Νιωθετε κι εσεις το ιδιο; Πως το διαχειριζεστε;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566

    Νιωθετε κι εσεις το ιδιο; Πως το διαχειριζεστε;

    Νιωθετε χαζοι, οτι δεν ειστε τοσο ευστροφοι η μορφωμενοι κ δεν εχετε να πειτε κτ με τετοια ατομα σε συζητησεις κ νιωθετε μειονεκτικα;;....
    Περα το οτι το εχω αυτο γενικα..
    Δεν μπορω να το διαχειριστω και επομενως να το ξεπερασω κ φοβαμαι οτι ετσι θα με κοροιδευουν ή δεν θα με εχουν σε εκτιμηση μια ζωή.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    May 2014
    Posts
    704
    Αυτά και πολλά άλλα. Η αλήθεια είναι πως η πλειοψηφία των γυναικών έχει χαμηλή αυτοεκτίμηση, απλά κάποιες φορές το φτάνουμε στα άκρα, ειδικά σε φάσεις κατάθλιψης, ουυ εκεί να δεις πάτο.

    Το τελευταίο που λες δεν ισχύει πάντα. Μου έχει τύχει να με εκτιμάνε κάποια άτομα και να απορώ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ απ' την στιγμή που είμαι βαρετή, καθόλου ενδιαφέρουσα, καθόλου έξυπνη κλπ. Απλά πλέον τους αφήνω να πιστεύουν ό,τι θέλουν. Όσες φορές πετάχτηκα να πω "Ώπα, δεν ισχύει αυτό" ή να τονίσω πως δεν είμαι τελοσπάντων αυτό που έχουν στο μυαλό τους, αυτό που βλέπουν, ακόμη κι' αν σε συνάντηση με φίλη ασπούμε στο τέλος μου πει "Πέρασα πολύ ωραία, να ξαναβρεθούμε σύντομα" εγώ αναρωτιόμουν τι μου έβρισκαν, αν όντως το εννοούσαν, αν ήταν επειδή εγώ κυρίως άκουγα και έδειχνα κατανόηση, οπότε κάποιες φορές ξέφευγα με τα σχόλια που έκανα για να τους "αντικρούσω" και είναι κουραστικό να αμφισβητείς συνέχεια τους άλλους ή να μην τους αφήνεις να έχουν την δική τους γνώμη. Από τότε λοιπόν έβαλα πείσμα να το κόψω και να μην το δείχνω. Τις περισσότερες φορές όταν νιώθω άσχημα σε συζητήσεις λέω μετρημένα πράγματα και το παίζω κουλ και άνετη! Πίστεψέ με πιάνει :p Σίγουρα πιο καλό θα ήταν να προσπαθείς να εκφράζεις την άποψή σου χωρίς φόβο, όποια κι' αν είναι αυτή... Αν δεν έχεις να πεις κάτι, κάτσε στην γωνία και άκου. Αν σε ρωτήσουν πες πως σου αρέσει να ακούς τους άλλους και δεν έχεις να προσθέσεις κάτι, με χαμόγελο εννοείται!

    Τώρα το πως λύνεται αυτό... Σίγουρα με ψυχοθεραπεία καθώς και να προσπαθούμε από μόνες μας να βρίσκουμε τα θετικά μας, να τα δημιουργούμε με διάφορες πράξεις και να μην αυτομαστιγώνομαστε σε κάθε αποτυχία και λάθος. Θέλει χρόνο και δουλειά.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    Καλά νεράιδα θα μπορούσα και εγώ να το κάνω ποστ αυτό. ...πολλές φορές νιώθω έτσι. ...και δεν έχω βρει τρόπο να το διαχειριζομαι δυστυχώς. ..ειδικά αν πέσει σε περίοδο που είμαι down πίνω το αμιλητο νερό. ..αν είμαι στα νορμάλ μου συνήθως μαλάκιζομαι και λέω μαλακιες και αστεία και αν πέσει κάνα σοβαρό θέμα τουμπεκιαζομαι γιατί λέω θα πετάξεις καμιά κοτσάνα και μετά αισθανομαι άσχημα. ..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    Quote Originally Posted by fleur* View Post
    Καλά νεράιδα θα μπορούσα και εγώ να το κάνω ποστ αυτό. ...πολλές φορές νιώθω έτσι. ...και δεν έχω βρει τρόπο να το διαχειριζομαι δυστυχώς. ..ειδικά αν πέσει σε περίοδο που είμαι down πίνω το αμιλητο νερό. ..αν είμαι στα νορμάλ μου συνήθως μαλάκιζομαι και λέω μαλακιες και αστεία και αν πέσει κάνα σοβαρό θέμα τουμπεκιαζομαι γιατί λέω θα πετάξεις καμιά κοτσάνα και μετά αισθανομαι άσχημα. ..
    Ποοοσο ιδιες....χα χα

    Moonlight καλα το πας κι εσυ κ εγω μερικες φορες ετσι κανω :-p

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Dec 2015
    Posts
    1,022
    Νεραϊδα καλησπέρα.Πήρα μονότερμα και το άλλο σου θέμα και έγραψα τα δικά μου αλλά αυτά που έγραψες μου έδωσαν αφορμή να πω τα δικά μου.εγώ νιώθω έτσι απο πάντα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    ναι μου εχει συμβει κατα καιρους...
    Ομως αλλες φορες σκεφτομαι γιατι? Τι καλυτερο δλδ εχουν οι αλλοι απο μενα? ( καλα οχι συχνα...)
    Οσες φορες εχω αντιθετη αποψη με καποιον αλλα ξερω οτι εχω δικιο ( αντικειμενικα και οχι εγωιστικα) εχω φτασει σε σημειο να τσακωθω .... Οταν βλεπω ομως πως ο αλλος ειναι αγυριστο κεφαλι δεν εχει νοημα ουτε να συνεχισω ποσο μαλλον να αρχισω....

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    mara035 σιγουρα είσαι σε καλύτερη μοίρα απο εμάς πάντως
    αυτα που περιγραφεις ειναι και τα σωστα
    αυτο που λες , τι καλυτερο εχουν οι αλλοι απο εμενα καμια φορά "μιλάει" και σε μενα αλλα σπάνια..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    351
    Πρεπει να το κάνεις να μιλάει πιο συχνά!!! Το να σε κάνουν να αισθάνεσαι άσχημα και υποδεέστερη ειναι χειρότερα... Έχεις άποψη την καταθέτεις... Γιατί οι άλλοι όσα λένε ειναι πια τόσο ευφυή? Πόλλοι απο αυτούς το παίζουν και καλά παραμορφωμένοι αυτο όμως δεν τους κάνει καλύτερους από σένα!!!
    Πάρτι και εγωιστικά δλδ και θύμωσε αν αυτο σε κάνει να λειτουργείς καλυτερα!

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Quote Originally Posted by Νεραιδα View Post
    Νιωθετε χαζοι, οτι δεν ειστε τοσο ευστροφοι η μορφωμενοι κ δεν εχετε να πειτε κτ με τετοια ατομα σε συζητησεις κ νιωθετε μειονεκτικα;;....
    Περα το οτι το εχω αυτο γενικα..
    Δεν μπορω να το διαχειριστω και επομενως να το ξεπερασω κ φοβαμαι οτι ετσι θα με κοροιδευουν ή δεν θα με εχουν σε εκτιμηση μια ζωή.
    Ναι και εγώ το παθαίνω, αλλά πιστεύω ότι ο κόσμος κοροϊδεύει αυτούς που το παίζουν έξυπνοι ενώ δεν ξέρουν και όχι αυτούς που δεν ξέρουν....

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    Quote Originally Posted by cube View Post
    Ναι και εγώ το παθαίνω, αλλά πιστεύω ότι ο κόσμος κοροϊδεύει αυτούς που το παίζουν έξυπνοι ενώ δεν ξέρουν και όχι αυτούς που δεν ξέρουν....
    Σιγουρα πολυ περισσότερο...θα συμφωνησω.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Αυτό σου συμβαίνει με συγκεκριμένους ανθρώπους και συγκεκριμένα θέματα συζήτησης?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    οχι απαραιτητα..γτ οι συγκεκριμενοι ανθρωποι ειναι συνηθως ξαδερφια, φίλοι οποτε θα ελεγα οχι
    καινουριοι άνθρωποι ή γενικότερα ακομα κ στους δικους μ ανθρωπους καποιες φορες.

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Ναι λογικά δεν νιώθεις το ίδιο με όλους? Με άλλους περισσότερο με άλλους καθόλου.............

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    Οπ τωρα ειδα τα συγκεκριμενα θεματα συζητησης να απαντησω σε αυτο
    κυρίως για πολιτικά δεν το εχω καθολου και αρκετα με την ιστορια
    και δεν με τιμαει και σν πολιτη του κρατους αυτού το ξερω :P αλλα εγω τουμπεκι..
    απο κει κ περα ενω εχω πολυ χιουμορ κ ειδικα καφριλα
    ε ντρεπομαι εχω παρατηρησει να την βγαζω κ πολλες φορες δειχνω σνομπ, χαζουλι κι ετσι
    απ την αλλη δεν εχω και τοοοοο έξυπνο χιουμορ κ κομπλαρω κι εκει λιγο..

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    3,250
    Ναι και εγώ δεν είμαι πολύ σχετική η αλήθεια είναι, καλά από ιστορία είμαι στόκος! Εσύ είσαι φλύαρη γενικά, με την καλή έννοια εννοώ?

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Χριστούγεννα :πώς νιώθετε;
    By psy me in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 104
    Last Post: 28-11-2015, 21:32
  2. εσεις τι κανετε οταν νιωθετε ασχημα, "κάπως".
    By 66psy in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 37
    Last Post: 28-10-2014, 14:54
  3. πως νιωθετε σημερα?
    By aggelikoula89 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 84
    Last Post: 17-05-2012, 16:41
  4. Νιώθετε μοναξιά?
    By missing_mile in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 02-06-2010, 19:22
  5. νιωθετε σύγχυση...?
    By Adzik in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 04-10-2006, 13:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •