Πρωινό ξύπνημα!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378

    Πρωινό ξύπνημα!

    Γειά σας φιλαράκια! Λοιπόν σήμερα το πρωί σηκώθηκα με ποΛυ καλή διάθεση μιας και θα πήγαινα κομμωτήριο. .μπήκα στο αμάξι και σκεφτόμουν ότι καλά έχω στη ζωή μου και ότι είμαι θέα και ότι όλα καλά θα πάνε και παρκάρω το σαραβασάλακι μου σε ένα φούρνο να πάρω καφέ! !! Ρε παιδιά σε κάποια στιγμή αισθάνθηκα τόσο θέα που με έπιασε ταχυκαρδία και σαν να σταμάτησε το σύμπαν γύρω μου!!! Τέλεια αίσθηση για μερικά δευτερόλεπτα ...το έχετε νοιώσει πότε? Εγώ ακούσει για απρόσωπο ίηση και τα συναφη αλλά δε νομίζω να είναι κάτι τέτοιο. ..γιατί κράτησε κάποια δευτερόλεπτα και ήταν γαμάτα! !! Μετά μου φύγε αυτή η αίσθηση βέβαια. ..και σταδιακά πέφτω. . ( είχα συνέδρια σήμερα και φορτιστηκα κάπως τεσπα θα μου περάσει) δε πρόλαβα να το πω στη ψυχολογο ..το χει πάθει κανένας? ?? Εμένα μου συμβαινει ανά διαστήματα. ..χρόνια τωρα

  2. #2
    Επεστρεψες στο σπιτι ? η διαθεση καλη ?
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Τοχω παθει δυο φορες , τρομακτικη αισθηση , δεν ηξερα ποιος ημουν , που ειμαι , που παω , για 20-30 sec . ...... στην κουραση το απεδωσα , ημουν στο αυτοκινητο και τις δυο φορες .......

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    Όχι μακ καθόλου τρομακτική σε μένα! Απλά υπέροχη ! Αισθανόμουν θεά αλλά κράτησε λίγο -το έντονο- συναίσθημα. ..Μετά νορμάλ καλή διάθεση μέχρι την ώρα που πήγα ψυχολογο και εξιστορώντας της κάποια πράγματα και σκέψεις έπεσα. ..αλλα είμαι σε φάση που το παλεύω. ..κόλπα και στρατηγικές που θα εφαρμόσω ...θα σας πω σε άλλο ποστ!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    αθηνα
    Posts
    16,721
    Μαλλον αλλο παθαμε , το να μην ξερεις εστω για μερικα second ποιος εισαι και που βρισκεσαι , εμενα με τρομαξε ..

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    Ναι ξέρω πολύ καλά τι λες ..στην έξαρση της κατάθλιψης αν μπορώ να το πω έτσι ...το είχα πάθει και εγώ ! Το είχα κάψει από τη πολλή σκέψη. ..Τώρα ήταν κάτι διαφορετικό. ..μακάρι να το ξανά πάθω. .������

  7. #7
    Φλερακι μου τωρα που επεστρεψες, προσπαθησε να μην σε παρει απο κατω.
    Να κανονιζεις να βγαινεις για ενα περπατημα, να βρεις κατι να κανεις που να σε ανανεωνει σαν διαθεση και οσο μπορεις μην πλησιαζεις το αλκοολ.
    Εχεις κανει τεραστια αρχη και εχεις βουληση αλλά τωρα αρχιζει η μαχη. Δεν πειραζει να κανεις καποια πισω γυρισματα.
    Απλα... κοιτα την φλερ τι την βοηθαει και παλευε !
    "Make sure your worst enemy isn't you"

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    Τώρα το είδα cc μου!! Ευχαριστώ πολύ! Ναι προσπαθώ να με φροντίσω όπως πρέπει!! Το πρώτο πράμα που κάνω είναι να πετάω τις πιτζάμες. ..αυτο με βοηθάει να σηκωθώ πιο εύκολα για περπάτημα. .το μόνο που μπορώ να κάνω εδώ. . <3

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    πως παμε φλερ? σε βλεπω ολο και πιο καλα με το φαρμακο παντως!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    Ναι καλύτερα δε το συζητάμε νεράιδα μου...Έχω τα downιάσματα μου αλλά καμία σχέση με γεναρη-Φλεβάρη...που ήμουν κυρίως στο κρεβάτι! !! Και οι γύρω μου μου λένε πως φαίνομαι καλύτερα. ..Εσύ πως είσαι? Πως πας?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    μια απο τα ίδια...αλλα μονο απ αποψης συμπτωματων
    γτ απο σκεψεις κ διαθεση κατα διαολου:PP

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    Αχ αυτές οι σκέψεις. ..προσπάθησε να κάνεις αποσπαση! Μου το πε η ψυχολόγος
    ..εκεί που σκάει η αρνητική σκέψη. Ασχολήσου με κάτι άλλο ...Κάνε λατζά , πάρε κάνα τηλέφωνο. ..οτιδήποτε να την αποστάσεις! !! Και η κατάθλιψη ..όπως και η κάθε αλλη ασθένεια θέλει το χρόνο της μέχρι την αναρρωση!! <3

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    το θεμα ειναι θα αναρρωσουμε ποτεε??? εγω εδω χρονια και τιιιποτα..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    378
    Γιατί ρε νεράιδα? Μήπως πρέπει να αλλάξεις τις συγκυρίες και τις συνθήκες που σου πυροδοτεί την κατάθλιψη?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    566
    καλα τις συνθηκες δεν μπορεις ν τις αλλαξεις παντα...γ ν μν πω τις περισσοτερες φορες...το τροπο που αντιλαμβανεσαι τα πραγματα ομως πρεπει να τον αλλάξεις γτ ειναι λανθασμενος...τουλαχιστον αυτό ισχύει σε μενα

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Πάλι κακό ξύπνημα
    By Fleur in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 10-02-2015, 12:07
  2. πρωινό ξύπνημα με αγχος...πως γίνεται
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 23-08-2013, 15:31
  3. Πρωινο ξυπνημα
    By mihalis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 14
    Last Post: 12-11-2011, 11:39
  4. Εμμονές και πρωϊνό ξύπνημα
    By Konstantinoss in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 4
    Last Post: 20-08-2010, 03:02
  5. Πρωινό Ξύπνημα
    By empi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 02-11-2006, 00:30

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •