πουν τα λάθη τους όπως είπα σε μερικές καταστάσεις αν μίλαγα θα έκλεινα σπίτια
    στο 3 συμφωνώ δεν έχω φωτοστέφανο έχω κάνει πολύ αυτοκριτική κι αν σου πω λεπτομέρειες τότε θα καταλάβεις αν έχω δίκιο η άδικο δεν απαλλάχτηκα τον ευθυνών μου κάθε άλλο στην αρχή κατηγορούσα μόνο έμενα


    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    σε καθε περιπτωση, αν ειναι πολυ χοντρο το θεμα, σκεψου τον λογο που 'σου λειπει" αυτη η παρεα. ειναι τοσο ασημαντο θεμα η σου λειπει ο δυναστης σου?
    αν δεν ειναι χοντρο το θεμα , και δεν δειχνει σκαρτους και ανηθικους ανθρωπους:rolleyes:, πλησιασε καποιον απο αυτους που θεωρεις οτι επικοινωνειτε και συζητησε το ειλικρινα.
    προσωπικα δεν βλεπω τον λογο να συνεχιζεται μια παρεα χωρις να εχουν λυθει ΤΟΣΟ χοντρες δυσαρεσκειες, απλα και μονο για να εχεις μια παρεα.

    δεν ξέρω αν θέλω να ξανά κάνω παρέα μ αυτούς η αν έχει φτάσει η ώρα να βρω το δίκιο μου
    η αν απλά θέλω να σπάσω την σιωπή μου
    δεν κατηγόρησα κανέναν σε τρίτους κάθε άλλο έλεγα μόνο τα λάθη μου
    αλώστε για τα λάθη μου είμαι υπεύθυνος κι αυτοί για τα δικά τους

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by aeolus74 View Post
    Πως γίνεται να σου λείπει μία παρέα ανθρώπων που σε έχει πληγώσει πολύ και σου προκαλεί θυμό?
    θα σου απαντήσω με ερώτηση άσχετη με το θέμα μου
    πως γίνετε να σε κερατώνει ο σύντροφός σου και να τον ξαναβάζεις στην ζωή σου

    έχει κάποια ονομασία βρες την

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,537
    τι να σου πω βρε παιδι μου, the plot thickens...
    συζητησε τα με καποιον δικο σου που εχεις εμπιστοσυνη στην κριση του και δεν τους ξερει προσωπικα, ωστε να μην τους εκθεσεις.

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. διαχειριση θυμου...
    By constantinos in forum Διαχείριση Θυμού
    Replies: 0
    Last Post: 23-06-2012, 22:45
  2. Εκρηξεις θυμου.
    By Panas in forum Διαχείριση Θυμού
    Replies: 19
    Last Post: 23-03-2011, 20:42
  3. Διαχείρηση του θυμού
    By liberchild in forum Διαχείριση Θυμού
    Replies: 33
    Last Post: 08-07-2008, 23:12
  4. Συγκράτηση θυμού.
    By alexandros3 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 16-08-2007, 20:02
  5. διαχείριση θυμού
    By anitak in forum Διαχείριση Θυμού
    Replies: 111
    Last Post: 06-06-2007, 20:23

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •