ηλεκτρομαγνητικη ακτινοβολια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555

    ηλεκτρομαγνητικη ακτινοβολια

    καθημερινως ειτε το θελουμε, ειτε οχι, δεχομαστε τεραστια ποσοτητα ηλεκτρομαγνητικης ακτινοβολιας... αυτο οφειλεται στην αναπτυξη της τεχνολογιας που εχει δημιουργησει ενα σωρο απο τετοιους ειδους πομπης ακτινοβολιων.. οπως παραγειγματος χαρην τα κινητα, οι τηλεορασεις, τα walkie talkie... και πολλα ακομα! στα πλαισια ολων αυτων ο ανθρωπινος οργανισμος επηρεαζεται καθημερινα και δυσχαιρενει η βιολογικη του λειτουργια... πνευματικη δε και σωματικη...για την επιφυλαξη του ανθρωπινου ειδους, σαν ασπιδα προστασιας, εχουν δημιουργηθει αρκετα προιοντα βιοενεργειακα εναντια στις ηλεκτρομαγνητικες ακτινοβολιες... μην ξεχναμε πως και ο ανθρωπινος οργανισμος εκπεμπει μια ηλεκτρομαγνητικη ακτινοβολια που μπορει να μετρηθει... επομενως συμπαιρενουμε πως ετσι μπορουμε να τον προστατευσουμε...γιατι μην ξεχναμε πως νους υγιης, εν σωματι υγιη αλλα και το αναποδο!!!!!!!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    καθημερινως ειτε το θελουμε, ειτε οχι, δεχομαστε τεραστια ποσοτητα ηλεκτρομαγνητικης ακτινοβολιας... αυτο οφειλεται στην αναπτυξη της τεχνολογιας που εχει δημιουργησει ενα σωρο απο τετοιους ειδους πομπης ακτινοβολιων.. οπως παραγειγματος χαρην τα κινητα, οι τηλεορασεις, τα walkie talkie... και πολλα ακομα! στα πλαισια ολων αυτων ο ανθρωπινος οργανισμος επηρεαζεται καθημερινα και δυσχαιρενει η βιολογικη του λειτουργια... πνευματικη δε και σωματικη...για την επιφυλαξη του ανθρωπινου ειδους, σαν ασπιδα προστασιας, εχουν δημιουργηθει αρκετα προιοντα βιοενεργειακα εναντια στις ηλεκτρομαγνητικες ακτινοβολιες... μην ξεχναμε πως και ο ανθρωπινος οργανισμος εκπεμπει μια ηλεκτρομαγνητικη ακτινοβολια που μπορει να μετρηθει... επομενως συμπαιρενουμε πως ετσι μπορουμε να τον προστατευσουμε...γιατι μην ξεχναμε πως νους υγιης, εν σωματι υγιη αλλα και το αναποδο!!!!!!!!!
    Ξερεις τι μου ηρθε menis στο μυαλο μου με συτο? Οι πυλωνες της δεη που ειναι κοντα σε σπιτια και δε καλες περιοχες βαρυμπομπη κρυονερι....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Δεν μπορουμε να προστατευτουμε απο την ηλεκτρομαγνητικη ακτινοβολια πλεον , αφου οπως εχω χαρακτηριστικα διαβασει , εχει αυξηθει 1 εκατομ. φορες τα 25 τελευταια χρονια .....................................μεχρι και τα ΄αορατα ΄stealth πολεμικα αεροπλανα , ξεχωριζουν στα ρανταρ ως μια κουκιδα , που δεν εκπεμπει ακτινοβολια , μεσα σεναν ωκεανο ακτινοβολιων ........

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    Quote Originally Posted by pavlina View Post
    Ξερεις τι μου ηρθε menis στο μυαλο μου με συτο? Οι πυλωνες της δεη που ειναι κοντα σε σπιτια και δε καλες περιοχες βαρυμπομπη κρυονερι....
    ηδη η ΔΕΗ εγκαθιστα τους μετασχηματιστες εξω πολυ απο κατοικημενες περιοχες, λογο του κινδυνου εκρηξης που παρουσιαζουν ενιοτε, και σιγουρα εκπεμπουν καποια ακτινοβολια, αν και οι πυλωνες δεν θα θεωρουσα απαραιτητα οτι ειναι βλαβερη....

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    κατα καιρους κυκλοφορουν πολλα βιομαγνητικα προιοντα για βελιωση της ψυχοκινητικης ενεργειας του ανθρωπου, αλλα κατα ποσο βοηθουν εν τελη μενει μυστηριο.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Quote Originally Posted by menis_64 View Post
    κατα καιρους κυκλοφορουν πολλα βιομαγνητικα προιοντα για βελιωση της ψυχοκινητικης ενεργειας του ανθρωπου, αλλα κατα ποσο βοηθουν εν τελη μενει μυστηριο.

    Κανενα δεν κανει τιποτα ................. αν μιλας ιδιως για τα βραχιολια , η σουπερ απατη , για αφελεις μονον .......

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    δεν ειμαι και τοσο σιγουρος, γνωστος μου που κατα τυχει τον ειδα να το φοραει και τον ρωτησα με ειπε οτι ηταν δυσπιστος στην αρχη, οταν το δοκιμασε και ειδε καποια διαφορα...απο περιεργια και μονο το πηρα και εγω και το πρωτο κιολας λεπτο αισθανθηκα οι κινησεις μου να ειναι πιο μαλακες ( βλεπεις εχω και τον συνδρομο της χρονιας κοπωσης) απο εκει και περα ακομα δεν ειμαι σε θεση να το αξιολογησω μακροπροθεσμα αν βοηθα... αλλα σιγουρα οπως αναγραφει και στο κουτι, ειναι προιον βελτιωσης της ψυχοκινητικης δραστηριοτητας του ανθρωπου, δεν αποτελει ουτε ιατρικο φαρμακο ουτε προληπτικο εναντια σε οποιαδηποτε ασθενεια... οποτε ακομα ειμαι σε μια διαδικασια αξιολογησης και απλα ανοιξα το θεμα για να ακουσω διαφορες γνωμες

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Τι να πω , Μενη , οτι νομιζεις , δεν επιμενω ..........

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jun 2012
    Location
    greece
    Posts
    1,555
    το περιφημο ampli-5 που διαφημιζεται εδω και καιρο, το εχει δοκιμασει κανενας απο εσας?? παιζεται στην ελληνικη τελεοραση πανω απο 1 χρονο, οποτε για να προβαλεται τοσο, εχει καποια αποτελεσματικοτητα.....

Similar Threads

  1. ο κάκτος αποροφά την ακτινοβολία?
    By jar in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 18-12-2010, 19:04

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •