ΕΓΩΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟΡΡΙΨΗ - Page 4
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 58 of 58
  1. #46
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    [QUOTE=giang;600146]όταν θέλεις πολύ περισσότερα χάνεις και τα λίγα που είχες



    https://www.youtube.com/watch?v=68TlQWrPdNk[/QUOTE


    Εγω λέω ευτυχώς που δεν ανήκω σε αυτήν την κατηγορία... Αλλα η πλειοψηφία ετσι είναι!!!

    Τα είχα όλα μια φορά μα ηθελα παραπάνω.. Τι να τα κάνω τωρα πια απόψε που σε χάνω!!!!

  2. #47
    Μου φαινεται περιεργο γιατι τη προηγουμενη εβδομαδα του ειπα οτι οποτε θελει μπορουμε να παμε εκεινο το καφε,οποτε θελει και μπορει.Δεν το κανονισε ποτε.Εφοσον καποιος ενδιαφερεται και του ανοιγεις τη πορτα το λογικο ειναι να μπει.Περασαν μερες,ηταν χαμενος,πηγα εγω απτη δουλεια του γτ επρεπε να παω,του μιλησα ευγενικα αλλα τυπικα,περασαν κι αλλες μερες,ξαναπηγα στη δουλεια του ημουν πιο τυπικη,εφυγα και δε τον χαιρετησα οπως εκανα συνηθως,και την ιδια μερα σκαει στη δουλεια μου δυο φορες,δε μου μιλησε,ειπε ενα γεια σας γενικο,κοιταζωντας εμενα,μου επιασε τη κουβεντα τη δευτερη φορα που ηρθε για το προβλημα που ειχε προκυψει με την καρτα αναληψεως μου,αλλα μετα δε ξανακανε τπτ,!
    Οταν ου εστειλα λοιπον οτι δε καταλαβαινω τη σταση του,και οτι εγω δεν εχω κατι κακο απεναντι του,και οτι θα θελα να σταματησει αυτο το περιεργο κλιμα μεταξυ μας,αυτος δεν απαντησε καν!
    Προφανως πηρε το οκ του,και στη συνεχεια ηθελε να με κανει να νιωσει ασχημα,απορριψη για την ακριβεια.
    Το υγιες θα ηταν,να μου πει οκ παμε τη ταδε μερα για ενα καφε να το λυσουμε και να μαστε οκ,αν οχι σαν εραστες σαν ανθρωποι βρε αδερφε!

    :D

  3. #48
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by hurt_child1984 View Post
    Μου φαινεται περιεργο γιατι τη προηγουμενη εβδομαδα του ειπα οτι οποτε θελει μπορουμε να παμε εκεινο το καφε,οποτε θελει και μπορει.Δεν το κανονισε ποτε.Εφοσον καποιος ενδιαφερεται και του ανοιγεις τη πορτα το λογικο ειναι να μπει.Περασαν μερες,ηταν χαμενος,πηγα εγω απτη δουλεια του γτ επρεπε να παω,του μιλησα ευγενικα αλλα τυπικα,περασαν κι αλλες μερες,ξαναπηγα στη δουλεια του ημουν πιο τυπικη,εφυγα και δε τον χαιρετησα οπως εκανα συνηθως,και την ιδια μερα σκαει στη δουλεια μου δυο φορες,δε μου μιλησε,ειπε ενα γεια σας γενικο,κοιταζωντας εμενα,μου επιασε τη κουβεντα τη δευτερη φορα που ηρθε για το προβλημα που ειχε προκυψει με την καρτα αναληψεως μου,αλλα μετα δε ξανακανε τπτ,!
    Οταν ου εστειλα λοιπον οτι δε καταλαβαινω τη σταση του,και οτι εγω δεν εχω κατι κακο απεναντι του,και οτι θα θελα να σταματησει αυτο το περιεργο κλιμα μεταξυ μας,αυτος δεν απαντησε καν!
    Προφανως πηρε το οκ του,και στη συνεχεια ηθελε να με κανει να νιωσει ασχημα,απορριψη για την ακριβεια.
    Το υγιες θα ηταν,να μου πει οκ παμε τη ταδε μερα για ενα καφε να το λυσουμε και να μαστε οκ,αν οχι σαν εραστες σαν ανθρωποι βρε αδερφε!

    :D
    τι σε ελκύει σε εκείνον είναι κάτι συγκεκριμένο η κάτι που ούτε εσύ μπορείς να καταλάβεις
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  4. #49
    εμενα δε μου εκανε το κλικ,αλλα οταν καποιος σε διεκδικει λες καμια φορα δε ξερεις,επειδη λοιπον οκ τον αρπαξα και εγω μολις αρχισε τις ανωριμοτητες,εκανα πισω,να τον γνωρισω καλυτερα.Απλα στη συνεχεια μου εσπασε τα νευρα η συμπεριφορα του.αυτο ειναι ολο

  5. #50
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Quote Originally Posted by hurt_child1984 View Post
    εμενα δε μου εκανε το κλικ,αλλα οταν καποιος σε διεκδικει λες καμια φορα δε ξερεις,επειδη λοιπον οκ τον αρπαξα και εγω μολις αρχισε τις ανωριμοτητες,εκανα πισω,να τον γνωρισω καλυτερα.Απλα στη συνεχεια μου εσπασε τα νευρα η συμπεριφορα του.αυτο ειναι ολο
    δηλαδη σε αλλη περιπτωση δεν θα γυρναγες να τον κοιταξεις!!!!!!
    Αρασε εξιταρε περισσοτερο το παιχνιδι γιατι ουσιαστικα αυτη η συμπεριφορα του δεν ειναι διεκδικηση...

  6. #51
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    Quote Originally Posted by hurt_child1984 View Post
    εμενα δε μου εκανε το κλικ,αλλα οταν καποιος σε διεκδικει λες καμια φορα δε ξερεις,επειδη λοιπον οκ τον αρπαξα και εγω μολις αρχισε τις ανωριμοτητες,εκανα πισω,να τον γνωρισω καλυτερα.Απλα στη συνεχεια μου εσπασε τα νευρα η συμπεριφορα του.αυτο ειναι ολο
    άρα δεν συζητάμε για κάποιον που σου έκανε κλικ μιλάμε για κάποιον που σε πλησίασε κι όταν έφαγε πόρτα γύρισε την κασέτα και αυτό σ έκανε να τον προσέξεις
    μήπως είχες κι εσύ μια ανώριμη συμπεριφορά απέναντί του
    γιατί η απόρριψη έχει δυο μεριές και όταν μιλάμε για δυο έχουν και οι δυο μερίδιο ευθύνης άλλος λιγότερο άλλος περισσότερο
    μήπως έχουν γίνει και άλλα πράγματα που ίσως ξέχασες να μας πεις
    κάποια στιγμή θέλει και ο άλλος επιβεβαίωση κι όχι μόνο εμείς
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  7. #52
    Οχι δε ξεχασα κατι να σας πω.Μου ειπεοπως προειπα να περασει να με δει,του ειπα ευγενικα οτι νιωθω καπως αβολα με αυτο,και οτι θελω το χρονο μου και ο τυπος εβγαλε μια ανωριμοτητα και ενα κομπλεξ που δε το περιμενα!Προσπαθουσε να το αναιρεσει!Τοσο απλα!ΓΙατι πρεπει σονυ και καλα να φταιω καπου;Δεν εκρυψα οτι δε νευριασα με αυτο αλλα και ποιος δ εθα νευριασε,οταν ο αλλος επιμενει να σε δει ενω του εξηγεις ευγενικα οτι δεν εισαι ετοιμος ακομα,μιας και γνωριζομαστε ελαχιστα,και ο τυπος την ιδια στιγμη αρχισε να μου λεει οτι απλα ηθελε να με τεσταρει,και οτι δεν θελει να βρεθουμε κ χιλια μυρια.
    Εκει ναι θυμωσα γτ ενιωσα πως μου υποτιμαει τη νοημοσυνη,στα καπακια με παρακαλουσε να βρεθουμε εστω φιλικα,να συζητησουμε λεει αυτο που με απασχολει!Και του ειπα οτι δε με απασχολει κατι,απλα δε θελω να βιαστω!Ε απο κει κ περα ο τυπος ξεκινησε το παιψνιδι της επιβεβαιωσης,δε μου ξαναστειλε ποτε,αλλα ερχοταν στη δουλεια,γιατι μαλλον περιμενε να λιποθυμησω με το που θα τον δω.
    Οταν αποφασισα να του στειλω για ανακωχη μου μιλησε πολυ σκληρα λεγοντας μου,οτι δε θελει κατι απο εμενα,και οτι με απορριπτει κοινως,παρολαυτα επεμενε παλι να παμε για καφε,και ορισε και ωρα να περασει να με παρει,Εγω ομως ειχα επαγγελματικο ραντεβου,και του ειπα οτι δεν εχω προβλημα να παμε καποια αλλη μερα.Σαφως ο τυπος χαθηκε,και οταν ξαναπηγα στη δουλεια του,και του γυρισα τη πλατη,ηρθε οπως προειπα 2 φορες στη δουλεια μου,τη μια σεχδον αγνοωντας με,και τη δευτερη πιανοντας με κουβεντα για ασχετα.
    Επειδη λοιπον δε μπορω να ξερω ο καθενας τι εχει στο κεφαλι του,σκεφτηκα οτι μπορει απλα να ηθελε να με προσεγγισει και να φοβαται,οποτε του εστειλα την επομενη μερα,οτι δε καταλαβαινω τη σταση του,παρολαυτα δεν εχω κατι μαζι του,και αν θελει να παμε εκεινο το καφε να σταματησει το περιεργο κλιμα μεταξυ μας,ειμαι ανοιχτη,και ενω το ειδε δεν απαντησε καν!

    Νομιζω οτι και υπερβολικα να αντεδρασα εγω εκανα τιςπροσπαθειες μου,αλλα ο τυπος φερθηκε τελειως εγωιστικα,μαλιστα μια φορα μου ειπε δε προκειται να παρακαλεσω ακομα και αν ειμαι στην ακρη του γκρεμου και δεν εχω ελπιδες να σωθω!
    Μπορει να του αρεσα,μπορει και οχι και ολο αυτο να ειναι παιχνιδι εξουσιας και κομπλεξισμου.
    Θεωρω ομως οτι απο τη στιγμη που και οι δυο καναμε γραπτα επικοινωνιακα λαθη,και εδειξα φιλικη διαθεση ο τυπος μπορουσε να βαλει μια τελεια,να παμε για ενα καφε και να λυθει το πραγμα μιας και ζουμε και σε μικρη κοινωνια,και τον βλεπει και με βλεπει.
    Ο ιδιος ομως απο οτι καταλαβα επελεξε απλα να με αγνοησει για να παρει το οκ του.

  8. #53
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    τι να σου πω ρε κορίτσι μου έτσι όπως τα λες έχεις δίκιο κι αφού λες ότι του έστειλες και μήνυμα για να πάτε για καφέ και σου δείχνει τέτοια στάση άστο πάμε γι άλλα :p
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  9. #54
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    αφου σε εχει ενοχλησει τοσο πολυ αυτη η συμπεριφορα, μηπως σου κανει κακο και πρεπει να παψεις να ασχολεισαι να μην του ξαναδωσεις σημασια.... εκτος αν τελικα σε ενδιαφερει πραγματικα και θες να του δωσεις αλλη μια ευκαιρια?

  10. #55
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2015
    Location
    αθηνα
    Posts
    534
    Μπας και τον εχεις ερωτευθει?

  11. #56
    επαψα να ασχολουμαι!οχι δεν τον ερωτευτηκα!οταν ερχοταν στη δουλεια μου στην αρχη,που νομιζα οτι το εκανε επειδη του αρεσα ναι ομολογω οτι με ενθουσιασε αυτο,αλλα πολυ γρηγορα με αδειασε οταν καταλαβα οτι το εκανε απο πληγωμενο εγωισμο!

  12. #57
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Location
    κάπου στον κόσμο μου
    Posts
    778
    έχουμε χάσει τον ρόλο μας οι άντρες
    καταθέτουμε εύκολα τα όπλα και δεν διεκδικούμε αυτό που θέλουμε
    μας πιάνει μια ανασφάλεια μια αρνητική σκέψη και κάνουμε σπασμωδικές κινήσεις
    και στο τέλος μας γυρνάει μπούμερανγκ
    πριν πεις κάτι βούτα πρώτα την γλώσσα στο μυαλό σου

  13. #58
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,632
    Quote Originally Posted by hurt_child1984 View Post
    επαψα να ασχολουμαι!οχι δεν τον ερωτευτηκα!οταν ερχοταν στη δουλεια μου στην αρχη,που νομιζα οτι το εκανε επειδη του αρεσα ναι ομολογω οτι με ενθουσιασε αυτο,αλλα πολυ γρηγορα με αδειασε οταν καταλαβα οτι το εκανε απο πληγωμενο εγωισμο!
    α γεια σου!!

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Similar Threads

  1. πως αντιμετωπιζετε μια απορριψη
    By Macgyver in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 38
    Last Post: 09-12-2015, 23:36
  2. μοναξια=εγωισμος.... + εγωισμος=προβληματα
    By αλεξανδρος_77 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 45
    Last Post: 15-07-2014, 15:47
  3. απόρριψη και ενοχή
    By iasmi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 14-11-2013, 11:22
  4. Απορριψη..
    By zoemartani in forum Σχέσεις και Επικοινωνία
    Replies: 0
    Last Post: 17-08-2011, 00:23
  5. Απορριψη....
    By πεγκυ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 21-10-2010, 11:39

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •